Kifla

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...

Kiflina politicka buducnost nakon napustanja SDA?

Tankosava
62
55%
Imalmenetuj
29
26%
Akobogda
7
6%
Masala
14
13%
 
Total votes: 112

User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3151 Re: Kifla

Post by Prpa.ba »

Kako su glasali kiflini po vitalno znacajnom pitanju imena skola? :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3152 Re: Kifla

Post by Control panel »

Prpa.ba wrote:Kako su glasali kiflini po vitalno znacajnom pitanju imena skola? :mrgreen: :mrgreen:
Protiv i suzdrzani ili su izasli kod glasanja. I kad mi neko kaze da je dino drugaciji od SDA. :oops:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#3153 Re: Kifla

Post by Roccohljup »

Control panel wrote:
Prpa.ba wrote:Kako su glasali kiflini po vitalno znacajnom pitanju imena skola? :mrgreen: :mrgreen:
Protiv i suzdrzani ili su izasli kod glasanja. I kad mi neko kaze da je dino drugaciji od SDA. :oops:
princip je isti sve su ostalo nijanse....
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#3154 Re: Kifla

Post by cadburry »

Šta reći, a ne popišati se na odnose s javnošću Skupštine, a posebno na uhljupe od novinara naših, kada ja kao građanin ovog grada ne mogu saznati ko je kako glasao na Skupštini KS? Posebna tura pišanja ide po kupljenoj bagri od Klix-ovih novinara koji nađu vremena uraditi reportažu o tome je Busuladžić pozitivna historijska ličnost, a ne sjete se prezentirati ko je kako glasao na skupštini.

Konkretno, zanima me ko je glasao za datum održavanja sjednice za smjenu Vlade?
Ko je glasao za smjenu Skupštine ZOI-ja?

Pa da ovi hadalji sa Klixa imaju zrno pameti, na osnovu toga bi mogli uraditi istraživanje o strujama i podjelama i ocijeniti šanse da Kanaković bude smijenjen. I imali bi super članak istraživačkog novinarstva. Ali lakše je furati se na Blic, Kurir i servirati narodu najgori treš.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3155 Re: Kifla

Post by jefff »

I ja mislim da nam ue novinarstvo tanko. Latic zivot izmislio za ove ostale.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#3156 Re: Kifla

Post by kluz franjo »

cadburry wrote:Šta reći, a ne popišati se na odnose s javnošću Skupštine, a posebno na uhljupe od novinara naših, kada ja kao građanin ovog grada ne mogu saznati ko je kako glasao na Skupštini KS? Posebna tura pišanja ide po kupljenoj bagri od Klix-ovih novinara koji nađu vremena uraditi reportažu o tome je Busuladžić pozitivna historijska ličnost, a ne sjete se prezentirati ko je kako glasao na skupštini.

Konkretno, zanima me ko je glasao za datum održavanja sjednice za smjenu Vlade?
Za datum održavanja sjednice (a sjednica se na zahtjev 1/3 zastupnika mora održati) su glasali SDA (Čomor, Čelik, Kozadra, Aljović, Prevljak, Dovadžija, Mešanović, Delalić), SBB (Rađo, Lakota, Filipović, Babić, Marić), BOSS (Pleho, Smajić), BPS+Zavisni (Halilović, Bjelak), NS (Kojović, Ćudić, Vukasović, Dizdarević, Forto), SDP (Šućur, Srna-Bajramović) i DF (Kerla).

Protiv su bili Konaković SDA (Ademović, Mekić, Okerić), a suzdržani Šepić SDA (Pindžo, Bukva, Akšamija, Mehmedagić) i Hadžibajrićev (Pecikoza)

Nije glasao Mašović, a Bajrović je bio opravdano odsutan sa sjednice.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#3157 Re: Kifla

Post by cadburry »

kluz franjo wrote:
cadburry wrote:Šta reći, a ne popišati se na odnose s javnošću Skupštine, a posebno na uhljupe od novinara naših, kada ja kao građanin ovog grada ne mogu saznati ko je kako glasao na Skupštini KS? Posebna tura pišanja ide po kupljenoj bagri od Klix-ovih novinara koji nađu vremena uraditi reportažu o tome je Busuladžić pozitivna historijska ličnost, a ne sjete se prezentirati ko je kako glasao na skupštini.

