Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6576 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

U teoriji bi trebao, ali provjeris u praksi i vidis da nije tako. I mislis na 845 chipset? 835 sasvim podobro radi svoj posao.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#6577 Re: Kineski mobiteli

Post by dadoka84 »

diablobih wrote:
dadoka84 wrote:Kako vi sa narucivanjem sa neta. Zar nisu uveli neke promjene tj samo do 50km se ne oporezuje. koliko se plati dadzbina na mob od 150 eur. Ima li ko kakve informacije.
dodajes na cijenu npr platis 200 KM nesto od elektronike, dodajes 5 % carine i dodajes 17% poreza, i tako te izadje sveukupno 245 KM. Nekad i prodje, jer ne moze carina sve pregledati, pa puste neke stvari.
Hvala za info :)
donator
Posts: 14
Joined: 22/11/2017 19:31

#6578 Re: Kineski mobiteli

Post by donator »

diablobih wrote:U teoriji bi trebao, ali provjeris u praksi i vidis da nije tako. I mislis na 845 chipset? 835 sasvim podobro radi svoj posao.
sta ti znači "provjera u praksi"
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6579 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

donator wrote:
diablobih wrote:U teoriji bi trebao, ali provjeris u praksi i vidis da nije tako. I mislis na 845 chipset? 835 sasvim podobro radi svoj posao.
sta ti znači "provjera u praksi"
Kada ga testiras uzivo.

Procesor im je najbrzi zato sto benchmark kaze, nije najbrzi u praksi kao sto benchmark govori nekim ubjedljivim brojevima i kao bolji 15-20% od mobitela sa 835 fol :D
donator
Posts: 14
Joined: 22/11/2017 19:31

#6580 Re: Kineski mobiteli

Post by donator »

a kako ga to ti testiraš "uživo" tita ti

kako si ti to "u praksi" otkrio, konkretno napiši
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6581 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

donator wrote:a kako ga to ti testiraš "uživo" tita ti

kako si ti to "u praksi" otkrio, konkretno napiši
Pogledao 10+ videa gdje usporedjuju kako se ponasa u praksi.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#6582 Re: Kineski mobiteli

Post by suad-sarajevo »

Je li iko kupovao od IQ Mobile u SCC-u. Kakvi su utisci o kvalitetu, bateriji, brzini rada itd. Onako opšti utisci prosječnog korisnika, Gmail, Viber, koja slika, Fuel buddy (app za potrošnju goriva), muzika, FB, Instagram i tako to. No games.

http://www.iqmobile.ba/product/225/Xiao ... 0Note%205A
http://www.iqmobile.ba/product/181/Leagoo/M7

Ova dva sam nešto zagledao pa vidjećemo. Ne daje mi se više od 250 KM.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6583 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

suad-sarajevo wrote:Je li iko kupovao od IQ Mobile u SCC-u. Kakvi su utisci o kvalitetu, bateriji, brzini rada itd. Onako opšti utisci prosječnog korisnika, Gmail, Viber, koja slika, Fuel buddy (app za potrošnju goriva), muzika, FB, Instagram i tako to. No games.

http://www.iqmobile.ba/product/225/Xiao ... 0Note%205A
http://www.iqmobile.ba/product/181/Leagoo/M7

Ova dva sam nešto zagledao pa vidjećemo. Ne daje mi se više od 250 KM.
A zasto ne kupis preko neta, bas onaj sto smo na prosloj stranici spominjali? Sa carinom te izadje manje od 200 KM. Bolji od svakog ovog.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6584 Re: Kineski mobiteli

Post by Sanjarko »

diablobih wrote:
suad-sarajevo wrote:Je li iko kupovao od IQ Mobile u SCC-u. Kakvi su utisci o kvalitetu, bateriji, brzini rada itd. Onako opšti utisci prosječnog korisnika, Gmail, Viber, koja slika, Fuel buddy (app za potrošnju goriva), muzika, FB, Instagram i tako to. No games.

http://www.iqmobile.ba/product/225/Xiao ... 0Note%205A
http://www.iqmobile.ba/product/181/Leagoo/M7

Ova dva sam nešto zagledao pa vidjećemo. Ne daje mi se više od 250 KM.
A zasto ne kupis preko neta, bas onaj sto smo na prosloj stranici spominjali? Sa carinom te izadje manje od 200 KM. Bolji od svakog ovog.
Ma mnogi od nas nismo pismeni informaticki i pojma nemamo sa birokratijom pa ne znamo kako. Suad ja mislim da uzmem ima ih par nisu losi do 200 km su. Shezen razvaljuje. Jb-te sve iz Shezena skoro, mislim da je samo jedan sto sam gledao iz Hongkonga.
donator
Posts: 14
Joined: 22/11/2017 19:31

#6585 Re: Kineski mobiteli

Post by donator »

diablobih wrote:
donator wrote:a kako ga to ti testiraš "uživo" tita ti

kako si ti to "u praksi" otkrio, konkretno napiši
Pogledao 10+ videa gdje usporedjuju kako se ponasa u praksi.
jutub, jel :lol:
objesi to mačku o rep
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6586 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

donator wrote:
diablobih wrote:Nego sta nego je nerealan. Benchmarking samo mozes gledati da vidis je li ima falsh u telefonu, a brojevima govoriti da je jedan telefon bolji od drugog je smijesno. Uzmes telefon u ruke, ili pogledas kako drugi uzimaju mobitel u ruke i vidis koliko je benchmarking smijesan.

