Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40545
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6951 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

Ta opcija bi bila dobra, ono kad dodjes npr. iz nocne smjene.... :mrgreen:
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#6952 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

Telefon je u potpunosti funkcionalan i bez ikakvih trzavica, bar moj.
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#6953 Re: Kineski mobiteli

Post by mikser123 »

Već sam pisao da sma imao problem na oba koja sam naručio. Probaj prebaciti Sim u slot 2,meni ništa drugo nije pomoglo, a nema šta nisam pokušao.
Kad promijeniš drži tipku za gašenje 10-tak sekundi da se Re-registruje na mrežu.
Ako ne, probaj instalirati drupe i pokušaj onda.
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#6954 Re: Kineski mobiteli

Post by betametazon »

mikser123 wrote:Već sam pisao da sma imao problem na oba koja sam naručio. Probaj prebaciti Sim u slot 2,meni ništa drugo nije pomoglo, a nema šta nisam pokušao.
Kad promijeniš drži tipku za gašenje 10-tak sekundi da se Re-registruje na mrežu.
Ako ne, probaj instalirati drupe i pokušaj onda.
A probao sam i sa prebacivanjem kartice i sa resetovanjem...ne znam, kontam da dam nekom u servis, mozda prije toga da probam sa salterom bht, tamo su mi i internet napravili. Fakat telefon je super i sve ostalo mi radi "samo" ti dolazni pozivi da se srede...

Hipoteticko pitanje: ako bi se ispostavilo da se bas iz nekog razloga ne moze rijesiti jel imam kakvu opciju reklamacije ili tako sta...?
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#6955 Re: Kineski mobiteli

Post by mikser123 »

betametazon wrote:
mikser123 wrote:Već sam pisao da sma imao problem na oba koja sam naručio. Probaj prebaciti Sim u slot 2,meni ništa drugo nije pomoglo, a nema šta nisam pokušao.
Kad promijeniš drži tipku za gašenje 10-tak sekundi da se Re-registruje na mrežu.
Ako ne, probaj instalirati drupe i pokušaj onda.
A probao sam i sa prebacivanjem kartice i sa resetovanjem...ne znam, kontam da dam nekom u servis, mozda prije toga da probam sa salterom bht, tamo su mi i internet napravili. Fakat telefon je super i sve ostalo mi radi "samo" ti dolazni pozivi da se srede...

Hipoteticko pitanje: ako bi se ispostavilo da se bas iz nekog razloga ne moze rijesiti jel imam kakvu opciju reklamacije ili tako sta...?
Vrlo teško je dokazati da takav kvar postoji. Mada sigurno postoji rješenje, jer sam ja na 2 ista imao isti problem. Doduše ja nisam mogao ni poruke primati, a ni 4G nije radio. Googlaj malo i vidi da ti nije uključena neka blokada. Probaj sa ovim Drupe Dialerom
Jesi li uzeo novu BHT karticu? Jesi li pokušao sa prebacivanjem na 3G? Testiraj sve te opcije u Call meniju
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#6956 Re: Kineski mobiteli

Post by mikser123 »

Upravo zbog ovog više nikad neću Umidigi kupiti. Sad najavljuju ovaj Umidigi X, koji će vjerovatno biti manje od 300km, ali ko će im vjerovati...
User avatar
konektovan
Posts: 40545
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6957 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

Ma oni te telefone stancaju i puštaju u prodaju i upottebu dok još nisu ni ispeglani softverski, i onda kroz update pokusavaju da neke stvari isprave. Kad uzmes telefon, i vidis hardwer, kontas vidi telefoncine za malo para.....U toj mega kolicini proizvoda koje izbacuju, zaista zna biti i dobrih uredjaja za malo love, ali generalno, vecina pati od nekih naizgled sitnica koje korisnika znaju izluditi...
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#6958 Re: Kineski mobiteli

Post by betametazon »

mikser123 wrote:
betametazon wrote:
mikser123 wrote:Već sam pisao da sma imao problem na oba koja sam naručio. Probaj prebaciti Sim u slot 2,meni ništa drugo nije pomoglo, a nema šta nisam pokušao.
Kad promijeniš drži tipku za gašenje 10-tak sekundi da se Re-registruje na mrežu.
Ako ne, probaj instalirati drupe i pokušaj onda.
A probao sam i sa prebacivanjem kartice i sa resetovanjem...ne znam, kontam da dam nekom u servis, mozda prije toga da probam sa salterom bht, tamo su mi i internet napravili. Fakat telefon je super i sve ostalo mi radi "samo" ti dolazni pozivi da se srede...

