KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40635
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2126 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by konektovan »

muz66 wrote:
golfiista wrote:
vauvau wrote:Doteže lanac? Šta si ti kupio, bicikl, Stihlovku ili McCulloch? Dotezanje lanca na 60 tkm, subhanallah.
To što na N47 motorima BMW-a lanac nakon 50k km zvekeće ko dječija zvečka, a na 100k km i više, puca ko ledenica, nema veze ili to što na 1,2 tsi motorima taj isti lanac preskače na 40k km, također nema veze, WV je to, to tako treba.. ne kaki bgt.
Jest', 'ta ce BMW napraviti motor. Samo KIA bajo moj. Po mogucnosti 23990 na akciji. NeJma boljeg auta.
To ona kia sto ti burazer kupi?!
Sta ono bi prije kije, neki premium, sigurno bio zadovolhan?!
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2127 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

NediM17 wrote:kakvo dotezanje lanca, kakvo stelovanje ventila, o cemu vi?

lanac ima svoj natezac, kada se istegne do te mjere da krene zveketati i natezac mu vise ne moze nista, onda je kompletan set razvodnog lanca za zamjenu. ja na CRDi motorima jos nisam cuo da je neko mijenjao lanac. o stelovanju ventila isto nema govora jer svaki CRDi ima 16 hidraulicnih podizaca.

na kia/hyundai benzincima je tu i tamo bio koji sporadicni slucaj da lanac prezubi pri startovanju motora (zub-dva, i ako je vozac dovoljno pametan ne desi se nista), jer je bila serija natezaca sa greskom na nepovratnom ventilu.
Lanac spada pod inspekciju tj. provjeru.
A najveci problem zna biti upravo taj natezac,kako ga ti nazivas.
Kad on popusti ili pukne,odose ventili u helac.
To se meni desilo jednom prilikom kod passata i njegovim zupcastim remenom... :evil:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2128 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

muz66 wrote: Jest', 'ta ce BMW napraviti motor. Samo KIA bajo moj. Po mogucnosti 23990 na akciji. NeJma boljeg auta.
Moram priznati da u firmi u kojoj ja radim i koja broji preko hiljadu radnika BMW vozi samo 3 Turcina,jedan Rus i sedam nasih Bosanaca.
Naravno,ni jedan Austrijanac ne vozi BMW a i ovi nabrojani voze BMW-eove od 5 pa na dalje godina starosti.
Direktor vozi Mercedesa S klase,zamjenik Audi 6 a sefovi odjela a njih je 7 voze i to redom,Pezo,Citroen,Nisan,2 Tiguana,Tojota i jedan Tuareg.
Dajte ljudi popustite sa tim premijum autima,ona se spominju samo u siromasnim zemljam a tu rijec premijum nikada nisam cuo od
Austrijanaca... :-)
Austrijancima je na prvom mjestu kuca i u nju ulazu sve pare i naravno,stede za odmor jer je za njih odmor svetinja a nas seljo digne
kredit pa se sepuri po svom selu dvije sedmice od toga 7 dana odlazi u Makarsku sa punim gepekom argeta... :-)


Covijek se pruza onoliko koliko se moze pokriti.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2129 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

adis204 wrote: Ah kako rekoh ranije, steže on dobro da bi vozio Sportidžaru gore po EU.
Kad ja stezem gore,mogu misliti koliko Golfista i Profil za pisanje stezu dolje... :D
Profil za pisanje
Posts: 232
Joined: 04/10/2013 20:33

#2130 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Profil za pisanje »

Nadzornik wrote:
adis204 wrote: Ah kako rekoh ranije, steže on dobro da bi vozio Sportidžaru gore po EU.
Kad ja stezem gore,mogu misliti koliko Golfista i Profil za pisanje stezu dolje... :D
Nama je lakše, mi imamo vas gore :-D
adis204
Posts: 257
Joined: 15/06/2012 19:21

#2131 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by adis204 »

Nadzornik wrote:
adis204 wrote: Ah kako rekoh ranije, steže on dobro da bi vozio Sportidžaru gore po EU.
Kad ja stezem gore,mogu misliti koliko Golfista i Profil za pisanje stezu dolje... :D
Druže :D
Steže ih toliko da si upravo ti poletio servisirati kod nas.
Zavirio u svoju bašču čim je zatrebalo. A lupaš po temi prethodno. Dijasporac XXL. Kažeš Argete i krediti. Vidim i tebi je stalo do par eVrića. Žao mi tvoje raje Austrijanaca što će i dalje biti zavaljeni 30 eVra više za isti servis.
Znam da vam nije lako, to podvlačim svo vrijeme.
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#2132 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Optimist »

Sta je lose u tome ako covjek hoce da ustedi 30 eura? Ja ne vidim problem servisiranja auta kod nas. Hoce mu to nesto bolje tamo uraditi po vecoj cijeni nego ovi kod nas?
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#2133 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by muz66 »

@konektovan

Burazer kupio novu Ceed jer vise ne mozes lako naci pristojan polovan auto. Njega svakako boli K je li "premium" ili ne. Jesu li "premium" svabe precijenjeni? Apsolutno. Hoce li nadzivjeti pomenutog Ceeda? Tri puta. Ne zivite u zabludi da proizvodjaci od prekjucer mogu parirati velikim igracima.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2134 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

