Kineska Superliga!

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94342
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#101 Re: Kineska Superliga!

Post by Logovan »

Velkoski wrote:
Logovan wrote: Italija, jaka liga, Liga prvaka, igraš sa velikim igračima, igrač protiv velikih igrača, osvajaš trofeje, itd, itd, da ne nabrajam dalje. Pored ovoga, naravno da imaš para toliko da sa njima počneš brisati guzicu, jer ti je mrsko kupovati maramice. Dok igraš u Europi, ostaneš i u reprezentaciji. Odlaskom u Kinu smanjiš šanse da dobijaš pozive i to ne smanjiš malo.
E moj romantičaru :kiss: :mrgreen:

Pare pokreću svijet, ne trofeji s Juventusom :F
Rekoh već da će imati pare i u Juventusu, brisat će guzicu sa njima. Ne vidim problem. :D
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#102 Re: Kineska Superliga!

Post by MyTao »

Logovan wrote:
MyTao wrote: Pa zasto bi onda odbio sansu da zaradi 5-10x vise nego sto bi u Juventusu? Ja se slazem sa njim, vise para znaci bolji zivot za njega i njegovu porodicu. Tako da to sto spominje porodicu nije nikakava izvlakusa... covjek je dobio priliku da zaradi velike pare od onog sto radi... svaki od nas bi to uzeo, ili dobro dobro razmislio o tome bar...
Italija, jaka liga, Liga prvaka, igraš sa velikim igračima, igrač protiv velikih igrača, osvajaš trofeje, itd, itd, da ne nabrajam dalje. Pored ovoga, naravno da imaš para toliko da sa njima počneš brisati guzicu, jer ti je mrsko kupovati maramice. Dok igraš u Europi, ostaneš i u reprezentaciji. Odlaskom u Kinu smanjiš šanse da dobijaš pozive i to ne smanjiš malo.

Izgleda Aubameyang dobio ponudu od Kineza. Hoće li i on otići da obezbijedi egzistenciju? Ako ode u Real, neće moći izdržavati porodicu, pocrkat će od gladi. :oops:
Neko ce odbiti neko ne... kazem da ce sve ljude bar natjerati da razmisle o tome. Evo Benteke je odbio veliku ponudu iz Kine jer zeli da igra u Engleskoj... Koliko je to pametno ne znam...

Ja samo kazem da ne treba kriviti one koji odu za parama... jer bi mi svi u svojim profesijama uradili isto.
User avatar
Point.
Posts: 27749
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#103 Re: Kineska Superliga!

Post by Point. »

Logovan wrote:
Point. wrote:Najjaci mi je bio Lavezzi koji je rekao da mu se svidja projekat kluba nakon sto je otisao tamo. A jebem li ti majku i projekat.
Taj je još gori. Sve nekakve ofirne izvlakuše. Reci otišao sam zbog para, volim pare više nego rođenu mater i ćao.

Samo još da krenu govoriti kako vole klub od malena, kako za njih navijaju, kako su sanjali da zaigraju za njih i tako te ljubavne priče.
Ma juznoamerikanci su vazda bile fudbslske kurve koji su letili za parama. Onaj Oscar sa 25 godina ostavlja Chelsea i metropolu poput Londona za Kinu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40773
Joined: 21/05/2012 22:46

#104 Re: Kineska Superliga!

Post by AmiĐa_Idriz »

MyTao wrote:Smijesni ste... fudbal za fudbalere je posao. Koja bi to budala ovdje odbila 10x vecu platu u jednoj firmi zbog toga sto ga trazila neka firma sa tradicijom :roll:

Fudbaleri zaradjuju puno, ali oni rade nekih 10-15 godina I to je to... ne mogu posle svi biti treneri i komentatori. Naravno da ce razmisljati o buducnosti.
Znači da bi poslije karijere uspio samo sa ogromnim milionima iz Kine? Juventusove pare mu ne bi bile dovoljne? Pa ne bi jedino ako je hendikepiran u glavu, pa da ne zna šta će sa parama.

Naravno da svi fudbaleri nisu komentatori (btw nije tu nikakva para, više su tu da se priča o njima i da su eto aktuelni), tj. treneri, ali imaš 10001 opciju šta da radiš, hoćeš da ostaneš u fudbalu, postaneš agent kao Puyol recimo, treniraš dječurliju u nekom klubu, mahom onim u kojima si ostavio trag. Mislim, glupost, kada imaš para imaš bukvalno mogućnost da radiš šta hoćeš, a novac koji zaradiš u Europi je i više nego dovoljan. Tako da, ponavljam, glupa mu je priča da razmišlja o budućnosti, on je sebi budućnost obezbjedio još u Zenitu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#105 Re: Kineska Superliga!

