Kineska Superliga!

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72917
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1 Kineska Superliga!

Post by Velkoski »

Mislim da je vrijeme za ovu temu jer liga postaje sve popularnija 8-)

I Teixiera prešao u kineski klub. Cijena sitnica - 50m eura. :mrgreen:

Za koga vi navijate od malena? Ja za Jiangsu :mrgreen:
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#2 Re: Kineska Superliga!

Post by tr_ba »

Aaaa
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45298
Joined: 29/12/2005 01:20

#3 Re: Kineska Superliga!

Post by jeza u ledja »

I ovaj je otisao tamo neki dan

Image
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#4 Re: Kineska Superliga!

Post by l33t »

pratim i ligu i temu :thumbup:

svi isti maleni na terenu smijurija za gledanje :thumbup:
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#5 Re: Kineska Superliga!

Post by Koshpa »

PRatim samo guz rene i navijam od njih od malena :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 94429
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6 Re: Kineska Superliga!

Post by Logovan »

Too Krste brate, nek' si otvorio temu.

Prava tema. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: Kineska Superliga!

Post by cyprus »

Image

Jedan je Liaoning... Tamo se kalio Alen Avdić :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#8 Re: Kineska Superliga!

Post by cyprus »

Al nemaju ovih mega-giga zvijezda... Znam samo za ovog Australca Troisija... Nema veze, najebaćemo se i bez toga keve ovim plastičnim klubovima :mrgreen:
User avatar
BackInBlack
Posts: 736
Joined: 06/08/2011 22:46

#9 Re: Kineska Superliga!

Post by BackInBlack »

Ja od malena navijam za Nankatsu a omiljeni igrac Tsubasa Oozora...
Nankatsu je u Japanu, al nema to veze. Kina, Japan il Korea, sve je to isto ... svi imaju krive oci xD
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#10 Re: Kineska Superliga!

Post by Mustang1 »

Objasnjeno valjda zasto kinezi odjednom trose ovoliko :D Samo sam preletio i cini mi se da hoce da popularizuju sport i osvoje svjetsko za 10 godina :D

https://www.rt.com/sport/331178-chinese ... -football/
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#11 Re: Kineska Superliga!

Post by Mohamad Sissoko »

Osvojice karinu. :D
Ne mogu oni tek tako protiv prirode.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27609
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#12 Re: Kineska Superliga!

Post by JoseMujica »

mogu navijat samo za one dže Miske igra :D :bih:

dakle Go go go Guizhou Renhe F.C. :bih:

Image
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72917
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13 Re: Kineska Superliga!

Post by Velkoski »

Vi ste ispali iz lige. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14 Re: Kineska Superliga!

Post by cyprus »

JoseMujica wrote:mogu navijat samo za one dže Miske igra :D :bih:

dakle Go go go Guizhou Renhe F.C. :bih:

Image
Evo malo da se napravim pametan :mrgreen: Obzirom da kod nas svi ili zaobilaze izgovor ili žestoko pogrešno izgovaraju ime Misketovog i Sejinog kluba, za našu javnost slijedi prosvjetljujuća informacija: Guizhou se približno izgovara kao KVEJČOU! (uz ogradu da se kineski jezik ne može u potpunosti adekvatno izraziti našim alfabetom) :D
Last edited by cyprus on 05/02/2016 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72917
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#15 Re: Kineska Superliga!

Post by Velkoski »

Guižou puno bolje zvuči :roll: :mrgreen:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#16 Re: Kineska Superliga!

Post by Ajatolah_ »

Mustang1 wrote:Objasnjeno valjda zasto kinezi odjednom trose ovoliko :D Samo sam preletio i cini mi se da hoce da popularizuju sport i osvoje svjetsko za 10 godina :D

https://www.rt.com/sport/331178-chinese ... -football/
Aha, to je onda isti fazon kao sa indijskom Super ligom, ljudi prije godinu osnovali zatvorenu ligu (dakle tipa američki MLS, bez ispadanja), s istim ciljem, evo spisak trenera u indijskoj Super ligi:
Image

https://en.wikipedia.org/wiki/Indian_Super_League
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40858
Joined: 21/05/2012 22:46

#17 Re: Kineska Superliga!

Post by AmiĐa_Idriz »

E jebem ti klub gdje je Materazzi trener :mrgreen:

I Misketova i Sejina 'Guzica' se više ne zove tako, preimenivali ga u BejĐing (Peking) Rehne


:bih: :bih:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25833
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#18 Re: Kineska Superliga!

