Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#251 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by _Reds_ »

Lična i pasoš se mogu izvaditi, vozačaka i registrovati auto ne može.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#252 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by dobar osjecaj »

славянин wrote:
vjeshalica wrote:Seljacki fol je u tome sto ces ti i dalje kamarati kazne sa tim kriminalnim emntalitetom a kad dodje vrijeme da je mijenjas onda je neces moci dobiti dok ne palatis pa ces stalno imati kazne u nedogled...u tome je fol kriminalac jedan
Vjesalice - bez ikakve lose namjere ozbiljno.

Sto si stalno nervozna ?? :D
Ja je potpuno razumijem da je nervozna kad joj neko ko opravdava svoje kriminalno ponasanje objasnjava zasto je sve sto radi ispravno.

Kao prije nekoliko godina kad je lik na nekoj temi o iskustvima kupaca u Konzumu ili nekom slicnom tržnom centru opisivao kako uzima neke bademe ili neko suho voce koje kosta 30 maraka/kg a vaga sebi pod sifrom necega sto kosta ispod 10 maraka/kg.

Ljudima je kriminal toliko postao uobicajen da se vise uopste ne preispituju i ne trepnu prije nego sto ce kriminal opisati i potpisati kao nesto najprihvatljivije. Razumijem ljude koje to jos uvijek moze uznemiriti.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#253 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Impressum »

Mene murija zaustavi, prekoračio brzinu 22 km/h na sat u autu iz 2016 godine (ugrozio sve oko sebe)
Ja odlučim da ne platim kaznu
Vi se uznemirite
Još me porede sa nekim ko krade bademe

Pa vi onda nikako ne spavate
Ne valja vam to
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#254 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Blixen »

dobar osjecaj wrote:Kao prije nekoliko godina kad je lik na nekoj temi o iskustvima kupaca u Konzumu ili nekom slicnom tržnom centru opisivao kako uzima neke bademe ili neko suho voce koje kosta 30 maraka/kg a vaga sebi pod sifrom necega sto kosta ispod 10 maraka/kg.
zar se ne vaga na kasi :D :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#255 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Blixen wrote:
dobar osjecaj wrote:Kao prije nekoliko godina kad je lik na nekoj temi o iskustvima kupaca u Konzumu ili nekom slicnom tržnom centru opisivao kako uzima neke bademe ili neko suho voce koje kosta 30 maraka/kg a vaga sebi pod sifrom necega sto kosta ispod 10 maraka/kg.
zar se ne vaga na kasi :D :D

imaju vage,sam sebi izvagaš,ukucaš šifru,do tebe je hoćeš li u kesu u kojoj su bademi ukucati šifru badema,kikirikija,grožđica
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#256 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mali jomu »

Impressum wrote: Mene murija zaustavi, prekoračio brzinu 22 km/h na sat u autu iz 2016 godine (ugrozio sve oko sebe)
Ja odlučim da ne platim kaznu
Vi se uznemirite
Još me porede sa nekim ko krade bademe

Pa vi onda nikako ne spavate
Ne valja vam to

:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#257 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by _Reds_ »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Blixen wrote:
dobar osjecaj wrote:Kao prije nekoliko godina kad je lik na nekoj temi o iskustvima kupaca u Konzumu ili nekom slicnom tržnom centru opisivao kako uzima neke bademe ili neko suho voce koje kosta 30 maraka/kg a vaga sebi pod sifrom necega sto kosta ispod 10 maraka/kg.
zar se ne vaga na kasi :D :D

imaju vage,sam sebi izvagaš,ukucaš šifru,do tebe je hoćeš li u kesu u kojoj su bademi ukucati šifru badema,kikirikija,grožđica
jeste druze, ali kad ona na kasi očita vidi šta je u kesici, a šta piše pored šifre.

Ono što možeš da varaš i što rade vjerovatno jeste da izvagaju, i onda još ubace u kesicu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#258 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mk ultra »

Impressum wrote:
Amko80 wrote: Dok god imate neplaćenu kaznu, niti biti odgovorno lice u bilo kojoj javnoj ili privatnoj firmi (direktor, zamjenik ili pomoćnik direktora, prokurist).
Netačno
d.o.o. je na meni
jeste i prije kazne, ali sad na novi da se prijaviš, ne bi moglo
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#259 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by dobar osjecaj »

_Reds_ wrote: jeste druze, ali kad ona na kasi očita vidi šta je u kesici, a šta piše pored šifre.

Ono što možeš da varaš i što rade vjerovatno jeste da izvagaju, i onda još ubace u kesicu.
Ne sjećam se ja tačno šta je lik pisao na koji način konkretno vara. Čini mi se da je spominjao vaganje jednog proizvoda pod šifrom drugog a možda je opisivao i da ubacuje veću količinu od izvagane s cijenom.
Poenta spominjanja tog lika je bila samo u dočaravanju kako je ljudskim nakazama i kabadahijama postalo normalno i prihvatljivo da opisuju kako oni imaju vlastitu mjeru ravnoteže za sve nepravde u društvu tako što se ponašaju kao obični kriminalci a onda se iščuđavaju šta ima loše u tome.
Jednostavno razumijem zašto takvi opisi mogu iznervirati ikoga ko još uvijek ima integritet i osjećaj za ispravno. Ništa više.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#260 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by kakavdanakneiskustvu »

_Reds_ wrote:[quote="kakavdanakneiskustvu"
dobar osjecaj wrote:Kao prije nekoliko godina kad je lik na nekoj temi o iskustvima kupaca u Konzumu ili nekom slicnom tržnom centru opisivao kako uzima neke bademe ili neko suho voce koje kosta 30 maraka/kg a vaga sebi pod sifrom necega sto kosta ispod 10 maraka/kg.
zar se ne vaga na kasi :D :D

imaju vage,sam sebi izvagaš,ukucaš šifru,do tebe je hoćeš li u kesu u kojoj su bademi ukucati šifru badema,kikirikija,grožđica[/quote]

jeste druze, ali kad ona na kasi očita vidi šta je u kesici, a šta piše pored šifre.

Ono što možeš da varaš i što rade vjerovatno jeste da izvagaju, i onda još ubace u kesicu.[/quote]


pa ako uspije vidjeti,uspije,ako ne,nikom nista
Post Reply