KFC u BiH

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#151 Re: KFC u BiH

Post by Ariel »

....
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#152 Re: KFC u BiH

Post by sarajevsko_pivo »

KFC se treba otvoriti 01.04. 2022. To jeste prvi, a biti ce na 4 lokacije. BCC, Marijin Dvor kod Alte, Tuš Lukavica i cetvrta ne znam koja... tako samo cula.

To pored Alte je valjda pored kina u Holiday.

Www.KFC.co.ba
pritchard
Posts: 629
Joined: 24/04/2011 19:02

#153 Re: KFC u BiH

Post by pritchard »

Dobar je KFC. Kad sam vani znam otići na nuggetse mada nešto i ne jedem po tim lancima. Više volim testirati kuhinju neke zemlje.

Ugl, dobro je što nam dolaze. I mi smo dio svijeta, miša mu. Mislim da će se zaustaviti u Sarajevu, eventualno i u Mostaru da pokušaju. Mek je u Banjaluci i Tuzli zatvorio brže nego je otvorio tako da ovi možda neće ni probati.
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#154 Re: KFC u BiH

Post by mistek »

Ma McD u Tuzli i BL su valjda razno razni problemi, nije da nisu mogli ubijati posao. I KFC će ga sasvim sigurno imati. Na prvu, kod BCC će da rastura, bukvalno. To je ko prstom u govno. Ovo ostalo treba vidjeti. Radit će, ali mislim da ništa neće moći s tim. Prostor kod Alte se očito namjerava učiniti življim, vidjet ćemo na šta će to ličiti. Za Lukavicu sam prilično skeptičan, to će u dobroj mjeri da ovisi o Dobrinji, nisam pametan.

Mislim da bi solidna lokacija bila i Ilidža. Dole je promet ljudi strašan, pogotovo da radi recimo do ponoći, radilo bi. Druga dobra varijanta je slično McDonaldsu u Titovoj, neki onako prostor. Moralo bi biti nešto u Ferhadiji ili Titovoj valjda :) Tu, kolika god da je kirija, isplatilo bi im se.
pritchard
Posts: 629
Joined: 24/04/2011 19:02

#155 Re: KFC u BiH

Post by pritchard »

mistek wrote: 26/12/2021 22:45 Ma McD u Tuzli i BL su valjda razno razni problemi, nije da nisu mogli ubijati posao. I KFC će ga sasvim sigurno imati. Na prvu, kod BCC će da rastura, bukvalno. To je ko prstom u govno. Ovo ostalo treba vidjeti. Radit će, ali mislim da ništa neće moći s tim. Prostor kod Alte se očito namjerava učiniti življim, vidjet ćemo na šta će to ličiti. Za Lukavicu sam prilično skeptičan, to će u dobroj mjeri da ovisi o Dobrinji, nisam pametan.

Mislim da bi solidna lokacija bila i Ilidža. Dole je promet ljudi strašan, pogotovo da radi recimo do ponoći, radilo bi. Druga dobra varijanta je slično McDonaldsu u Titovoj, neki onako prostor. Moralo bi biti nešto u Ferhadiji ili Titovoj valjda :) Tu, kolika god da je kirija, isplatilo bi im se.
A čuj, valjda oni znaju što rade. Ako je istina za ove lokacije, slažem se da će ova kod Binga ubijati pare, baš kao i na MD.

1) SCC mjesečno posjeti 700 000 ljudi. Lokalci, turisti, radnici okolnih kompanija, institucija, putnici namjernici i slično. To je svakako najživlji i najprometniji urbani prostor u državi. Svi odu i do Alte, a KFC će biti magnet sam po sebi. Još ako se u onoj Cineplexx skalameriji od zgrade otvori i H&M pa se vremenom zatvori Franca Lehara, pretvori u šetnicu, MT, GMC... :D Ne sumnjam da će tu ubijati iako se trenutačno čini kao malo izdvojeno.

2) Bingo City Centar vazda pun ko šipak, šta je ono, kao da se džaba dijeli. Nemam nikakve brojke o posjećenosti pa da preciziram no evidentno je da će također razvaljivati.