Post by BHF_Manijak »

Mah, te price kako zele da se popularizuje fudbal ovo ono, pa da osvoje SP, da postanu fudbalska velesila... Ma ne ide to bas tako. To je stvar mentaliteta, gledanja na fudbal kao igru, treba generacija i generacija da prodje, da se shvatanje, poimanje promjeni. Nije to bas dovedes 30 superstara, djeca pocnu igrat masovnije i eto ga.

Amerikanci slicno pokusavaju, u vecoj mjeri cak, ali ne mislim da ce postati fudbalska velesila. Tek malo iznad dosadasnjeg prosjeka da se izdvoje. NBA, baseball, NFL su kod njih generacijama uzgajani i sad neki Gerrard, Xavi ili Pirlo ne mogu promjeniti to preko noci kod djece.
Omasovljenje da, ali nesto vise tesko.
Onda dolazimo do prirodnog talenta, kako se dolazi? Dio nekog evolucijskog sistema ili potencijalno dijete rodjeno u bilo kojem kraju svijeta, i nefudbalskom, hipoteticki moze biti novi Messi/Ronaldo? Ali to je vec stvar za nekih socio-psiholosko-genetsko-bioloskih analiza. :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40858
Joined: 21/05/2012 22:46

#19 Re: Kineska Superliga!

Post by AmiĐa_Idriz »

Negdje sam gledao kako Kinezi imaju neke masovne škole fudbala, hiljade i hiljade djece pohađa te škole, nisu normalni šta sa loptom rade...ko kaže da se moraju roditi sa talentom, može sve i vojno trenerskim tretmanom :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40858
Joined: 21/05/2012 22:46

#20 Re: Kineska Superliga!

Post by AmiĐa_Idriz »

leškarenje wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Negdje sam gledao kako Kinezi imaju neke masovne škole fudbala, hiljade i hiljade djece pohađa te škole, nisu normalni šta sa loptom rade...ko kaže da se moraju roditi sa talentom, može sve i vojno trenerskim tretmanom :D
Gledao sam ja te treninge, ali košarkaške.... sta rade djeca sa dvije lopte u isto vrijeme :shock: ja se sjebo, kako je to sinhronizovano.
E vidiš, nisam za košarku znao...ali eto, isto je to u suštini. Za cca10-15 godina, Kina vlada svijetom u sportskom aspektu :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45298
Joined: 29/12/2005 01:20

#21 Re: Kineska Superliga!

Post by jeza u ledja »

U Kini je fudbal popularan. Ja koliko sam shvatio najpopularniji timski sport. Nije to bas ko u Indiji ili Americi.
Ja ove Kineze sto znam sve prate. Pa sjecam se ima tome bar 6-7 godina s jednim Kinezom onako u pricu frajer mi prica sve o Ciri Blazevicu, valjda je tamo nesto trenirao. Znaju i igrat lopte i sve.

A zasto se kod njih fudbal razvija. Pa cijeli taj region je glavna marketinska meta glavnih igraca u evropskom fudbalu. Pogledajte utakmice EPL, sve kineski, tai, malajski, koji vec. Skontali ljudi da je tamo emerging market, 2 milijarde ljudi, i udri.
Na slican nacin se gura na americko trziste.

Danas na utakmicama Arsenala, Uniteda i tako tih, veliki procenat ljudi koji uopste ne zive u Engleskoj. Otic na utakmicu je turistika, kao kad hoces u Njujorku na Brodvej ili tako nesto.

U Indiji je pak druga prica. Oni generalno nemaju kulturu sporta, fiziku, kako da kazem razvijenu atletsku svijest. Kod njih je joga fizicka vjezba jbg. Imaju kriket i to, ludi su za njim, ali to nije sport da budemo iskreni. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94429
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#22 Re: Kineska Superliga!

Post by Logovan »

Izgleda ode i Van der Vaart kod Kineza. :-)
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#23 Re: Kineska Superliga!

Post by Mohamad Sissoko »

BHF_Manijak wrote:Mah, te price kako zele da se popularizuje fudbal ovo ono, pa da osvoje SP, da postanu fudbalska velesila... Ma ne ide to bas tako. To je stvar mentaliteta, gledanja na fudbal kao igru, treba generacija i generacija da prodje, da se shvatanje, poimanje promjeni. Nije to bas dovedes 30 superstara, djeca pocnu igrat masovnije i eto ga.