Npr. po benchmarkingu ti je iphone brzi bruku od nekog od androida, a ustvari nije ni blizu.
čuj nije iphone x ili 8 brži od bilo kojeg androida a ima najmoćniji procesor kojeg tehnologija trenutno poznaje
tek nadolazeći snapdragon 845 može da parira A11
neki se baš znaju provalit
Je li ovo dileja strike again???? :mrgreen:
Do neki dan na sva usta hvali android, s sad ne moze opepeliti ajFonu?!
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6587 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

Ma nego sta, ma nije to zato sto je iphone, nego sto ne moze protiv svojih voljenih benchmarka :D

@vizionar, nemas sta biti informaticki pismen, izaberes sta zelis kupiti, upises broj kartice, tamo napises gdje da ti dodje i eto, 2 minute posla.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6588 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

diablobih wrote:Ma nego sta, ma nije to zato sto je iphone, nego sto ne moze protiv svojih voljenih benchmarka :D

@vizionar, nemas sta biti informaticki pismen, izaberes sta zelis kupiti, upises broj kartice, tamo napises gdje da ti dodje i eto, 2 minute posla.
Koji site koristite nsjcesce???? Nemam nikakvog iskustva kad je online kupovina u pitanju, je li koristite paypal opciju plaćanja ili neku drugu??? Hastra me kupovine tako, imam 100 maraka na racunu, pa da mi to ne klepe?! :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6589 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

konektovan wrote:
diablobih wrote:Ma nego sta, ma nije to zato sto je iphone, nego sto ne moze protiv svojih voljenih benchmarka :D

@vizionar, nemas sta biti informaticki pismen, izaberes sta zelis kupiti, upises broj kartice, tamo napises gdje da ti dodje i eto, 2 minute posla.
Koji site koristite nsjcesce???? Nemam nikakvog iskustva kad je online kupovina u pitanju, je li koristite paypal opciju plaćanja ili neku drugu??? Hastra me kupovine tako, imam 100 maraka na racunu, pa da mi to ne klepe?! :mrgreen:
Najcesce aliexpress (za sve), koristio sam za umi plus banggood stranicu koji je djevojka uzela i gearbest za neke sitnice i drugu uzeo prije 2 dana bas onaj leeco le s3 od 100 dolara preko njega, trebalo bi da dodje bez problema.

Ja vecinom koristim kartice ili debitne ili kreditne, to su velike firme da bi se igrali sa kradjom podataka. Aliexpress je npr. od alibabe koja je najveca kompanija na svijetu sto se tice robe, tako da nemas se zbog cega brinuti.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6590 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

Ma ok, ti si vec poprilicno iskusan, vjerovat cu ti na riječ. :mrgreen: :thumbup:
Mislio sam naruciti par nekih gadgeta, za mobitel Wiko, auto, pa rekoh da se okusam u tome, ali da ne bude kakva belaja.. :mrgreen:
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6591 Re: Kineski mobiteli

Post by spree »

banggood vise ne dostavlja kod nas nazalost :( . ja kupio dva moba tamo dok je moglo. sve uredno doslo, uredno i platio carinu i pdv i opet me doslo povoljnije. generalno svi veci siteovi ce poslati tacno ono sto prikazu. ljudi zive od toga. uredno vrate lovu, ako nesto nije ok. jedina mana narucivanja je cekanje i eventualno servis [mada to moze covjek sam (narucis dio i narucis alat)], a sto se tice sigurnsti to je skoro savrseno. stvarno nema vise razloga da se neko plasi narucivati sa interneta. posebnpo recimo ko kupuje putem paypala. takodjer preporuka za pogledati stranicu kimovil.com na kojoj se nalaze komparacije cijena mobitela sa linkovima ovih vecih stranica za prodaju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6592 Re: Kineski mobiteli

Post by Sanjarko »

