Kindle E book reader

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#26 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Imajul se u Sarajevu kupit e ink readere ??? osim prestigio ???
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#27 Re: AW: Kindle E book reader

Post by newlevel »

aux wrote:Odlicna tema,bas sam i ja ovih dana namjeravao uzeti sebi kakav elektronski citac jer dosta knjige citam ali nazalost preskupo mi je da sve kupim one koje namjeravam procitati pa je elektronski citac idealno rjesenje planirao sam sebi uzeti neki stariji kindle,ovakav kao na slici pa ako je neko imao iskustva dobro bi doslo da mu nabroji mane i prednosti

Image
Drug, ovo nije stariji model. Ovo je zadnji model Kindlea, ja sam se pocastio ovom spravom. I mogu ti reci sve najbolje o njemu. Koristim ga svaki dan, i jos nisam nijednu manu nasao, da bi rekao pokajao sam se. Pdf podrzava, ja licno na njemu imam oko 550-600 pdf fileova, nijedan nisam konvertovao, uglavnom literatura sa fakulteta. Kada konvertujes neku strucnu literaturu s ilustracijama, grafovima, slikama to na sve lici, samo na ono sto ti treba ne, tako da nekonvertovane fileove koristim. Baterija je ekstra, ma sve naj naj u vezi ove sprave.

Gesendet von meinem C1505 mit Tapatalk 2
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#28 Re: AW: Kindle E book reader

Post by stingking »

newlevel wrote:
aux wrote:Odlicna tema,bas sam i ja ovih dana namjeravao uzeti sebi kakav elektronski citac jer dosta knjige citam ali nazalost preskupo mi je da sve kupim one koje namjeravam procitati pa je elektronski citac idealno rjesenje planirao sam sebi uzeti neki stariji kindle,ovakav kao na slici pa ako je neko imao iskustva dobro bi doslo da mu nabroji mane i prednosti

Image
Drug, ovo nije stariji model. Ovo je zadnji model Kindlea, ja sam se pocastio ovom spravom. I mogu ti reci sve najbolje o njemu. Koristim ga svaki dan, i jos nisam nijednu manu nasao, da bi rekao pokajao sam se. Pdf podrzava, ja licno na njemu imam oko 550-600 pdf fileova, nijedan nisam konvertovao, uglavnom literatura sa fakulteta. Kada konvertujes neku strucnu literaturu s ilustracijama, grafovima, slikama to na sve lici, samo na ono sto ti treba ne, tako da nekonvertovane fileove koristim. Baterija je ekstra, ma sve naj naj u vezi ove sprave.

Gesendet von meinem C1505 mit Tapatalk 2
Gdje skidas domace knjige i kako se s tim snalazis ??? Npr hocu Mesu Selimovica
User avatar
Praetorious
Posts: 1529
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#29 Re: Kindle E book reader

Post by Praetorious »

Ovi readeri su zaista postali neophodni za sve ljubitelje čitanja. Još se snalazim i bez njega, tim prije što ne čitam van kuće, ali uskoro ću morati ozbiljno razmisliti o nabavci. Bavim se mišlju o tabletu a ne e-ink readeru, zbog šire mogućnosti primjene, naročito puštanja lagane muzike koja mi je neophodna da me odovoji od vanjskog svijeta dok čitam. Kakva su iskustva korisnika na polju tableta kao 'čitačkih' uređaja?

Što se knjiga tiče, domaćih i stranih autora (prevedene ili na originalnim jezicima), ima ih dosta po ex-yu forumima. Druga je stvar da li ćeš naći ono što te zanima. Od Meše se može ponešto pronaći. Kupovina e-izdanja kod nas je tek u povojima, neće to još dugo zaživjeti kao vani. Na žalost ...
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#30 Re: AW: Kindle E book reader

Post by newlevel »

stingking wrote:
newlevel wrote:
aux wrote:Odlicna tema,bas sam i ja ovih dana namjeravao uzeti sebi kakav elektronski citac jer dosta knjige citam ali nazalost preskupo mi je da sve kupim one koje namjeravam procitati pa je elektronski citac idealno rjesenje planirao sam sebi uzeti neki stariji kindle,ovakav kao na slici pa ako je neko imao iskustva dobro bi doslo da mu nabroji mane i prednosti

Image
Drug, ovo nije stariji model. Ovo je zadnji model Kindlea, ja sam se pocastio ovom spravom. I mogu ti reci sve najbolje o njemu. Koristim ga svaki dan, i jos nisam nijednu manu nasao, da bi rekao pokajao sam se. Pdf podrzava, ja licno na njemu imam oko 550-600 pdf fileova, nijedan nisam konvertovao, uglavnom literatura sa fakulteta. Kada konvertujes neku strucnu literaturu s ilustracijama, grafovima, slikama to na sve lici, samo na ono sto ti treba ne, tako da nekonvertovane fileove koristim. Baterija je ekstra, ma sve naj naj u vezi ove sprave.

