Kiroprakticar u Sarajevu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#1 Kiroprakticar u Sarajevu

Post by iOS dev »

Pozz, ima li neko da preporuci dobrog kiroprakticara?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15605
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by O'zone »

Haj da BUMP-ujem ovu temu.

Treba mi fakat dobar kiropraktičar. Neko ko može ispraviti, popeglati, iskrckati, etc. Ubiše me ramena, plećke i vrat. Znam da se zbog povrede kičme krivim na jednu stranu al da vidim Jel se može šta da se učini da se olakša i smanji bol
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#4 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by MorningStar »

Isto :zoka: nista masaza nego ono da polomi sve koske u ledjima :-D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by Bloo »

O'zone wrote: 09/12/2019 19:13 Haj da BUMP-ujem ovu temu.

Treba mi fakat dobar kiropraktičar. Neko ko može ispraviti, popeglati, iskrckati, etc. Ubiše me ramena, plećke i vrat. Znam da se zbog povrede kičme krivim na jednu stranu al da vidim Jel se može šta da se učini da se olakša i smanji bol
poliklinika Nabil u Sarajevu

i ako ti nije daleko
https://www.bhzdravlje.ba/2013/01/speci ... avidovici/

i vježbe Zonko vježbe...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by O'zone »

Bloo wrote: 09/12/2019 19:29
O'zone wrote: 09/12/2019 19:13 Haj da BUMP-ujem ovu temu.

Treba mi fakat dobar kiropraktičar. Neko ko može ispraviti, popeglati, iskrckati, etc. Ubiše me ramena, plećke i vrat. Znam da se zbog povrede kičme krivim na jednu stranu al da vidim Jel se može šta da se učini da se olakša i smanji bol
poliklinika Nabil u Sarajevu

i ako ti nije daleko
https://www.bhzdravlje.ba/2013/01/speci ... avidovici/

i vježbe Zonko vježbe...
Vježbam ja svaki dan 😁 poso taki čista aktiva sjedi se za volanom samo od tačke A do tačke B a onda vježba.

Nego ovo je nešto što me odavno tišti pa me treba neko da prepipa. E sad bih volio da se javi neko ko je bio kod nekoga od ovih "krckaroša".
Nekad je bio onaj kiropraktičar ako se dobro sjećam Boro preko puta stare Pravoslavne crkve non-stop se vrtio na TV-u. Al njega nema odavno....

Svako ima nekog svog ali ništa konkretno sve je na principu čuo sam ja za nekog tamo ali ....
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#7 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by MorningStar »

Idem sutra do tog nabila, zapravo zovem da vidim imaju li termin.
User avatar
moa
Posts: 3628
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#8 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by moa »

Svakome treba samo ne vjerujem da u Sarajevu postoji takav jedan koji zna vratiti kosti na svoje mijesto.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20515
Joined: 12/08/2013 12:51

#9 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by insaneinthebrain »

MorningStar wrote: 09/12/2019 23:40 Idem sutra do tog nabila, zapravo zovem da vidim imaju li termin.
i kako bi :?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#10 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by MorningStar »

insaneinthebrain wrote: 15/12/2019 08:12
MorningStar wrote: 09/12/2019 23:40 Idem sutra do tog nabila, zapravo zovem da vidim imaju li termin.
i kako bi :?
Dobro , 15 minuta je trajalo kvrcanje + neka metoda "razvlacenja" misica na ledjima. Nije bolilo nista posebno a poslije su ostale masnice crvene i na tim cvoristima (gdje su se misici nesto zgrcili grudve formirali) crne masnice. Ledja ne bole vise nikako (ne smijem da pricam da ne ureknem :D ) , rekao je doktor ako bude potrebe jos jedan termin i to je to mada i sada bi trebalo sve biti ok. :thumbup:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20515
Joined: 12/08/2013 12:51

#11 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by insaneinthebrain »

MorningStar wrote: 15/12/2019 17:34
insaneinthebrain wrote: 15/12/2019 08:12
MorningStar wrote: 09/12/2019 23:40 Idem sutra do tog nabila, zapravo zovem da vidim imaju li termin.
i kako bi :?
Dobro , 15 minuta je trajalo kvrcanje + neka metoda "razvlacenja" misica na ledjima. Nije bolilo nista posebno a poslije su ostale masnice crvene i na tim cvoristima (gdje su se misici nesto zgrcili grudve formirali) crne masnice. Ledja ne bole vise nikako (ne smijem da pricam da ne ureknem :D ) , rekao je doktor ako bude potrebe jos jedan termin i to je to mada i sada bi trebalo sve biti ok. :thumbup:
hvala :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#12 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by O'zone »

