Kiroprakticar u Sarajevu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#26 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by allem_77 »

O'zone wrote: 21/12/2019 22:30

Primam preporuke i za sportsku masažu.

Mene jbu mišići/živci (ne znam šta je od toga) koji su zaglavljeni na području između plečke i kičmenog stuba. Bol je samo u jednoj tačci intenzivan ali se onda proširi na vratnu žilu u zavisnosti koja strana zaboli lijeva ili desna (više lijeva) i na glavu do oka i onda se vrat zna da ukoči kao da je u grču i jbga dosadilo i boli sad više manje konstantno...
Mene je popustio vrat. A imao sam sve te tegobe koje navodiš. Čak možda i gore? Osim vrata, ramena, ruke bol se širio i u potiljak, ali samo u lijevoj strani potiljka. Oko mi je non stop igralo.
Mislim da je sve to od živca koji šalje signal mišićima, te se oni ukoče ( spazam). Kada sam pokušao malo težim vježbama ( lat mašina) bilo je još gore.
Pokušaj masažama, uradi hidžamu oko tog mjesta, naročito na vratnoj žili, kao kod tog sportiste.
Možda neko da ti uradi i taj zahvat u zadnjem klipu, što sam postavio.
Ja i sada pijem apaurine i magnezij za opuštanje mišića. Kod mene je još ostalo ta ukočenost u donjem dijelu leđa.
A ima i ovih privatnih fizioterapeuta. Oni to tretiraju ledom, strujom, masažerom...

https://www.jutarnji.hr/sport/sport-mix ... a/4598498/

https://youtu.be/R0ybnx2CZyw

https://youtu.be/1hEDlRpm1jg
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#27 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

O'zone wrote: 21/12/2019 22:30
spreca wrote: 21/12/2019 22:23
O'zone wrote: 09/12/2019 19:13 Haj da BUMP-ujem ovu temu.

Treba mi fakat dobar kiropraktičar. Neko ko može ispraviti, popeglati, iskrckati, etc. Ubiše me ramena, plećke i vrat. Znam da se zbog povrede kičme krivim na jednu stranu al da vidim Jel se može šta da se učini da se olakša i smanji bol
Nadji dobrog sportskog masera,jebes krckanje,zbog krckanja umal ne zavrsih u kolicima....i ako ima neko ko radi Akupunkturu

Ima neki u SA koji lijeci bez krckanja i ne dodiruje se tijela,bioenergeticar...znam neke koji su isli i hvale ga
Primam preporuke i za sportsku masažu.

Mene jbu mišići/živci (ne znam šta je od toga) koji su zaglavljeni na području između plečke i kičmenog stuba. Bol je samo u jednoj tačci intenzivan ali se onda proširi na vratnu žilu u zavisnosti koja strana zaboli lijeva ili desna (više lijeva) i na glavu do oka i onda se vrat zna da ukoči kao da je u grču i jbga dosadilo i boli sad više manje konstantno...
Kao prvo kupi ako vec nisi onaj ortopedski jastuk Dormeo ili neku drugu firmu,ja sam osjetio olaksanje bukvalno posle moda manje od nedelje dana, probaj ovu vjezbu koja ti oduzima samo minutu vremena a mozes je izvoditi bilo gdje da se nalazis....znaci stanes ispred nekog zida ili ormara i sl.......odvisno koliko si visok ali recimo ja sam 178 cm odmaknes se od zida jedno 60-70 cm noge rasiris malo vise sirine ramena i palcima rasirenih ruku(oko 120cm) se opires na zid kao da radis sklekove za pocetak pocni sa 5 vjezbi i stalno povecaji broj vjezbi bar 3x dnevno a mozes i 5x dnevnoza 10-15 dana ces osjetiti poboljsanje....ako mozes nadji nekog dobrog sportskog masera i mani te se tih kosrolomaca,tako te moze svako masirati....ako vec hoces mozes i sam kod kuce ...legnes potrbuske na pod ruke uz tijelo i neka te neko malo pogaza npr neko ko ima oko 40kg...ali to mora da radi polako ....znaci stopala moraju biti preko kicme i polako sve stopu do stope poceti recimo od guzice pa do vrata ali jako pazljivo i ne zuriti
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#28 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by O'zone »