Post by Tomahawk11 »

Ovdje je pitanje da li ce zaraditi 50 ili 250 miliona.
I onda se poredi sta bi mi, isto bi uradili....ono, imas 2 milje platu, al imas priliku u Njemackoj imati 8 milja i ti odes....e bas je to uporedivo :mrgreen:
Daj ba, jasno je da je lik gladan (ko i kolega mu iz Argentine), al kazem opet, mark my words, to su likovi koji ionako 5 godina po zavrsetku karijere nece imati nista, dzabe milioni, milijarde, zilioni....a i bezze je pitati se sto je ovo, sto je ono.....sretno mu u chajna SL 8-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72778
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#106 Re: Kineska Superliga!

Post by Velkoski »

Neće brisati guzicu parama iz Juventusa.

To je ba životni stil koji mi ne možemo razumjeti. Uzet ću za primjer NBA igrače, koji uglavnom bankrotiraju nekoliko godina nakon kraja karijere, jer su NAVIKLI da troše nemilice. Isto je i s fudbalerima. Kupuju se auta, vile, (ne)plaćaju porezi i slično.

Kada shvatite da je svaki milion bitan, bit će vam jasnije što je otišao u Kinu, a i što bi svako s malo pameti uradio isto. :D
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#107 Re: Kineska Superliga!

Post by MyTao »

Tesko je to nama svatiti jer mi bi sve dali da zaigramo za neki od velikih klubova... mnogi bi za djaba to radili :) To je onako navijacki... Ali, za njih to je posao kao i svaki drugi... prvi cilj je da zarade pare, ako si stvarno neki talenat onda cilj je uci u historiju, obarati rekorde a pare same dodju... a za nekog kao Witsela koji je 75% karijere proveo u Rusiji i koji ima sansu da zaradi za godinu dvije onoliko koliko je zaradio za cijelu svoju karijeru ili da igra nekoliko godina za veci klub gdje ce uzeti titulu dvije, otici u penziju i niko ga se nece sjecati za 10 godina je prica drugacija...

Bar je covjek otvoreno rekao da ide zbog para... Ili ko to moze kriviti Teveze sto je sada presao u Kinu i zaradjuje onoliki novac, a mogao je igrati u Argentini jos godinu dvije i zaraditi 10% od toga?
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#108 Re: Kineska Superliga!

Post by groove »

dobro ba ljudi, zar je toliko tesko shvatiti da nikad nije dosta para :D
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#109 Re: Kineska Superliga!

Post by MyTao »

Tomahawk11 wrote:Ovdje je pitanje da li ce zaraditi 50 ili 250 miliona.
I onda se poredi sta bi mi, isto bi uradili....ono, imas 2 milje platu, al imas priliku u Njemackoj imati 8 milja i ti odes....e bas je to uporedivo :mrgreen:
Daj ba, jasno je da je lik gladan (ko i kolega mu iz Argentine), al kazem opet, mark my words, to su likovi koji ionako 5 godina po zavrsetku karijere nece imati nista, dzabe milioni, milijarde, zilioni....a i bezze je pitati se sto je ovo, sto je ono.....sretno mu u chajna SL 8-)
Pa ko bi to izmedju 50m i 250m izabrao 50? :D
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#110 Re: Kineska Superliga!

Post by groove »

sanghai sipg sad nudi 150M za aubameyanga :D

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#111 Re: Kineska Superliga!

Post by Tomahawk11 »

MyTao wrote:
Tomahawk11 wrote:Ovdje je pitanje da li ce zaraditi 50 ili 250 miliona.
I onda se poredi sta bi mi, isto bi uradili....ono, imas 2 milje platu, al imas priliku u Njemackoj imati 8 milja i ti odes....e bas je to uporedivo :mrgreen:
Daj ba, jasno je da je lik gladan (ko i kolega mu iz Argentine), al kazem opet, mark my words, to su likovi koji ionako 5 godina po zavrsetku karijere nece imati nista, dzabe milioni, milijarde, zilioni....a i bezze je pitati se sto je ovo, sto je ono.....sretno mu u chajna SL 8-)
Pa ko bi to izmedju 50m i 250m izabrao 50? :D
Sve ok, al nije to poenta.
50miliona/250miliona ekvivalencija 2milje/8milja
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72778
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#112 Re: Kineska Superliga!

Post by Velkoski »

Dvije milje ovdje / 24 godišnje, ili osam u Njemačkoj / 96 godišnje... Biram Njemačku :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#113 Re: Kineska Superliga!

Post by Tomahawk11 »

Velkoski wrote:Dvije milje ovdje / 24 godišnje, ili osam u Njemačkoj / 96 godišnje... Biram Njemačku :D
Normala da ces izabrati :)

Al ces zivjeti ko lord i sa 50 i sa 250 miliona.
Al kad si paglu, onda ti dzaba milijarda 8-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72778
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#114 Re: Kineska Superliga!

