KFC u BiH

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#1201 Re: KFC u BiH

Post by last mohicans »

caseytron wrote: 14/01/2023 18:52
last mohicans wrote: 13/01/2023 00:27 Haha, ja uzeo kcerkici, ma nema malo veci zalogaj muškarca. Strips to jest half strips niđe veze. Bolje ja kod kuće pečem po jednom top receptu. Ni blizu evropskih KFCa. Ovo je čista prevara, a cijene drama.
Daj recept
Evo ti recept, fakat top ispadne.
U brašno staviš chili paprike, a mozes malo i aleve, pa ce ti piletina biti malo tamnija. To u jedan tanjir. Odvojeno zamutis cijela jaja i tu dodaš salsa sos, ja koristim ovaj.
Image
Piletinu nasoliš, ja malo stavim i samljevenog bibera u zrnu (ne previše, da ne bude sa chili paprikom ljuto) možeš ti i bez chili paprike, ako ne voliš ljuto. Krilcad presjeci, napravi strips od filea, uzmi manje mikro batake, nemoj karabatak i veće, trebat ce mu duže da se ispeče. Moraš skoro litru ulja u veliku tavu ili šerpu staviti. Caka je u tome, što piletinu prvo u sos s jajima staviš, pa onda u brašno. Možeš ponoviti proces dva puta, ako baš želiš više hrskavosti, ali ukecat ćeš se sav, nema potrebe. Jednom u sos s jajima i salsom, onda u brašno i baš umeljaš sa svih strana. Kad bude vrelo ulje, spustiš jedan po jedan komad, da ne dodiruju jedni druge. Malo će brašno pustiti boje, ali vidjet ćeš gdje je šta. Nemoj okretati, krilce i strips samo jednom, spadat ce brašno. Mikro batak jednom, do dva puta. Na jakoj vatri za pečenje jednog mikro bataka 7-8 minuta je dovoljno. Ko ima fritezu, još je bolje. Nemoj stavljati na papir, kad ispečeš, već na tanjir da se ne dodiruju komadi, spadne hrskavost a i povuče papir pa bude ono kao pohovano, a ne želiš to. Za strips i krilca ti treba vrlo kratko, mirkobatak malo duze 7-8 min. Jesti vrelo, mada nije loše ni kad se hladne. Mozes napraviti sos od kečapa, majoneze i malo jogurta, i tu mozes dodati chili paprike, ako voliš ljuto. Javi jel ispalo dobro.
Ima i drugi recept, zdraviji je. Izgnječiš corn flakes i uvaljaš komadiće filea i to pećeš u rerni na papiru. Nije ni to loše, mada malo sladunjavo.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#1202 Re: KFC u BiH

Post by caseytron »

last mohicans wrote: 14/01/2023 19:20
caseytron wrote: 14/01/2023 18:52

Daj recept
Evo ti recept, fakat top ispadne.
U brašno staviš chili paprike, a mozes malo i aleve, pa ce ti piletina biti malo tamnija. To u jedan tanjir. Odvojeno zamutis cijela jaja i tu dodaš salsa sos, ja koristim ovaj.
Image
Piletinu nasoliš, ja malo stavim i samljevenog bibera u zrnu (ne previše, da ne bude sa chili paprikom ljuto) možeš ti i bez chili paprike, ako ne voliš ljuto. Krilcad presjeci, napravi strips od filea, uzmi manje mikro batake, nemoj karabatak i veće, trebat ce mu duže da se ispeče. Moraš skoro litru ulja u veliku tavu ili šerpu staviti. Caka je u tome, što piletinu prvo u sos s jajima staviš, pa onda u brašno. Možeš ponoviti proces dva puta, ako baš želiš više hrskavosti, ali ukecat ćeš se sav, nema potrebe. Jednom u sos s jajima i salsom, onda u brašno i baš umeljaš sa svih strana. Kad bude vrelo ulje, spustiš jedan po jedan komad, da ne dodiruju jedni druge. Malo će brašno pustiti boje, ali vidjet ćeš gdje je šta. Nemoj okretati, krilce i strips samo jednom, spadat ce brašno. Mikro batak jednom, do dva puta. Na jakoj vatri za pečenje jednog mikro bataka 7-8 minuta je dovoljno. Ko ima fritezu, još je bolje. Nemoj stavljati na papir, kad ispečeš, već na tanjir da se ne dodiruju komadi, spadne hrskavost a i povuče papir pa bude ono kao pohovano, a ne želiš to. Za strips i krilca ti treba vrlo kratko, mirkobatak malo duze 7-8 min. Jesti vrelo, mada nije loše ni kad se hladne. Mozes napraviti sos od kečapa, majoneze i malo jogurta, i tu mozes dodati chili paprike, ako voliš ljuto. Javi jel ispalo dobro.
Ima i drugi recept, zdraviji je. Izgnječiš corn flakes i uvaljaš komadiće filea i to pećeš u rerni na papiru. Nije ni to loše, mada malo sladunjavo.
:thumbup:

Taman da zaposlim zenu sljedeci vikend. Probam pa javim
zilla_
Posts: 1058
Joined: 20/08/2008 23:18

#1203 Re: KFC u BiH

Post by zilla_ »

Mozda je recept dobar i ne sumnjam da je ukusno ali ovo gore opisano nema veze s kfc procesom. Ima na yt moze se naci nacin pripreme snimano od strane osoba koje su radile i kfc. Zacinjeno meso ide prvo u brasno pa u vodu pa opet u brasno i sve se dobro istreska i zaista ovako se dobije slucno kao kod njih ali naravno zacine je malo teze pogoditi a i mislim da oni pored brasna koriste i neku drugu mjesavinu mozda kukuruzno i sl. I kod kfc je kljuc u opremu jer kod njih se meso pece pod pritiskom kao u pretis loncu ali naravno s uljem.
Nokian808
Posts: 925
Joined: 13/05/2013 20:50

#1204 Re: KFC u BiH

Post by Nokian808 »

Upozorenje evo me kod doktora Almira Milanovica puknuta potpuno zdrava gornja petica :twisted:
Uzrok hamburger u KFC u SCC bila koscica u fileu.
Za mene Ovako file i KFC ne postoje do kraja života.
Dzontra_Volta
Posts: 6459
Joined: 20/01/2011 11:10

#1205 Re: KFC u BiH

Post by Dzontra_Volta »

Nokian808 wrote: 23/01/2023 11:33 Upozorenje evo me kod doktora Almira Milanovica puknuta potpuno zdrava gornja petica :twisted:
Uzrok hamburger u KFC u SCC bila koscica u fileu.
Za mene Ovako file i KFC ne postoje do kraja života.
U nekoj uređenoj zemlji (čitaj: USA) bi dobio ogromnu odštetu od KFC-a za to što ti se desilo.
Nokian808
Posts: 925
Joined: 13/05/2013 20:50

#1206 Re: KFC u BiH

Post by Nokian808 »

Znam ali iako je kvrcnulo odmah i zabolilo bio sam sa suprugom i malom kcerkicom nisam htio da pravim scenu i kontam vjerojatno je samo malo popravi se to imam dobre zdrave zube kad jutros kod zubara sok nema spasa citav zub se mora vaditi.

Evo i slika za one koji misle da lazem zubar slikao nije ni on mogao vjerovati kako je pukao


Znaci jedete u KFC na vlastitu odgovornost meni licno je bio dosad ukusan i moram biti iskren jeo sam vec u ovom nasem 4 ili 5 puta i bolji mi bio od MCD ali ovo im nikad necu zaboraviti.
Iskreno briga me da li je do KFC ili do Ovako kao dobavljaca ali ovo je uzas.
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#1207 Re: KFC u BiH

Post by azdralovic »

a gdje je slika koscice
Nokian808
Posts: 925
Joined: 13/05/2013 20:50

#1208 Re: KFC u BiH

Post by Nokian808 »

Nisam slikao jer mi je to bilo zadnje na pameti u tom trenutku a i nisam imao sta slikati nije bila to bila velika kost, vec ostatak koscice koji je fino nasjeo na zub i rascjepio ga. U ostaku Zingera nije bilo nista a u boli nisam gledao samo sam ostavio.
User avatar
konektovan
Posts: 40082
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1209 Re: KFC u BiH

Post by konektovan »

Nokian808 wrote: 23/01/2023 13:56 Znam ali iako je kvrcnulo odmah i zabolilo bio sam sa suprugom i malom kcerkicom nisam htio da pravim scenu i kontam vjerojatno je samo malo popravi se to imam dobre zdrave zube kad jutros kod zubara sok nema spasa citav zub se mora vaditi.