MorningStar wrote: 15/12/2019 17:34
insaneinthebrain wrote: 15/12/2019 08:12
MorningStar wrote: 09/12/2019 23:40 Idem sutra do tog nabila, zapravo zovem da vidim imaju li termin.
i kako bi :?
Dobro , 15 minuta je trajalo kvrcanje + neka metoda "razvlacenja" misica na ledjima. Nije bolilo nista posebno a poslije su ostale masnice crvene i na tim cvoristima (gdje su se misici nesto zgrcili grudve formirali) crne masnice. Ledja ne bole vise nikako (ne smijem da pricam da ne ureknem :D ) , rekao je doktor ako bude potrebe jos jedan termin i to je to mada i sada bi trebalo sve biti ok. :thumbup:
Cifra?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#13 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by MorningStar »

O'zone wrote: 15/12/2019 18:05

Cifra?
150 maraka je prvi termin jer je ukljucen i pregled tj. dijagnoza.Posle je po 100 km.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#14 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by allem_77 »

MorningStar wrote: 15/12/2019 18:06
O'zone wrote: 15/12/2019 18:05

Cifra?
150 maraka je prvi termin jer je ukljucen i pregled tj. dijagnoza.Posle je po 100 km.
To razvlačenje? Da li je to DTK?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#15 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by MorningStar »

allem_77 wrote: 18/12/2019 20:43
MorningStar wrote: 15/12/2019 18:06
O'zone wrote: 15/12/2019 18:05

Cifra?
150 maraka je prvi termin jer je ukljucen i pregled tj. dijagnoza.Posle je po 100 km.
To razvlačenje? Da li je to DTK?
Pojma nemam sta je nesto je prstima “vukao” po ledjima , posle masnice crvene ostale 2 dana i na 2 mjesta crne masnice mozda velicine oraha ili tako gdje su se misici bili zgrcili...
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#16 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by zijancer »

Kum, čiko dolazi četvrtkom na Dobrinju negdje. Navodno bio dugogodišnji fizioterapeut u vojnoj.
User avatar
moa
Posts: 3628
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#17 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by moa »

zijancer wrote: 19/12/2019 10:22 Kum, čiko dolazi četvrtkom na Dobrinju negdje. Navodno bio dugogodišnji fizioterapeut u vojnoj.
Na Dobrinji ili na Mojmilu, ima jedan na Mojmilu brko zovu ga kum i on radi to nesto kontam da nije to taj?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#18 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by zijancer »

moa wrote: 19/12/2019 21:38
zijancer wrote: 19/12/2019 10:22 Kum, čiko dolazi četvrtkom na Dobrinju negdje. Navodno bio dugogodišnji fizioterapeut u vojnoj.
Na Dobrinji ili na Mojmilu, ima jedan na Mojmilu brko zovu ga kum i on radi to nesto kontam da nije to taj?
To je taj. Ovo što sam čula (znači iskustva iz druge ruke) je skroz okej, s tim da nije moguće poboljšati stanje nekome sa većim deformacijama.
Čini mi se da ima neko ko zna šta radi i u Visokom ili Brezi (isto iskustva iz druge ruke). Ali da ne lupam dalje, dopisaću kasnije tačne podatke.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#19 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by SHTEVELEC »

Bio sam kod Kuma par puta, svaki put mi je rijesio probleme, ne radi namjestanje kostiju nego (kako skontah) rijesava neke probleme sa nervima, cvoristima, uglavnom samo masira te neke tacke, nije mi bas jasno kako/sta ali pomogne
User avatar
moa
Posts: 3628
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#20 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by moa »

zijancer wrote: 20/12/2019 07:50
moa wrote: 19/12/2019 21:38
zijancer wrote: 19/12/2019 10:22 Kum, čiko dolazi četvrtkom na Dobrinju negdje. Navodno bio dugogodišnji fizioterapeut u vojnoj.
Na Dobrinji ili na Mojmilu, ima jedan na Mojmilu brko zovu ga kum i on radi to nesto kontam da nije to taj?
To je taj. Ovo što sam čula (znači iskustva iz druge ruke) je skroz okej, s tim da nije moguće poboljšati stanje nekome sa većim deformacijama.
Čini mi se da ima neko ko zna šta radi i u Visokom ili Brezi (isto iskustva iz druge ruke). Ali da ne lupam dalje, dopisaću kasnije tačne podatke.