Profil za pisanje wrote:
Nama je lakše, mi imamo vas gore :-D
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2135 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

muz66 wrote:@konektovan

Burazer kupio novu Ceed jer vise ne mozes lako naci pristojan polovan auto. Njega svakako boli K je li "premium" ili ne. Jesu li "premium" svabe precijenjeni? Apsolutno. Hoce li nadzivjeti pomenutog Ceeda? Tri puta. Ne zivite u zabludi da proizvodjaci od prekjucer mogu parirati velikim igracima.
A ko to tvrdi suprotno tvom misljenju...???
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2136 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by golfiista »

muz66 wrote:@konektovan

Burazer kupio novu Ceed jer vise ne mozes lako naci pristojan polovan auto. Njega svakako boli K je li "premium" ili ne. Jesu li "premium" svabe precijenjeni? Apsolutno. Hoce li nadzivjeti pomenutog Ceeda? Tri puta. Ne zivite u zabludi da proizvodjaci od prekjucer mogu parirati velikim igracima.
Haj ba sad ce kraj radnog u Porscheu.motaj kablove. Davno je prestalo biti nauka napraviti auto. Kijini modeli svi odreda imaju 5 star crash testova. Pogledaj za siroco i golfa + ocjene. Zdravo prijatno.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2137 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

Optimist wrote:Sta je lose u tome ako covjek hoce da ustedi 30 eura? Ja ne vidim problem servisiranja auta kod nas. Hoce mu to nesto bolje tamo uraditi po vecoj cijeni nego ovi kod nas?
Ma pusti,provaljuje se.
Ja pitam jer smo se dotakli servisiranja,godinama kupujem i vozim auta u Austriji i nikada mi nije tako nesto palo na pamet niti me je interesovalo.
Kao prvo,nepovjerenje u nase servisne kuce i mehanicare,garancija pod velikim znakom pitanja a trece i naj vaznije cijena puta do Bosne da
bi servisirao auto.
Ne mogu ja ici u februaru ekstra u Bosnu radi servise jer mi u tom mjesecu auto isticu 2 godine a na satu 29.990 km.
Pa sama putarina i gorivo bi me izasli skuplje nego sam servis,u to treba uracunati moje slobodne dane,1600 kilometara vise na satu itd... :-)
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2138 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

adis204 wrote: Druže :D
Steže ih toliko da si upravo ti poletio servisirati kod nas.
Zavirio u svoju bašču čim je zatrebalo. A lupaš po temi prethodno. Dijasporac XXL. Kažeš Argete i krediti. Vidim i tebi je stalo do par eVrića. Žao mi tvoje raje Austrijanaca što će i dalje biti zavaljeni 30 eVra više za isti servis.
Znam da vam nije lako, to podvlačim svo vrijeme.
Neka je tebi lako druze... :thumbup:
Jos bi ti nesto kazao ali pocinju mi Svabe igrati za 10 minuta i bojim se da se nece sta iskomplikovati.... :-D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2139 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Sodom1 »

Ja koliko vidim koreanci su bolji od svaba :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2140 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2141 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

:lol: :lol: :lol:

Hajde sto Juzna Koreja ima bolje telefone od svaba,sto je KIA bolja od VW-ea ali da jos i bolje igraju fudbal,
eeeeeeeeeeeeee to nisam vijerovao... :D
User avatar
basicm
Posts: 10481
Joined: 16/01/2012 21:38

#2142 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by basicm »

Sodom1 wrote:Ja koliko vidim koreanci su bolji od svaba :D
:skoljka: moramo samo ovako.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2143 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by golfiista »

basicm wrote:
Sodom1 wrote:Ja koliko vidim koreanci su bolji od svaba :D
:skoljka: moramo samo ovako.
:lol:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2144 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by golfiista »

https://www.nezavisne.com/automobili/mo ... hea/485614

Vec drugu godinu ista prica, ne od kompetentnih forumskih sveznalica, vec od vrlo relevantnog izvora. Naslov jeste malo bombastican ali tekst opravdava isti.
User avatar
basicm
Posts: 10481
Joined: 16/01/2012 21:38

#2145 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by basicm »

Lada je najkvalitetnija. Nikad se nije desilo da je imala problem sa klimom, navigacijom, adaptivnim tempomatom ili ovjesom, xenoni nikad kahnuli nisu, duga je lista. Nema smrti.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7322
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#2146 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Rockefeller »

I20 naredno auto :thumbup:
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#2147 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by lavic »

Ovo je gotovo, zarazio se i "golfista" istim virusom kao dijaasporac.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2148 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Bullet Tooth Tony »

lavic wrote:Ovo je gotovo, zarazio se i "golfista" istim virusom kao dijaasporac.
bas ... citam i nevjerica ... nekad bio objektivan ... sad ce poceti stavljati slike sportza uz komentar "waaau sta reci" :D :D
User avatar
basicm
Posts: 10481
Joined: 16/01/2012 21:38

#2149 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by basicm »

lavic wrote:Ovo je gotovo, zarazio se i "golfista" istim virusom kao dijaasporac.
Mozda isparavanja u novom autu :mrgreen:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#2150 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Nadzornik »

basicm wrote: Mozda isparavanja u novom autu :mrgreen:
Da,lijep je osjecaj skinuti foliju sa siceva i sjesti u novo auto.

Neprocjenjljivo... :thumbup:
Post Reply