Evo i slika za one koji misle da lazem zubar slikao nije ni on mogao vjerovati kako je pukao


Znaci jedete u KFC na vlastitu odgovornost meni licno je bio dosad ukusan i moram biti iskren jeo sam vec u ovom nasem 4 ili 5 puta i bolji mi bio od MCD ali ovo im nikad necu zaboraviti.
Iskreno briga me da li je do KFC ili do Ovako kao dobavljaca ali ovo je uzas.
Moglo se to napraviti.....bezveze ti izvadio zub.
User avatar
nepass1
Posts: 9524
Joined: 06/07/2017 07:35

#1210 Re: KFC u BiH

Post by nepass1 »

Ne znam kako pileca kost moze slomiti zub?! Ja od bataka kost mogu samljeti u tri griza
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1211 Re: KFC u BiH

Post by laserShow »

konektovan wrote: 23/01/2023 22:08 Moglo se to napraviti.....bezveze ti izvadio zub.
jel se zezas? Ovo ne popravi ni pejgamber, ovo se odmah vadi
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#1212 Re: KFC u BiH

Post by laserShow »

nepass1 wrote: 23/01/2023 22:11 Ne znam kako pileca kost moze slomiti zub?! Ja od bataka kost mogu samljeti u tri griza
Mozes, sve dok ne zagrizes na pravom mjestu pa cikne. Isto kao staklo kad potrefis.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1213 Re: KFC u BiH

Post by holowey »

pilece kosti suplje, spuzvaste, zdravi zubi to k'o s pjesmom mrve... ali napuknut zub bi mogao puci...
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#1214 Re: KFC u BiH

Post by mali_balon »

e I ovo da cujem puko zub od pilece kosti....svasta je moguce....ali ja bi vidio jel mi sve ok sa zubima.....da li mi fali kalcija I tako to......jbte ljesnike drobim zubima pa nista....sto ti je zub u bosnje.....
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#1215 Re: KFC u BiH

Post by Quaresma »

Dzontra_Volta wrote: 23/01/2023 12:48
Nokian808 wrote: 23/01/2023 11:33 Upozorenje evo me kod doktora Almira Milanovica puknuta potpuno zdrava gornja petica :twisted:
Uzrok hamburger u KFC u SCC bila koscica u fileu.
Za mene Ovako file i KFC ne postoje do kraja života.
U nekoj uređenoj zemlji (čitaj: USA) bi dobio ogromnu odštetu od KFC-a za to što ti se desilo.
Znam da nije kod nas to slucajn da se tuze firme i trazi neka odsteta. Ali da li je uopste iko ikad to probao?
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1216 Re: KFC u BiH

Post by holowey »

Quaresma wrote: 24/01/2023 11:47
Dzontra_Volta wrote: 23/01/2023 12:48

U nekoj uređenoj zemlji (čitaj: USA) bi dobio ogromnu odštetu od KFC-a za to što ti se desilo.
Znam da nije kod nas to slucajn da se tuze firme i trazi neka odsteta. Ali da li je uopste iko ikad to probao?
ma na jaaako dugom stapu je to... treba forenzicki dokazati da je zub pukao bas od pilece kosti, dokazati da nije ranije bio napuknut, vjestacenje pulpe zuba da li ima samo tragove pilece kosti, bla bla... ovakva tuzba ne bi ni u chemerici prosla...
User avatar
darius_maximus
Posts: 3206
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1217 Re: KFC u BiH

Post by darius_maximus »

holowey wrote: 24/01/2023 12:52
Quaresma wrote: 24/01/2023 11:47

Znam da nije kod nas to slucajn da se tuze firme i trazi neka odsteta. Ali da li je uopste iko ikad to probao?
ma na jaaako dugom stapu je to... treba forenzicki dokazati da je zub pukao bas od pilece kosti, dokazati da nije ranije bio napuknut, vjestacenje pulpe zuba da li ima samo tragove pilece kosti, bla bla... ovakva tuzba ne bi ni u chemerici prosla...
Vjerovatno bi prošlo iz same činjenice da se u proizvodu nalazi kost koja ne bi ni trebala biti tu.
Da li je zbog toga pukao zub je nebitno, manje-više.
Jedino ako se KFC negdje ogradio izjavom da "može sadržati sitne dijelove kostiju" itd. jer onda bi mogao ušima mahati.
Koliko vidim u AmeriKi su "bone-free", tako da...
Nokian808
Posts: 925
Joined: 13/05/2013 20:50