Nisam bio kod kuma mada mi je jednom prilikom reko da imam problema sa ledjima onako u prolazu. Hajde ako ima neki koji vraca koscice na svoje mjesto javni, moze i taj iz Visokog.
User avatar
black
Posts: 17149
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#21 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by black »

oca sam vodio kod Kuma, 30km je jedna seansa koja traje 15-20min, krene od vrata i ramena pa do stopala, gledao sam kako radi, ja sa strane sam cuo kako 'pucaju' prsljenovi i zglobovi, a vodio sam ga i na to 'razvlacenje' tj DTK, neka ordinacija na Kosevskom (mislim da se zove Relax), prvo ide pregled, odredi neke parametre koje unese u racunar, polegne na sto, veze trakama i masina te razvlaci silom koju on odredi, prvi put je oko 70-80km kasnije oko 50ak a svaka cetvrta je dzabe (nisam sto posto siguran za cijene), nakon 8-9 seasnsi razvlacenja ubrizgane su dvije doze kolagena u razmacima od nekih mjesec dana, stari je u poznim godinama i sa jos nekoliko dijagnoza, pa i pored toga je bilo poboljsanja, cuo sam i za nekog kostolomca iz Kiseljaka, kazu da je dobar, ali iz nekog razloga ne radi dijabeticare...
ugl sve je individualno, i naravno ovisno o stanju, neko ce osjetiti poboljsanje a neko ne
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#22 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by allem_77 »

black wrote: 20/12/2019 12:33 oca sam vodio kod Kuma, 30km je jedna seansa koja traje 15-20min, krene od vrata i ramena pa do stopala, gledao sam kako radi, ja sa strane sam cuo kako 'pucaju' prsljenovi i zglobovi, a vodio sam ga i na to 'razvlacenje' tj DTK, neka ordinacija na Kosevskom (mislim da se zove Relax), prvo ide pregled, odredi neke parametre koje unese u racunar, polegne na sto, veze trakama i masina te razvlaci silom koju on odredi, prvi put je oko 70-80km kasnije oko 50ak a svaka cetvrta je dzabe (nisam sto posto siguran za cijene), nakon 8-9 seasnsi razvlacenja ubrizgane su dvije doze kolagena u razmacima od nekih mjesec dana, stari je u poznim godinama i sa jos nekoliko dijagnoza, pa i pored toga je bilo poboljsanja, cuo sam i za nekog kostolomca iz Kiseljaka, kazu da je dobar, ali iz nekog razloga ne radi dijabeticare...
ugl sve je individualno, i naravno ovisno o stanju, neko ce osjetiti poboljsanje a neko ne
Boldirano je bacanje para. Meni nije pomoglo. Bio sam i kod tog u Kiseljaku. Ima ih više, ovaj se zove Samir iz Duhri. Pet sekundi trajalo tretman.

Mislim da šetnje, vježbe istezanja i jačanje mišića najviše pomažu. A i vremenom samo od sebe malo popusti. Vjerojatno se disk malo sasuši?

Kod mene je ostala samo ukočenost. Da mi je taj kum malo bliže, otišao bih njemu. Malo je rizično ići kod raznih kiropraktičara. Ali šta se može, jer opet imam namjeru ići kod jednog u Zenici, pa napišem iskustva.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#23 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

