KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 8048
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#126 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Filter »

auuu, ovo boli :lol: :lol:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#127 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger »

TheGodfather001 wrote:povlačim riječi :run: 8l motornog ulja ide u ovu KIAu :o i na filter neka ode 2dcl, nije pljačka
I dalje stoji cinejnica da su uduplali cijene ulja i filtera. :D
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#128 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s »

corsa moj br. 061303314

nego amazonka(uhhh) to za mobac razumijemo se i ja bi dao guze da ima subaru prestavnistvo u bih a ne u austriji,. jbga ipak oni najbolje znaju sta i kako ali i da oderu,., ali evo ja sa posla par fordova saljem konkurenciji jer jbga,.,

to za 7godina garancije jbga marketinski trik,. koji ce mnogo koga privuc, i iskreno dobra je stvar(ono u prevodu mi vam garantujemo za kola 7godina dok ostali daju traljavih 2 god,. mi smo bolji od njih,. nasa kola nisu dobra ko njihova ili cemo se brinut za vas punih 7god,.
taj znak te ne stiti od ovih nocnih pticica, nit neki austriski, slovencki ili ujedinjeni znak,., jer kada ode ode dobijas 70% ili manje sve zavisi,.,
a meni ovako ljudjackom fanatku to iznenadjenje znaci lefati dodjite da vas iznenadimo,., sto neznam al tako je misljenje,. slicno dijelim i sa tim vw i svim ostalim ,.,
da se razumimo,. ovlasteni servis je dobar ali skup,., jer ako hoces tu sigurnost moras je masno platit,.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#129 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 »

sema911s wrote:corsa moj br. 061303314

nego amazonka(uhhh) to za mobac razumijemo se i ja bi dao guze da ima subaru prestavnistvo u bih a ne u austriji,. jbga ipak oni najbolje znaju sta i kako ali i da oderu,., ali evo ja sa posla par fordova saljem konkurenciji jer jbga,.,

to za 7godina garancije jbga marketinski trik,. koji ce mnogo koga privuc, i iskreno dobra je stvar(ono u prevodu mi vam garantujemo za kola 7godina dok ostali daju traljavih 2 god,. mi smo bolji od njih,. nasa kola nisu dobra ko njihova ili cemo se brinut za vas punih 7god,.
taj znak te ne stiti od ovih nocnih pticica, nit neki austriski, slovencki ili ujedinjeni znak,., jer kada ode ode dobijas 70% ili manje sve zavisi,.,
a meni ovako ljudjackom fanatku to iznenadjenje znaci lefati dodjite da vas iznenadimo,., sto neznam al tako je misljenje,. slicno dijelim i sa tim vw i svim ostalim ,.,
da se razumimo,. ovlasteni servis je dobar ali skup,., jer ako hoces tu sigurnost moras je masno platit,.
ne pljuju oni niciju garanciju pogotovo ne od Mercedesa, nego idu logikom - garantujemo kvalitet 7 god - da li ste zainteresovani. To je dobra garancija i prenosiva je. Ljudi nisu upoznati sa KIA i ovi hoce da na taj nacin udju na trziste. Reci ti meni, kao vozac Subarua, koliko ljudi zna o kvaliteti i cijeni tog automobila? Priznaj da ti je zabavno gledati ljude koji te zajebavaju jer ne vozis vw, audija i sl :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#130 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by dadoka84 »

Iskustvo sa kia servisom u sarajevu. Srdacni i usluzni. cak nisu htjeli da naplate dio dok se nije utvrdilo da je to pravilo problem. u pitanju je bio neki senzor. stavili i rekli vozi pa nekad dodji i plati... sorento 2.5 crdi.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#131 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by corsa »

Ok, ovdje pise da stane 8 litara ulja, ja sam na drugoj stranici nasao da stane 6,5, ali priznajem ova je vjerodostojnija. Medjutim svakako od pocetka to nije bila tema vec skupi servis i ja i dalje stojim iza toga da je servis preskup, s obzirom da moras 7 godina kod njih servisirati auto. Vlasnik auta nije ni pogledao stavke dok ja ovdje nisam pokrenuo temu, tako da se, na svu srecu :D , nije ni zalio na kolicinu ulja.

