Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#1 Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mahir985 »

Posto mi je vozacka istekla krenuo sam da izvadim novu. Izvadio ljekarsko, medjutim teta na salteru mi rece da ne mogu da izvadim novu vozacku jer imam ne placenih kazni. Ukupna cifra je oko 400KM. Ima tu kazni iz 2008 godine pa na dalje.

Mene sad konkretno zanima da li postoji neki zakon o zastari, da barem ne moram platiti puni iznos.

Vecina kazni se odnosi na pojas ili ugasena svijetla, ili prekoracenje brzine, znaci nista preozbiljno.
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#2 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Erzsebet »

mahir985 wrote:Posto mi je vozacka istekla krenuo sam da izvadim novu. Izvadio ljekarsko, medjutim teta na salteru mi rece da ne mogu da izvadim novu vozacku jer imam ne placenih kazni. Ukupna cifra je oko 400KM. Ima tu kazni iz 2008 godine pa na dalje.

Mene sad konkretno zanima da li postoji neki zakon o zastari, da barem ne moram platiti puni iznos.

Vecina kazni se odnosi na pojas ili ugasena svijetla, ili prekoracenje brzine, znaci nista preozbiljno.
Pet godina...
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#3 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by filozofija »

Mislim da moraš čekati pet godina.
mahir985 wrote: Vecina kazni se odnosi na pojas ili ugasena svijetla, ili prekoracenje brzine, znaci nista preozbiljno.
Izvini, ali prekoračenje brzine bilo kada i bilo gdje je preozbiljan prekršaj. Također, ako voziš u predvečerje bez upaljenih svjetala.
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#4 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by %tacno* »

mahir985 wrote:Posto mi je vozacka istekla krenuo sam da izvadim novu. Izvadio ljekarsko, medjutim teta na salteru mi rece da ne mogu da izvadim novu vozacku jer imam ne placenih kazni. Ukupna cifra je oko 400KM. Ima tu kazni iz 2008 godine pa na dalje.

Mene sad konkretno zanima da li postoji neki zakon o zastari, da barem ne moram platiti puni iznos.

Vecina kazni se odnosi na pojas ili ugasena svijetla, ili prekoracenje brzine, znaci nista preozbiljno.
Kazna je kazna. Cekaj jos godinu dana da ti bar jednu smanje... :-) umjesto da budes savjestan vozac i da ne dovodis druge a i sebe u nezgodnu situaciju.
Jos da nema tih kazni na cestama bi bio divlji zapad a sto su kazne vece disciplina je bolja a time i bezbijednost ucesnika u saobracaju.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#5 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Nabucco »

Ja sam 2005 prošao kroz crveno (nikog ometo, nije bilo nikog na raskrsnici, ja se zamislio, upalilo se zeleno za skretanje lijevo a ja rasplaio pravo :D ), kad odma odnekle civilno auto iza mene i hop. Slali oni jedno 2-3 godine, izašlo je to sa sudskim toškovima i na 500KM. I vise ne šalju, u međuvremenu sam prodao to auto, kupio novo, registravao. I niko mi nista nije govorio, cak kad sam prevodio stan, od suda dobio papir da sam totalno cist od bilo kakvih poreza i kazni. Da li je to zastarilo, ili cu i ja imati problema iduce godine kad budem mjenjao vozacku?

(Otad nikad vise kroz crveno nisam pršo :-D )
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#6 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Erzsebet »

%tacno* wrote:
mahir985 wrote:Posto mi je vozacka istekla krenuo sam da izvadim novu. Izvadio ljekarsko, medjutim teta na salteru mi rece da ne mogu da izvadim novu vozacku jer imam ne placenih kazni. Ukupna cifra je oko 400KM. Ima tu kazni iz 2008 godine pa na dalje.

Mene sad konkretno zanima da li postoji neki zakon o zastari, da barem ne moram platiti puni iznos.

