KINA

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#951 Re: KINA

Post by salik79 »

@jezauledja

Ne, ja sam se, kao i ti, cvrsto uhvatio za napisano. Rekao si da se o tome ucilo u skoli. Ja nisam, a ne vjerujem da je i iko drugi od forumasa. Zato sam i rekao, mozda si ti to ucio u Americi, ali ja nisam, ni u Jugi, a ni u BiH. A, onda si se ti pozvao na mekteb :-)

Jednostavno, u skolama, na ovim prostorima, se nikada iz predmeta "historija" nije ucilo o tome o cemu ti pricas.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#952 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Nisam rekao sad. Nekad u buducnosti kad im ostari jos vise populacija. Vec je starija ali jos blago raste. Nevjerujem ni ja da ce biti ista ali ko zna sta buducnost nosi.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#953 Re: KINA

Post by nosara »

User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#954 Re: KINA

Post by nosara »

The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#955 Re: KINA

Post by The 51st State »

Srecom daleko su od Nas TI bastionici slobode I saveznici nasih katila.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#956 Re: KINA

Post by nosara »

Predstavnički dom Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine odobrio je da Federacija BiH bude garant javnom preduzeću Elektroprivreda BiH za kreditno zaduženje kod izvozno-uvozne banke Kine za projekat izgradnje Bloka 7 450 MW Termoelektrane Tuzla
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#957 Re: KINA

Post by The 51st State »

Biznis je biznis, dobice kamatu, a opremu cemo ipak od amera I njemaca kupiti.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#958 Re: KINA

Post by nosara »

The Belt and Road Initiative (BRI), or Belton initiative for short, is a global development strategy adopted by the Chinese government involving infrastructure development and investments in 152 countries and international organizations in Asia, Europe, Africa, the Middle East, and the Americas.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#959 Re: KINA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:@jezauledja

Ne, ja sam se, kao i ti, cvrsto uhvatio za napisano. Rekao si da se o tome ucilo u skoli. Ja nisam, a ne vjerujem da je i iko drugi od forumasa. Zato sam i rekao, mozda si ti to ucio u Americi, ali ja nisam, ni u Jugi, a ni u BiH. A, onda si se ti pozvao na mekteb :-)

Jednostavno, u skolama, na ovim prostorima, se nikada iz predmeta "historija" nije ucilo o tome o cemu ti pricas.
Ne, nego si se ti uhvatio necega sto bi skrenulo paznju sa tvoje prvobitne izjave da su stradanja Kineza nesto sto je plasirala MSM. I poslije si dodatno dao do znanja da o Kini ne znas cak ni to. Ti si taj koji je zapoceo raspravu o necemu sto je za ostale historijski fakat, ne ja.

A jesam poprilicno siguran da se o tome ucilo u skoli, sad koji razred boga pitaj.
Iz nekog razloga pitanje o tome da li se to ucilo u Titinim skolama i u kojem razredu ti je argument za nedostatak vlastitog znanja o materiji. :-) Interesantno. Sta je sljedece? Nepoznavanje fakta da su epovi o Marku Obilicu, ili recimo Gorski Vijenac islamofobne bljuvotine , ili fakta da je postojao zatvor na Golom Otoku cemo opravdati nepostojanjem historijskih zapisa ili objektivnih misljenja o istom u zvanicnim jugoslovenskim udzbenicima? Nije pisalo u udzbenicima, tako da...jel, mora da nam je javio MSM. :oops:
Last edited by jeza u ledja on 10/06/2019 20:57, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#960 Re: KINA

Post by insomnia78 »

Nismo doduse ucili ni o stradanju bejha muslemana u WWII
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#961 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Pitanje moze li Amerika pratiti rast Kine po GDP-iju itd. Citao sam dug da ce Kini 3 puta da raste, ali ce im rasti i GDP itd.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#962 Re: KINA