allem_77 wrote: 21/12/2019 21:51
black wrote: 20/12/2019 12:33 oca sam vodio kod Kuma, 30km je jedna seansa koja traje 15-20min, krene od vrata i ramena pa do stopala, gledao sam kako radi, ja sa strane sam cuo kako 'pucaju' prsljenovi i zglobovi, a vodio sam ga i na to 'razvlacenje' tj DTK, neka ordinacija na Kosevskom (mislim da se zove Relax), prvo ide pregled, odredi neke parametre koje unese u racunar, polegne na sto, veze trakama i masina te razvlaci silom koju on odredi, prvi put je oko 70-80km kasnije oko 50ak a svaka cetvrta je dzabe (nisam sto posto siguran za cijene), nakon 8-9 seasnsi razvlacenja ubrizgane su dvije doze kolagena u razmacima od nekih mjesec dana, stari je u poznim godinama i sa jos nekoliko dijagnoza, pa i pored toga je bilo poboljsanja, cuo sam i za nekog kostolomca iz Kiseljaka, kazu da je dobar, ali iz nekog razloga ne radi dijabeticare...
ugl sve je individualno, i naravno ovisno o stanju, neko ce osjetiti poboljsanje a neko ne
Boldirano je bacanje para. Meni nije pomoglo. Bio sam i kod tog u Kiseljaku. Ima ih više, ovaj se zove Samir iz Duhri. Pet sekundi trajalo tretman.

Mislim da šetnje, vježbe istezanja i jačanje mišića najviše pomažu. A i vremenom samo od sebe malo popusti. Vjerojatno se disk malo sasuši?

Kod mene je ostala samo ukočenost. Da mi je taj kum malo bliže, otišao bih njemu. Malo je rizično ići kod raznih kiropraktičara. Ali šta se može, jer opet imam namjeru ići kod jednog u Zenici, pa napišem iskustva.
Zasto nebi probao Akupunkturu plus masaza ako ima negdje kod nas u biH.....ja sam trebao na operaciju ali sam odbio...imao strasne bolove ,jednom godisnje najmanje po mjesec dana sam lezao u postelji......bio kod nekih koji rade masaze ali tako grubo da sam posle toga bio jos gori.....slucajno se upoznam sa djecijim doktorom Defektologom,koji lijeci djecu sa masazom i iglama razne djecije problenme da bi djeca izbjegla neke teske ljekove.....jedini ko mi je pomogao je on...dest seansi i bio sam ko nov....masazu radi tako da apsolutno ne osjetis niti malo sile,nego onako kao opipava ali od noznih prstiju do glave a onda i Akupunkturu,ali i posle toga treba biti aktivan setnja neke vjezbice itd

Kolegica se bavi jahanjem ,ali pocela je boliti noga u kuku i morala prestati ,kuda sve nije isla i sta sve nije probala.....dosla kod ovoga i posle trece seanse skoro da pa da je kuk bi u funkciji ali ona je svih dest seansi odradila i eno je ko nova :lol: ....nisam u BiH samo toliko da kazem
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#24 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by spreca »

O'zone wrote: 09/12/2019 19:13 Haj da BUMP-ujem ovu temu.

Treba mi fakat dobar kiropraktičar. Neko ko može ispraviti, popeglati, iskrckati, etc. Ubiše me ramena, plećke i vrat. Znam da se zbog povrede kičme krivim na jednu stranu al da vidim Jel se može šta da se učini da se olakša i smanji bol
Nadji dobrog sportskog masera,jebes krckanje,zbog krckanja umal ne zavrsih u kolicima....i ako ima neko ko radi Akupunkturu

Ima neki u SA koji lijeci bez krckanja i ne dodiruje se tijela,bioenergeticar...znam neke koji su isli i hvale ga
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#25 Re: Kiroprakticar u Sarajevu

Post by O'zone »

spreca wrote: 21/12/2019 22:23
O'zone wrote: 09/12/2019 19:13 Haj da BUMP-ujem ovu temu.

Treba mi fakat dobar kiropraktičar. Neko ko može ispraviti, popeglati, iskrckati, etc. Ubiše me ramena, plećke i vrat. Znam da se zbog povrede kičme krivim na jednu stranu al da vidim Jel se može šta da se učini da se olakša i smanji bol
Nadji dobrog sportskog masera,jebes krckanje,zbog krckanja umal ne zavrsih u kolicima....i ako ima neko ko radi Akupunkturu

Ima neki u SA koji lijeci bez krckanja i ne dodiruje se tijela,bioenergeticar...znam neke koji su isli i hvale ga
Primam preporuke i za sportsku masažu.

Mene jbu mišići/živci (ne znam šta je od toga) koji su zaglavljeni na području između plečke i kičmenog stuba. Bol je samo u jednoj tačci intenzivan ali se onda proširi na vratnu žilu u zavisnosti koja strana zaboli lijeva ili desna (više lijeva) i na glavu do oka i onda se vrat zna da ukoči kao da je u grču i jbga dosadilo i boli sad više manje konstantno...
Post Reply