Kebab u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#151 Re: Kebab u Sarajevu

Post by basicm »

Pasha grill na Ilidzi, nakon pirpe koji je na prvom mjestu. Ovo ostalo sto prodaje euro doner sve isto.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#152 Re: Kebab u Sarajevu

Post by djkurt »

Vjeruj mi na riječ, ni jedan nije ni blizu. Može bit da je i do mesa, valjda krave ne jedu istu hranu kod nas i tamo kod njih, možda je do začina, somun definitivno nije isti. Tako da u BiH onog pravog turskog donera jednostavno nema.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#153 Re: Kebab u Sarajevu

Post by beni-bu-man »

djkurt wrote:Vjeruj mi na riječ, ni jedan nije ni blizu. Može bit da je i do mesa, valjda krave ne jedu istu hranu kod nas i tamo kod njih, možda je do začina, somun definitivno nije isti. Tako da u BiH onog pravog turskog donera jednostavno nema.
Takoe

Ko nije probao turski doner, moze samo naglabati sta mu valja od ovih nasih kvazi donera :-)
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#154 Re: Kebab u Sarajevu

Post by Rugafet »

Ih kakve sam ja donere poceo pravit odskora u kucnoj varijanti za prste polizat. Inace svi u kuci smo zderonje i obozavamo kebab, medjutim u mom kraju ga nema ni za lijeka, Bacim se u istrazivanje po jutjubetu, sta i kako, od cega sos, koji zacini i tako to. Pu pu zapljunem u rucendure, nabavim 'materijal' i udri, uz malo improvizacije napravim kebab boli glava
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#155 Re: Kebab u Sarajevu

Post by mnjonja »

Kod Kurte fantastican
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#156 Re: Kebab u Sarajevu

Post by liaar »

Moja preporuka za Alibabu na Kovačićima
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#157 Re: Kebab u Sarajevu

Post by Ductus Holedocus »

I đe na kraju pojesti doner :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40534
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#158 Re: Kebab u Sarajevu

Post by konektovan »

Ductus Holedocus wrote:I đe na kraju pojesti doner :mrgreen:
Ja u freshu, na el idzi. :mrgreen:
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#159 Re: Kebab u Sarajevu

Post by refffko »

djkurt wrote:Nema dobrog donera u Bosni i Hercegovini, ko je probao turske zna šta govorim, tačka.

Za vašu informaciju pravi recept za doner se plaća pozamašnom svoticom, zato i nema pravog donera u BiH.


Ovo kod nas su se iitacije, liče na doner ali nisu prvi doneri.

Još kad ga vidim da umjesto nožem sječe onom nekakvom mašinicom, odma bi narudžbu promijenio i uzeo naše ćevape.
E ja ne znam gdje ti pojede dobar doner u Turskoj. Bar ako pricamo o doner sendvicima. Znaci, nigdje gore donere nisam jeo nego u Istanbulu. Mesa premalo, prilozi onako.
Ako pricamo o doneru kao sendvicu, nigdje kao u Njemackoj. U sustini, u Berlinu je i nastao doner kebab.
Ne govorim ovdje o adana, urfa ili iskender kebabu. Generalno, turcima je svo meso sto se vrti kebab.
frngla
Posts: 3220
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#160 Re: Kebab u Sarajevu

Post by frngla »

[quote="refffko"]E ja ne znam gdje ti pojede dobar doner u Turskoj. Bar ako pricamo o doner sendvicima. Znaci, nigdje gore donere nisam jeo nego u Istanbulu. Mesa premalo, prilozi onako.
Ako pricamo o doneru kao sendvicu, nigdje kao u Njemackoj. U sustini, u Berlinu je i nastao doner kebab.
Ne govorim ovdje o adana, urfa ili iskender kebabu. Generalno, turcima je svo meso sto se vrti kebab.[/quote]


Ja ne znam gdje si ti jeo, ali doneri u istanbulu uz one koje sam jeo u Berlinu su daleko najbolji. Npr. "Tunel doner" kod Galata kule je zvijer, kao i Aksoy Doner.