Post by jeza u ledja »

insomnia78 wrote:Nismo doduse ucili ni o stradanju bejha muslemana u WWII
Prema tome, nije se desilo. :oops:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#963 Re: KINA

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:@jezauledja

Ne, ja sam se, kao i ti, cvrsto uhvatio za napisano. Rekao si da se o tome ucilo u skoli. Ja nisam, a ne vjerujem da je i iko drugi od forumasa. Zato sam i rekao, mozda si ti to ucio u Americi, ali ja nisam, ni u Jugi, a ni u BiH. A, onda si se ti pozvao na mekteb :-)

Jednostavno, u skolama, na ovim prostorima, se nikada iz predmeta "historija" nije ucilo o tome o cemu ti pricas.
Ne, nego si se ti uhvatio necega sto bi skrenulo paznju sa tvoje prvobitne izjave da su stradanja Kineza nesto sto je plasirala MSM. I poslije si dodatno dao do znanja da o Kini ne znas cak ni to. Ti si taj koji je zapoceo raspravu o necemu sto je za ostale historijski fakat, ne ja.

A jesam poprilicno siguran da se o tome ucilo u skoli, sad koji razred boga pitaj. Iz nekog razloga pitanje o tome da li se to ucilo u Titinim skolama i u kojem razredu ti je argument za nedostatak vlastitog znanja o materiji. :-) Interesantno. Sta je sljedece? Nepoznavanje fakta da su epovi o Marku Obilicu, ili recimo Gorski Vijenac islamofobne bljuvotine , ili fakta da je postojao zatvor na Golom Otoku cemo opravdati nepostojanjem historijskih zapisa ili objektivnih misljenja o istom u zvanicnim jugoslovenskim udzbenicima? Nije pisalo u udzbenicima, tako da...jel, mora da nam je javio MSM. :oops:
Fol je da se u skolama nije i ne uci ista o tome na predmetu "historija". Cekam da me opovrgnes, ili da se neko drugi javi ko je ucio o tome.

A sada, Kina, koja za razliku od zemlje u kojoj zivis, ima visemilenijumsku historiju i kroz cijelu tu historiju nije pocinila ni deseti dio zlocina i genocida koliko je tvoja domovina pocinila u par stotina godina postojanja. Ovo je historijski fakt.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#964 Re: KINA

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Nismo doduse ucili ni o stradanju bejha muslemana u WWII
Jesmo, ali tanko. Ali, pitaj jeza, on je strucniji po pitanju udzbenika historije i nastavnom planu i programu :oops:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#965 Re: KINA

Post by Sanjarko »

according to Beijing’s National Academy of Economic Strategy, and China’s debt burden is already estimated at three times its GDP
Evo. Vec im je dug tri puta veci od GDP-ija. Ali ko Ameri sami sebi vecinu duguju. Kako sam shvatio. Znao sam da sam procitao nesto da im je dug tri puta veci ali sam zaboravio brzo. Vec im je ovoliko veci.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#966 Re: KINA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: Fol je da se u skolama nije i ne uci ista o tome na predmetu "historija". Cekam da me opovrgnes, ili da se neko drugi javi ko je ucio o tome.
Ne, fol je da ti o tome nemas pojma, ali zato znas detalje iz americke historije. :lol:
Otidji pa pronadji neki udzbenik, pa nam javi cega jos nema tamo, ali ima na MSM. :lol:
salik79 wrote: A sada, Kina, koja za razliku od zemlje u kojoj zivis, ima visemilenijumsku historiju i kroz cijelu tu historiju nije pocinila ni deseti dio zlocina i genocida koliko je tvoja domovina pocinila u par stotina godina postojanja. Ovo je historijski fakt.
U Kini je samo za vrijeme "Kulturne revolucije" vise miliona ljudi pobijeno. Prije toga, za vrijeme pokusaja brze industrijalizacije, prinudnog tjeranja sa sela ili recimo hhvatanja vrabaca, topljenja svega zivog u zeljezo, itd, umrlo od gladi 50 miliona ljudi u cirka 5-6 godina. To sve za vrijeme Mao Ce Tunga u cirka par decenija.

