Khanova predavanja za Shakespeare II

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#1 Khanova predavanja za Shakespeare II

Post by irrelevant »

Molim nekoga od studenata anglistike da mi da da kopiram ili da mi proda Khanova predavanja Shakespearea sa cetvrte godine!!!


cijena - nebitna...


p.s.
vec godinu dana molim redom studente bilo cetvrte godine bilo apsolvente i svi od reda kao 'nemaju' predavanja... ili su vec nekome dali...

ne mogu da vjerujem da se ne moze naci niti jedan student ili studentica koji ce biti voljni ustupiti svoje ili tudje zabiljeske drugome kolegi ili kolegici...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2

Post by Bosanac sa dna kace »

a sto ne ides na predavanja?
sto se moras molit nekoga?
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#3

Post by black »

eto pitacu ja jarana, ako ima saljem ti..narednih dana.. (naravno besplatno)... :-)
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#4

Post by irrelevant »

Bosanac sa dna kace wrote:a sto ne ides na predavanja?
sto se moras molit nekoga?
ne idem na predavanja jer radim... da mogu redovno studirati, tj. da me ima ko finansirati a da ja samo idem na faks i ucim, ne bi me niko mogao istjerati iz prvog reda :) a ovako mogu samo da mastam o studentskom zivotu, iako sam vec na cetvrtoj godini. uporedo radim i studiram.
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#5

Post by irrelevant »

black wrote:eto pitacu ja jarana, ako ima saljem ti..narednih dana.. (naravno besplatno)... :-)
svaka cast, black, srce si, budem ti veeeeeliki duznik
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#6

Post by Bosanac sa dna kace »

irrelevant wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:a sto ne ides na predavanja?
sto se moras molit nekoga?
ne idem na predavanja jer radim... da mogu redovno studirati, tj. da me ima ko finansirati a da ja samo idem na faks i ucim, ne bi me niko mogao istjerati iz prvog reda :) a ovako mogu samo da mastam o studentskom zivotu, iako sam vec na cetvrtoj godini. uporedo radim i studiram.
to ti je OK, sama sebe finansiras, al fakat me nervira kad ja izjutra ustajem u 7 da se pripremim za predavanja u 9 sati, pojedinci mi se smiju, a pogotovo kad me vide kako trcim s predavanja na predavanje, a kasnije ixte te spodobe dodju i traze biljeske! :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

kolega, bice tesko ovih dana to nabaviti, jos su na exkurziji...ako ti treba obrada djela, javi se...

:-)
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#8

Post by irrelevant »

@ Bosanac - apsolutno te razumijem... isto bih se osjecala...

za veliki broj ispita morala sam svu dostupnu literaturu procesljati, od koje za ispit treba mozda 10-15%, i mjeseeeeeecima tipkati, praviti svoju neku skriptu, jer mi nije niko htio dati vec postojece skripte koje kruze medju studentima... a onda tu svoju skriptu, koja je gotovo pa potpun udzbenik, opet dam svakome ko god zatrazi, cak i onima koji je ne traze a znam da ce im dobro doci sama ponudim, posaljem, iskopiram i slicno... nije mi se jednom desilo da kod nekog na faksu slucajno vidim svoj rukopis ili svoju otipkanu skriptu - i bude mi drago jer sav moj trud ce jos nekome dobro posluziti...

zato se nadam da sam na neki nacin (kod onog gore) zasluzila da bar za ovih par preostalih ispita dobijem upute/predavanja/skripte da se vise ne patim, jer vise nemam snage iscitavati hiljade stranica u potrazi za par odgovora na ispitna pitanja
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#9

Post by irrelevant »

mIRCerka wrote:kolega, bice tesko ovih dana to nabaviti, jos su na exkurziji...ako ti treba obrada djela, javi se...

:-)
kolegice, vratit ce se oni sa ekskurzije (smrc, i ja sam zasluzila tu apsolventsku pa ne uspjeh od posla mrdnuti) prije termina...

btw. imam sva djela, sve obrade djela, sve kriticke osvrte (Bloom, Bradley) - ama sve sto treba, ali kod Khana su bitna njegova predavanja, samo ono sto ispredaje to i pita, i trazi odgovore upravo onako kako je on ispredavao... dzaba mi sva literatura svijeta ako ne ubodem ono sto je on nanijetio

hvala unaprijed, jos jednom, ovo je prvi put da se ukljucujem na ovaj forum (muka me natjerala), i odmah ste pokazali kako ste divna ekipa... svaka cast.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

irrelevant wrote:
zato se nadam da sam na neki nacin (kod onog gore) zasluzila da bar za ovih par preostalih ispita dobijem upute/predavanja/skripte da se vise ne patim, jer vise nemam snage iscitavati hiljade stranica u potrazi za par odgovora na ispitna pitanja
dusho, nemoj me pogreshno shvatiti, ali ako je ko susretljiv to je Shahab...
mozda ti je najbolje njega zamoliti a ostaviti kvazi-saradnju sa "kolegama" sa strane...
trust me, Been There, Done That...samo kod mene bilo sa Dizdarom i hebenim prezentacijama...
covjece, kolega drzi prezentaciju u ruci i u oci ti kaze NEMAM... :roll:
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#11

