KINA

Post Reply
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1026 Re: KINA

Post by Fudo387 »

insomnia78 wrote:Pa koja je poveznic sa tradicijom fasizma iz WWII i mene i Fude?
Pa dede nam u shogunima bile. :lol:

Pusti Mufida, jos mu se manta od krimskih plaza.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#1027 Re: KINA

Post by Nadzornik »

Baki19 wrote:Bruce Lee je dokazao da je kung fu opasniji od karatea. :-D
Jest,zato mu je dohakao nindjutsu.... :D
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1028 Re: KINA

Post by cyprus »

Al se i gluposti da pročitat na ovakvim temama :-D Baš ono da ne fali...

Nego, šta ovo niko ne komentariše Hong Kong... Ja mislim da bi tamo moglo bit sve većih sranja kako se bude pribižavala ta 2047-a...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1029 Re: KINA

Post by славянин »

cyprus wrote:Al se i gluposti da pročitat na ovakvim temama :-D Baš ono da ne fali...

Nego, šta ovo niko ne komentariše Hong Kong... Ja mislim da bi tamo moglo bit sve većih sranja kako se bude pribižavala ta 2047-a...
To je zavjera cionista i iluminata da uzdrmaju slobodarsku kinu :D
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#1030 Re: KINA

Post by Baki19 »

Protesti u Hong Kongu su dokaz da je bila greska kad su Britanci predali taj grad Kini. Stanovnici Hong Konga su navikli na britansku upravu i nemaju osjecanja prema Kini. Gradjani Hong Konga cak ne pricaju mandarinski nego posebnim dijalektom. Meni najvise nedostaju filmovi iz Hong Kong produkcija jer sam kao mali volio gledati karate filmove iz Hong Konga. Da bi gradjani Hong Konga bili zadovoljni Kina bi se morala odreci komunizma. Hong Kong nema razumijevanja prema komunizmu i zato Peking bi morao da se odrekne te ideologije.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1031 Re: KINA

Post by славянин »

Baki19 wrote:Protesti u Hong Kongu su dokaz da je bila greska kad su Britanci predali taj grad Kini. Stanovnici Hong Konga su navikli na britansku upravu i nemaju osjecanja prema Kini. Gradjani Hong Konga cak ne pricaju mandarinski nego posebnim dijalektom. Meni najvise nedostaju filmovi iz Hong Kong produkcija jer sam kao mali volio gledati karate filmove iz Hong Konga. Da bi gradjani Hong Konga bili zadovoljni Kina bi se morala odreci komunizma. Hong Kong nema razumijevanja prema komunizmu i zato Peking bi morao da se odrekne te ideologije.
Znaci Peking i 1.4 milijarde ljudi pod njegovom kontrolom bi se trebao odreci komunizma (iako po defaultu u Kini i nije komunizam) jer Hong Kong oce demokratiju. Nisu Britanci predali taj grad Kini nego je istekao dogovor od 100 godina sto su imali. Kini ide dobro ali je ista autokratija.Ono sto tebi smeta naravno je pristup Kineza prema religiji :wink: :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1032 Re: KINA

Post by Sanjarko »

cyprus wrote:Al se i gluposti da pročitat na ovakvim temama :-D Baš ono da ne fali...

Nego, šta ovo niko ne komentariše Hong Kong... Ja mislim da bi tamo moglo bit sve većih sranja kako se bude pribižavala ta 2047-a...
Sta da komentarisem. Gledao. Nije ono dobro. Udaraju, spricaju itd. Ljudi nece krivicni zakon Kine. Hoce kako sam razumio idalje ovaj njihov. Valjda imaju i po tome autonomiju.
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#1033 Re: KINA

Post by Baki19 »