@sema: Salio sam se, hvala kao da sam pojeo i popio, a sto se tice ove ukrainke, ne da mi zena! :D
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#132 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by TheGodfather001 »

hladan.preminger wrote:
TheGodfather001 wrote:povlačim riječi :run: 8l motornog ulja ide u ovu KIAu :o i na filter neka ode 2dcl, nije pljačka
I dalje stoji cinejnica da su uduplali cijene ulja i filtera. :D
jedino razumno objašnjenje - 2 auta na jedan račun?? jedno službeno drugo privatno..ništa novo
Virmanom plaćeno, pravno lice 100%, vozilo se servisira na ime odbitka poreza, fakturiše se jedno auto, dva se servisiraju...2 sata za zamjenu ulja i filtera? mislim da ni na avionu ne treba toliko za zamjenu prostih stvari
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#133 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger »

TheGodfather001 wrote:
hladan.preminger wrote:
TheGodfather001 wrote:povlačim riječi :run: 8l motornog ulja ide u ovu KIAu :o i na filter neka ode 2dcl, nije pljačka
I dalje stoji cinejnica da su uduplali cijene ulja i filtera. :D
jedino razumno objašnjenje - 2 auta na jedan račun?? jedno službeno drugo privatno..ništa novo
Virmanom plaćeno, pravno lice 100%, vozilo se servisira na ime odbitka poreza, fakturiše se jedno auto, dva se servisiraju...2 sata za zamjenu ulja i filtera? mislim da ni na avionu ne treba toliko za zamjenu prostih stvari
E jebi ga sada... :D
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#134 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by corsa »

hladan.preminger wrote:[quote="TheGodfather001"
TheGodfather001 wrote:povlačim riječi :run: 8l motornog ulja ide u ovu KIAu :o i na filter neka ode 2dcl, nije pljačka
jedino razumno objašnjenje - 2 auta na jedan račun?? jedno službeno drugo privatno..ništa novo
Virmanom plaćeno, pravno lice 100%, vozilo se servisira na ime odbitka poreza, fakturiše se jedno auto, dva se servisiraju...2 sata za zamjenu ulja i filtera? mislim da ni na avionu ne treba toliko za zamjenu prostih stvari
E vala bas jebi ga, pa meni jos jedino preostaje da stavim broj telefona vlasnika pa da obavite jedan intervju sa njim.... :-)
Servis je za jednu jedinu Kiu koju covjek posjeduje i jeste, auto je registrovan na firmu koje je isti vlasnik.
Ponavljam, cisto deranje!
Last edited by corsa on 01/07/2014 14:18, edited 1 time in total.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#135 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s »

Amazonka27 wrote:
sema911s wrote:corsa moj br. 061303314

nego amazonka(uhhh) to za mobac razumijemo se i ja bi dao guze da ima subaru prestavnistvo u bih a ne u austriji,. jbga ipak oni najbolje znaju sta i kako ali i da oderu,., ali evo ja sa posla par fordova saljem konkurenciji jer jbga,.,

to za 7godina garancije jbga marketinski trik,. koji ce mnogo koga privuc, i iskreno dobra je stvar(ono u prevodu mi vam garantujemo za kola 7godina dok ostali daju traljavih 2 god,. mi smo bolji od njih,. nasa kola nisu dobra ko njihova ili cemo se brinut za vas punih 7god,.
taj znak te ne stiti od ovih nocnih pticica, nit neki austriski, slovencki ili ujedinjeni znak,., jer kada ode ode dobijas 70% ili manje sve zavisi,.,
a meni ovako ljudjackom fanatku to iznenadjenje znaci lefati dodjite da vas iznenadimo,., sto neznam al tako je misljenje,. slicno dijelim i sa tim vw i svim ostalim ,.,
da se razumimo,. ovlasteni servis je dobar ali skup,., jer ako hoces tu sigurnost moras je masno platit,.
ne pljuju oni niciju garanciju pogotovo ne od Mercedesa, nego idu logikom - garantujemo kvalitet 7 god - da li ste zainteresovani. To je dobra garancija i prenosiva je. Ljudi nisu upoznati sa KIA i ovi hoce da na taj nacin udju na trziste. Reci ti meni, kao vozac Subarua, koliko ljudi zna o kvaliteti i cijeni tog automobila? Priznaj da ti je zabavno gledati ljude koji te zajebavaju jer ne vozis vw, audija i sl :D
sve to stoji za prodaju,., pug u eng je davao 307il308 koji je noviji na 20dana koristenja pa ako odlucis da kupis kupis,., samo da privuku kupce,.,
pa evo ti primjer koliko poznaju to auto da su me u jednom ovlastenom(nebitno koji) servisu uvjeravali da vozim auto na dizel gorivo a ja evo 6-7 mjeseci sipam lpg i benzin,., i da u njega ne idu svjecice,., a na cesti upitaju kakav je ovo audi, i sta ti je cudan zvuk motora,,