Post by Velkoski »

Drugačiji lajfstajl, tako dan nije isto s 50 i 250, vjeruj mi :D
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#115 Re: Kineska Superliga!

Post by Heller »

Velkoski wrote:Dvije milje ovdje / 24 godišnje, ili osam u Njemačkoj / 96 godišnje... Biram Njemačku :D
ovo je prije dvije milje u njemackoj naspram osam u Bosni, :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#116 Re: Kineska Superliga!

Post by supercali »

Samo sto ce sa 50 ko lord zivjeti recimo 5 godina a sa 250 20 godina
Razlika ogromna
User avatar
Logovan
Posts: 94342
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#117 Re: Kineska Superliga!

Post by Logovan »

Velkoski wrote:Neće brisati guzicu parama iz Juventusa.

To je ba životni stil koji mi ne možemo razumjeti. Uzet ću za primjer NBA igrače, koji uglavnom bankrotiraju nekoliko godina nakon kraja karijere, jer su NAVIKLI da troše nemilice. Isto je i s fudbalerima. Kupuju se auta, vile, (ne)plaćaju porezi i slično.

Kada shvatite da je svaki milion bitan, bit će vam jasnije što je otišao u Kinu, a i što bi svako s malo pameti uradio isto. :D
Ma jok, neće, brisat ću ja sa ovom svojom platom. :oops: :D

Samo nek' ne pucaju priče o egzistenciji, porodici i projektu i ambicijama kluba i biće ok. Sa ovakvim debilnim izjavama samo dokazuju koliko su pohlepni.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#118 Re: Kineska Superliga!

Post by supercali »

Negdje je bila prica oko ovih trosenja pa sam navodio primjer prijateljevog oca
Kaze covjek ja dnevno potrosim 250 maraka na sitnice parkinzi klinci palci i njemu je to nista jer ima kamione avione cudesa nebesa
Mi forumasi manje vise kad potrosimo 250 za dan pomislimo valja se stegnuti sljedecih mjesec dana

Oni koliko zaradjuju imaju i vece troskove tako da ce uvijek prihvatiti ponudu od kineza nekog za 25 miliona nego kod engleza talijana spanca za 5
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40773
Joined: 21/05/2012 22:46

#119 Re: Kineska Superliga!

Post by AmiĐa_Idriz »

Sven Goran Eriksson, Fabio Cannavaro, Luiz Felipe Scolari, Manuel Pellegrini, Felix Magath i Andre Villas Boas. Nisu tu samo igrači, fina ekipa managera. Samo ne znam, šta oni misle sa domaćim fudbalom, lafo su ligu razvijali zbog napretka reprezentacije, još malo neće imati ko igrati :-)
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#120 Re: Kineska Superliga!

Post by MyTao »

Velkoski wrote:Drugačiji lajfstajl, tako dan nije isto s 50 i 250, vjeruj mi :D
Ma ovi sa 50m ne mogu se ni druziti sa ovim sa 250 :) to jedruga liga skroz...
SSemir
Posts: 4574
Joined: 26/02/2009 08:42

#121 Re: Kineska Superliga!

Post by SSemir »

AmiĐa_Idriz wrote:Sven Goran Eriksson, Fabio Cannavaro, Luiz Felipe Scolari, Manuel Pellegrini, Felix Magath i Andre Villas Boas. Nisu tu samo igrači, fina ekipa managera. Samo ne znam, šta oni misle sa domaćim fudbalom, lafo su ligu razvijali zbog napretka reprezentacije, još malo neće imati ko igrati :-)
4 stranca u klubu smije biti. ima dosta mjesta za njigove igrace.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40773
Joined: 21/05/2012 22:46

#122 Re: Kineska Superliga!

Post by AmiĐa_Idriz »

Nisam znao, sad je već jasnije :thumbup:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#123 Re: Kineska Superliga!

Post by Šveđanin »

05.01.2024 - hiljadita stranica teme kineska superliga.

Ligu sampiona vise niko ne gleda, sada se pred televizor sjeda u 13:00.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#124 Re: Kineska Superliga!

Post by Jack Be Nimble »

Svi ti koji potpisu ja bi volio da vidim koliki su im dugovi ili koliku ljudi ovisi o njihovoj plati. Mladi sportisti a I glumci/pjevaci kada dobiju takve pare sve znaju sa parama raditi sem stednje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#125 Re: Kineska Superliga!

Post by Tomahawk11 »

Šveđanin wrote:05.01.2024 - hiljadita stranica teme kineska superliga.

Ligu sampiona vise niko ne gleda, sada se pred televizor sjeda u 13:00.
Mislim da ce se dotad razviti gvos na travi i da cemo to pratiti.
Post Reply