Vecina kazni se odnosi na pojas ili ugasena svijetla, ili prekoracenje brzine, znaci nista preozbiljno.
Kazna je kazna. Cekaj jos godinu dana da ti bar jednu smanje... :-) umjesto da budes savjestan vozac i da ne dovodis druge a i sebe u nezgodnu situaciju.
Jos da nema tih kazni na cestama bi bio divlji zapad a sto su kazne vece disciplina je bolja a time i bezbijednost ucesnika u saobracaju.
I korupcija je veća...
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#7 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Erzsebet »

ismir123 wrote:Ja sam 2005 prošao kroz crveno (nikog ometo, nije bilo nikog na raskrsnici, ja se zamislio, upalilo se zeleno za skretanje lijevo a ja rasplaio pravo :D ), kad odma odnekle civilno auto iza mene i hop. Slali oni jedno 2-3 godine, izašlo je to sa sudskim toškovima i na 500KM. I vise ne šalju, u međuvremenu sam prodao to auto, kupio novo, registravao. I niko mi nista nije govorio, cak kad sam prevodio stan, od suda dobio papir da sam totalno cist od bilo kakvih poreza i kazni. Da li je to zastarilo, ili cu i ja imati problema iduce godine kad budem mjenjao vozacku?

(Otad nikad vise kroz crveno nisam pršo :-D )
Nekad je to bilo dvije godine, vjerovatno u tvom slučaju, a sad je pet.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#8 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Keiko »

mahir985 wrote: Vecina kazni se odnosi na pojas ili ugasena svijetla, ili prekoracenje brzine, znaci nista preozbiljno.
:roll:
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#9 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mahir985 »

Hvala na odgovorima

@tacno
@irishgirl

Ja ne divljam po cesti a kamoli da ugrozim druge saucesnike, kada prekoracim brzinu to je na pravcu i bez drugih auta na putu, i to za 20-25 Km/h. Sto cine odprilike 80% vozaca. A za svijetla sam naravno fasovao po danu, primjetio bih valjda da vozim bez svijetala po noci :-)

Da se razumijemo zakone o saobracaju naravno postoje sa razlogom i slazem se da treba svaki prekrsaj kazniti i to debelo, ALI to je moguce u normalnoj drzavi. Medjutim kod nas lokalni mangupi/mafijasi/politicari/komsije, poznanici drotova i ostale guzonje divljaju po cesti kako hoce a drotovi nece da ih diraju. Al hoce meni da naplati jer nisam vezan ili sam zaboravio upaliti svijetla u sred bijela dana. Eh evo vam qur...

A kada se uz to jos uzme u obzir da novac od kazni ide u budget iz kojeg nasi politicari uzimaju kada i koliko hoce, tek onda mi se ne placa.

Nije problem, napisi mi kaznu, ali je onda napisi i svakome drugom. Dok ne budemo svi ravnopravni gledat na sve moguce nacine da ne dam ni marku bagri lopovskoj.
svemirska_vjeverica
Posts: 311
Joined: 11/12/2011 22:32
Location: Donji Cevljanovici
Contact:

#10 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by svemirska_vjeverica »

mahir985 wrote:Hvala na odgovorima

@tacno
@irishgirl

Ja ne divljam po cesti a kamoli da ugrozim druge saucesnike, kada prekoracim brzinu to je na pravcu i bez drugih auta na putu, i to za 20-25 Km/h. Sto cine odprilike 80% vozaca. A za svijetla sam naravno fasovao po danu, primjetio bih valjda da vozim bez svijetala po noci :-)

Da se razumijemo zakone o saobracaju naravno postoje sa razlogom i slazem se da treba svaki prekrsaj kazniti i to debelo, ALI to je moguce u normalnoj drzavi. Medjutim kod nas lokalni mangupi/mafijasi/politicari/komsije, poznanici drotova i ostale guzonje divljaju po cesti kako hoce a drotovi nece da ih diraju. Al hoce meni da naplati jer nisam vezan ili sam zaboravio upaliti svijetla u sred bijela dana. Eh evo vam qur...

A kada se uz to jos uzme u obzir da novac od kazni ide u budget iz kojeg nasi politicari uzimaju kada i koliko hoce, tek onda mi se ne placa.