Hipoteticko pitanje: ako bi se ispostavilo da se bas iz nekog razloga ne moze rijesiti jel imam kakvu opciju reklamacije ili tako sta...?
Vrlo teško je dokazati da takav kvar postoji. Mada sigurno postoji rješenje, jer sam ja na 2 ista imao isti problem. Doduše ja nisam mogao ni poruke primati, a ni 4G nije radio. Googlaj malo i vidi da ti nije uključena neka blokada. Probaj sa ovim Drupe Dialerom
Jesi li uzeo novu BHT karticu? Jesi li pokušao sa prebacivanjem na 3G? Testiraj sve te opcije u Call meniju
Ma ja sam mu radio sve sto sam znao, znaci kroz sve zive postavke prosao, jebaji ga, kazem da je steta jer je sve ostalo fakat ok, ako ne rijesim ovo onda cu se obratiti selleru da vidim ima li kakve fajde...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#6959 Re: Kineski mobiteli

Post by i agree »

a sto ne kupis na trafici ako vec nisi novu ultru pa probat sa njom radi li,mozda je ipak do kartice da selera ne cimas dzaba
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#6960 Re: Kineski mobiteli

Post by mikser123 »

i agree wrote:a sto ne kupis na trafici ako vec nisi novu ultru pa probat sa njom radi li,mozda je ipak do kartice da selera ne cimas dzaba
Ne može biti do kartice, kad može uspostaviti poziv kad on zove. A da Bog da da ti seller odgovori, jedino dispute da otvoriš pa da pokušaš nešto
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#6961 Re: Kineski mobiteli

Post by i agree »

mikser123 wrote:
i agree wrote:a sto ne kupis na trafici ako vec nisi novu ultru pa probat sa njom radi li,mozda je ipak do kartice da selera ne cimas dzaba
Ne može biti do kartice, kad može uspostaviti poziv kad on zove. A da Bog da da ti seller odgovori, jedino dispute da otvoriš pa da pokušaš nešto
koji on konkretno problem ima bht kartica mu radi u jednom slotu u drugom ne?jel probo sa drugim mrezama u tom slotu sto nece?
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#6962 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

mikser123 wrote:Upravo zbog ovog više nikad neću Umidigi kupiti. Sad najavljuju ovaj Umidigi X, koji će vjerovatno biti manje od 300km, ali ko će im vjerovati...
Ja sam rekao da nikada više neću kupiti tel malog proizvođača posle kupovine Coolpad Torina, pa evo sledeći kupih ovaj na slijepo i dobro prođoh. Nema ni jedne stvari koja ne radi. Ali opet Xisomi Redmi 7 je nijansu skuplji, na papiru nijansu lošiji, ali mislim da je kompletniji telefon. Tako da, Xiaomi je sledeći vrlo vjerovatno.
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#6963 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

.
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#6964 Re: Kineski mobiteli

Post by betametazon »

i agree wrote:
mikser123 wrote:
i agree wrote:a sto ne kupis na trafici ako vec nisi novu ultru pa probat sa njom radi li,mozda je ipak do kartice da selera ne cimas dzaba
Ne može biti do kartice, kad može uspostaviti poziv kad on zove. A da Bog da da ti seller odgovori, jedino dispute da otvoriš pa da pokušaš nešto
koji on konkretno problem ima bht kartica mu radi u jednom slotu u drugom ne?jel probo sa drugim mrezama u tom slotu sto nece?
Problem je sto imam 4g mrezu, mobilni internet regularno radi, odlazni pozivi regularno rade samo dolazni pozivi ne rade, javlja govornu postu. A pretirao sam sve sto sam znao...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#6965 Re: Kineski mobiteli

Post by i agree »

betametazon wrote: Problem je sto imam 4g mrezu, mobilni internet regularno radi, odlazni pozivi regularno rade samo dolazni pozivi ne rade, javlja govornu postu. A pretirao sam sve sto sam znao...
idi u postavke poziva da ti nije ukljuceno odbijanje poziva call settings pa call rejection,auto reject off treba bit ako imas tu opciju
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#6966 Re: Kineski mobiteli

Post by betametazon »

mikser123 wrote:Već sam pisao da sma imao problem na oba koja sam naručio. Probaj prebaciti Sim u slot 2,meni ništa drugo nije pomoglo, a nema šta nisam pokušao.
Kad promijeniš drži tipku za gašenje 10-tak sekundi da se Re-registruje na mrežu.
Ako ne, probaj instalirati drupe i pokušaj onda.
Pomoglo ovo sa drzanjem tipke za gasenje 10-tak sekundi...ja sam mislio da je to isto sto i obicni restat telefona pa nisam prije pokusavao. Uglavnom nakon ovoga rade pozivi u oba smjera, sada sve radi na telefonu, extra :-D tek sad je odlican za ove pare :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#6967 Re: Kineski mobiteli