iskreno meni je drago da tih ovlastenoh prodavaca i servisera ima vise da je konkurencija malo veca brojnija bilo bi bolje za nas,. ljudi koriste svaku mogucu priliku da prodaju,., jbte vozim toliko staro avto i registrujem se na oficialnu stranicu i lafo me izvukli slucajno da dodjem u njemacku na neku prezentaciju novog modela,. ono bilo mi je ma daj odakle mene,. al kada skontas sto i zasto to rade,., pa ono bombardovanje mailovima., nerade dzaba ,..
prije nekoliko firma kupi 4 tiguana,., i jedan se pokvari daju nam tuarega- saznali da je to od direktora auto,., i bas tada na stanju samo imaju tuarega ko zamjensko vozilo,. i kada je popravljen tiguan kazu eto i tuareg jel valja, kosta samo toliko doplate,.,
User avatar
Filter
Posts: 8048
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#136 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Filter »

TheGodfather001 wrote:
hladan.preminger wrote:
TheGodfather001 wrote:povlačim riječi :run: 8l motornog ulja ide u ovu KIAu :o i na filter neka ode 2dcl, nije pljačka
I dalje stoji cinejnica da su uduplali cijene ulja i filtera. :D
jedino razumno objašnjenje - 2 auta na jedan račun?? jedno službeno drugo privatno..ništa novo
Virmanom plaćeno, pravno lice 100%, vozilo se servisira na ime odbitka poreza, fakturiše se jedno auto, dva se servisiraju...2 sata za zamjenu ulja i filtera? mislim da ni na avionu ne treba toliko za zamjenu prostih stvari
skoro uvijek zaracunaju oko dva sata servisa i ovo su vjerovatno cijene filtera za jedno auto, jer ako usporedis sa riom to je tu negdje...osim uljnog koji je dobro skuplji.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#137 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by TheGodfather001 »

Nisam rekao da je to sigurno stvar. Rekao sam da se dešava i to. Meni stoji sat vremena za zamjenu, iako završe za pola sata, a onda pola sata kako kažu:"treba za papire", za zatvaranje naloga, kalkulaciju, itd... ali nikad 2 sata za ulje i filtere
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#138 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by drndalo »

To cemu ti pricas je "norma sat" koju fabrika odredjuje za odredjeni zahvat...
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#139 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by romeomoraprezivjeti »

Kakva je cijena servisa za tiguan, rav 4, kugu, kad se uporede sa slicnom kia sportage?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#140 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by agent_zero »

Maksuz sam zvao havera da nađe račun od zadnjeg redovnog (ovlaštenog) servisa za kiu ceed. Račun je iznosio tačno 216KM.
NediM17
Posts: 21691
Joined: 05/11/2009 11:49

#141 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by NediM17 »

dustaban wrote:kia sportage je jedini auto od kojeg je cak i Ssang Yong ljepsi!
(onaj sto ga voza EPBiH, sa sve merdevinama na njemu :mrgreen: )
Nadam se da se salis.

@all

Ja sam iskopao za starog Sportage-a 2.0 CRDi, kao i Cee'd-a 2.0 CRDi da ide 5.9l sa filterom. E sada ne znam da nisu sta mijenjali novi, ali vjerujem da je to isti motor.

Meni su opet strucnjaci u 1.6 CRDi ulili 4l ulja, sreca pa sam bio tu i pratio situaciju, inace bih sada vjerovatno imao potpuno nov 1.6 CRDi.