Post by irrelevant »

mIRCerka wrote:
irrelevant wrote:
zato se nadam da sam na neki nacin (kod onog gore) zasluzila da bar za ovih par preostalih ispita dobijem upute/predavanja/skripte da se vise ne patim, jer vise nemam snage iscitavati hiljade stranica u potrazi za par odgovora na ispitna pitanja
dusho, nemoj me pogreshno shvatiti, ali ako je ko susretljiv to je Shahab...
mozda ti je najbolje njega zamoliti a ostaviti kvazi-saradnju sa "kolegama" sa strane...
trust me, Been There, Done That...samo kod mene bilo sa Dizdarom i hebenim prezentacijama...
covjece, kolega drzi prezentaciju u ruci i u oci ti kaze NEMAM... :roll:
hehe, kontaktirala ga direktno bezbroj puta... davao mi brojeve telefona redovnih studenata garantujuci mi da su oni super i da ce mi dati svoje zabiljeske. a onda ja nazovem pa mi kolega/kolegica kaze kako i ne idu na njegova predavanja redovno, a i kad idu 'nista ne pisu'... u pokusajima druge vrste Khan mi kaze da dodjem na predavanje pa ce mi on zavrsiti kopiju, a ja naravno ne mogu izaci s posla u datom vremenu, pa cak ni godisnji dobiti 'on such a short notice' da bih uletila na predavanje... ma strasno... patnja prava...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

irrelevant wrote:
hehe, kontaktirala ga direktno bezbroj puta... davao mi brojeve telefona redovnih studenata garantujuci mi da su oni super i da ce mi dati svoje zabiljeske. a onda ja nazovem pa mi kolega/kolegica kaze kako i ne idu na njegova predavanja redovno, a i kad idu 'nista ne pisu'... u pokusajima druge vrste Khan mi kaze da dodjem na predavanje pa ce mi on zavrsiti kopiju, a ja naravno ne mogu izaci s posla u datom vremenu, pa cak ni godisnji dobiti 'on such a short notice' da bih uletila na predavanje... ma strasno... patnja prava...
za sve su krivi ostali profesori s odsjeka...
znas li da su Khana isprozivali da je los ovakav i onakav jer kod nejga studenti lako polazu ispite...
pa prije rata je osim Ridjija najtezi ispit bio Sheks...aman...
kako god, strpi se dok se vrate, upeglacu rodicu da mi da, ili cu vas spojiti pa se dogovorite... :D
Ne sekiraj se, nisu svi anglisti isti... :D
zeljeni_nadimak
Posts: 195
Joined: 07/12/2005 12:23
Location: Tuzla

#13

Post by zeljeni_nadimak »

..
Last edited by zeljeni_nadimak on 08/09/2006 07:05, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#14

Post by mIRCerka »

zeljeni_nadimak wrote:Ja sam redovno isla na predavanja kod Khana, kad se pojavljivao, ali nije bilo mnogo toga sto sam mogla zabiljeziti. Od cetiri sata koje smo imali u bloku petkom ujutro, prvi sat se ne bi pojavio drugi i treci bi pricao o svojim dogodovstinama u pecinama Pakistana u koje smo se uzivljavali i skoro mu povjerovali dok nije rekao da mu je "duh dao broj telefona". Usmeni ispit Sekspir 2 sam polozila tako sto me je zamolio da mu pomognem oko prozivanja studenata na usmeni i upisivanja ocjena u indexe. Skroz brukativno ali kad je dosao red na mene, uzeo je moj pismeni i samo upisao istu ocjenu u index za usmeni i to je bio moj Sekspir 2, bez ijedne izgovorene rijeci o bilo cemu.
a moja genracija je mahom polozila recenicom DA SEKSPIR JE BIO LUD ALI NE TOLIKO DA DOVEDE IMPOTENTNOG TAMNOPUTOG LIKA .....
jer je Khan tvrdio da je Othello vjerovao da ga zena vara jer nije mogao da je kreshe... :roll:
zeljeni_nadimak
Posts: 195
Joined: 07/12/2005 12:23
Location: Tuzla

#15

Post by zeljeni_nadimak »

...
Last edited by zeljeni_nadimak on 08/09/2006 07:06, edited 1 time in total.
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#16

