Kindle E book reader

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#1 Kindle E book reader

Post by stingking »

Hocu da kupim tablet samo za citanje knjiga, malo sam se raspitivao i odlucim Kindle da nije los, ako ne cak i najbolji. Zanima me da li ima neko iskustva sa ovim , da li mogu preko kompa stavljati svoje pdf knjige ili striktno kupovati i da li se ima kupiti negdje u Sarajevu ?? Hvala unaprijed
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#2 Re: Kindle E book reader

Post by bierkof »

Jeli mislis na kindle fire, ili kindle sa e-ink ekranom, (touch, paperwhite 1 i 2 i sl...)?
Mi imamo nekoliko kindle-ova svih generacija i prije 2 dana nam je dosao novi paperwhite 2.

Uglavnom ako mislis na fire, ima i boljih opcija. Ako mislis na citace sa e-ink ekranom, oni su za citanje knjiga u epub, mobi i sl. formatima i fantasticni su, pogotovo ovaj najnoviji. Nisu za citanje PDF-ova. Sretno.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#3 Re: Kindle E book reader

Post by xamp »

Ali postoje konverteri da iz pdf-a prebacis za kindle tako da je ok...
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#4 Re: Kindle E book reader

Post by bierkof »

Postoje ali kada konvertujes iz PDF-a u mobi ili epub formatiranje knjige je jako jako lose. U slucaju da imas sliku ili nesto jos u pdf knjizi, sto nije samo text, zaboravi. Takve konvertovane fajlove niko ne cita.
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#5 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

A ima li neki drugi reader koji je tu negdje sa Kindlom ??? I imali negdje prodaja Kindla u Sarajevu ??
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#6 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

bierkof wrote:Jeli mislis na kindle fire, ili kindle sa e-ink ekranom, (touch, paperwhite 1 i 2 i sl...)?
Mi imamo nekoliko kindle-ova svih generacija i prije 2 dana nam je dosao novi paperwhite 2.

Uglavnom ako mislis na fire, ima i boljih opcija. Ako mislis na citace sa e-ink ekranom, oni su za citanje knjiga u epub, mobi i sl. formatima i fantasticni su, pogotovo ovaj najnoviji. Nisu za citanje PDF-ova. Sretno.
mislim sa e-ink ekranom :)
granita
Posts: 207
Joined: 31/08/2012 21:30

#7 Re: Kindle E book reader

Post by granita »

Ja mislim da je Nook bolja opcija od Kindl-a. To je Kindl verzija Barnes and Noble, ali nazalost ne prodaje se u BiH. Moze se, doduse naruciti.

Evo specifikacija. Ja sam imala Kindle, pa sam ga poklonila sestri. Ovaj mi je puno bolji:

http://www.barnesandnoble.com/u/nook/379003208/
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#8 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

granita wrote:Ja mislim da je Nook bolja opcija od Kindl-a. To je Kindl verzija Barnes and Noble, ali nazalost ne prodaje se u BiH. Moze se, doduse naruciti.

Evo specifikacija. Ja sam imala Kindle, pa sam ga poklonila sestri. Ovaj mi je puno bolji:

http://www.barnesandnoble.com/u/nook/379003208/
Koji Nook imas ??
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#9 Re: Kindle E book reader

Post by aux »

Odlicna tema,bas sam i ja ovih dana namjeravao uzeti sebi kakav elektronski citac jer dosta knjige citam ali nazalost preskupo mi je da sve kupim one koje namjeravam procitati pa je elektronski citac idealno rjesenje planirao sam sebi uzeti neki stariji kindle,ovakav kao na slici pa ako je neko imao iskustva dobro bi doslo da mu nabroji mane i prednosti

Image
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#10 Re: Kindle E book reader

Post by shmizlica »

.
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#11 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Pa aux kakav cemo ?? heh , ni ovaj nook nije los ,a li se mora poruciti... Znam da u Mercatoru ima prestigio ali niko nista nije napisao o njemu, kindle je popularan bas ali et govore kao ne moze pdf, a nemam namjeru placati knjige, radje cu kupovati onda.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#12 Re: Kindle E book reader

Post by purgatorio »

Gdje nabaviti/naručiti kupit dobar e-ink čitač knjiga? Osim pik-a.
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#13 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Ljudi koji imaju Prestigio tablet,mob ,e reader kazu da je dobar, oni koji ga nemaju govore nemoj kupovat sh*ttt, ukucaj Prestigio e book reader na google ;)
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#14 Re: Kindle E book reader

Post by aux »

purgatorio wrote:Gdje nabaviti/naručiti kupit dobar e-ink čitač knjiga? Osim pik-a.
ebay???
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#15 Re: Kindle E book reader

Post by kokuz_sa »

