Kid's Fest-shvatate li vaznost?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#1 Kid's Fest-shvatate li vaznost?

Post by Tisina »

U sklopu Sarajevo Film Festivala je bio Djeciji program koji je od pocetka vodila i sirila od direktorica Susanne Prahl, ove godine se odvojila i napravila poseban djeciji festival,zove se Kid's Fest i trajace od 11 do 17 juna, sto je u svakom slucaju ppovoljniji vremenski period nego u augustu jer su u augustu svi manje vise na odmoru, raspustu ovako se mogu kontaktirati skole i posjecenos ce biti veca.S tim da ce i u okviru Sarajevo Film Festivala i dalje egzistirati djeciji program.Na manifestaciji koja traje sedam dana prisustvovat ce djeca iz svih krajeva Bosne i Hercegovine, odnosno oba bosanskohercegovacka entiteta koja ce u Sarajevo svakodnevno dolaziti organizovano u 10 do 12 autobusa i ciji ce dolazak biti u organizaciji KID'S FESTIVALA. Dnevno ce u toku trajanja ove manifestacije u dvorani KSC Skenderija biti oko 3.000 djece iz Sarajeva i cijele BiH. Ukupno bi na manifestaciji trebalo ucestvovati izmedju 20. i 25.000 djece.U sklopu KID'S FESTVALA, uz niz drugih kulturno-obrazovnih aktivnosti, odrzat ce se i sedmica djecijeg filma na kojem ce biti prikazana velika svjetska filmska ostvarenja za djecu.
Pored glavnog dogdjaja, filmskih projekcija, djeca ce svakodnevno ucestvovati u radu raznih radionica koje ce se baviti izmedju ostalog promoviranjem ljudskih prava i zastite djece, borbi protiv droge, zastiti od mina, kampanjama projekata od javnog interesa, izlozbama i drugim popratnim aktivnostim Posto djeca dolaze iz svih krajeva BiH, prvenstveni cilj ovog i ostalih projekta koje ce organizirati «VIAKULT OFFICE» je uspostavljanje medjusobnog pomirenja, njegovanje povjerenja medju djecom kao i jacanje mira na cijelom prostoru BiH kroz edukaciju, rad, zabavu i druzenje djece iz oba entiteta. Ovaj pilot projekat koji je naisao na veliko interesovanje u narednim godinama ce se prosiriti i razgranati.U organizaciji i realizaciji ove manifestacije vec; ucestvuje odredjeni broj Ambasada i medjunarodnih i domacih organizacija kao i EUPM zajedno sa policijom oba entiteta
znaci da se stovri festivla za djecu koju odgajau sa predrasudama da se naviknu na uslovno receno normalan zivot, da sami vide da je suzivot itekkao moguc, i da to postane tradicija!
licno mislim da je sam festival bitniji i da moze uciniti mnogo vise nego vecina politicara i njihove odluke
Hattori Hanzo
Posts: 9
Joined: 31/03/2004 12:43

#2

Post by Hattori Hanzo »

Izvrsno. Jos jedan uspjesan festival je na pomolu.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#3

Post by The_Fluid »

Tisina,
super je ovo sa djecijim festivalom, nadam se da ce sa-x imati priliku objaviti program prije drugih medija. Informisi nas i dalje. Postoji li web stranica ili tako nesto?
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#4

Post by Tisina »

Drago mi je sto tkao mislite..ja zaista smatra ovaj festival veoma bitnim ,ako ne zbog radosti djecije ,onda zbog same cinjenice da kada bi postao tradicionalni pomogoao bi makar malo da se razvije neka normalnija svijest kod djece, pogotov u mjestima gdje je gotovo nemoguce doprijeti..a takvih ima..

sajt je u pripremi,bice
http://www.viakult.org ali je sad under construction..obavjestavacu vas definitvno ;) sad za sad je sasvim izvjesno da ce pored filmova biti na samom platou kao i unutar Skenderije niz drugih aktivnosti, u saradnji sa Likovnom Akadmeijom, psiholozima kao i nekim inostranim organizacijama..a sve to namjenjeno nasim najmladjima, koji su buduci direktori, politicari,uopste ljudi koji ce odlucivati o ovoj zemlji ;)
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#5

