KINA

Post Reply
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#1051 Re: KINA

Post by Baki19 »

Najvise od svega mrzim komunisticko uniformisano odijevanje i to je protiv svake kulture i historijske zaostavstine. Indija je po meni privlacnija zbog tog sarenila i oni su uspjeli sacuvati svoju historije kroz sistem odjece. Kinezi se oblace uniformisano i bas ono komunisticki zaostalo. Kad u Kini zavlada budizam, taoizam, konfucizam i Islam moci ce Kina da se vrati svojim starim vrijednostima. Kinezi imaju bogatu historiju i komunizam je unistio dosta prelijepe stvari iz proslosti Kine. Ja sam za Kinu koja ce relaksirati odnose prema vjeri kao sto je to Rusija ucinila.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1052 Re: KINA

Post by The 51st State »

https://youtu.be/WmId2ZP3h0c

I onda ovdje pocnu o kini srati kao nekom vajnom borcu kontra zlog imperijalizma.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1053 Re: KINA

Post by Kikibombona »

The 51st State wrote:https://youtu.be/WmId2ZP3h0c

I onda ovdje pocnu o kini srati kao nekom vajnom borcu kontra zlog imperijalizma.
Ne daj boze da Ameriku zamjene Rusija, Kina, Iran, Turska i slicne zemlje. Plakali bi za Ameriku.

Kako uvrnuto jbt :roll:
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1054 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Ma svi su isto sr*nje samo drugo pakovanje. Srecom Zapad pociva na pravu pa su zagarantovana mnoga prava i slobode ljudima. E to je po meni razlika izmedzu Zapadnih mnogih drzava i ovih ostalih.

Pravo.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1055 Re: KINA

Post by Kikibombona »

Zanimljivo je kako na ovoj temi nema turkofila i iranofila da prokomentarisu kineske naciste. :roll:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1056 Re: KINA

Post by The 51st State »

Mora da svi koriste huweie pa prpa, btw sumnjam da je erdogan ok sa ovim
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#1057 Re: KINA

Post by King Theoden »

Kikibombona wrote:Zanimljivo je kako na ovoj temi nema turkofila i iranofila da prokomentarisu kineske naciste. :roll:
A šta to kinezi rade?
The 51st State wrote:Mora da svi koriste huweie
Yes iliti shi de na kineskom :mrgreen:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1058 Re: KINA

Post by The 51st State »

Pregledaj klip, vako bi i tebe da si tamo
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1059 Re: KINA

Post by Kikibombona »

Odavno nisam vidio nista bolesnije. Fakat moras biti teski psihopata da osmislis jedan ovakav program.

A naravno, dezurna ekipa Iranaca i Turaka to ne smatra problemom. Jebo Ujgure, nisu neki ljudi...

I Pompeo je prozvao Iran jer ih boli qrac za Ujgure taman da ih Kinezi sve potrpaju u gasne komore

Pompeo Hits Iran’s Leader for Silence on China’s Detained Muslims

https://www.bloomberg.com/news/articles ... ed-muslims

Ni Erdogan ne mari za Ujgurima koji su pored toga sto su muslimani jos turkijski narod.

A znaju liti lazne suze za Palestincima. Licemjeri najgore vrste. Veze ni sa Bogom ni moralom.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1061 Re: KINA

Post by nosara »

Vizionar 1985 wrote:Ma svi su isto sr*nje samo drugo pakovanje. Srecom Zapad pociva na pravu pa su zagarantovana mnoga prava i slobode ljudima. E to je po meni razlika izmedzu Zapadnih mnogih drzava i ovih ostalih.

Pravo.
Lawyers claim infants, children are in dangerous situation at border detention site

“In my 22 years of doing visits with children in detention I have never heard of this level of inhumanity,” said an attorney representing the detained youth.

Legal team that recently interviewed over 60 children at Border Patrol station in Texas says a traumatic and dangerous situation is unfolding for some 250 infants, children and teens locked up for up to 27 days without adequate food, water and sanitation.