славянин wrote:
Baki19 wrote:Protesti u Hong Kongu su dokaz da je bila greska kad su Britanci predali taj grad Kini. Stanovnici Hong Konga su navikli na britansku upravu i nemaju osjecanja prema Kini. Gradjani Hong Konga cak ne pricaju mandarinski nego posebnim dijalektom. Meni najvise nedostaju filmovi iz Hong Kong produkcija jer sam kao mali volio gledati karate filmove iz Hong Konga. Da bi gradjani Hong Konga bili zadovoljni Kina bi se morala odreci komunizma. Hong Kong nema razumijevanja prema komunizmu i zato Peking bi morao da se odrekne te ideologije.
Znaci Peking i 1.4 milijarde ljudi pod njegovom kontrolom bi se trebao odreci komunizma (iako po defaultu u Kini i nije komunizam) jer Hong Kong oce demokratiju. Nisu Britanci predali taj grad Kini nego je istekao dogovor od 100 godina sto su imali. Kini ide dobro ali je ista autokratija.Ono sto tebi smeta naravno je pristup Kineza prema religiji :wink: :D
Tacno tako. Kina se treba vratiti religiji jer drzava bez religije nije nikakva drzava. Kina ima bogatu historiju i kad bi se dozvolila sloboda vjeroispovjesti tada bi Kina procvjetala i narod bi mogao da uziva u religiji.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1034 Re: KINA

Post by славянин »

Baki19 wrote:
Tacno tako. Kina se treba vratiti religiji jer drzava bez religije nije nikakva drzava. Kina ima bogatu historiju i kad bi se dozvolila sloboda vjeroispovjesti tada bi Kina procvjetala i narod bi mogao da uziva u religiji.
Izgleda da im dobro ide bez religije, zapravo sve zemlje koje su sekularne su vise manje ok.Dok za teokratske zemlje bas i ne mozemo reci :wink:
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#1035 Re: KINA

Post by Baki19 »

Amerika nije sekularna jer na dolaru pise In God We Trust.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1036 Re: KINA

Post by Fudo387 »

Baki19 wrote:Amerika nije sekularna jer na dolaru pise In God We Trust.
A, ko nam je ajatolah? :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44874
Joined: 29/12/2005 01:20

#1037 Re: KINA

Post by jeza u ledja »

Mike Pence. :oops: :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1038 Re: KINA

Post by Fudo387 »

Njega sam zaboravio....jest, mamu mu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18050
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1039 Re: KINA

Post by GandalfSivi »

Fudo387 wrote:Njega sam zaboravio....jest, mamu mu.
Cuj potpredsjednika zaboravio :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1040 Re: KINA

Post by Fudo387 »

GandalfSivi wrote:
Fudo387 wrote:Njega sam zaboravio....jest, mamu mu.
Cuj potpredsjednika zaboravio :lol:
Meni cudi da ga donald do sad nije oCero.
Jedan kurvar i probisvijet, drugi ne sAlazi sa oltara.
Jebe lud zbunjenog.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18050
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1041 Re: KINA

Post by GandalfSivi »

Fudo387 wrote:
GandalfSivi wrote:
Fudo387 wrote:Njega sam zaboravio....jest, mamu mu.
Cuj potpredsjednika zaboravio :lol:
Meni cudi da ga donald do sad nije oCero.
Jedan kurvar i probisvijet, drugi ne sAlazi sa oltara.
Jebe lud zbunjenog.
Prvo ne moze ga otjerati, a i da moze, vidis da je spreman klenuti i naguziti se kada god zatreba...

Ne kontam ja likove koji fakat misle da je ovaj duboko religiozan. Jeste ali kako njemu odgovara, inace ne bi ni prisao Trumpu...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44874
Joined: 29/12/2005 01:20

#1042 Re: KINA

Post by jeza u ledja »

Ne moze ga otjerati ali ja mislim da moze izabrati drugog VP kandidata za nove izbore.

Nisam sto posto siguran. EDIT: U stvari jesam, drukcije ne bi bilo logike.