Gesendet von meinem C1505 mit Tapatalk 2
Gdje skidas domace knjige i kako se s tim snalazis ??? Npr hocu Mesu Selimovica
Ne citam domace knjige nikako, samo knjige na njemackom jeziku (pomogne dobro da se jezik ne zaboravi). A citajuci forume ima dosta knjiga po netu za free download, mozes pogledat na 4sharred i drugim servisima za sherovanje fileova.

Gesendet von meinem C1505 mit Tapatalk 2
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#31 Re: AW: Kindle E book reader

Post by newlevel »

Praetorious wrote:Ovi readeri su zaista postali neophodni za sve ljubitelje čitanja. Još se snalazim i bez njega, tim prije što ne čitam van kuće, ali uskoro ću morati ozbiljno razmisliti o nabavci. Bavim se mišlju o tabletu a ne e-ink readeru, zbog šire mogućnosti primjene, naročito puštanja lagane muzike koja mi je neophodna da me odovoji od vanjskog svijeta dok čitam. Kakva su iskustva korisnika na polju tableta kao 'čitačkih' uređaja?

Što se knjiga tiče, domaćih i stranih autora (prevedene ili na originalnim jezicima), ima ih dosta po ex-yu forumima. Druga je stvar da li ćeš naći ono što te zanima. Od Meše se može ponešto pronaći. Kupovina e-izdanja kod nas je tek u povojima, neće to još dugo zaživjeti kao vani. Na žalost ...
Ja ti ne bi preporucio tablet za citanje. A uostalom imas verziju kindlea, koji podrzava mp3, tako da mozes istovremeno citati knjige, i slusati laganice muziku.

Gesendet von meinem C1505 mit Tapatalk 2
User avatar
Praetorious
Posts: 1529
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#32 Re: Kindle E book reader

Post by Praetorious »

Okie, hvala ;)
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#33 Re: Kindle E book reader

Post by vaučer »

Nisam probao Retina display na novijem iPad-u, ali ovi standardni LCD ekrani stvarno nisu za neko dulje čitanje. Razmisli ipak o Kindleu ili sličnom e-ink čitaču, bez obzira na ograničenije funkcije.
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#34 Re: Kindle E book reader

Post by Modest Musorgski »

Milloni wrote:
Modest Musorgski wrote:
mozes vidjeti s drugaricom malo detalja u vezi ovog nooka sa ebaya? i hvala na linkovima :thumbup:
drugarica je ipak zadnji narucila sa http://www.abczone.co.uk/nook-simple-touch-ereader-1/ kaze jeftiniji je nego na ebayu.

A ebook na engleskom ima na svakom ćosku, i na nasem ima dosta stvari, imam prilicnu biblioteku na nasem ali nikako da je sredim pa da znam sta imam.
E hvala , sacekam sljedeci mjesec mozda bude jos kakvih popusta praznicnih :mrgreen: . za sad je ovo i meni najisplativija opcija...
Sto se tice knjiga - na crowarez ima fina kolekcija. samo se registrujete i opletete
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#35 Re: Kindle E book reader

Post by aux »

Na ovom sajtu ima dosta knjiga sto na domacem,stranom kao i knjige za e-readere vec sređene http://www.crowarez.org/biblioteka/
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#36 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Ljudi sta da kupim Kindle ili Prestigio ?? Ni ovaj nook nije los
User avatar
Praetorious
Posts: 1529
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#37 Re: Kindle E book reader

Post by Praetorious »

Osim CroWareza, ponudu E-knjiga na domaćim jezicima imaju i:
Link 1
Link 2

Vrijedi svratiti i pazariti, nova izdanja izlaze skoro svakodnevno.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#38 Re: Kindle E book reader

Post by purgatorio »

Gdje ima kupiti u BiH ovih readera?
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#39 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

purgatorio wrote:Gdje ima kupiti u BiH ovih readera?
I ja to pitam, ali odg nema ...
User avatar
34sf4drgu67d25
Posts: 676
Joined: 10/09/2012 10:48
Location: https://parrotquaker.com/

#40 Re: Kindle E book reader

Post by 34sf4drgu67d25 »

http://www.ebay.com/itm/Barnes-Noble-NO ... 4d1355a04d


Evo jedan jeftin

EDIT: Nisam vidio da se placa i shiping. Pa i nije tako jeftin :D
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#41 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Ovaj nije los, ali mi se ne ceka, ne mogu da vjerujem da u Sarajevu nemas kupiti osim prestigio :P
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#42 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Nista Prestigio ce izgleda bit :)
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#43 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Neko jos iskustva s ovim ?=??
User avatar
Latinka
Posts: 93
Joined: 22/10/2010 09:19