Pratim

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#16 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Ebay dugo se ceka, a shipping je najgori izadje puno, a i nezz sta ce ti poslati. Ja narucujem stalno s Ebaya ali ne kupujem skupe stvari... Ima na pik.ba Kindle 160 KM covjek donosi iz amerike
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#17 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Hvala ti , nije ovaj los nook a nije ni skup , samo mi reci kako stavljas knjige na Bosanskom jeziku ?? jel convertujes pdf ??
User avatar
derion
Posts: 1112
Joined: 06/01/2008 17:08

#18 Re: Kindle E book reader

Post by derion »

Ja imam Kindle (3. verziju) već dvije i po godine i moram priznati da mi je on jedna od najdražih spravica koju sam imao. Imam na stotine knjiga (što u originalu, što konvertiranih i prilagođenih Kindleu - na engleskom, bosanskom i još par jezika) i zaista je uživancija čitati na njemu zbog već spomenute e-ink tehnologije, koja odlično imitira običnu knjigu. Jedina mana (a meni to nije mana) može biti što ekran nema svjetlosti, što znači da se ne može čitati u totalnom mraku. A kome to uopšte i treba?! :)

Evo par slika moga Kindlea. Ima tu i tekstova na bosanskom.

Image

Image

Također mi se sviđa mogućnost čitanja magazina, novina, pa i blogovae na Kindleu. Preko programa Calibre mogu čak čitati i najnovije izdanje BH Dana ili vijesti sa klix-a. :)
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#19 Re: Kindle E book reader

Post by aux »

Odlicno izgleda sviđa mi se kako su slova jasno vidljiva,blago ti se :-D
stingking
Posts: 71
Joined: 24/05/2012 17:30

#20 Re: Kindle E book reader

Post by stingking »

Imali jos neko iskustva s ovim cudima ????
cile201
Posts: 2
Joined: 28/11/2012 20:56

#21 Re: Kindle E book reader

Post by cile201 »

Ja sam dobio neki dan ovaj http://www.tolino.de/de/produkte/tolino-shine/

Jos ga ni upalio nisam... :-D
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#22 Re: Kindle E book reader

Post by Modest Musorgski »

Milloni wrote:Kindle keyboard je ljubav mog zivota :) Kupila sam ga preko amazon.de, nisam neki strucnjak da navodim prednosti i mane, jer je meni odlican - savrseno ispunjava zahtjeve koji mi trebaju, baterija traje dugo...

Drugarice imaju prestigio, kindle pw, nook, kindle 4 i svaka je zadovoljna sa svojim dečkom, osim ove sa kindle 4 ona ima tajnu vezu sa nook glow :)

Drugaricama smo za rodjendan kupile nook, u dva navrata preko ebay-a, 120-150KM, bez ikakvih dodatnih troskova (ako nekog zanimaju detalji mogu provjeriti s drugaricom ona je narucivala znam da je jedan stigao za 10 dana)
Ako imate nekog u Austriji u mediamarktu ima svasta http://www.mediamarkt.at/mcs/productlis ... langId=-15, vidjela sam reklamu za Tolino reader 99 eura, cak sam citala i da je dobar (ali bih ja uvijek kupila malo skuplje ali provjereno)
NOOK http://www.abczone.co.uk/nook-simple-to ... ereader-1/, ima i neki popust na FB like :D



Ehh daa, za koji god se odlucite obavezno uzmite i neki cover
mozes vidjeti s drugaricom malo detalja u vezi ovog nooka sa ebaya? i hvala na linkovima :thumbup:
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#23 Re: Kindle E book reader

Post by aux »

cile201 wrote:Ja sam dobio neki dan ovaj http://www.tolino.de/de/produkte/tolino-shine/

Jos ga ni upalio nisam... :-D
hajd ga prodaj nekom poput mene koji ce ga svaki dan koristit
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#24 Re: Kindle E book reader

Post by aux »

Sad ce rođendan 31.12 ali tesko da ce mi ga iko kupiti kad svi stede za novu godinu jbg izgleda lijepo reader slova su bas citljiva,cita li ovo tvoje cudo pdf???
Kruler
Posts: 513
Joined: 21/02/2008 10:06

#25 Re: Kindle E book reader

Post by Kruler »

Ja sam imao Kindle 3 naručen iz USA direktno preko Amazona i na kraju masno plaćen jer su mi zaračunali carinu na uređaj i shipping. Bio sam super sretan s njim. Nažalost, početkom ove godine je, mojom nepažnjom, oštećen ekran i nije mi se isplatilo da ga popravljam (možda nekad u budućnosti).

Tada sam naručio Kindle Paperwhite. Bolja rezolucija, radi na dodir, ima pozadinsko osvijetljenje, baterija traje isto, a manji je za veličinu tastature pa može fino stati u džep od jakne.

Što se knjiga tiče, obično čitam na engleskom pa nije problem pronaći dobru knjigu na irc-u i prebaciti je pomoću Calibre. Iako, ako mi se nešto stvarno čita odmah i sad (upravo u tramvaju završio drugu od tri knjige) mogućnost kupovine u hodu (podjelim 3G internet s telefona) s Amazona je strašno dobra stvar. Par minuta i knjiga je na uređaju.
Post Reply