Of these 250 children, 15 had the flu.

A sick 2 year old had detained teens caring for him.

The children were eating uncooked frozen food. They hadn’t bathed or worn clean clothes in weeks.

This is a violation of the Flores agreement and the human rights of these children.

June 20, 2019, 10:53 PM GMT+2
By Associated Press
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1062 Re: KINA

Post by Sanjarko »

nosara wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ma svi su isto sr*nje samo drugo pakovanje. Srecom Zapad pociva na pravu pa su zagarantovana mnoga prava i slobode ljudima. E to je po meni razlika izmedzu Zapadnih mnogih drzava i ovih ostalih.

Pravo.
Lawyers claim infants, children are in dangerous situation at border detention site

“In my 22 years of doing visits with children in detention I have never heard of this level of inhumanity,” said an attorney representing the detained youth.

Legal team that recently interviewed over 60 children at Border Patrol station in Texas says a traumatic and dangerous situation is unfolding for some 250 infants, children and teens locked up for up to 27 days without adequate food, water and sanitation.

Of these 250 children, 15 had the flu.

A sick 2 year old had detained teens caring for him.

The children were eating uncooked frozen food. They hadn’t bathed or worn clean clothes in weeks.

This is a violation of the Flores agreement and the human rights of these children.

June 20, 2019, 10:53 PM GMT+2
By Associated Press
Ma ovu djecu itd., vode pod selektivno pravo. Nisu nasi drzavljani pa im se jb za njih. Nazalost tako je. Samo prava ima vise na Zapadu nego u ostatku svijeta ali i to se selektivno primjenjuje cesto, da ne kazem stalno.

Ono imas para, dobar si. Nemas para, njb si.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1063 Re: KINA

Post by The 51st State »

Kakv jad od relativizacije
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1064 Re: KINA

Post by Sanjarko »

The 51st State wrote:Kakv jad od relativizacije
Ne relativiziram. Kazem kako je. Evo ja para nemam i njb sam. Nemogu jer nemam para da ostvarim prava svoja. Nemoze mi ni stara. Tuzi nas drzava za dugove a drugi i ta drzava sama nam dodze preko 100.000 km koliko su nas ostetili po svim pravima.

Mozda i vise nam dodzu. Ovo je procjenjena vrijednost stana u privatizaciji sto su nam oduzeli i tuzbu sto je stara dobila protiv bivseg preduzeca koje je tuzila a koju su ponistili.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1065 Re: KINA

Post by The 51st State »

Vizionar 1985 wrote:
The 51st State wrote:Kakv jad od relativizacije
Ne relativiziram. Kazem kako je. Evo ja para nemam i njb sam. Nemogu jer nemam para da ostvarim prava svoja. Nemoze mi ni stara. Tuzi nas drzava za dugove a drugi i ta drzava sama nam dodze preko 100.000 km koliko su nas ostetili po svim pravima.

Mozda i vise nam dodzu. Ovo je procjenjena vrijednost stana u privatizaciji sto su nam oduzeli i tuzbu sto je stara dobila protiv bivseg preduzeca koje je tuzila a koju su ponistili.
Nisam na tebe mislio nego na ovog maoistu
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1066 Re: KINA

Post by Sanjarko »

The 51st State wrote:
Vizionar 1985 wrote:
The 51st State wrote:Kakv jad od relativizacije
Ne relativiziram. Kazem kako je. Evo ja para nemam i njb sam. Nemogu jer nemam para da ostvarim prava svoja. Nemoze mi ni stara. Tuzi nas drzava za dugove a drugi i ta drzava sama nam dodze preko 100.000 km koliko su nas ostetili po svim pravima.

Mozda i vise nam dodzu. Ovo je procjenjena vrijednost stana u privatizaciji sto su nam oduzeli i tuzbu sto je stara dobila protiv bivseg preduzeca koje je tuzila a koju su ponistili.
Nisam na tebe mislio nego na ovog maoistu
Shvatio sam naknadno, izvinjavam se.