#1218 Re: KFC u BiH

Post by Nokian808 »

konektovan wrote: 23/01/2023 22:08
Nokian808 wrote: 23/01/2023 13:56 Znam ali iako je kvrcnulo odmah i zabolilo bio sam sa suprugom i malom kcerkicom nisam htio da pravim scenu i kontam vjerojatno je samo malo popravi se to imam dobre zdrave zube kad jutros kod zubara sok nema spasa citav zub se mora vaditi.

Evo i slika za one koji misle da lazem zubar slikao nije ni on mogao vjerovati kako je pukao


Znaci jedete u KFC na vlastitu odgovornost meni licno je bio dosad ukusan i moram biti iskren jeo sam vec u ovom nasem 4 ili 5 puta i bolji mi bio od MCD ali ovo im nikad necu zaboraviti.
Iskreno briga me da li je do KFC ili do Ovako kao dobavljaca ali ovo je uzas.
Moglo se to napraviti.....bezveze ti izvadio zub.
Nije rascjepilo se do korjena valjda zubar sa 12 godina iskustva bolje zna bolje od mene i tebe. Kaze ako ne ide duboko moze se zivac izvaditi medjutim kad je slikao rendgenom i skino gornji dio kaze vadjenje. Inace ne voli vaditi.
Nokian808
Posts: 925
Joined: 13/05/2013 20:50

#1219 Re: KFC u BiH

Post by Nokian808 »

nepass1 wrote: 23/01/2023 22:11 Ne znam kako pileca kost moze slomiti zub?! Ja od bataka kost mogu samljeti u tri griza
Kako kaze nije problem kost klasicna da je bila ne mozes je zagristi tako uzela bi je ova dva kraja zuba i rasporedila bi se sila nego truncica kosice ostra koja je ostala u mesu kad udari pod pravim uglom po sredini nigdje po strani + jak zagriz imam
Kaze veliki sam peh ali kako god u pilecem fileu u Zingeru niko ne ocekuje kost pa da polako oprezno ide kroz njega zubima. Krilca njihova normalno drugacije jedes.
User avatar
konektovan
Posts: 40082
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1220 Re: KFC u BiH

Post by konektovan »

Nokian808 wrote: 24/01/2023 13:18
konektovan wrote: 23/01/2023 22:08

Moglo se to napraviti.....bezveze ti izvadio zub.
Nije rascjepilo se do korjena valjda zubar sa 12 godina iskustva bolje zna bolje od mene i tebe. Kaze ako ne ide duboko moze se zivac izvaditi medjutim kad je slikao rendgenom i skino gornji dio kaze vadjenje. Inace ne voli vaditi.
Ma zezam te,.Almir je extra lik.
noviclan
Posts: 10807
Joined: 31/10/2013 06:48

#1221 Re: KFC u BiH

Post by noviclan »

Koliko je druze stara ta petica, okolo kalajli unutra belajli
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#1222 Re: KFC u BiH

Post by Plavo-bijeli »

Bio prvi put ovdje i posljednji. Odem u ovaj u Bingu jer je navodno bolji od onog u SCCu. Cijene onako, za nase trziste bi se moglo reci i da su visoke.
Uzeo Boxmaster meni. Kontam da bi se trebao najesti jer nisam neki poguzija od 100kg.

Hajde što sam ostao gladan, nego što je sve bilo tako ispod prosječno i bezveze da je to nevjerovatno. Minutu cekali, znaci ne znam ni kad ih prave, nisam bas vidio da narcuju toliko boxmastera da ih prave non stop.

On onako mlak, srednje veličine, prilozi unutra bezveze, mislim da su cak stavljali i pomfrit unutra. Piletina kao da je jutros pravljena pa podgrijana.