U 1.6 CRDi staje 5.3l ulja sa filterom.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#142 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s »

romeomoraprezivjeti wrote:Kakva je cijena servisa za tiguan, rav 4, kugu, kad se uporede sa slicnom kia sportage?
za tiguana,, zadnji servis(mrsko mi sekenirat racun) pise 441,00KM,., acquatro,.,
motorno ulje, firlteri, filter goriva, tecnost za stakla????, led dioda naprijed,
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#143 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by mali_milojica »

Ima li neko nov auto koji je u klasi sa KIA Sportage sa dizel motorom da nam kaze koliko u ovlastenom kosta ista ova zamjena oko koje se vodi rasprava. Npr Audi Q3,BMW X1,GLK ili oni malo "jeftiniji" RAV4,Ford Kuga,Tiguan,IX35 itd.
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#144 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Sport-fan »

agent_zero wrote:
Qler wrote:Drug ima Sportage, onih hromirani dijelovi poceli da hrdjaju, 2013 godina auto... Otisao kod njih, rekli mu da je to od kineskih tecnosti u praonicama... :skoljka: :run:
Ja viđam jednog u naselju od 2012te, bijele boje. Nigdje hrđe na njemu.
Vozim KIA vec Petu godinu,kupio novo,nigdje hrdje,nigdje kvara 5 godina,sve sto platim je godisnji servis ali Zato me neboli glava hoceli Motor riknut ili sta drugo(garancija),takodje sam probao KIA Sportage,i planiram da mi bude sljedece Auto.
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#145 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Sport-fan »

hladan.preminger wrote:
corsa wrote:
Eh, ovako. Jutros sam gledao navedeni racun servisa za Kiu 2.0 crdi. Izgleda da je doslo do "naguzive" od strane servisa, ali tu je to negdje.

Cifre su slijedece:

- 8,5 litara ulja (to je dio sa naguzivom, jer u motor stane 6,5 litara) x 31 KM
- filter klime 62 KM
- filter ulja 52 KM
- filter goriva 75 KM
- filter zraka 56 KM
- potrošni materijal (nije navedeno kakav) 7 KM
- radni sati 1,8 84 KM

Ukupno: 603,5 KM

Nisam neki strucanjak, ali eto, kao sto rece, da nesto naucis. Ako si zainteresovan mozemo se dogovoriti i da uzivo vidis racun. :wink:
Ja u Mercedesu sve to zamjenim, plus jos ulje u automatskom mjenjacu za 450 KM.

Ali vjerovatno Ti nije Nov Mercedes?i nemas 0 km i nemas 7 godina Garancije?
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#146 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by staradis »

Daj ba platite auto 50 000 i onda je puno dati za servis 900 svako x hiljada kilometara
User avatar
Filter
Posts: 8048
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#147 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Filter »

normala, nov pasat i tigar gume
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#148 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger »

Sport-fan wrote:

Ali vjerovatno Ti nije Nov Mercedes?i nemas 0 km i nemas 7 godina Garancije?

Kakve veze ima starost auta sa gore navedenim? U Mercovom servisu je zamjena ulja i filtera (identicno kao i na gornjem racunu) manje od 500 KM bila prosle godine.
U pitanju je duplo skuplja cijena ulja i filtera u odnosu na normalnu prodaju identične robe u prvoj radnji do tebe.
Nije problem cijena ruku i to treba da naplate, ali ulje od 16 KM naplatiti 32 KM je lopovluk ogroman.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#149 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger »

Filter wrote:normala, nov pasat i tigar gume

Nov Passat dodje na Conti gumama. Tako da ......
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#150 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by mali_milojica »

hladan.preminger wrote:
Sport-fan wrote:

Ali vjerovatno Ti nije Nov Mercedes?i nemas 0 km i nemas 7 godina Garancije?

Kakve veze ima starost auta sa gore navedenim? U Mercovom servisu je zamjena ulja i filtera (identicno kao i na gornjem racunu) manje od 500 KM bila prosle godine.
U pitanju je duplo skuplja cijena ulja i filtera u odnosu na normalnu prodaju identične robe u prvoj radnji do tebe.
Nije problem cijena ruku i to treba da naplate, ali ulje od 16 KM naplatiti 32 KM je lopovluk ogroman.
Ima veze.
Imas Mercedes C220 CDI iz 200X godine.
Otiđi i pitaj koliko je sve to kosta za C220 CDI iz 2014 godine.
Post Reply