Kazem pravo je selektivno nazalost. Ja sam ocit primjer toga. Treba imati para da ostvaris prava svoja po bilo kojem osnovu. To hocu da kazem. Iz mog primjera se vidi to.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1067 Re: KINA

Post by Kikibombona »

To neki nizerangirani funkcioner za kojeg prvi put cujem. Garant se Erdogan licno izvinjavao gospodinu Siju.

Iz istog teksta
Turkish President Recep Tayyip Erdogan had once accused China of "genocide" but has since established closer diplomatic and economic relations with Beijing.
Erdogan je ispalio milion izjava o Hasokdziju a Ujgure od kada se slizao sa Kinezima nijednom. A ljudi su zrtve psihopatske kampanje, milioni Ujgura. Erdoganu je vazniji jedan covjek od cijelog turko-ujgurskog naroda.

Ili Palestinci, Rohinje, kmecao je po cijeli dan. Za Ujgure nista. Zasto ne priznas licemjerstvo, je li toliko tesko?
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1068 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Pa realno sta moze. Da lane nesto pa da se zakuha sa Kinom. Daj ba. Realan treba uvijek biti.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1069 Re: KINA

Post by The 51st State »

Kikibombona wrote:
To neki nizerangirani funkcioner za kojeg prvi put cujem. Garant se Erdogan licno izvinjavao gospodinu Siju.

Iz istog teksta
Turkish President Recep Tayyip Erdogan had once accused China of "genocide" but has since established closer diplomatic and economic relations with Beijing.
Erdogan je ispalio milion izjava o Hasokdziju a Ujgure od kada se slizao sa Kinezima nijednom. A ljudi su zrtve psihopatske kampanje, milioni Ujgura. Erdoganu je vazniji jedan covjek od cijelog turko-ujgurskog naroda.

Ili Palestinci, Rohinje, kmecao je po cijeli dan. Za Ujgure nista. Zasto ne priznas licemjerstvo, je li toliko tesko?
More biti da je i to, nema ga na svjetu da nije, ali da nije glas ikakav digbut to ne mozes reci, sve po proporciji, kina je mastodont ne mozes se kurciti bas tako.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1070 Re: KINA

Post by славянин »

Protesti u Hong Kongu, protestanti provalili u parlament - Postavili britansku kolonijalnu zastavu :D - valjda im ne odgovaraju ove osovine cvijeca i dobrote :D

https://www.bbc.com/news/world-asia-china-48821640

Image
Image
Image
Image
Image

Protesti su poceli jer je trebao biti donijet zakon o izrucivanju Kini, u medjuvremenu prijedlog je povucen ali demonstranti i dalje ... brane svoju slobodu i prava :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1071 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Kako sam ja shvatio nije samo taj zakon o izrucenju upitanju nego je jos predlozena promjena ustavna pa misle da se tako ukida ono, jedna drzava, dva sistema. Traze i smjenu vlade u Hong Kong-u. Ne znam jesam li dobro ih skontao.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1072 Re: KINA

Post by славянин »

Vizionar 1985 wrote:Kako sam ja shvatio nije samo taj zakon o izrucenju upitanju nego je jos predlozena promjena ustavna pa misle da se tako ukida ono, jedna drzava, dva sistema. Traze i smjenu vlade u Hong Kong-u. Ne znam jesam li dobro ih skontao.
Kazu da je taj zakon o izrucenju prva stepenica ka daljoj integraciji u upravni sistem kine... pa reaguju na prvu.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11507
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1073 Re: KINA

Post by japin_mutapi »

jao, jao kako će ih zgazit mao
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1074 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Last edited by Sanjarko on 01/07/2019 21:29, edited 1 time in total.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11507
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1075 Re: KINA

Post by japin_mutapi »

mora se poštovati legitmno izabrana vlada i predsjednik
Post Reply