spreca wrote: 22/12/2019 08:48
Kao prvo kupi ako vec nisi onaj ortopedski jastuk Dormeo ili neku drugu firmu,ja sam osjetio olaksanje bukvalno posle moda manje od nedelje dana, probaj ovu vjezbu koja ti oduzima samo minutu vremena a mozes je izvoditi bilo gdje da se nalazis....znaci stanes ispred nekog zida ili ormara i sl.......odvisno koliko si visok ali recimo ja sam 178 cm odmaknes se od zida jedno 60-70 cm noge rasiris malo vise sirine ramena i palcima rasirenih ruku(oko 120cm) se opires na zid kao da radis sklekove za pocetak pocni sa 5 vjezbi i stalno povecaji broj vjezbi bar 3x dnevno a mozes i 5x dnevnoza 10-15 dana ces osjetiti poboljsanje....ako mozes nadji nekog dobrog sportskog masera i mani te se tih kosrolomaca,tako te moze svako masirati....ako vec hoces mozes i sam kod kuce ...legnes potrbuske na pod ruke uz tijelo i neka te neko malo pogaza npr neko ko ima oko 40kg...ali to mora da radi polako ....znaci stopala moraju biti preko kicme i polako sve stopu do stope poceti recimo od guzice pa do vrata ali jako pazljivo i ne zuriti
Ortopedske jastuke sam koristio i mogu ti reći da mi nikako nisu godili...ne znam zašto ali sma se budio gori nego sa običnim jastukom, mada to nije razlog da opet ne probam.

Za vježbu znam. Ne prakticiram je, ali ću početi definitivno da vidim da li se može popraviti stanje.

Imam ovog hairliju koji bi me sa svojih 25 kili mogo gazat Al mu me vjerujem :lol: :lol: :lol:

Hvala na savjetima :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#29 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

O'zone wrote: 22/12/2019 09:19
spreca wrote: 22/12/2019 08:48
Kao prvo kupi ako vec nisi onaj ortopedski jastuk Dormeo ili neku drugu firmu,ja sam osjetio olaksanje bukvalno posle moda manje od nedelje dana, probaj ovu vjezbu koja ti oduzima samo minutu vremena a mozes je izvoditi bilo gdje da se nalazis....znaci stanes ispred nekog zida ili ormara i sl.......odvisno koliko si visok ali recimo ja sam 178 cm odmaknes se od zida jedno 60-70 cm noge rasiris malo vise sirine ramena i palcima rasirenih ruku(oko 120cm) se opires na zid kao da radis sklekove za pocetak pocni sa 5 vjezbi i stalno povecaji broj vjezbi bar 3x dnevno a mozes i 5x dnevnoza 10-15 dana ces osjetiti poboljsanje....ako mozes nadji nekog dobrog sportskog masera i mani te se tih kosrolomaca,tako te moze svako masirati....ako vec hoces mozes i sam kod kuce ...legnes potrbuske na pod ruke uz tijelo i neka te neko malo pogaza npr neko ko ima oko 40kg...ali to mora da radi polako ....znaci stopala moraju biti preko kicme i polako sve stopu do stope poceti recimo od guzice pa do vrata ali jako pazljivo i ne zuriti
Ortopedske jastuke sam koristio i mogu ti reći da mi nikako nisu godili...ne znam zašto ali sma se budio gori nego sa običnim jastukom, mada to nije razlog da opet ne probam.

Za vježbu znam. Ne prakticiram je, ali ću početi definitivno da vidim da li se može popraviti stanje.

Imam ovog hairliju koji bi me sa svojih 25 kili mogo gazat Al mu me vjerujem :lol: :lol: :lol:

Hvala na savjetima :thumbup:
Sve ce biti dobro dok te petom ne derne u vrat :lol: :lol: ...salim se :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#30 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by O'zone »

Jedva bi dočekao :mrgreen:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#31 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by zijancer »

allem_77 wrote: 22/12/2019 00:52
Pokušaj masažama, uradi hidžamu oko tog mjesta, naročito na vratnoj žili, kao kod tog sportiste.
Možda neko da ti uradi i taj zahvat u zadnjem klipu, što sam postavio.
Ja i sada pijem apaurine i magnezij za opuštanje mišića.

https://www.jutarnji.hr/sport/sport-mix ... a/4598498/

https://youtu.be/R0ybnx2CZyw

https://youtu.be/1hEDlRpm1jg
O'zone, masaža obavezno. A ni hidžama nije loša ideja. Meni je pomoglo, mada nije bio taj intenzitet bolova koji vas dvojica opisujete.
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#32 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by stetoskop »

Ja se kanim otići u Kiro centar Sarajevo, ali nemam još dijagnoze, pa me strah da mi šta ne poremete.
Započeo pretrage i zapeo na ovom štrajku zdravstvenih radnika.
Prije godinu obrijao glavu u hladnom kupatilu, vrat mi se ukočio, pucketa, pišti u ušima i oštećen mi sluh, neki zvukovi preglasni, neke ne čujem, a neke se i pravim da nečujem :D .
Čim pokušam da radim vježbe za vrat, jače pišti. :?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#33 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