Nije problem, napisi mi kaznu, ali je onda napisi i svakome drugom. Dok ne budemo svi ravnopravni gledat na sve moguce nacine da ne dam ni marku bagri lopovskoj.
:thumbup: Upravo, slazem se sa tobom. Zato kreni od sebe, plati kaznu i postani primjer drugima!
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#11 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Keiko »

mahir985 wrote:Hvala na odgovorima

@tacno
@irishgirl

Ja ne divljam po cesti a kamoli da ugrozim druge saucesnike, kada prekoracim brzinu to je na pravcu i bez drugih auta na putu, i to za 20-25 Km/h. Sto cine odprilike 80% vozaca. A za svijetla sam naravno fasovao po danu, primjetio bih valjda da vozim bez svijetala po noci :-)

Da se razumijemo zakone o saobracaju naravno postoje sa razlogom i slazem se da treba svaki prekrsaj kazniti i to debelo, ALI to je moguce u normalnoj drzavi. Medjutim kod nas lokalni mangupi/mafijasi/politicari/komsije, poznanici drotova i ostale guzonje divljaju po cesti kako hoce a drotovi nece da ih diraju. Al hoce meni da naplati jer nisam vezan ili sam zaboravio upaliti svijetla u sred bijela dana. Eh evo vam qur...

A kada se uz to jos uzme u obzir da novac od kazni ide u budget iz kojeg nasi politicari uzimaju kada i koliko hoce, tek onda mi se ne placa.

Nije problem, napisi mi kaznu, ali je onda napisi i svakome drugom. Dok ne budemo svi ravnopravni gledat na sve moguce nacine da ne dam ni marku bagri lopovskoj.
:-D Ma kontam ja tebe samo mi je :shock: da je voznja bez pojasa 'manji prekrsaj' jer u slucaju nesrece jedan ne-vezan moze bukvalno pobit' sve (vezane) putnike u istom autu. Ja licno upalim svjetla kad kupim auto i vise ne gasim iako ovdje nisu obavezna po danu. Nema mi nista gore nego sivo vrijeme, siva cesta I onda jos srebrni auto bez svjetala sto 'izlijece' odnekud. A sto se brzine tice, zabrzam ponekad na autoputu jer ovdje nema policije sto te hvata vec su sve kamere :-D . Nisam te imala namjeru naljutit' al' sad fino plati te kazne, pamet u glavu I pazljivo na cesti.
Last edited by Keiko on 13/03/2013 00:23, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Edin H. »

Mahir pravednik, a ne kabadahija na cesti :dance:

:mrgreen:
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#13 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mahir985 »

svemirska_vjeverica wrote:
mahir985 wrote:Hvala na odgovorima

@tacno
@irishgirl

Ja ne divljam po cesti a kamoli da ugrozim druge saucesnike, kada prekoracim brzinu to je na pravcu i bez drugih auta na putu, i to za 20-25 Km/h. Sto cine odprilike 80% vozaca. A za svijetla sam naravno fasovao po danu, primjetio bih valjda da vozim bez svijetala po noci :-)

Da se razumijemo zakone o saobracaju naravno postoje sa razlogom i slazem se da treba svaki prekrsaj kazniti i to debelo, ALI to je moguce u normalnoj drzavi. Medjutim kod nas lokalni mangupi/mafijasi/politicari/komsije, poznanici drotova i ostale guzonje divljaju po cesti kako hoce a drotovi nece da ih diraju. Al hoce meni da naplati jer nisam vezan ili sam zaboravio upaliti svijetla u sred bijela dana. Eh evo vam qur...

A kada se uz to jos uzme u obzir da novac od kazni ide u budget iz kojeg nasi politicari uzimaju kada i koliko hoce, tek onda mi se ne placa.