Konkretno, zanima me ko je glasao za datum održavanja sjednice za smjenu Vlade?
Za datum održavanja sjednice (a sjednica se na zahtjev 1/3 zastupnika mora održati) su glasali SDA (Čomor, Čelik, Kozadra, Aljović, Prevljak, Dovadžija, Mešanović, Delalić), SBB (Rađo, Lakota, Filipović, Babić, Marić), BOSS (Pleho, Smajić), BPS+Zavisni (Halilović, Bjelak), NS (Kojović, Ćudić, Vukasović, Dizdarević, Forto), SDP (Šućur, Srna-Bajramović) i DF (Kerla).

Protiv su bili Konaković SDA (Ademović, Mekić, Okerić), a suzdržani Šepić SDA (Pindžo, Bukva, Akšamija, Mehmedagić) i Hadžibajrićev (Pecikoza)

Nije glasao Mašović, a Bajrović je bio opravdano odsutan sa sjednice.
Hvala na info. Dakle, ako je Bajrović ostao vjeran SBB-u, a vjerujem da jeste, SDA+SBB+BPS+BOSS i bez Mašovića, ima 18 ruku za smjenu Konakovića i imenovanje nove Vlade.

Šta je sa ZOI-jem? Ako je 18 bilo za smjenu Skupštine, pretpostavljam da su ZA bili Konakovićev SDA (3), Pindžin SDA (4), ljevica (8), ko su ostala 3 zastupnika? Mašović? Pecikoza? Neko treći?
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#3158 Re: Kifla

Post by kluz franjo »

cadburry wrote: Hvala na info. Dakle, ako je Bajrović ostao vjeran SBB-u, a vjerujem da jeste, SDA+SBB+BPS+BOSS i bez Mašovića, ima 18 ruku za smjenu Konakovića i imenovanje nove Vlade.

Šta je sa ZOI-jem? Ako je 18 bilo za smjenu Skupštine, pretpostavljam da su ZA bili Konakovićev SDA (3), Pindžin SDA (4), ljevica (8), ko su ostala 3 zastupnika? Mašović? Pecikoza? Neko treći?
Mislim da nepovjerenje vladi nije toliko upitno (očekujem da i predstavnici NS/SDP/DF glasaju za nepovjerenje).
Imenovanje novog mandatara i nove vlade bi moglo biti klimavo. Iskustvo nas uči da 18. ruka zna drastično poskupiti...

Za ZOI su ako se ne varam pored gore navedenih glasali i Kozadra, Marić i čini mi se Halilović...

Snimak sjednice
https://www.youtube.com/watch?v=CTJQK1avfzU&t=15462s
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3159 Re: Kifla

Post by JThomas »

bilo je i vrijeme kad je 18. ruka koštala zavod ZZO. kifla to dobro zna jer je to tada dogovarao... :mrgreen:
User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#3160 Re: Kifla

Post by biske »

JThomas wrote:bilo je i vrijeme kad je 18. ruka koštala zavod ZZO. kifla to dobro zna jer je to tada dogovarao... :mrgreen:
Možda opet dogovori... :D
baxus
Posts: 1209
Joined: 29/10/2005 16:31

#3161 Re: Kifla

Post by baxus »

Svakim apstiniranjem od izbornog procesa, čak i uništavanjem listića dajete dodatnu vrijednost svakom glasu koji su kupili Smajići Pleho i činite njihovu investiciju isplativom.

Jebem mu ja majku, pa glasaj i za Bibiju Kerlu ali glasaj.
Svaki put kad vidim da ova dvojica donose presuđuju za odluke od životne važnosti dodje mi da se iselim.