Al cek ovo je tema o Kini. :D
Last edited by jeza u ledja on 13/06/2019 17:00, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1043 Re: KINA

Post by Fudo387 »

GandalfSivi wrote:
Prvo ne moze ga otjerati, a i da moze, vidis da je spreman klenuti i naguziti se kada god zatreba...

Ne kontam ja likove koji fakat misle da je ovaj duboko religiozan. Jeste ali kako njemu odgovara, inace ne bi ni prisao Trumpu...
Ma moze on sta hoce, ne benda on nikakva pravila.

Jasta je bolan, vidio si da nece sa zenskom da se pozdravi. Pravi vehabija.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1044 Re: KINA

Post by Fudo387 »

jeza u ledja wrote:
Al cek ovo je tema o Kini. :D
Oprosti brusli, et’ necemo.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1045 Re: KINA

Post by nosara »

Chinese company making F-35 parts?! Embarrassing ‘discovery’ further erodes ‘Huawei spying’ hysteria

After a Chinese company was found manufacturing circuit boards for the F-35 jet, the UK Ministry of Defense insisted there is nothing to worry about, rendering the fuss over omnipresent Beijing spies increasingly silly.

Exception PCB, a Chinese-owned company based in Gloucestershire, England, manufactures the circuit boards that control the engines, lighting, fuel and navigation systems of the F-35 Joint Strike Fighter, the most expensive weapons system ever made. While the UK’s Ministry of Defense insists the company is an established supplier to the defense industry and presents “no risk,” months of flogging the China-spying narrative have done their job, and UK media and politicians are up in arms over this “shocking revelation.”

:lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1046 Re: KINA

Post by славянин »

nosara wrote:Chinese company making F-35 parts?! Embarrassing ‘discovery’ further erodes ‘Huawei spying’ hysteria

After a Chinese company was found manufacturing circuit boards for the F-35 jet, the UK Ministry of Defense insisted there is nothing to worry about, rendering the fuss over omnipresent Beijing spies increasingly silly.

Exception PCB, a Chinese-owned company based in Gloucestershire, England, manufactures the circuit boards that control the engines, lighting, fuel and navigation systems of the F-35 Joint Strike Fighter, the most expensive weapons system ever made. While the UK’s Ministry of Defense insists the company is an established supplier to the defense industry and presents “no risk,” months of flogging the China-spying narrative have done their job, and UK media and politicians are up in arms over this “shocking revelation.”

:lol:
Globalno trziste, huavei kupi cipove od amera- napravi circuit board - proda apple-u (karikiram) koji napravi iphone u kini - pa ga prodaju englezu :)
Baki19
Posts: 141
Joined: 15/02/2019 22:38

#1047 Re: KINA

Post by Baki19 »

Kina samo treba da se oslobodi komunizma i da dozvoli slobodu vjeroispovjesti. Kina bi mogla imati sarenilo religija i stanovnici bi se oblacili tradicionalno kao u Indiji.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#1048 Re: KINA

Post by Nadzornik »

Baki19 wrote:Kina samo treba da se oslobodi komunizma i da dozvoli slobodu vjeroispovjesti. Kina bi mogla imati sarenilo religija i stanovnici bi se oblacili tradicionalno kao u Indiji.

Jest on... :D

Odose cilimi i podno grijanje za Kinu... :-)
Moenx
Posts: 1625
Joined: 26/06/2013 10:36

#1049 Re: KINA

Post by Moenx »

Ha ha dobar je to vic eh
User avatar
times12
Posts: 114
Joined: 23/07/2016 19:28
Location: +381

#1050 Re: KINA

Post by times12 »

Baki19 wrote:Kina samo treba da se oslobodi komunizma i da dozvoli slobodu vjeroispovjesti. Kina bi mogla imati sarenilo religija i stanovnici bi se oblacili tradicionalno kao u Indiji.
Đezba, sokole. Šta ima? Što te nema na Krstarici? Bogami, fale tvoji slatki postovi.
Post Reply