#44 Re: Kindle E book reader

Post by Latinka »

stingking wrote:Hocu da kupim tablet samo za citanje knjiga, malo sam se raspitivao i odlucim Kindle da nije los, ako ne cak i najbolji. Zanima me da li ima neko iskustva sa ovim , da li mogu preko kompa stavljati svoje pdf knjige ili striktno kupovati i da li se ima kupiti negdje u Sarajevu ?? Hvala unaprijed
Ja sam sebi kupila Kindle Paperwhite. Bas,bas sam zadovoljna. I ovaj obicni je sasvim dovoljan, ali zbog malenog i lampe, odlucila sam se za ovaj sa pozadinskim svjetlom. Ne moras kupovati knjige. Imas foruma na kojima mozes naci sta god pozelis za citanje. Mozes ih sebi slati na mail ili skidati sa kompa. Mogu se i konvertovati iz PDFa,samo sto se knjiga slozi u stihove ili ja nisam dobro ustimala postavke na programu za konvertovanje.
Ne postoji prodavnica u BiH u koju bi mogao otici i kupiti Kindle, ali mozes pronaci na PIKu. Ja sam narucila na Amazon.de i, da bih izbjegla carinu, poslala je rodjaku u Austriju, on to fino raspakovao i sve to stiglo autobusom za 9 dana od narudzbe.
Sretno za sta god se odlucis!
User avatar
Latinka
Posts: 93
Joined: 22/10/2010 09:19

#45 Re: Kindle E book reader

Post by Latinka »

stingking wrote:Hocu da kupim tablet samo za citanje knjiga, malo sam se raspitivao i odlucim Kindle da nije los, ako ne cak i najbolji. Zanima me da li ima neko iskustva sa ovim , da li mogu preko kompa stavljati svoje pdf knjige ili striktno kupovati i da li se ima kupiti negdje u Sarajevu ?? Hvala unaprijed
Ja sam sebi kupila Kindle Paperwhite. Bas,bas sam zadovoljna. I ovaj obicni je sasvim dovoljan, ali zbog malenog i lampe, odlucila sam se za ovaj sa pozadinskim svjetlom. Ne moras kupovati knjige. Imas foruma na kojima mozes naci sta god pozelis za citanje. Mozes ih sebi slati na mail ili skidati sa kompa. Mogu se i konvertovati iz PDFa,samo sto se knjiga slozi u stihove ili ja nisam dobro ustimala postavke na programu za konvertovanje.
Ne postoji prodavnica u BiH u koju bi mogao otici i kupiti Kindle, ali mozes pronaci na PIKu. Ja sam narucila na Amazon.de i, da bih izbjegla carinu, poslala je rodjaku u Austriju, on to fino raspakovao i sve to stiglo autobusom za 9 dana od narudzbe.
Sretno za sta god se odlucis!
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#46 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

PaperWhite je skuplji :SS Dobra je stvar s rodbinom, ali sta cemo mi obicni ljudi ?? ahha :)
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#47 Re: AW: Kindle E book reader

Post by newlevel »

stingking wrote:PaperWhite je skuplji :SS Dobra je stvar s rodbinom, ali sta cemo mi obicni ljudi ?? ahha :)
Jesi li se odlucio, za prestigio ? Jel on tablet, ili samo reader. Nisam nigdje vidio njihove readere, samo tablete i mobitele.

Sent from my nokia 3310
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#48 Re: AW: Kindle E book reader

Post by stingking »

newlevel wrote:
stingking wrote:PaperWhite je skuplji :SS Dobra je stvar s rodbinom, ali sta cemo mi obicni ljudi ?? ahha :)
Jesi li se odlucio, za prestigio ? Jel on tablet, ili samo reader. Nisam nigdje vidio njihove readere, samo tablete i mobitele.

Sent from my nokia 3310

PRestigio e book redader ima u Mercatoru 150 KM solidan, cak i iznad prosjeka malo , jer prima vise formata...
IMas i Prestigio tablete koji takodjer nisu losi kako ljudi govore :) tako da najverovatnije cu uzeti njihov E book
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#49 Re: AW: Kindle E book reader

Post by newlevel »

stingking wrote:
newlevel wrote:
stingking wrote:PaperWhite je skuplji :SS Dobra je stvar s rodbinom, ali sta cemo mi obicni ljudi ?? ahha :)
Jesi li se odlucio, za prestigio ? Jel on tablet, ili samo reader. Nisam nigdje vidio njihove readere, samo tablete i mobitele.

Sent from my nokia 3310

PRestigio e book redader ima u Mercatoru 150 KM solidan, cak i iznad prosjeka malo , jer prima vise formata...
IMas i Prestigio tablete koji takodjer nisu losi kako ljudi govore :) tako da najverovatnije cu uzeti njihov E book
Jesi li mozda koristio taj njihov reader na par mimuta. Kako prikazuje ilustracije, grafove, šeme. Nisam zadovoljan kako u mene kindle prikazuje šeme, grafikone itd. Ali dobro, to je pretezno i namijenjeno citanju djela.

Sent from my nokia 3310
User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#50 Re: Kindle E book reader

Post by almirony »

Google Nexus 10 dobio iz USA. Otac, šah, kralj, gigant! Moon Reader Pro aplikacija, Calibre na PC za uređivanje biblioteke, opleti!
Post Reply