Evo i ovdje je jako puno ljudi koji nisu glasali na prošlim izborima, a Radeljasevi puleni im kroje kapu.
Zašto to dopuštate?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3162 Re: Kifla

Post by Banksy »


https://www.klix.ba/vijesti/bih/razlici ... /180306082

Zaista ne želim učestvovati u toj otužnoj 'ostavinskoj raspravi' između SDA i Konakovića kojeg su oni iznjedrili.
Tačno, baš to, otužna ostavinska rasprava.
Zna i mozaka ubost'...
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#3163 Re: Kifla

Post by kluz franjo »

Da ažuriramo scenarije za izbor nove Vlade KS (polazeći od sasvim izvjesnog izglasavanja nepovjerenja aktuelnoj).
Izbor nove Vlade mora podržati 18 zastupnika, a lakše nam je da prvo prebrojimo one koji tvrde da sigurno neće dati podršku "rekonstrukciji premijera".
NS/SDP/DF (8 zastupnika)
Konaković SDA (3 zastupnika)
Šepić/Pindžo SDA (4 zastupnika)
Hadžibajrić (1 zastupnik Pecikoza)
Dakle 16 od ukupno 35 zastupnika.

Čista Stranka demokratske akcije, a u cilju zamjene premijera, mora:

1. Osigurati ručicu Amora Mašovića (što mislim da na kraju neće biti problem)
2. Platiti (i to skupo) ručice BOSSova Smajića i Plehe (što isto neće biti problem, jer ne plaćaju ih svojim novcem)
3. Platiti ručicu zavisnog zastupnika BElaka (vidi pod 2.)
4. Osigurati ručicu Halilović jr. i
5. Osigurati ručice Fahrinih manekena

Problem nastaje u tačkama 4. i 5.
I Halilović i Fahro i sada, a i u varijanti "tehničke" ili "vlade u ostavci" imaju sve što im treba. Haliloviću je već dat kompletan budžet "boračkog ministarstva", a Fahrini ministri svakako raspoređuju "svoja" budžetska sredstva (pa tako i onih 200.000 KM za nepostojeći Institut za kulturu i umjetnost u BiH).
Sve u svemu, koji interes imaju Fahro i Halilovići da pomognu Čistoj Stranci demokratske akcije da se "očisti". Još kad imamo u vidu da akciju "rekonstrukcije premijera" trebaju izvesti politički velikani i stratezi poput Sarajlića, Prevljaka, Čelika i Mešanovića...

I tako, po ko zna koji put, se preko leđa građana lomi sva bahatost neznanja i primitivne pohlepe u režiji SDA i sda-jdžića.
KANTONALAC
Posts: 105
Joined: 29/09/2011 09:02

#3164 Re: Kifla

Post by KANTONALAC »

Dobro razmišljanje.
Međutim VRLO upitni glasovi su Mašovića, Bajrovića i Kozadre.
Vjerovatno neki od njih neće prisustvovati sjednici Skupštine predviđenoj za 19.03.2018.
baxus
Posts: 1209
Joined: 29/10/2005 16:31

#3165 Re: Kifla

Post by baxus »

Banksy wrote:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/razlici ... /180306082

Zaista ne želim učestvovati u toj otužnoj 'ostavinskoj raspravi' između SDA i Konakovića kojeg su oni iznjedrili.
Tačno, baš to, otužna ostavinska rasprava.
Zna i mozaka ubost'...
Bajram im se našukao kvalitetno ovdje :D
baxus
Posts: 1209
Joined: 29/10/2005 16:31

#3166 Re: Kifla

Post by baxus »

kluz franjo wrote:Da ažuriramo scenarije za izbor nove Vlade KS (polazeći od sasvim izvjesnog izglasavanja nepovjerenja aktuelnoj).
Izbor nove Vlade mora podržati 18 zastupnika, a lakše nam je da prvo prebrojimo one koji tvrde da sigurno neće dati podršku "rekonstrukciji premijera".
NS/SDP/DF (8 zastupnika)
Konaković SDA (3 zastupnika)
Šepić/Pindžo SDA (4 zastupnika)
Hadžibajrić (1 zastupnik Pecikoza)
Dakle 16 od ukupno 35 zastupnika.