Ma nemam ja nacina kako preko interneta da nesto uzmem. Nit imam karticu nit znanja. Jedva sam jb-te se nekako na internetu registriao. Kao primjerice ovdje na kliksu. Pojma ja skoro nikako nemam. Ali kako vidim ovaj Shezen razvaljuje. :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6593 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

spree wrote:banggood vise ne dostavlja kod nas nazalost :( . ja kupio dva moba tamo dok je moglo. sve uredno doslo, uredno i platio carinu i pdv i opet me doslo povoljnije. generalno svi veci siteovi ce poslati tacno ono sto prikazu. ljudi zive od toga. uredno vrate lovu, ako nesto nije ok. jedina mana narucivanja je cekanje i eventualno servis [mada to moze covjek sam (narucis dio i narucis alat)], a sto se tice sigurnsti to je skoro savrseno. stvarno nema vise razloga da se neko plasi narucivati sa interneta. posebnpo recimo ko kupuje putem paypala. takodjer preporuka za pogledati stranicu kimovil.com na kojoj se nalaze komparacije cijena mobitela sa linkovima ovih vecih stranica za prodaju.
Da, banggood sam koristio evo sad sam pogledao zadnji put u martu (tj. kupovao). Jbg. Najvise smo mi za to krivi, prvo sto traze refund, i onda im stigne i ne plate likovima ipak, ili carinici ukradu. I dalje ja mislim imaju neke stvari salju, nije da su nas bas skroz iskljucili.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#6594 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

diablobih wrote:
spree wrote:banggood vise ne dostavlja kod nas nazalost :( . ja kupio dva moba tamo dok je moglo. sve uredno doslo, uredno i platio carinu i pdv i opet me doslo povoljnije. generalno svi veci siteovi ce poslati tacno ono sto prikazu. ljudi zive od toga. uredno vrate lovu, ako nesto nije ok. jedina mana narucivanja je cekanje i eventualno servis [mada to moze covjek sam (narucis dio i narucis alat)], a sto se tice sigurnsti to je skoro savrseno. stvarno nema vise razloga da se neko plasi narucivati sa interneta. posebnpo recimo ko kupuje putem paypala. takodjer preporuka za pogledati stranicu kimovil.com na kojoj se nalaze komparacije cijena mobitela sa linkovima ovih vecih stranica za prodaju.
Da, banggood sam koristio evo sad sam pogledao zadnji put u martu (tj. kupovao). Jbg. Najvise smo mi za to krivi, prvo sto traze refund, i onda im stigne i ne plate likovima ipak, ili carinici ukradu. I dalje ja mislim imaju neke stvari salju, nije da su nas bas skroz iskljucili.
salju sve osim telefona i jos par điđa
ja i dalje kupujem kod njih
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6595 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

Zanimljivi su i ovi kuponi, skoro za dzabe ovo dobijem izgleda :D A tek VIP2

https://i.imgur.com/HgWorFs.png
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6596 Re: Kineski mobiteli

Post by spree »

ma kupujem ja i dalje, samo sto ne mogu mobiteli i baterije. nesto se kao promijenilo jos od onog sranja sa noteom 7. nema veze sa vracanjem i trazenjem para nazad. i da vip 3 sam. malo fali do 4 iako nisam nista iskoristio s time :( .

sto se tice online kupovine (mada fakat mislim da ljudi trolaju, ali haj) vrlo je jednostavno. registrujes se i kliknes buy :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6597 Re: Kineski mobiteli

Post by Sanjarko »

Ma ne trolam. Informaticki sam nepismen, a para nemam da budem a ni da kupujem.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#6598 Re: Kineski mobiteli

Post by nagibSA »

To i jeste problem, kada se rade elektronske transakcije, cesto i nemas osjecaja za novac. :-D Nabere se svega i olako placas...

Medjutim, ti online servisi su sigurniji od PiKa npr. Zasticen si kao bijeli medvjed. :) Treba imati debitne kartice danas, vrijeme je takvo, ima niz velikih pogodnosti, pogotovo ako radis na internetu...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6599 Re: Kineski mobiteli

Post by Sanjarko »

nagibSA wrote:To i jeste problem, kada se rade elektronske transakcije, cesto i nemas osjecaja za novac. :-D Nabere se svega i olako placas...

Medjutim, ti online servisi su sigurniji od PiKa npr. Zasticen si kao bijeli medvjed. :) Treba imati debitne kartice danas, vrijeme je takvo, ima niz velikih pogodnosti, pogotovo ako radis na internetu...
Ali u Bosni je sve i dan danas vecinom kes. Pa jb-te do prije rata smo imali samo jedan televizijski kanal a danas na stotine pa cak hiljade. Sok je to a narod neuk i nema para za bacanje. Ko radi i ima kartice moze ali to su vecinom oni sa platama iznad 500 km. Jb-ga to je nasa realnost.
ZlatniLjiljan95
Posts: 7
Joined: 05/01/2016 13:04

#6600 Re: Kineski mobiteli

Post by ZlatniLjiljan95 »

Dosao mi prije 5 dana BlackView BV7000 PRO telefon i ja kreno odmah da mu flash-ujem zadnji firmware. Radio po uputama sa njihovog foruma i Izbacio mi error:STATUS_INSUFFICIENT_BUFFER. Kreno da upalim telefon kad ono adio bella mare. Ne moze ni na punjac niti se da upaliti. Ima li neko da se bas razumije u kineske telefone da mu odnesem da vidi ima li spasa. Sa GearBesta mi ponudili neke gluposti, ja se odvalio smijat, pa kad sam skonto da meni to nude, zaplak'o.
Post Reply