Nije problem, napisi mi kaznu, ali je onda napisi i svakome drugom. Dok ne budemo svi ravnopravni gledat na sve moguce nacine da ne dam ni marku bagri lopovskoj.
:thumbup: Upravo, slazem se sa tobom. Zato kreni od sebe, plati kaznu i postani primjer drugima!
Hvala za sugestiju, siguran sam da kada guzonje vide kako ja uzorno placam kazne, da ce i oni odmah slijediti :thumbup: :roll:
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#14 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mahir985 »

Edin H. wrote:Mahir pravednik, a ne kabadahija na cesti :dance:

:mrgreen:
:D
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#15 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mahir985 »

irishgirl wrote:
mahir985 wrote:Hvala na odgovorima

@tacno
@irishgirl

Ja ne divljam po cesti a kamoli da ugrozim druge saucesnike, kada prekoracim brzinu to je na pravcu i bez drugih auta na putu, i to za 20-25 Km/h. Sto cine odprilike 80% vozaca. A za svijetla sam naravno fasovao po danu, primjetio bih valjda da vozim bez svijetala po noci :-)

Da se razumijemo zakone o saobracaju naravno postoje sa razlogom i slazem se da treba svaki prekrsaj kazniti i to debelo, ALI to je moguce u normalnoj drzavi. Medjutim kod nas lokalni mangupi/mafijasi/politicari/komsije, poznanici drotova i ostale guzonje divljaju po cesti kako hoce a drotovi nece da ih diraju. Al hoce meni da naplati jer nisam vezan ili sam zaboravio upaliti svijetla u sred bijela dana. Eh evo vam qur...

A kada se uz to jos uzme u obzir da novac od kazni ide u budget iz kojeg nasi politicari uzimaju kada i koliko hoce, tek onda mi se ne placa.

Nije problem, napisi mi kaznu, ali je onda napisi i svakome drugom. Dok ne budemo svi ravnopravni gledat na sve moguce nacine da ne dam ni marku bagri lopovskoj.
:-D Ma kontam ja tebe samo mi je :shock: da je voznja bez pojasa 'manji prekrsaj' jer u slucaju nesrece jedan ne-vezan moze bukvalno pobit' sve (vezane) putnike u istom autu. Ja licno upalim svjetla kad kupim auto i vise ne gasim iako ovdje nisu obavezna po danu. Nema mi nista gore nego sivo vrijeme, siva cesta I onda jos srebrni auto bez svjetala sto 'izlijece' odnekud. A sto se brzine tice, zabrzam ponekad na autoputu jer ovdje nema policije sto te hvata vec su sve kamere :-D . Nisam te imala namjeru naljutit' al' sad fino plati te kazne, pamet u glavu I pazljivo na cesti.
Ma nema ljutnje :thumbup:

E blago tebi. Kod tebe policiju ne zanima ko si kada te zaustave, a hajd samo pokusaj dati mu cvaju da ti progleda kroz prste :run:

Kontam ja sve sto si rekla, ali sam do sada mislio da samo sebe ugrozavas ako se ne vezes, zanima me kako mogu pobiti ostale putnike ako nisam vezan :?:
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#16 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Keiko »

mahir985 wrote:
irishgirl wrote:
mahir985 wrote:Hvala na odgovorima

@tacno
@irishgirl

Ja ne divljam po cesti a kamoli da ugrozim druge saucesnike, kada prekoracim brzinu to je na pravcu i bez drugih auta na putu, i to za 20-25 Km/h. Sto cine odprilike 80% vozaca. A za svijetla sam naravno fasovao po danu, primjetio bih valjda da vozim bez svijetala po noci :-)

Da se razumijemo zakone o saobracaju naravno postoje sa razlogom i slazem se da treba svaki prekrsaj kazniti i to debelo, ALI to je moguce u normalnoj drzavi. Medjutim kod nas lokalni mangupi/mafijasi/politicari/komsije, poznanici drotova i ostale guzonje divljaju po cesti kako hoce a drotovi nece da ih diraju. Al hoce meni da naplati jer nisam vezan ili sam zaboravio upaliti svijetla u sred bijela dana. Eh evo vam qur...

A kada se uz to jos uzme u obzir da novac od kazni ide u budget iz kojeg nasi politicari uzimaju kada i koliko hoce, tek onda mi se ne placa.