Evo koga bole ledja...jedino ja nebi mogao ovako dizat (svoje)noge :oops: :lol:
https://www.klix.ba/lifestyle/fitness/r ... /191224146
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#34 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

stetoskop wrote: 23/12/2019 21:32 Ja se kanim otići u Kiro centar Sarajevo, ali nemam još dijagnoze, pa me strah da mi šta ne poremete.
Započeo pretrage i zapeo na ovom štrajku zdravstvenih radnika.
Prije godinu obrijao glavu u hladnom kupatilu, vrat mi se ukočio, pucketa, pišti u ušima i oštećen mi sluh, neki zvukovi preglasni, neke ne čujem, a neke se i pravim da nečujem :D .
Čim pokušam da radim vježbe za vrat, jače pišti. :?
Otidji Nevrologu....nije to do brijanja glave....ja sam imao slicne simptome,shum u ushima i cesto kao gluhocu pa sam koristio ove kapsule a to je posledica slabog kruzenja krvi do mozga
Image
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#35 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by stetoskop »

spreca wrote: 24/12/2019 20:39
stetoskop wrote: 23/12/2019 21:32 Ja se kanim otići u Kiro centar Sarajevo, ali nemam još dijagnoze, pa me strah da mi šta ne poremete.
Započeo pretrage i zapeo na ovom štrajku zdravstvenih radnika.
Prije godinu obrijao glavu u hladnom kupatilu, vrat mi se ukočio, pucketa, pišti u ušima i oštećen mi sluh, neki zvukovi preglasni, neke ne čujem, a neke se i pravim da nečujem :D .
Čim pokušam da radim vježbe za vrat, jače pišti. :?
Otidji Nevrologu....nije to do brijanja glave....ja sam imao slicne simptome,shum u ushima i cesto kao gluhocu pa sam koristio ove kapsule a to je posledica slabog kruzenja krvi do mozga
Image
Znam da je do cirkulacije u glavi, ali eto od te nahlade je krenulo sve. Sada i na 25°C moram nositi kapu na glavi (ustvari prirodno je da imam kosu :D ), jer čim mi se glava pothladi pojačaju se simptomi i dobijem grč mišića u potiljku do iza ušiju. Neurologu išao, dobio uputnice, uradio neke pretrage i zapeo na štrajku zdravstvenih radnika. Četiri mjeseca sam na Ginku (znam da je slab), ali eto malo pomaže, taman onoliko koliko me ne tjera da moram ići doktoru :D , pa ako me dovoljno ne muči, slabo kukam i nigdje me.

Koja je cijena ovih kapsula? Čuo sam da imaju neke koje učine on što Ginko obećava?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#36 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

stetoskop wrote: 07/01/2020 18:34

Koja je cijena ovih kapsula? Čuo sam da imaju neke koje učine on što Ginko obećava?
Za kutiju od 14 kapsula ja ovdje( u rusiji)placam oko 11eura ,kod nas bi trebale biti jeftinije,nadam se ...za jedan kurs od mjesec dana ti treba 4 kutije jer se piju dvije kapsule dnevno,meni pomazu i ja ih evo bas sada momentalno pijem a to radim bar dva puta godisnje...pitaj kod nas u apoteci koliko kostaju a pitaj i svog doktora sta misli o ovim kapsulama....imaju i injekcije ali ja nevolim injekcije :mrgreen: malo se ih bojim od malehna :lol: ...ijekcija ide puno manje mislim da je nesto oko 4 kom za kurs....ali nemoj nista bez doktora uzimati i otodji slikaj glavu ,neznam kako se to zove...jesil radio ultra zvuk vratnih arterija ?

Ginko nisam nikad trosio niti znam sta je pa ti nemogu reci nista
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#37 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by stetoskop »

spreca wrote: 07/01/2020 19:11 ....ali nemoj nista bez doktora uzimati i otodji slikaj glavu ,neznam kako se to zove...jesil radio ultra zvuk vratnih arterija ?
Uradio sam color doppler privatno, desna vertebralna arteruja sužena. Glavu nisam snimio, rtg vrata, dobar nalaz. :?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#38 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

stetoskop wrote: 07/01/2020 20:23
spreca wrote: 07/01/2020 19:11 ....ali nemoj nista bez doktora uzimati i otodji slikaj glavu ,neznam kako se to zove...jesil radio ultra zvuk vratnih arterija ?
Uradio sam color doppler privatno, desna vertebralna arteruja sužena. Glavu nisam snimio, rtg vrata, dobar nalaz. :?
Kod mene je ljeva 80% suzena a desna normalna....meni su predlagali operaciju lijeve i ja sam odbio...nemam neke velike smetnje jer mi je desna dobra ....sta bti doktori predlazu a i kakvu terapiju
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#39 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by stetoskop »