I tu dolazimo do Lukavice. Mislim da tu neće baš zaživjeti. Sama Lukavica je malo kome usput pa ne može računati na bonus posjetitelje osim lokalaca, a lokalno stanovništvo nije baš brojno. Sama Lukavica oko 7 500 stanovnika i ono malo Dobrinje što je pripalo općini I. Ilidža oko 3 400, dok novogradska Dobrinja broji preko 25 000. Od kraja šetnice na Dobrinji, crkve sv. Franje Asiškog do lukavičkog Binga koji nije neki magnet ima laganih 800m - 1km šetnje kroz ne naročito atraktivan dio grada tako da ne vjerujem da će Dobrinjci puniti taj KFC... Još imaju Šehu. :D

Bolje bi bilo 1 i 2 + centar Ilidže i na Mejtašu istureno odjeljenje da mi bude blizu prezalogajiti. :D
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#156 Re: KFC u BiH

Post by sarajevsko_pivo »

Gdje god otvore KFC drive tu će dobro raditi.

Najgore je sto će kod BCC još vise biti smeće posto je već sada mega prljavo sve još kad se otvori KFC ima da ambalaža leti po parkingu i cijelom gradu. Ali to je vise do stoke.
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#157 Re: KFC u BiH

Post by sarajevsko_pivo »

Jos uvijek se ne zna gdje ce biti KFC? Jeli se radi sta kod BCC?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#158 Re: KFC u BiH

Post by problemnatravunu »

Ništa
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#159 Re: KFC u BiH

Post by sarajevsko_pivo »

Na kraju ce biti u SCC
Dimu1927
Posts: 3972
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#160 Re: KFC u BiH

Post by Dimu1927 »

neko je spominjao i lokaciju do cineplex kina preko puta alte :?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#161 Re: KFC u BiH

Post by problemnatravunu »

bliže centru grada je sigurno bolja lokacija ako se cilja na turiste
User avatar
xoklix
Posts: 2408
Joined: 16/01/2018 16:07

#162 Re: KFC u BiH

Post by xoklix »

Po meni lokacija kod BCC na parkingu ispred sa drive in uslugom je trenutno najbolji mogući izbor.
Obzirom kako radi McD u Nedzaricima od 22 do 04 uopšte im ne treba stay in usluga.
Ne znam jesam li ikad prošao da nema 5 do 25 auta ispred u redu, ljeti i praznicima pogotovo.
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#163 Re: KFC u BiH

Post by nepass1 »

problemnatravunu wrote: 15/01/2022 17:43 bliže centru grada je sigurno bolja lokacija ako se cilja na turiste
Pa nisu turisti bosnje da idu u pariz jesti mek i rim jesti subway
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#164 Re: KFC u BiH

Post by foxlife »

nepass1 wrote: 16/01/2022 09:17
problemnatravunu wrote: 15/01/2022 17:43 bliže centru grada je sigurno bolja lokacija ako se cilja na turiste
Pa nisu turisti bosnje da idu u pariz jesti mek i rim jesti subway
isto tako imas i turiste koji jedu samo mek subway i sl kad odu van svoje zemlje jer tu znaju sta ce dobiti a ne da probava cevape cimbure ajvare bosanske lonce i sl jer to ne voli
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#165 Re: KFC u BiH

Post by problemnatravunu »

uz to, jesti po RESTORANIMA zapadnih gradova zna biti izuzetno skupo za prosječnog bošnju , koji je skuckao pare za put, za atrakcije , i onda da dadne za jelo 50 kermi i ostane gladan :lol: jbga, ja moram priznati u Parizu mi je sve bilo preskupo, tako da fataj se meka :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40484
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#166 Re: KFC u BiH

Post by konektovan »

Ma biće sigurno više od jedne lokacije...bcc je odlična ali ide sigurno još najmanje jedna u centru.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65933
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#167 Re: KFC u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

problemnatravunu wrote: 16/01/2022 09:38 uz to, jesti po RESTORANIMA zapadnih gradova zna biti izuzetno skupo za prosječnog bošnju , koji je skuckao pare za put, za atrakcije , i onda da dadne za jelo 50 kermi i ostane gladan :lol: jbga, ja moram priznati u Parizu mi je sve bilo preskupo, tako da fataj se meka :lol:
Pritome znas na cemu si. A sa ostalim restoranima mozes se vrlo skupo zajebat :D
pritchard
Posts: 629
Joined: 24/04/2011 19:02