Nije problem, napisi mi kaznu, ali je onda napisi i svakome drugom. Dok ne budemo svi ravnopravni gledat na sve moguce nacine da ne dam ni marku bagri lopovskoj.
:-D Ma kontam ja tebe samo mi je :shock: da je voznja bez pojasa 'manji prekrsaj' jer u slucaju nesrece jedan ne-vezan moze bukvalno pobit' sve (vezane) putnike u istom autu. Ja licno upalim svjetla kad kupim auto i vise ne gasim iako ovdje nisu obavezna po danu. Nema mi nista gore nego sivo vrijeme, siva cesta I onda jos srebrni auto bez svjetala sto 'izlijece' odnekud. A sto se brzine tice, zabrzam ponekad na autoputu jer ovdje nema policije sto te hvata vec su sve kamere :-D . Nisam te imala namjeru naljutit' al' sad fino plati te kazne, pamet u glavu I pazljivo na cesti.
Ma nema ljutnje :thumbup:

E blago tebi. Kod tebe policiju ne zanima ko si kada te zaustave, a hajd samo pokusaj dati mu cvaju da ti progleda kroz prste :run:

Kontam ja sve sto si rekla, ali sam do sada mislio da samo sebe ugrozavas ako se ne vezes, zanima me kako mogu pobiti ostale putnike ako nisam vezan :?:
Mene U 13 godina jos ni jednom nije zaustavila policija jer to jednostavno ne rade.

U slucaju frontalnog sudara ili prevrtanja nevezani putnik 'leti' po autu I na taj nacin ugrozava sebe I ostale putnike U vozilu. Pogledat cu sutra da ti nadjem link za road safety video jer moram priznat' da mi to prije nije padalo na pamet.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by _Reds_ »

Koliko sam ja citao, i koliko znam, samo auto ne mozes registrovati ako imas kazne.

Vozacku mozes zamjeniti, prije nije moglo ali u zadnjih godinu i nesto moze, bez da platis kazne.

http://www.bmw-club.ba/showthread.php?1 ... ke-dozvole
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#18 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by miki27A »

@mahir985 evo drug izvoli: (ovo je samo kad je jedan nevezan, ostali su vezani....)



Nadam se da ces se nakon pogledanog videa poceti vezati: i ti i suvozac, i oni na zadnjem sjedistu, i djeca... ma svi!
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#19 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by covjekizsjene »

_Reds_ wrote:Koliko sam ja citao, i koliko znam, samo auto ne mozes registrovati ako imas kazne.

Vozacku mozes zamjeniti, prije nije moglo ali u zadnjih godinu i nesto moze, bez da platis kazne.

http://www.bmw-club.ba/showthread.php?1 ... ke-dozvole
Hvala za ovo :)
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#20 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by Keiko »

miki27A wrote:@mahir985 evo drug izvoli: (ovo je samo kad je jedan nevezan, ostali su vezani....)



Nadam se da ces se nakon pogledanog videa poceti vezati: i ti i suvozac, i oni na zadnjem sjedistu, i djeca... ma svi!
Hvala Miki27A, ovaj sam i ja htjela postavit'. Ovdje su u zadnjih 10-tak godina puno mijenjali zakone o sigurnosti u prometu sve na osnovu statistike i raznoraznih istrazivanja. Svi putnici moraju biti vezani, djeca u odgovarajucim sjedalicama, nema price na mobitel, maglenki kad nema magle, alkohol 0, a za voznju iznad ogranicenja (cak i nekih 5-6km/h) su utvrdili da nesrece i pri malim prekoracenjima brzine imaju daleko teze posljedice nego kada se vozilo krece u skladu sa ogranicenjem.

Nije mi namjera popovat' nikome ali po meni je skoro gora mogucnost neciste savjesti u slucaju da se desi nesto sto se moglo sprijeciti. Kao sto rekoh, pamet u glavu i pazljivo na cesti jer nikad ne znas ko dolazi iz suprotnog pravca ili iza coska a novcana kazna je jos i najmanje zlo koje se vozacu moze desiti.
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#21 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mahir985 »

_Reds_ wrote:Koliko sam ja citao, i koliko znam, samo auto ne mozes registrovati ako imas kazne.

Vozacku mozes zamjeniti, prije nije moglo ali u zadnjih godinu i nesto moze, bez da platis kazne.

http://www.bmw-club.ba/showthread.php?1 ... ke-dozvole
Evo sad procitao thread, ali mi nije jasno sto onda teta na salteru tvrdi da mi ne moze produziti vozacku dok ne platim kazne. Govori kao sistem u racunaru joj uopste ne dozvoljava da unese podatke dok imam ne placenih kazni :?