spreca wrote: 07/01/2020 20:27
Kod mene je ljeva 80% suzena a desna normalna....meni su predlagali operaciju lijeve i ja sam odbio...nemam neke velike smetnje jer mi je desna dobra ....sta bti doktori predlazu a i kakvu terapiju
Ništa još ne predlažu, jer kod nas je štrajk od septembra, pa samo primaju hitne slučajeve. Ja nemam vremena niti živaca svađati se sa njima, a i nije mi neka nevolja. Veći mi je problem što su mi ograničeni pokreti vrata i ne mogu raditi vježbe za taj dio, pa se brinem ako to zapekne, valja to razraditi. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

stetoskop wrote: 07/01/2020 22:43
spreca wrote: 07/01/2020 20:27
Kod mene je ljeva 80% suzena a desna normalna....meni su predlagali operaciju lijeve i ja sam odbio...nemam neke velike smetnje jer mi je desna dobra ....sta bti doktori predlazu a i kakvu terapiju
Ništa još ne predlažu, jer kod nas je štrajk od septembra, pa samo primaju hitne slučajeve. Ja nemam vremena niti živaca svađati se sa njima, a i nije mi neka nevolja. Veći mi je problem što su mi ograničeni pokreti vrata i ne mogu raditi vježbe za taj dio, pa se brinem ako to zapekne, valja to razraditi. :D
Idi na masazu...nadji nekog masera dobrog....bjezi od svakog masera koji koristi silu,kaze meni jedan stari maser, najbolji maser je onaj kad te masira da to izgleda kao milovanje :lol: ...meni je jedan skoro slomio kicmu,jedva se oporavih
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#41 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by rizibizi »

Kako doci do ovog kuma treba mi jedno kvalitetno preslagivanje i kostiju i misica i nerava da se malo resetujem ubi me korona i sjedenje10+ sati. Moze i u pp. Hvala
dzagospo
Posts: 6
Joined: 14/02/2019 21:11

#43 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by dzagospo »

E, vidim rizibizi pitao/la za ovog Kuma, je li neko odgovorio kako doći do njega? Može li neko napisati kako se zove čovjek, pa da ga svi možemo naći? :)
I još, ima li neko iskustva sa ovim Dr Borisom Škaricom sa kiropraktika[tačka]ba? Stislo, pritislo na sve strane pomagajte :mrgreen:
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#44 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by stetoskop »

Bio sam ja, nisam zadovoljan. Dobro se promoviše, ali je neoprezan. Niti me je on pregledao, niti radio tretman, već njegova žena i slomila me. Trebalo je pola godine da se vratim na stanje prije tretmana.
Ranije sam radio sa Osteomedic dok su dolazili u Sarajevo i doktor je dosta oprezan.
Ali nerealno svi su preskupi, u redu je ta cijena da rade sa osobom 45 minuta, onako kao na video klipovima u Americi, ali uzeti 100 KM za 10-15 minuta, to već ne može valjati.
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#45 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by Edvin21 »

Jesu li kiropraktičari prevara ili fakat pomažu?
User avatar
black
Posts: 17121
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#46 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by black »

dzagospo wrote: 24/03/2021 11:31 E, vidim rizibizi pitao/la za ovog Kuma, je li neko odgovorio kako doći do njega? Može li neko napisati kako se zove čovjek, pa da ga svi možemo naći? :)
I još, ima li neko iskustva sa ovim Dr Borisom Škaricom sa kiropraktika[tačka]ba? Stislo, pritislo na sve strane pomagajte :mrgreen:
Kum 061 157 199

pogledaj i ovo

https://www.facebook.com/relaxcentar.srebrenik/

ja sam starog vodio zbog kuka i ledja, na oba mjesta sam sretao dosta ljudi sa razlicitim problemima i iskustvima, stari kaze da mu je bilo malo lakse, zbog poznih godina nije ni moglo vise.
kum je u semizovcu a cetvrtkom dolazi u stan na mojmilo, relax je na kosevskom, tu je radio dekompresiju kicme + injekcije kolagena
dzagospo
Posts: 6
Joined: 14/02/2019 21:11

#47 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by dzagospo »

E, super, hvala puno za odgovor. Nadam se da neće odbijati da nose masku, pa da ću moći bar na pregled jer sam u bolovima.
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#48 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by Quaresma »

bump


moze li preporuka za nekog kiropraktiraca u sarajevu koji ce me fino pripaziti a ne da ispadnem iz ruku nakon 5 minuta.
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#49 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by Quaresma »

ima li iko da je bio kod nekog u zadnju godinu dana? osim Borisa Škarice
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#50 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by made_in_sarajevo »

Da izvucem temu, preporuka dobrog kiroprakticara, ustvari za stimanje kostiju i masiranje ledja i razbijanje cvorova i zgrcenih misica?
Post Reply