Amerikanci slicno pokusavaju, u vecoj mjeri cak, ali ne mislim da ce postati fudbalska velesila. Tek malo iznad dosadasnjeg prosjeka da se izdvoje. NBA, baseball, NFL su kod njih generacijama uzgajani i sad neki Gerrard, Xavi ili Pirlo ne mogu promjeniti to preko noci kod djece.
Omasovljenje da, ali nesto vise tesko.
Onda dolazimo do prirodnog talenta, kako se dolazi? Dio nekog evolucijskog sistema ili potencijalno dijete rodjeno u bilo kojem kraju svijeta, i nefudbalskom, hipoteticki moze biti novi Messi/Ronaldo? Ali to je vec stvar za nekih socio-psiholosko-genetsko-bioloskih analiza. :mrgreen:
To ti je ono kao kod afrikanaca, crnci iz zapadne afrike su mnogo bolji u prosjeku fudbaleri od likova sa istoka afrike il recimo mnogo su bolji sprinteri od istocnjaka dok su istocnjaci bolji na dugoprugaskim disciplinama, mozes ti omasovit koliko hoces kad somalijac nije za fuce il sprinta, zato afro - amerikanci jesu dobri sprinteri, jer su vecinom "uvezeni" iz zapadnog dijela afrike. Kinezi tesko da ce bit dobri fudbaleri uz naravno izuzetke.Ne'mRe sve nazor pa vrecu para ulozio. :)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45298
Joined: 29/12/2005 01:20

#24 Re: Kineska Superliga!

Post by jeza u ledja »

Mnogi istocnoazijci s kojima sam ja igrao su izrazito brzi. Obicno su bili najbrzi u ekipi.

Takodje snagom sekunde ne zaostaju, u nekim slucajevima cak naprotiv.
Generalno nema nikakvih pravila sto se tice njih, osim da su brzi, da su vecinom niski i da neki od njih imaju sklonost akrobatskim potezima. :D

S Istocnoafrikancima, ne znam jesam li imao ikada kontakt, osim davno se jednim momkom iz Dzibutija. :-) Bezze igrac bio.
A Afrikanci generalno svi odreda se previse zajebavaju na terenu za moj ukus, opet iz mog iskustva.

Draz fudbala je izmedju ostalog u tome sto nema tih fizickih predispozicija po kojima ne mozes biti dobar fudbaler.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25 Re: Kineska Superliga!

Post by cyprus »

Ajatolah_ wrote:
Mustang1 wrote:Objasnjeno valjda zasto kinezi odjednom trose ovoliko :D Samo sam preletio i cini mi se da hoce da popularizuju sport i osvoje svjetsko za 10 godina :D

https://www.rt.com/sport/331178-chinese ... -football/
Aha, to je onda isti fazon kao sa indijskom Super ligom, ljudi prije godinu osnovali zatvorenu ligu (dakle tipa američki MLS, bez ispadanja), s istim ciljem, evo spisak trenera u indijskoj Super ligi:
Image

https://en.wikipedia.org/wiki/Indian_Super_League
Nije baš isti fazon... Indijci su baš napravili sranje... Oni imaju dvije paralelne prve lige... Ova što je i do sada bila (I-League) igraju u prvoj polovini godine... U njoj igraju klubovi koji imaju kakvu takvu tradiciju...

Eh onda, u drugoj polovini godine se igra tek osnovana Super liga sa tek osnovanim klubovima... Njih je osam, igra se dvokružno - dakle 14 kola + plej of (prve četiri ekipe razigravaju za prvaka)... Sve to stane u dva i po mjeseca... Doveli su bruku nekih igrača i trenera iz Evrope za tu ligu koja se igra samo od oktobra do decembra... Da stvari budu interesantnije, većina ovih boljih indijskih igrača (daBogda da su nivo i Prve lige FBiH) igra i u jednoj i u drugoj ligi... Dakle, članovi su dva kluba u isto vrijeme :-)

Mislim da je kod Kineza ipak to na nešto ozbiljnijem nivou...

Inače, još jedna stvar je interesantna u indijskom fudbalu... Iako žuta rasa u toj državi čini jako mali procenat populacije, u fudbalskoj reprezentaciji je prilično veliki broj 'kosookih', iz područja Himalaja i krajnjeg sjeveroistoka... Npr. vjerovatno najbolji indijskih fudbaler svih vremena je bio Baičung Butia - iz Sikima (indijska država u Himalajama - između Kine, Nepala i Butana), a lider sadašnje generacije je Sunil Četri - čiji su roditelji Nepalci...
Post Reply