Post by irrelevant »

mIRCerka wrote:
zeljeni_nadimak wrote:Ja sam redovno isla na predavanja kod Khana, kad se pojavljivao, ali nije bilo mnogo toga sto sam mogla zabiljeziti. Od cetiri sata koje smo imali u bloku petkom ujutro, prvi sat se ne bi pojavio drugi i treci bi pricao o svojim dogodovstinama u pecinama Pakistana u koje smo se uzivljavali i skoro mu povjerovali dok nije rekao da mu je "duh dao broj telefona". Usmeni ispit Sekspir 2 sam polozila tako sto me je zamolio da mu pomognem oko prozivanja studenata na usmeni i upisivanja ocjena u indexe. Skroz brukativno ali kad je dosao red na mene, uzeo je moj pismeni i samo upisao istu ocjenu u index za usmeni i to je bio moj Sekspir 2, bez ijedne izgovorene rijeci o bilo cemu.
a moja genracija je mahom polozila recenicom DA SEKSPIR JE BIO LUD ALI NE TOLIKO DA DOVEDE IMPOTENTNOG TAMNOPUTOG LIKA .....
jer je Khan tvrdio da je Othello vjerovao da ga zena vara jer nije mogao da je kreshe... :roll:

jao grozno.

a cujem da svi koji se uclane na dramu kod njega imaju bezuslovne desetke iz svih njegovih predmeta, nista pismeni, nista usmeni, al sto je najgore - i ne dolaze na dramske probe...

a ja mjesecima jadna citam i citam i citam... a onog Blooma dzaba citat kad poslije ne mozes odgovoriti na najjednostavnije pitanje jer ga lik razveze u beskonacne digresije pa nemam pojma ni sta je prvobitna tema...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#17

Post by mIRCerka »

irrelevant wrote:

jao grozno.

a cujem da svi koji se uclane na dramu kod njega imaju bezuslovne desetke iz svih njegovih predmeta, nista pismeni, nista usmeni, al sto je najgore - i ne dolaze na dramske probe...

a ja mjesecima jadna citam i citam i citam... a onog Blooma dzaba citat kad poslije ne mozes odgovoriti na najjednostavnije pitanje jer ga lik razveze u beskonacne digresije pa nemam pojma ni sta je prvobitna tema...
pa nije bas bezuslovno, ali dobvoljno je da bilo sta napisu na pismenom da dobiju visoku ocjenu...
ma sestro mila, hebo ocjenu to se POLAZE... :)
zeljeni_nadimak
Posts: 195
Joined: 07/12/2005 12:23
Location: Tuzla

#18

Post by zeljeni_nadimak »

...
Last edited by zeljeni_nadimak on 08/09/2006 07:07, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

zeljeni_nadimak wrote: I ja isto ne znam nikoga da je pao. Samo fakat, bilo bi joj od pomoci da dobije listu pitanja koja dolaze da se ne pegla sa Bloomom. Kod Khana sto si veci lupez i sto imas siri osmijeh brze zavrsavas ispit.

nije ba...on je jedan od pozitivnijih likova...

a sad mi rece IRR da je od mene maloprije cula tek za listu pitanja...toliko o kolegijalnosti...
i onama kazu POZOVITE STUDENTE NA DEMONSTRACIJE...pa jarane oni ne mogu jedni druge pogurat kamoli nas...aman...
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#20

Post by irrelevant »

da da, tek sad prvi put cujem za listu pitanja... ne znam da li bih se prije smijala jer mi je drago sto konacno dobijam bilo kakve upute za dalji rad ili bar naznake o uputama, ili da placem gorko nad sudbom svojom koliko li sam godina citala i ucila stvari koje nije bilo ama bas nikakve potrebe da ucim a niko mi nije htio reci, mojne to bona, to ne treba...
zeljeni_nadimak
Posts: 195
Joined: 07/12/2005 12:23
Location: Tuzla

#21

Post by zeljeni_nadimak »

...
Last edited by zeljeni_nadimak on 08/09/2006 07:08, edited 1 time in total.
zeljeni_nadimak
Posts: 195
Joined: 07/12/2005 12:23
Location: Tuzla

#22

Post by zeljeni_nadimak »

...
Last edited by zeljeni_nadimak on 08/09/2006 07:09, edited 1 time in total.
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#23

Post by irrelevant »

mIRCerka wrote:
zeljeni_nadimak wrote:Ja sam redovno isla na predavanja kod Khana, kad se pojavljivao, ali nije bilo mnogo toga sto sam mogla zabiljeziti. Od cetiri sata koje smo imali u bloku petkom ujutro, prvi sat se ne bi pojavio drugi i treci bi pricao o svojim dogodovstinama u pecinama Pakistana u koje smo se uzivljavali i skoro mu povjerovali dok nije rekao da mu je "duh dao broj telefona". Usmeni ispit Sekspir 2 sam polozila tako sto me je zamolio da mu pomognem oko prozivanja studenata na usmeni i upisivanja ocjena u indexe. Skroz brukativno ali kad je dosao red na mene, uzeo je moj pismeni i samo upisao istu ocjenu u index za usmeni i to je bio moj Sekspir 2, bez ijedne izgovorene rijeci o bilo cemu.
a moja genracija je mahom polozila recenicom DA SEKSPIR JE BIO LUD ALI NE TOLIKO DA DOVEDE IMPOTENTNOG TAMNOPUTOG LIKA .....
jer je Khan tvrdio da je Othello vjerovao da ga zena vara jer nije mogao da je kreshe... :roll:
pa kad ce se jadni kresnut kad su netom nakon elopementa otisli na Cipar...