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... anbul.html

https://www.tripadvisor.com.tr/Restaura ... anbul.html

https://ibb.co/d2i8dT
Ovo je jedan od najboljih donera u životu što sam jeo, na drvima ga peku. (Tunel doner)
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#161 Re: Kebab u Sarajevu

Post by sehohari »

Inače u Njemačkoj često jedem donere, pa sam probao ovo ljeto na Ilidži jedan. Nekako mi ni je bio ni sjena ovog njemačkog (osim mesa, koje je bilo stvarno super), sasvim drugačiji okus. Može mi li neko reći gdje se u SA može naći dobar doner?
User avatar
Rockefeller
Posts: 7296
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#162 Re: Kebab u Sarajevu

Post by Rockefeller »

U Berlinu meni najbolji Mustafin Doner. Kad god da odes red od preko 30 ljudi majke mi. To moram maksuz otic.

Inace ih ne jedem puno.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#163 Re: Kebab u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

I, je li La Linea, srušena, i zatvorena ???
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#164 Re: Kebab u Sarajevu

Post by refffko »

frngla wrote:[quote="refffko"]E ja ne znam gdje ti pojede dobar doner u Turskoj. Bar ako pricamo o doner sendvicima. Znaci, nigdje gore donere nisam jeo nego u Istanbulu. Mesa premalo, prilozi onako.
Ako pricamo o doneru kao sendvicu, nigdje kao u Njemackoj. U sustini, u Berlinu je i nastao doner kebab.
Ne govorim ovdje o adana, urfa ili iskender kebabu. Generalno, turcima je svo meso sto se vrti kebab.

Ja ne znam gdje si ti jeo, ali doneri u istanbulu uz one koje sam jeo u Berlinu su daleko najbolji. Npr. "Tunel doner" kod Galata kule je zvijer, kao i Aksoy Doner.

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... anbul.html

https://www.tripadvisor.com.tr/Restaura ... anbul.html

https://ibb.co/d2i8dT
Ovo je jedan od najboljih donera u životu što sam jeo, na drvima ga peku. (Tunel doner)[/quote]

Pa cak i na ovim slikama vidis da u njima haman da nema mesa. Kupis kod turke u Njemackoj ili bilo gdje u Europi, ispada ti meso. Ja sam neki dan jeo dobar Doner u Krakowu. Nije kao oni u Njemackoj, ali nelos je.
Najbolji doner u zivotu sam pojeo u Minhenu u trznom centru Olympia ili kako se vec zove.
Sto se Sarajeva tice, Ortakoy i Lux meni daleko ispred ostalih.
Napomena, ovdje pricamo o doner kebabu (sendvicu), ne varijacijama hrane od kebab mesa.
Meni je recimo Iskender kebab u restranu Sait Iskender u Istanbulu, medju najboljim stvarima koje sam jeo u zivotum
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#165 Re: Kebab u Sarajevu

Post by djkurt »

refffko wrote:
djkurt wrote:Nema dobrog donera u Bosni i Hercegovini, ko je probao turske zna šta govorim, tačka.

Za vašu informaciju pravi recept za doner se plaća pozamašnom svoticom, zato i nema pravog donera u BiH.


Ovo kod nas su se iitacije, liče na doner ali nisu prvi doneri.

Još kad ga vidim da umjesto nožem sječe onom nekakvom mašinicom, odma bi narudžbu promijenio i uzeo naše ćevape.
E ja ne znam gdje ti pojede dobar doner u Turskoj. Bar ako pricamo o doner sendvicima. Znaci, nigdje gore donere nisam jeo nego u Istanbulu. Mesa premalo, prilozi onako.
Ako pricamo o doneru kao sendvicu, nigdje kao u Njemackoj. U sustini, u Berlinu je i nastao doner kebab.
Ne govorim ovdje o adana, urfa ili iskender kebabu. Generalno, turcima je svo meso sto se vrti kebab.
Ja ne znam jesil ti ikako u istanbulu bio kako treba da možeš nešto tako tvrditi, čuj doner nastao u Berlinu, oo mama draga.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#166 Re: Kebab u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Pa i u Berlinu ga Turci rade :mrgreen:
Ne bih ja cijenio da nešto ne valja, jer je ''mesa premalo''.
Valjda se cijeni po tome kakav je kvalitet tog mesa.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#167 Re: Kebab u Sarajevu