Nesto sto ti lupis nije "historijski fakt", vec samo pokazatelj tvog neznanja.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#967 Re: KINA

Post by salik79 »

Ma da, sve je tako kako velis, samo su posteni Ameri uvijek bili za pravo, pravdu i ljudska prava. Gledali smo to i citali cak i u kaubojskim filmovima i romanima. :thumbup:

:skoljka:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#968 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Ja mislim da je Amerika i Zapad napredovao zbog Rimskog prava i sistema baziranom na tome. Ali bolje je kad ne mislim mozda.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#969 Re: KINA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:Ma da, sve je tako kako velis, samo su posteni Ameri uvijek bili za pravo, pravdu i ljudska prava. Gledali smo to i citali cak i u kaubojskim filmovima i romanima. :thumbup:

:skoljka:
Ko je to rekao?
Pises ko dijete.

Jebiga, lupio si o "MSM", uletio u pricu o Kini bez osnovnog obrazovanja o njoj, sad nastavljas ko dijete. Hajd da vidimo bas dokle ces...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#970 Re: KINA

Post by nosara »

U.S. government authorize over 1,500 wars, attacks and raids on Indians, the most of any country in the world against its indigenous people. By the close of the Indian Wars in the late 19th century, fewer than 238,000 indigenous people remained, a sharp decline from the estimated 5 million to 15 million living in North America.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#971 Re: KINA

Post by Challenger_ »

nosara wrote: fewer than 238,000 indigenous people remained, a sharp decline from the estimated 5 million to 15 million living in North America.
:lol: :lol: :lol:

Nema naroda, nema problema.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45276
Joined: 29/12/2005 01:20

#972 Re: KINA

Post by jeza u ledja »

nosara wrote:U.S. government authorize over 1,500 wars, attacks and raids on Indians, the most of any country in the world against its indigenous people. By the close of the Indian Wars in the late 19th century, fewer than 238,000 indigenous people remained, a sharp decline from the estimated 5 million to 15 million living in North America.
Cudno neko takmicenje....ko je pobio vise ljudi.

Ovo iznad smijesno.
Zalosno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#973 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Nema govora da je Amerika radila dosta sr*nja. Pisao sam negdje da su odgovorni za 30 miliona poginulih ljudi od II svjetskog rata. Nesjecam se kad su imali vrijeme mira tj., da nisu ratovali. Od nastanka samo ratuju.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#974 Re: KINA

Post by Baki19 »

Ja Zapad ne smatram svijetom snova. Oni su se obogatili pljackom prirodnih resursa iz treceg svijeta. Kina je daleko slobodnija zemlja kao i Rusija. Kina samo treba da se oslobodi komunizma i da dopusti slobodu vjeroispovesti i da vjernici mogu ispovjedati religiju. Nisu samo Ujguri na udaru Pekinga nego je i Tibet na udaru i Kina ne dopusta ispovjedanje budizma. Kina je za vrijeme cara bila bogata religijom i iskreno smatram da religija ukrasava jednu zemlju a ne ateizam. Kina se samo treba osloboditi komunizma i da se dopusti utjecaj religije u kome bi narod mogao da uziva. Kina ima pored budizma, i taoizam i konfucizam i oni su bogati religijskom filozofijom. Islam je prisutan u Kini da bi unaprijedio kinesko drustvo a ne da bi se ogranicavalo ili ogradjivalo. Ujguri sigurno ne misle da se otcjepljuju i oni zele slobodu da mogu da ispovjedaju Islam na slobodan nacin i sigurno prisustvo Islama u Kini je korisno jer se tako Islam moze siriti.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#975 Re: KINA

Post by japin_mutapi »

hahahah :lol: kakav padobranac
Post Reply