Čista Stranka demokratske akcije, a u cilju zamjene premijera, mora:

1. Osigurati ručicu Amora Mašovića (što mislim da na kraju neće biti problem)
2. Platiti (i to skupo) ručice BOSSova Smajića i Plehe (što isto neće biti problem, jer ne plaćaju ih svojim novcem)
3. Platiti ručicu zavisnog zastupnika BElaka (vidi pod 2.)
4. Osigurati ručicu Halilović jr. i
5. Osigurati ručice Fahrinih manekena

Problem nastaje u tačkama 4. i 5.
I Halilović i Fahro i sada, a i u varijanti "tehničke" ili "vlade u ostavci" imaju sve što im treba. Haliloviću je već dat kompletan budžet "boračkog ministarstva", a Fahrini ministri svakako raspoređuju "svoja" budžetska sredstva (pa tako i onih 200.000 KM za nepostojeći Institut za kulturu i umjetnost u BiH).
Sve u svemu, koji interes imaju Fahro i Halilovići da pomognu Čistoj Stranci demokratske akcije da se "očisti". Još kad imamo u vidu da akciju "rekonstrukcije premijera" trebaju izvesti politički velikani i stratezi poput Sarajlića, Prevljaka, Čelika i Mešanovića...

I tako, po ko zna koji put, se preko leđa građana lomi sva bahatost neznanja i primitivne pohlepe u režiji SDA i sda-jdžića.
Klošari nisu jedinstveni ni za kandidata za novog premijera.
Garant Fikro gura nekog svog seljačinu ispod Igmana, a Sarajlic nekog koga mu Sebija sugerise.

Al to tako samouvjereno prezentuju kao ce oni smijenit ovog, a izglasat novog.

Da ih hoce Fahristi povalit, volio bih vise nego pare.
Raspali bi se klosari.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#3167 Re: Kifla

Post by kluz franjo »

KANTONALAC wrote:Dobro razmišljanje.
Međutim VRLO upitni glasovi su Mašovića, Bajrovića i Kozadre.
Vjerovatno neki od njih neće prisustvovati sjednici Skupštine predviđenoj za 19.03.2018.
Moguće je da će Mašović pokušati izostati sa sjednice.
Kozadra je već glasao ZA održavanje sjednice o smjeni, a i predobro su plaćena članstva u brojnim odborima (npr. UIO) u koje je SDA smjestila njega i druge Kozadre.
A i svaki od navedene trojice su do sada i za puno veće gluposti i štete glasali po stranačkom nalogu.

Ja mislim da će biti izglasano nepovjerenje, a da je Fahro "navukao" Čistu Stranku demokratske akcije da ih na sjednici izblamira neizborom novog premijera, pa da ih onda po dobrom starom običaju "čereči nezavisnim istraživačkim novinarstvom" do izbora.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3168 Re: Kifla

Post by pici »

kluz franjo wrote:
KANTONALAC wrote:Dobro razmišljanje.
Međutim VRLO upitni glasovi su Mašovića, Bajrovića i Kozadre.
Vjerovatno neki od njih neće prisustvovati sjednici Skupštine predviđenoj za 19.03.2018.
Moguće je da će Mašović pokušati izostati sa sjednice.
Kozadra je već glasao ZA održavanje sjednice o smjeni, a i predobro su plaćena članstva u brojnim odborima (npr. UIO) u koje je SDA smjestila njega i druge Kozadre.
A i svaki od navedene trojice su do sada i za puno veće gluposti i štete glasali po stranačkom nalogu.

Ja mislim da će biti izglasano nepovjerenje, a da je Fahro "navukao" Čistu Stranku demokratske akcije da ih na sjednici izblamira neizborom novog premijera, pa da ih onda po dobrom starom običaju "čereči nezavisnim istraživačkim novinarstvom" do izbora.

ta nije šĆepa kasparov za njega je jedan potez plafon... ali tvoja logika ima mjesta :thumbup: ... sad kad procitaju ovo avazovci et im predizborne strategije za oktobar :mrgreen:
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#3169 Re: Kifla

Post by kluz franjo »

pici wrote:
kluz franjo wrote:
KANTONALAC wrote:Dobro razmišljanje.
Međutim VRLO upitni glasovi su Mašovića, Bajrovića i Kozadre.
Vjerovatno neki od njih neće prisustvovati sjednici Skupštine predviđenoj za 19.03.2018.
Moguće je da će Mašović pokušati izostati sa sjednice.
Kozadra je već glasao ZA održavanje sjednice o smjeni, a i predobro su plaćena članstva u brojnim odborima (npr. UIO) u koje je SDA smjestila njega i druge Kozadre.
A i svaki od navedene trojice su do sada i za puno veće gluposti i štete glasali po stranačkom nalogu.