Post by Rugafet »

Ma meni svaki dobar gdje god da sam jeo ja zadovoljan. U zadnje vrijeme ih i sam cesto pravim i isto su mi fenomenalni tzv. Rugafet doner :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40534
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#168 Re: Kebab u Sarajevu

Post by konektovan »

problemnatravunu wrote:I, je li La Linea, srušena, i zatvorena ???
Jeste
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55626
Joined: 15/12/2008 16:53

#169 Re: Kebab u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Dragi nasi fanovi, iako su nam uklonili natkriveni dio baste, LaLinea i dalje ima otvorenu bastu i nastavlja s radom. Hvala Vam na povjerenju i nadamo se da cete i dalje biti sa nama. Vasa LaLinea
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#170 Re: Kebab u Sarajevu

Post by beni-bu-man »

konektovan wrote:
problemnatravunu wrote:I, je li La Linea, srušena, i zatvorena ???
Jeste
Nije.
Radi samo su morali maci onaj ustakleni dio, basta uredno radi
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#171 Re: Kebab u Sarajevu

Post by Idemedosumom »

Ima li neko da je probao doner na svim lokacijama koje se spominju na temi, pa da je odlučio gdje je najmanje loš? :-D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#172 Re: Kebab u Sarajevu

Post by beni-bu-man »

Idemedosumom wrote:Ima li neko da je probao doner na svim lokacijama koje se spominju na temi, pa da je odlučio gdje je najmanje loš? :-D
La Linea - Dobar poboljsali se kakvi su bili

LUX - jedino ako volis doner sa kecapom i majonezom

Pasha Doner (kod robota) - nikad ne narucuj, dobiti ces nekakav hladan komad u pogaci, drito kod njih meni dobar

Baltazar - creme de la creme sranja

et tolko od mene mog misljenja i iskustva 8-)
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#173 Re: Kebab u Sarajevu

Post by CPT »

beni-bu-man wrote:
Idemedosumom wrote:Ima li neko da je probao doner na svim lokacijama koje se spominju na temi, pa da je odlučio gdje je najmanje loš? :-D
La Linea - Dobar poboljsali se kakvi su bili

LUX - jedino ako volis doner sa kecapom i majonezom

Pasha Doner (kod robota) - nikad ne narucuj, dobiti ces nekakav hladan komad u pogaci, drito kod njih meni dobar

Baltazar - creme de la creme sranja

et tolko od mene mog misljenja i iskustva 8-)
moze i u Sarajevu :)

Image

:thumbup:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#174 Re: Kebab u Sarajevu

Post by Rugafet »

aaaaaa nisam znal da ima i ovakvo pakovanje u prodaji ne...Ima li u marketima zna li tko? Bingo mozda
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#175 Re: Kebab u Sarajevu

Post by refffko »

djkurt wrote:
refffko wrote:
djkurt wrote:Nema dobrog donera u Bosni i Hercegovini, ko je probao turske zna šta govorim, tačka.

Za vašu informaciju pravi recept za doner se plaća pozamašnom svoticom, zato i nema pravog donera u BiH.


Ovo kod nas su se iitacije, liče na doner ali nisu prvi doneri.

Još kad ga vidim da umjesto nožem sječe onom nekakvom mašinicom, odma bi narudžbu promijenio i uzeo naše ćevape.
E ja ne znam gdje ti pojede dobar doner u Turskoj. Bar ako pricamo o doner sendvicima. Znaci, nigdje gore donere nisam jeo nego u Istanbulu. Mesa premalo, prilozi onako.
Ako pricamo o doneru kao sendvicu, nigdje kao u Njemackoj. U sustini, u Berlinu je i nastao doner kebab.
Ne govorim ovdje o adana, urfa ili iskender kebabu. Generalno, turcima je svo meso sto se vrti kebab.
Ja ne znam jesil ti ikako u istanbulu bio kako treba da možeš nešto tako tvrditi, čuj doner nastao u Berlinu, oo mama draga.
Prvo nauci razliku sta je doner, sta je doner kebab, a sta kebab.
Da, doner kebab (sendvic) je nastao u Berlinu od strane Turskih imigranata.
Post Reply