Kifla

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Kiflina politicka buducnost nakon napustanja SDA?

Tankosava
62
55%
Imalmenetuj
29
26%
Akobogda
7
6%
Masala
14
13%
 
Total votes: 112

User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#2201 Re: Kifla mandatar

Post by Toffee karamela »

Ja ne znam na kojoj temi bih se osvrnula na rad kantonalne skupštine pa ću na Kiflinoj, zapravo ne rad nego vođenje maratonske sjednice od strane predsjedavajuće Ane Babić...dakle zbog bolesti sam bila prinuđena ostati cijeli dan kući, okrenem na kantonalnu TV da vidim šta rade pametne glave... :lol: ...znači Babićka je vascijeli dan prozivala poslanike tj. davala im riječ obraćajući im se sa uvaženi poslanik...ali svaki put :shock: ...žena nije normalna :shock: ..ama jednom da promijeni text, da kaže kolega, samo zastupnik ili bilo šta treće - niti jednom...od jutra do večeri...kao da su na dvoru kineskog cara pa ako pogriješe u etiketi leti im glava....fakat je žena smiješna, a onaj njen pink cvijet u reveru veličine glavice kupusa da ne spominjem :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2202 Re: Kifla mandatar

Post by JThomas »

što reče na prethodnoj stranici, od toga se pravi cirkus a budžet kantona + ZZO prešao milijardu. milijardu. i hadžija sad tom našom milijardom, uzetom od nas, kupuje sebi privilegiju da nju krčmi i dijeli i u budućnosti. to je sva poenta "razvojnog" budžeta.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2204 Re: Kifla mandatar

Post by JThomas »

sve iz vučićeve teke odnosa sa javnosti...vučić za beskućnike.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#2205 Re: Kifla mandatar

Post by breuer »

Vučić for dummies.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2206 Re: Kifla mandatar

Post by It_is_a_Leclerc »

Imaju li i ostali "obični" građani pravo da ih se zadrži na bolničkom liječenju zbog "premorenosti" i "radi mjera predostrožnosti"?
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#2207 Re: Kifla mandatar

Post by breuer »

It_is_a_Leclerc wrote:Imaju li i ostali "obični" građani pravo da ih se zadrži na bolničkom liječenju zbog "premorenosti" i "radi mjera predostrožnosti"?
Jbg, javni sektor ima. Bolovanja, trudnički, porodiljski i sl. Ostali slabo ili nikako.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2208 Re: Kifla mandatar

Post by JThomas »

teoretski da :mrgreen:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#2209 Re: Kifla mandatar

Post by sunceKOtepsija »

It_is_a_Leclerc wrote:Imaju li i ostali "obični" građani pravo da ih se zadrži na bolničkom liječenju zbog "premorenosti" i "radi mjera predostrožnosti"?
svi smo jednaki pred zakonom :bih:
breuer wrote:Vučić for dummies.
dummies for Kifla
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#2210 Re: Kifla mandatar

Post by breuer »

sunceKOtepsija wrote:
breuer wrote:Vučić for dummies.
dummies for Kifla
"Kifla" for dummies :D

varijacije na temu :D
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#2211 Re: Kifla mandatar

Post by jazzer »

Kako saznajemo, premijeru KS su urađene određene pretrage, a nalazi su pokazali da je riječ samo o premorenosti.
Uze mu dusu ona njegova, nezasita :) .

Nema sta drugo biti u pitanju, nece se valjda od posla premoriti :) .
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#2212 Re: Kifla mandatar

Post by Roccohljup »

Imal gdje kakav humanitarni broj.....vidis da je grohnuo ona brada mu sinoc ko da je petardama češljao :D
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#2213 Re: Kifla mandatar

Post by House »

dobar komentar na klix-u
Prezdero se. Negdje bila guzovaca.

:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2214 Re: Kifla mandatar

Post by Truba »

:lol:
to nam je vrhunac što udaramo na vlast :D

komentarima koje niko ne čita
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#2215 Re: Kifla mandatar

Post by Roccohljup »

Black swan wrote::lol:
to nam je vrhunac što udaramo na vlast :D

komentarima koje niko ne čita
Hebiga kad nema drugog načina (tj ima ali niko d apokrene). Ovako se bar malo izduvaš.... :D :D :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2216 Re: Kifla mandatar

Post by JThomas »

prava istina je da je kritična većina sasvim zadovoljna mrvicama sa begovskog hastala. šuti može i gore.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2217 Re: Kifla mandatar

Post by detroit-mercy »

JThomas wrote:prava istina je da je kritična većina sasvim zadovoljna mrvicama sa begovskog hastala. šuti može i gore.
Dobro je dok ne puca :mrgreen: .
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#2218 Re: Kifla mandatar

Post by Seyfo »

Nisu mu legle baklave. Bez zajebancije,kad jedes baklave pred spavanje,uhhhh... Al kad cuh ime dijetu...Kijana Aja estagfirulah...nije on jadnik sigurno to htio nego ona njegova nadobudna samosvjesna rospija spikerka. Natjerala ga
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2219 Re: Kifla mandatar

Post by walk_M-A-N »

JThomas wrote:sve iz vučićeve teke odnosa sa javnosti...
On kao toliko radi da se premorio. Kakav manipulator, stvarno mu je Vučić pravi uzor.
I radi, ali za svoj interes potpune lične kontrole i porodičnih i drugarskih imenovanja. I ono što Stranka naredi.

Ako želiš vidjeti šta to Vlada odlučuje i kome dijele pare, ne može, to nije javno. Samo poneko saopćenje.
Onda zbrzaju sjednicu do ponoći samo da niko ne pita ima li boljeg načina da se troši milijarda.
Uvijek ima kupljenu rezervu navodnih samostalnih zastupnika i ovih Srba da izglasa šta hoće. Kao i prije sa Radeljašem i dalje i ima glasove tzv Boss. Poklanja im poslove, prostore i zapošljava porodicu.
Daje saopćenje za moratorij na zapošljavanje a ne da brojeve koliko je bilo prije nekoliko godina, koliko kad su napravili ovu Vladu, koliko sada. Pa ko gleda budžet može vidjeti da se stalno povećava broj zaposlenih. A moratorij je zato da mogu proći samo oni podobni.

Zamolio bih sve da se kanu njegove žene i djece. To su privatne stvari.
A kako je lažirao fakultet i koji, kako je uništio Bosnu a zarađivao na ugovorima, kako je natjerao Sda da njega postavi za premijera, kako preuzima apsolutnu kontrolu, to su javne stvari.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2220 Re: Kifla mandatar

Post by Novak20 »

Sad ga je Boris malo pretjerao. Koga ovde briga za pravnu državu.

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... -konakovic

....“Dvadeset pet godina nakon početka agresije na BiH, Međunarodni sud u Haagu donosi presude kojima potvrđuje da su na prostoru naše domovine zločinci kovali planove o nestanku jednog cijelog naroda, da se desio genocid i udruženi zločinački poduhvat”, kaže kantonalni premijer. “U sjeni takve scene, mirno i dostojanstveno, svoju bitku opet biju najhrabriji sinovi ove zemlje. Optuženi su pravi heroji za nepostojeće ratne zločine i komandnu odgovornost. Procesi koji bi valjda trebali pokazati da su isti kao oni koji su došli iz susjednih zemalja da nas protjeraju sa ognjišta. U tim političkim ratovima zaboravljeni su naši heroji, pa se sami brane od novih agresija. Skoro da nikakvu pomoć od države koju su odbranili nemaju”, podsjeća Dino Konaković, pa na koncu svečano objavljuje: “Kanton Sarajevo će ove godine pomoći heroje u toj borbi. Planirana su ozbiljna sredstva u budžetu za plaćanje advokata i odbrane.”....

....Onog trenutka, naime, kad jedna državna institucija – u ovom slučaju Vlada Kantona Sarajevo - postane službeni sponzor advokature zločina procesuiranog pred sudom te iste države, obesmišljava se cijeli koncept bosanskohercegovačke države, ili barem one za kakvu se deklarativno ginulo.