Post by Engram »

Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#6

Post by Tisina »

s tim da su filmovi namjenjeni i odraslima koji se tako osijecaju ;) ja prva jakooo volim crtane :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#7

Post by horns&drums »

:D :D

I hvalim te boze na Cartoon Networks i Bumerangu

Da sam Bogdo imao ovo kada sam bio mali...
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#8

Post by Tisina »

daa a tek harry potter pa disneyevi crtici a sve to uz kamaru drugih stvari specijalno zanimljivih djeci :)
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#9

Post by Tisina »

e jeste neki :P
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#10

Post by BECHO »

Meni su najdrazi oni stari crtici od Tata Mate, Eustahija Brzica, Baltazara, Koyota i ptice trkacice! Ovi novi su tako bezzeee! :skoljka:
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#11

Post by Tisina »

Nemo ti bezze'? Lillo i Stitch?? pa jesi gledao?? pogledaj ako nisi, i evropski nisu losi uopste. Prosle godine je u sklopu Djecijeg programa bio jedna od najboljih ctranih koje sam gledala..odčcian crtez. rukom radjen.."Trojka iz Bellevilla" :)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by Pooll »

Tisina, ovo zvuci jako dobro!!

Ja sam sutra mislio ici glediti Legendu o Medvjedu u Meeting Point ;)
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#13

Post by Tisina »

ne samo da zvuci dobro! nego ce i biti odlicno :)) od 11 jdo 17 juna na skenderiji :)) ja sam ludaaaaaa za crtanima :D
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#14

Post by DonDavudes »

a hoce li u okviru SFF biti i djeciji program? ili ce se ukinuti :(
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#15

Post by Tisina »

Ma nece se ukinuti a i zasto bi? pa ova zemlja a pogotovo djeca su bar zeljna festivala i desavanja koja su njima namjenjena, cak sto vise , bice vjerovatno i nekih inovacija malenih na djecijem programu, tamo ce biti to za djecu u okviru SFFa a Kids Fest je festival iskljucivo namjenjen djeci jer ce pored filmova biti organizovano i niz drugih aktivnosti unutar i na platou Skenderije
mag
Posts: 666
Joined: 30/08/2003 00:00

#16

Post by mag »

hm...ovo je super- kad su izdvojili nesto posebno za djecu...samo me zanima ko se ovoga sjetio?
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#17

Post by Tisina »

sjetila se Susanne Prahl-Landžo njemica udata za Bosanca zivi ovdje vec 10 godina, i vodila je niz godina Djeciji program pri SFF-u, i pozelila da ucini i nesto vise za djecu ;) i dala sve od sebe da to i bude ;)
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#18

Post by Tisina »

bice uprilicena i izlozba studenata ALU u saradnji sa istom, kao i razliciti kreativni workshopovi na samom platou u kojim ce djeca moci aktivno da ucestvuju :)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by Pooll »

Zovite ako bude trebalo volontera ;)

i m ready!
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#20

Post by Tisina »

:)) ma samo naprijed svi entuzijasti su dobro dosli ,najozbiljnije :)) bice super.vidjet cete,samo se nakon 1. maja lijevo u onim barakama na platou skenderije , kad prodjete one resetke ;)ce biti kancelarije pa se tu mozete javiti ;) ako budete zainteresovani
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#21

Post by Tisina »

:) btw Poll jel se znamo ? :) dopada mi se tvoj entuzijazam ;)
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#22

Post by Tisina »

u jucerasnjem Oslobodjenju i danasnjem Avazu imate nesto o Kids Festu :) a vec je bilo nesto i u Startu i Nezavisnim ;)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by Pooll »

ne bih rekao da se znamo, ali cemo se upoznati akobogda ;)

Citao sam novine, i vidio tekstove 8-)
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#24

Post by Tisina »

super , dobar glas daleko se cuje;) okic onda se vidimo :)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by Pooll »

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

:D
Post Reply