mene je Khan na ispitu iz trece ubjedjivao kako je 'nunnery' zapravo javna kuca, kad Hamlet govori Opheliji - Go to the nunnery; thou shouldst not be a breeder of sinners ili nesto tako... a ni'dje veze javna kuca, fol neki slang u elizabetansko doba, moguce tumacenje broj 54. necije liste sa interneta... potpuno nepotkrijepljeno namece svoje fiks ideje studentima... cuj javna kuca... da, idi u javnu kucu, tamo neces odgajati gresnike :lol: i onda mi jos da 9 nakon sto sam mu se usprotivila sva 'vaka :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#24

Post by mIRCerka »

irrelevant wrote:
mIRCerka wrote:
zeljeni_nadimak wrote:Ja sam redovno isla na predavanja kod Khana, kad se pojavljivao, ali nije bilo mnogo toga sto sam mogla zabiljeziti. Od cetiri sata koje smo imali u bloku petkom ujutro, prvi sat se ne bi pojavio drugi i treci bi pricao o svojim dogodovstinama u pecinama Pakistana u koje smo se uzivljavali i skoro mu povjerovali dok nije rekao da mu je "duh dao broj telefona". Usmeni ispit Sekspir 2 sam polozila tako sto me je zamolio da mu pomognem oko prozivanja studenata na usmeni i upisivanja ocjena u indexe. Skroz brukativno ali kad je dosao red na mene, uzeo je moj pismeni i samo upisao istu ocjenu u index za usmeni i to je bio moj Sekspir 2, bez ijedne izgovorene rijeci o bilo cemu.
a moja genracija je mahom polozila recenicom DA SEKSPIR JE BIO LUD ALI NE TOLIKO DA DOVEDE IMPOTENTNOG TAMNOPUTOG LIKA .....
jer je Khan tvrdio da je Othello vjerovao da ga zena vara jer nije mogao da je kreshe... :roll:
pa kad ce se jadni kresnut kad su netom nakon elopementa otisli na Cipar...

mene je Khan na ispitu iz trece ubjedjivao kako je 'nunnery' zapravo javna kuca, kad Hamlet govori Opheliji - Go to the nunnery; thou shouldst not be a breeder of sinners ili nesto tako... a ni'dje veze javna kuca, fol neki slang u elizabetansko doba, moguce tumacenje broj 54. necije liste sa interneta... potpuno nepotkrijepljeno namece svoje fiks ideje studentima... cuj javna kuca... da, idi u javnu kucu, tamo neces odgajati gresnike :lol: i onda mi jos da 9 nakon sto sam mu se usprotivila sva 'vaka :x
get thy to a nunnery!!! :lol: evo javise se iz Grcke, dolaze nedelja na ponedeljak tako da ces u ponedeljak imat predavanja :D
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 975
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#25 Re: Khanova predavanja za Shakespeare II

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

irrelevant wrote:Molim nekoga od studenata anglistike da mi da da kopiram ili da mi proda Khanova predavanja Shakespearea sa cetvrte godine!!!


cijena - nebitna...


p.s.
vec godinu dana molim redom studente bilo cetvrte godine bilo apsolvente i svi od reda kao 'nemaju' predavanja... ili su vec nekome dali...

ne mogu da vjerujem da se ne moze naci niti jedan student ili studentica koji ce biti voljni ustupiti svoje ili tudje zabiljeske drugome kolegi ili kolegici...
pa pazi, tako to i ide ... ja sam lani ko i išao na shakespearea 2, i nakon mjesec i po, odustao od tog ... pametnije je kafu bilo ispijat nego slušat njega i njegovo "hev ju evr bin tu tekija?" :-)

uglavnom, shakespeare-a 2 sam položio sad u februaru, i skriptu isti dan proslijedio kolegici, ne treba mi je ni vraćat ... ne zanima me, s khanom sam gotov za sva vremena ... da si pitala za modernu, to bi lakse nasla jer svako zna gdje su mu stvari iz toga (ako ima ista)... a shakespeare ... totalno nebitan ... tako da ti nije to do zlobe

PS doduše, ovdje ne računam one klasične, bolesno ambiciozne šupke kojih ima u svakoj generaciji
Post Reply