Elmedinu Konakoviću valja pojasniti načelo pravne države, što će biti razmjerno lako, jer nije riječ samo o bivšem košarkašu koji razumije koncept obrane, već i o wunderkinđetu koji je cijele godine fakulteta polagao u hefti. Dakle: kad tužilaštvo nekoga tuži – džepara iz tramvaja, kriminalca koji je popalio državne rezerve ili ratnog zločinca što je poubijao cijelu mahalu ljudi – to pred sud ide pod egidom “Bosna i Hercegovina protiv optuženog Toga i Toga”. Zato Država plaća tužilaštvo, a advokata plaća osumnjičeni Taj i Taj......
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2221 Re: Kifla mandatar

Post by walk_M-A-N »

Tekst je o Vučiću. Ali Konaković radi isto što i uzor mu jer i ne želi da ima reda i sistema. Nego želi da on „spašava“ sve putem rodbine i saradnika odanih sebi a ne državi.
Zar Vučić takoreći svakodnevno ne šalje poruke da je on za sve nadležan. Evo, baš ovih dana, on lično vodi kampanju i za seoske izbore i postaje predsednik (gotovo) svake opštine u Srbiji, kao što je i gradonačelnik Beograda. Jer on, Vučić, a ne Siniša Mali, iznosi papire, pokazuje dokumentaciju i objašnjava šta se stvarno desilo u „aferi jelka“. Takvih primera ima koliko hoćete.
Ali, nasuprot uverenju da to pokazuje ogromnu Vučićevu moć, to zapravo govori o njegovoj nemoći. On ništa ne može da sprovede u delo. Otud toliko mnogo njegovih neispunjenih obećanja. To, sa druge strane, znači da država u Srbiji ne funkcioniše. Ili, praktično, ne postoji. U državi se zna ko je za šta nadležan, šta je čiji posao i ko za šta odgovara. Tamo gde šef države sebe doživljava kao nekakvog „pater familijasa“ (i u tu se ulogu uživljava glumeći „očinski“ odnos, nekad strog nekad blag, kako ko zasluži, prema podređenima) i donosi odluke o svemu i svačemu, od vrha do dna društvene piramide, ima svega – samo države nema. O demokratiji i slobodi da i ne govorimo
User avatar
video
Posts: 6851
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2222 Re: Kifla mandatar

Post by video »

Konakoviceva reakcija objavljena na Facebook-u na kolumnu B. Dezulovica.
„Završih eto i ja u kolumni kolumniste i novinara Dežulovića. U kolumni u kojoj ovo na početku sigurno nije Kožin vic, nema šanse, mnogo su bolji Kožini vicevi. Stil kojim piše Dežulovic je odličan, kritika često na mjestu, vrhunski je novinar zaista. Ne krivim Borisa što i on u kolumni piše da smo svi isti koristeći nepostojeće argumente.

Piše kako slavimo zločine, zločince i zvuči kao oni koji to zovu "retorika devedesetih". Da znaš Borise da to nije retorika devedesetih, to je agresija na moju zemlju devedesetih. Tvoj pogled na agresiju na moju zemlju, tih devedesetih, iz Splita, dok si s rajom igrao picigin i šetao rivom i moj dok sam iznad svoje kuće sa komšijama upao u zemljane iskope koje zovemo rovovima i tranšejama, ne mogu biti isti.

Ti su rovovi bili tako blizu kule na Zlatištu da smo uveče mogli jasno čuti malo glasniji govor, kašalj ili neki drugi zvuk. Vrlo često govor ekavicom. Iza nas su bile Borise naše kuće, ja sam krov svoje vidio iz nekih rovova. Ispod oraha se vidio. U kući Borise moj otac, majka i sestra. U kućama do moje - moje komšije, rodbina. Bilo je starijih dosta, dosta male djece, omladine.

Ispod tranšeje na Zlatištu provalija ogromna, stijene. Ta linija nikad nije pala Borise, jer je taj pogled na krovove naših kuća bio jači od svakog straha pred napadima strašne sile granata, tenkova, topova, minobacača, mitraljeza i naravno, pješadije.

Pogled na krovove naših kuća pomiješan sa slikama koje smo gledali iz cijele BiH kako agresori tamo gdje uđu ostavljaju pustošs. Pale, ubijaju, siluju. Nije pala nikad Borise, a napadali su je bez prestanka. Uzeli su nam dio linije na Antenama, nekoliko rovova, vratili smo to za manje od 24 sata. Poginulo mi je tad Borise nekoliko komšija. Iza njih su ostala mala djece i supruge.