Evo trazio sam na google-u ali nikako da nadjem zakon koji bi razjasnio stvar.
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#22 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mahir985 »

irishgirl wrote:
miki27A wrote:@mahir985 evo drug izvoli: (ovo je samo kad je jedan nevezan, ostali su vezani....)



Nadam se da ces se nakon pogledanog videa poceti vezati: i ti i suvozac, i oni na zadnjem sjedistu, i djeca... ma svi!
Hvala Miki27A, ovaj sam i ja htjela postavit'. Ovdje su u zadnjih 10-tak godina puno mijenjali zakone o sigurnosti u prometu sve na osnovu statistike i raznoraznih istrazivanja. Svi putnici moraju biti vezani, djeca u odgovarajucim sjedalicama, nema price na mobitel, maglenki kad nema magle, alkohol 0, a za voznju iznad ogranicenja (cak i nekih 5-6km/h) su utvrdili da nesrece i pri malim prekoracenjima brzine imaju daleko teze posljedice nego kada se vozilo krece u skladu sa ogranicenjem.

Nije mi namjera popovat' nikome ali po meni je skoro gora mogucnost neciste savjesti u slucaju da se desi nesto sto se moglo sprijeciti. Kao sto rekoh, pamet u glavu i pazljivo na cesti jer nikad ne znas ko dolazi iz suprotnog pravca ili iza coska a novcana kazna je jos i najmanje zlo koje se vozacu moze desiti.
Ma naravno da bi se trebali svi vezati, meni se samo ne placa kazna :mrgreen:
A iz mog licnog iskustva vezanje pojasa je cisto stvar navike. Nisam imao naviku vezati se dok nisam poceo voziti auto u kojem bibice onaj iritantan zvuk dok ne stavis pojas. To je prava stvar :D Nazalost sada ponovo vozim auto koje nema to upozorenje pa se i rijetko vezem :zoka:
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#23 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by TheDocToR »

Istekla vozacka 2010.god., uredno obavio ljekarski test, kroz staklo na salteru vidio novu produzenu vozacku dozvolu, ali ne daju mi dok ne platim kazne.

Koji je to novi zakon na osnovu kojeg mozes preuzeti vozacku dozvolu (citao sam forum nisu se pozvali na neki zakon nego samo konstatovali) ?

Edit: Ponovo nazvao CIPS N Sarajevo 033716310 nemoguce preuzeti vozacku dok se ne plate kazne, ne sirite dezinformacije.
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#24 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by covjekizsjene »

TheDocToR wrote:Istekla vozacka 2010.god., uredno obavio ljekarski test, kroz staklo na salteru vidio novu produzenu vozacku dozvolu, ali ne daju mi dok ne platim kazne.

Koji je to novi zakon na osnovu kojeg mozes preuzeti vozacku dozvolu (citao sam forum nisu se pozvali na neki zakon nego samo konstatovali) ?
Citaj malo , 2011 uveden zakon :) I meni rece poznanik rece da je digao vozacku ,a da nije platio kazne 8-)
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#25 Re: Kazne za saobracajni prekrsaj - Zastara?

Post by mahir985 »

covjekizsjene wrote:
TheDocToR wrote:Istekla vozacka 2010.god., uredno obavio ljekarski test, kroz staklo na salteru vidio novu produzenu vozacku dozvolu, ali ne daju mi dok ne platim kazne.

Koji je to novi zakon na osnovu kojeg mozes preuzeti vozacku dozvolu (citao sam forum nisu se pozvali na neki zakon nego samo konstatovali) ?
Citaj malo , 2011 uveden zakon :) I meni rece poznanik rece da je digao vozacku ,a da nije platio kazne 8-)
Pa dobro da se ne bi igrali gluhi telefona da li ima neko link za taj zakon, rovio sam po stranici ministarstva komunikacija i prometa ali nista ne mogu naci. Moguce da bagra pokusava na foru da naplati kazne...
Post Reply