#168 Re: KFC u BiH

Post by pritchard »

Cijela poanta KFC, McD, Quick, Subway i sličnih lanaca je da u svakom kutku svijeta dobiješ identičnu stvar. Što reče netko ima raje koja ne želi eksperimentirati te kad negdje putuje ide na već provjereno.
sarajevsko_pivo
Posts: 3455
Joined: 27/07/2009 16:22

#169 Re: KFC u BiH

Post by sarajevsko_pivo »

Jeli se ono pored Cineplexxa otvara KFC?
Osmi Socrates
Posts: 8097
Joined: 19/10/2020 15:33

#170 Re: KFC u BiH

Post by Osmi Socrates »

Ne znam vala kakav je to turista (iz Amerike, recimo) koji u Sarajevu jede KFC. :-)

Ja nikad to nisam vidio. Ne moraš se ni trošiti za skupe restorane, ako već nemaš para, ali svaka zemlja na svijetu ima i svoju brzu hranu.

Na stranu kvaliteta KFC. To se davno pokvarilo i to je čak i Colonel tvrdio. Svaki grad ima barem jedan daleko bolji restoran da pokrije taj dio tržišta. Ne znam zašto to i u BiH ne bi bio slučaj.

Eto vam biznis ideja nabrzinu.
morelSeLezat
Posts: 276
Joined: 24/02/2021 23:51

#171 Re: KFC u BiH

Post by morelSeLezat »

Osmi Socrates wrote: 04/02/2022 21:11 Ne znam vala kakav je to turista (iz Amerike, recimo) koji u Sarajevu jede KFC. :-)

Ja nikad to nisam vidio. Ne moraš se ni trošiti za skupe restorane, ako već nemaš para, ali svaka zemlja na svijetu ima i svoju brzu hranu.

Na stranu kvaliteta KFC. To se davno pokvarilo i to je čak i Colonel tvrdio. Svaki grad ima barem jedan daleko bolji restoran da pokrije taj dio tržišta. Ne znam zašto to i u BiH ne bi bio slučaj.

Eto vam biznis ideja nabrzinu.
Pokusao je londoner cini mi se, ali im je bas slaba piletina bila
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15589
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#172 Re: KFC u BiH

Post by problemnatravunu »

Osmi Socrates wrote: 04/02/2022 21:11 Ne znam vala kakav je to turista (iz Amerike, recimo) koji u Sarajevu jede KFC. :-)

Ja nikad to nisam vidio. Ne moraš se ni trošiti za skupe restorane, ako već nemaš para, ali svaka zemlja na svijetu ima i svoju brzu hranu.

Na stranu kvaliteta KFC. To se davno pokvarilo i to je čak i Colonel tvrdio. Svaki grad ima barem jedan daleko bolji restoran da pokrije taj dio tržišta. Ne znam zašto to i u BiH ne bi bio slučaj.

Eto vam biznis ideja nabrzinu.
Već sam pominjao Pariz , imaš te neke brze hrane, donere na primjer, ali cijena koju vidiš napolju, iznad vrata je da uzmeš kao sendvić i poneseš , i da jedeš s nogu, na ulici , ako sjedneš unutra , cijene su drugačije...
Ma, rekoh, `ajmo naći MCD , da sjednem , uzmem meni, pa imam i piće....
User avatar
Edin H.
Posts: 46980
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#173 Re: KFC u BiH

Post by Edin H. »

Bajate su im zemičke u KFC
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#174 Re: KFC u BiH

Post by mistek »

Ma ima raje koja jede po McD ili KFC gdje god da su. Prejaki su to lanci, tako da imaju ogroman broj kupaca koji su manje-više lojalni.
Prošle godine neka familija iz SAD dovela sa sobom prijatelje, iz SAD isto. Jeli su i domaću hranu, ali vala i svaki treći dan najmanje McD :D Meni isto bilo nejasno, ali ljudi prosto to vole.
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#175 Re: KFC u BiH

Post by TheRedhead »

Na stranu sad rasprava valja li ili ne, ima li kakvih novosti dokle je to, gdje ce biti?
Post Reply