Ja mislim da će biti izglasano nepovjerenje, a da je Fahro "navukao" Čistu Stranku demokratske akcije da ih na sjednici izblamira neizborom novog premijera, pa da ih onda po dobrom starom običaju "čereči nezavisnim istraživačkim novinarstvom" do izbora.

ta nije šĆepa kasparov za njega je jedan potez plafon... ali tvoja logika ima mjesta :thumbup: ... sad kad procitaju ovo avazovci et im predizborne strategije za oktobar :mrgreen:
Kakav Karpov (Asim Sarajlić), takav i Kasparov... :wink:
A igra se otvara Daminim gambitom...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3170 Re: Kifla

Post by Banksy »

Konaković nema (veliku) političku budućnost. Ostane li u nekom tehničkom mandatu, sav će mu se rad svesti na pravljenje štete bivšoj stranci, a bez ikakve koristi za nas, sebe ili tu neku novu, koju najavljuje. Zna to i Fahro. Zato se pretpostavlja da će ostati van 'ostavinske rasprave', kao i ostali klubovi. S druge strane, naslovnice Avaza pune su zlikovca Zvizdića, a Seke nema ko zna otkad. U ovom trenutku Zvizdić i Konaković su na jednoj strani, a Seka, s postizbornim autoputevima na drugoj. Glasanje za novu kantonalnu vladu će nam puno toga reći.
KANTONALAC
Posts: 105
Joined: 29/09/2011 09:02

#3171 Re: Kifla

Post by KANTONALAC »

Zakazana je sjednica za 19-ti o.m. Već je na web stranici Skupštine
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3172 Re: Kifla

Post by Edin H. »

https://www.klix.ba/vijesti/konakovic-o ... /180312136

Sta je sada skeptici - Narod i Pravda. :izet: :skoljka:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10978
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3173 Re: Kifla

Post by Prpa.ba »

Odabrao je najbolju opciju, sad cekamo sjednicu SKS da vidimo kolika je podrska i ima li politicke nade za mladjahnog Hadzi-Bandica. :mrgreen: :mrgreen:
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#3174 Re: Kifla

Post by megaman4 »

Edin H. wrote:https://www.klix.ba/vijesti/konakovic-o ... /180312136

Sta je sada skeptici - Narod i Pravda. :izet: :skoljka:
Interesantno je da nove stranke koje se osnivaju kao ova Konakoviceva, uglavnom koriste prefiks narodna, iako o narodu uopste ne vode brigu.

Kako je krenulo, ostat ce samo stranke, a radna snaga ce se razbjezati sirom svijeta. Sad je svima jasno da je poslijeratna politicka elita totalno nesposobna da pokrene privredu koja jedina moze Bosnu spasiti bankrota i rasprodaje drzavne imovine.

Ostajemo bez doktora, inzenjera, VKV i KV radnika, profesora, ugostitelja, elektricara, vodoinstalatera, gradjevinaca, masinaca... Zato imamo stranke u koje ce ulaziti zaposleni i iz realnog sektora kako bi obezbijedili egzistenciju.

Nove politicke stranke su smrt za BiH jer slabe realni sektor koji je pred izdisanjem.

Na kraju: ostat ce stranke i politicari. Niti ce biti privrede niti poljoprivrede. Sami gasimo drzavu.

Niko nam nije kriv.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3175 Re: Kifla

Post by JThomas »

sve oblike duhovnog stvaralaštva i života homo sapiensa progutala je politika u sda-hdz-snsd-istanu. a sve borbe koje postoje u nekom društvu progutala je borba za budžete.

čak ni religija kao jedini drugi tolerisan i poželjan vid duhovnog života ne figurira samostalno i mimo politike, već isključivo kao njeno naličje i instrument. a nauka, kultura, sport i umjetnost su prezreni i marginalizirani.
Locked