Post by diablobih »

Ma dobro, mogao si to i u opcijama :D
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#6968 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

betametazon wrote:
Pomoglo ovo sa drzanjem tipke za gasenje 10-tak sekundi...ja sam mislio da je to isto sto i obicni restat telefona pa nisam prije pokusavao. Uglavnom nakon ovoga rade pozivi u oba smjera, sada sve radi na telefonu, extra :-D tek sad je odlican za ove pare :lol:
Nema ljubavi bez patnje. :lol:

Ma telefon je odličan, sad su i kameru sredili tako da je izbalansirana cjelina. Sad sam miran dvije godine. :lol:
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#6969 Re: Kineski mobiteli

Post by mikser123 »

citroen xm wrote:
betametazon wrote:
Pomoglo ovo sa drzanjem tipke za gasenje 10-tak sekundi...ja sam mislio da je to isto sto i obicni restat telefona pa nisam prije pokusavao. Uglavnom nakon ovoga rade pozivi u oba smjera, sada sve radi na telefonu, extra :-D tek sad je odlican za ove pare :lol:
Nema ljubavi bez patnje. :lol:

Ma telefon je odličan, sad su i kameru sredili tako da je izbalansirana cjelina. Sad sam miran dvije godine. :lol:
Ne bih mu ja dao da će izdržati 2 godine.
Drago mi je da sam pomogao :D
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#6970 Re: Kineski mobiteli

Post by betametazon »

mikser123 wrote:
citroen xm wrote:
betametazon wrote:
Pomoglo ovo sa drzanjem tipke za gasenje 10-tak sekundi...ja sam mislio da je to isto sto i obicni restat telefona pa nisam prije pokusavao. Uglavnom nakon ovoga rade pozivi u oba smjera, sada sve radi na telefonu, extra :-D tek sad je odlican za ove pare :lol:
Nema ljubavi bez patnje. :lol:

Ma telefon je odličan, sad su i kameru sredili tako da je izbalansirana cjelina. Sad sam miran dvije godine. :lol:
Ne bih mu ja dao da će izdržati 2 godine.
Drago mi je da sam pomogao :D
Zaboravih od dragosti zahvalit Mikseru, hvala svakako :D

Kroz oprcije nisam znao, prosao sam sve sto sam znao, cak opcija rucnog trazenja mreza mi ne radi najbolje ali yebayi ga nek radi automatsko trazenje...a tel ko tel, vidjecemo koliko ce izdrzati ali solidne je izrade, solidnig hardvera, i ja verujem barem dvije godine bez nekog stekanja i kocenja. Stock android pa ima dosta slobodnog prostora za update aplikacija itd a da se ne zagusi mob... :)
User avatar
konektovan
Posts: 40545
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6971 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

citroen xm wrote:
Nema ljubavi bez patnje. :lol:

Ma telefon je odličan, sad su i kameru sredili tako da je izbalansirana cjelina. Sad sam miran dvije godine. :lol:
Baci nam koju sliku sa apdejtovanom kamerom?! :mrgreen:
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#6972 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

konektovan wrote: Baci nam koju sliku sa apdejtovanom kamerom?! :mrgreen:

Image


Image

Eto, ne očekuj čuda, ali nije katastrofa. :)
User avatar
konektovan
Posts: 40545
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6973 Re: Kineski mobiteli

Post by konektovan »

citroen xm wrote:
konektovan wrote: Baci nam koju sliku sa apdejtovanom kamerom?! :mrgreen:

Image


Image

Eto, ne očekuj čuda, ali nije katastrofa. :)
Solidno,.....mozda se moze još sta u postavkama kamere podesiti,...
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#6974 Re: Kineski mobiteli

Post by citroen xm »

Vjerovatno, a vjerovatno će i oni nešto čačkati još. Sve u svemu kao što rekoh za uspomenu solidno. Na kraju krajeva, ovo su sirove slike. Većina slika koje ljudi kače su dodatno provučene kroz neke programe za obradu.
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#6975 Re: Kineski mobiteli

Post by betametazon »

Kad smo kod umidigija - kako vam se cini ovaj naredni 48 MP kamera king value od 355 KM, ponovo neki presale...?

BAM 354.89 20%OFF | Global Version UMIDIGI X In-screen Fingerprint 6.35" AMOLED 48MP Triple Rear Camera 128GB NFC Helio P60 4150mAh Cellphone

https://s.click.aliexpress.com/e/FNIneWiy

:-D
Post Reply