Pomfrit natpoljen u ulju, doslovno curi ulje iz njega.

Jedino što je dobro bilo jest sladoled, ali 2,5 km realno mozes dodat marku i kupit King kakav hoćeš.

Helem jeo sam u Turskoj, Srbiji, Njemačkoj i Ukrajini u svim KFCovima i uvijek sam bio zadovoljan, ovo je prvi put da sam ostao gladan i razočaran okusom.

:run:
TheRedhead
Posts: 802
Joined: 09/02/2015 18:27

#1223 Re: KFC u BiH

Post by TheRedhead »

Plavo-bijeli wrote: 06/02/2023 20:30 Bio prvi put ovdje i posljednji. Odem u ovaj u Bingu jer je navodno bolji od onog u SCCu. Cijene onako, za nase trziste bi se moglo reci i da su visoke.
Uzeo Boxmaster meni. Kontam da bi se trebao najesti jer nisam neki poguzija od 100kg.

Hajde što sam ostao gladan, nego što je sve bilo tako ispod prosječno i bezveze da je to nevjerovatno. Minutu cekali, znaci ne znam ni kad ih prave, nisam bas vidio da narcuju toliko boxmastera da ih prave non stop.

On onako mlak, srednje veličine, prilozi unutra bezveze, mislim da su cak stavljali i pomfrit unutra. Piletina kao da je jutros pravljena pa podgrijana.

Pomfrit natpoljen u ulju, doslovno curi ulje iz njega.

Jedino što je dobro bilo jest sladoled, ali 2,5 km realno mozes dodat marku i kupit King kakav hoćeš.

Helem jeo sam u Turskoj, Srbiji, Njemačkoj i Ukrajini u svim KFCovima i uvijek sam bio zadovoljan, ovo je prvi put da sam ostao gladan i razočaran okusom.

:run:
ah dobro ne mora i ne moze se svima svidjeti, bitno je da ima za one kojima je dobro
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#1224 Re: KFC u BiH

Post by Plavo-bijeli »

TheRedhead wrote: 06/02/2023 20:35
Plavo-bijeli wrote: 06/02/2023 20:30 Bio prvi put ovdje i posljednji. Odem u ovaj u Bingu jer je navodno bolji od onog u SCCu. Cijene onako, za nase trziste bi se moglo reci i da su visoke.
Uzeo Boxmaster meni. Kontam da bi se trebao najesti jer nisam neki poguzija od 100kg.

Hajde što sam ostao gladan, nego što je sve bilo tako ispod prosječno i bezveze da je to nevjerovatno. Minutu cekali, znaci ne znam ni kad ih prave, nisam bas vidio da narcuju toliko boxmastera da ih prave non stop.

On onako mlak, srednje veličine, prilozi unutra bezveze, mislim da su cak stavljali i pomfrit unutra. Piletina kao da je jutros pravljena pa podgrijana.

Pomfrit natpoljen u ulju, doslovno curi ulje iz njega.

Jedino što je dobro bilo jest sladoled, ali 2,5 km realno mozes dodat marku i kupit King kakav hoćeš.

Helem jeo sam u Turskoj, Srbiji, Njemačkoj i Ukrajini u svim KFCovima i uvijek sam bio zadovoljan, ovo je prvi put da sam ostao gladan i razočaran okusom.

:run:
ah dobro ne mora i ne moze se svima svidjeti, bitno je da ima za one kojima je dobro
ako sam jeo u 4 razlicita KFCa i inace obozavam piletinu i svugdje mi super bilo, ne znam sta se kome moze svidjeti nesto sto je male veličine, mlako, a pomfrit natopljen uljem toliko da ga ne mozes jesti... jedino ako je neko ko moze popit 2litra cole pa ono da sipa sebi...

mislim mozda sam potrefio lose vrijeme, mozda da sam uzeo batake i krilca da bi bolje iskustvo bilo...
sarajevsko_pivo
Posts: 3433
Joined: 27/07/2009 16:22

#1225 Re: KFC u BiH

Post by sarajevsko_pivo »

KFC u BiH posluje lošije od McDonaldsa kad je bio. KFC Drive uvijek prazan. Bolje da su otvorili Burger King od KFC.

KFC je inače najdosadniji
Post Reply