Napadali su je stalno Borise, da i moj Soukbunar zapale onako kako su palili sela po BiH, da u moju kuću i mahalu uđu, ubiju, siluju, opljačkaju. Mi smo se druže odbranili. Vidi, ODBRANILI smo se. Nikoga nismo napadali. Niko nam nije naređivao da idemo u tuđu zemlju i osvajamo tuđu teritoriju.

Pišeš kako smo pomogli presuđene zločince i aplaudirali onima koji su počinili zločine. Jesi l' ga to negdje mahn'o pa bez razmisljanja napisao ili si i ti dio ovog sistemskog napada na našu časnu odbranu, ne znam.

Meni se čini da si ovo prvo, da si negdje na nekom derneku pokupio par loših informacija od naše FGR koja ne simpatiše ovo što radimo pa si napisao neistinu koja nas zaista smeta i boli. Zločinci treba da odgovaraju, a presuđenim zločincima institucije ne pomažu.

Niko normalan ne može opravdati ubistvo civila, djeteta, starije osobe. Ni u ovoj samoodbrani našoj to niko ne može niti opravdava. Takvi smo mi Borise ljudi, smijemo to glasno reći. E sad da znaš šta mi stvarno radimo. Izdvojili smo novac, izdvojićemo ga još, da pomognemo časnim komandantima kojima se sudi. Nisu presuđeni, vi ih proglašavate krivim.

Komandantima koji su vodili našu odbranu i nikada nisu naredili niti planirali bilo kakav zločin, a za to su optuženi. Optužnice ih terete da su se udruživali u zločin, da su planirali zločine, da su ih naređivali. To Borise nije istina. Možda su ti ovi što su stražnjicama peglali klupe po parkovima Beča, Zagreba, Minhena, Frankfurta, dok smo se mi branili, pričali drugačije, vjeruj da to nije istina.

Pitaj Kožu kad te nazove kasno uveče da ti ispriča vic, šta su naređivali i kako su se ponašali čika Jovo Divjak, Dragan Vikič, Juka Pušina i ostali optuženi komandanti. Pozovi preživjele specijalce, pripadnike Armije i MUP-a, prave branitelje da ti kažu istinu. I ti kažeš da ih na cjedilu ostavimo?

Da se sami brane od nove agresije? Da ih ubiju plaćenim dokazima, a oni da prodaju imovinu i dokazuju ono što mi znamo? To se druže neće desiti. Vjeruj da bi danas i pola ove političke elite s naše strane bilo sretno da se upravo tako odigra ovaj film. To su ti ovi iz Minhena, Beča, Frankfurta, danas na funkcijama.

Da je bilo do njih, i devedesetih bi bilo onako kako su nam namijenili. Nije ni tad, a neće ni sad biti do njih.


I pozdravi Kožu.“
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#2223 Re: Kifla mandatar

Post by ultima_palabra »

Znači hadžija je i u rovu bio? Nekako mi se čini da nismo ranije čuli tu informaciju... borac, košarkaš, menadžer, diplomirani DIF-ovac, poslanik, premijer, muž 3x, otac, hadžija... sve je lako kad si SDA :D

A što se poziva na Divjaka, Vikića i Pušinu? Otkad su oni optuženi?
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2224 Re: Kifla mandatar

Post by Truba »

jebem ih obojicu :D

obadva što bi rekli oni na Vi s pravopisom :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2225 Re: Kifla mandatar

Post by JThomas »

kako neko reče, omjer suđenja za ratne zločine bar otprilike odgovara obimu istih. "našoj" strani su najveći argument presude. te presude su obišle svijet i formirale svijest o tome šta je bilo. o tome se slažu otprilike svi, osim srba, rusa i desnog dijela grka (a koji je manji nego lijevi dio). a za to su najzaslužnije presude.

i ko principijelno osporava da i "našima" uopšte treba da se sudi - puca svima nama u nogu, bez obzira što naravno ima i neosnovanih i montiranih procesa. a kifla ovdje otprilike to radi. u cilju jeftinih ličnih populističkih poena, kao i sve ostalo što radi i ne radi.

naravno, država već plaća advokate onima koji ne mogu da sami plate odbranu. kako sam negdje već pisao, sud bih odobrava i plaća i dodatne branioce po službenoj dužnosti u većim predmetima. to je samo skretanje ekstra kafe nekome u kolu.
Locked