Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#401 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Ciprol »

Pratim :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#402 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by nepass1 »

Pa danas kod hose komerca i unikredit banke na autobuskom parkirana policija, policajac izasao jos sa onim zutim prslukom. Cetiri auta parkirana, ni da ih pogleda.
Sta ocekivati onda.
Komercijala stala u desnu traku da primi putnike :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#403 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu »

zavezata-vreca wrote:sacekaj vlasnika pa mu reci da si zvao muriju, nemoj iza zavjese se kriti.

što bi to radio,čekati par sati?,nema pametnijeg posla niko nego cekati kretena kad ce se pojaviti
dorkcic
Posts: 754
Joined: 19/12/2008 20:26

#404 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by dorkcic »

zavezata-vreca wrote:e cuj zvati muriju jer nisi karo godinu pa ti sve ide na kurac ... koliko zlobe u ljudima boze sacuvaj.
A kako da čovjek u invalidskim kolicima ili majka s bebom prođu trotoarom na koji si ti parkirao?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#405 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu »

dorkcic wrote:
zavezata-vreca wrote:e cuj zvati muriju jer nisi karo godinu pa ti sve ide na kurac ... koliko zlobe u ljudima boze sacuvaj.
A kako da čovjek u invalidskim kolicima ili majka s bebom prođu trotoarom na koji si ti parkirao?

ili bilo koji pješak,kojem je taj trotoar i namijenjen za kretanje
dorkcic
Posts: 754
Joined: 19/12/2008 20:26

#406 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by dorkcic »

Tačno tako, zašto bi iko uopće trebao da silazi na cestu i rizikuje svoj život i zdravlje samo da bi papak parkirao gdje mu je ćeif?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#407 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu »

dorkcic wrote:Tačno tako, zašto bi iko uopće trebao da silazi na cestu i rizikuje svoj život i zdravlje samo da bi papak parkirao gdje mu je ćeif?

da,nema mjesta na parkingu pred zgradom,ima na drugom 50 metara dalje,nema ni tu ima na onom 100 metara dalje
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#408 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by to je to »

zavezata-vreca wrote:sacekaj vlasnika pa mu reci da si zvao muriju, nemoj iza zavjese se kriti.
A zašto? Da mu se ne treba možda izvinuti jer je zvao policiju?

Za ova parkiranja po trotoarima treba oduzimati auta pa makar na par dana.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#410 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Control panel »

I dalje zovem policiju nece da dodju, ekopoliciju takodje.
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#411 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by The BEN10 »

kakavdanakneiskustvu wrote:iz zenice

https://www.zenicablog.com/foto-konacno ... -kineskog/
sinoć se jedan džaho na FB žali što je za vrijeme džume kažnjen od policije zbog nepropisnog parkiranja. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#412 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu »

The BEN10 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:iz zenice

https://www.zenicablog.com/foto-konacno ... -kineskog/
sinoć se jedan džaho na FB žali što je za vrijeme džume kažnjen od policije zbog nepropisnog parkiranja. :D

ma da,kad su džuma,misa,treba da prestanu vaziti zemaljski zakoni za te kabadahije
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#413 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Logovan »

The BEN10 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:iz zenice

https://www.zenicablog.com/foto-konacno ... -kineskog/
sinoć se jedan džaho na FB žali što je za vrijeme džume kažnjen od policije zbog nepropisnog parkiranja. :D
:roll: :run: Idiot.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#414 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Thorgerson »

zavezata-vreca wrote:e cuj zvati muriju jer nisi karo godinu pa ti sve ide na kurac ... koliko zlobe u ljudima boze sacuvaj.
Ti kao nekakvo dijete.

Kakva je zloba jebote ako kreten parkira auto i ja sa djetetom ne mogu proci? Il nebitno sam kada hodam, moram se jebavati, provlaciti. Moram sici na trotoar, rizikovati da me udari auto. A parking 50m,100m, 300m dalje?

Takvom idiotu cu zvati policiju uvijek.

I nemoj vadjenja i policija parkira. Pa parkiraju istina, ali koliko puta si ih vidio? Pa ne mogu ni oni raditi sta hoce bas uvijek. Ja fkt imam razumijevanja ako bas nema parkinga - ok, ali ako ima i ako je idiot mrsko prosetati 50m za to nemam razumijevanje. Ako ja mogu parkirati u garazi, nositi potom dvije kese u ruci i dijete u narucju, laptop i torbu i preci 200m, noseci sve to u cemu je problem? Naravno da cu bit nadrkan kad noseci sve to naidjem na kretena koji je ostavio auto nasred trotoara, prolaza, ispred haustora i sl.

Fazon je samo navika. Ono kad navikne na trotoar 5m od stana da parkira, to se samo markama moze izbit iz takve tikve. Mi stanari licno isprobali i uspjeli, vise niko ne pomislja da parkira u prolaz niti trotoar - jer kazna stize u roku od 10 do 15 minuta. Jebiga, ne guzimo, ali barem nema auta razbacanih okolo. :oops:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#415 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Thorgerson »

Neku noc gledam policija sa novom sedmicom, stoji pored auta koje je nepropisno parkirano uslikase ga i odose. E sad nisam uspio prije toga vidjeti jesu li ista pisali - ili je to mozda neki novi fazon uslikaju i onda napisu kaznu? Ili nesto trece?

Jer do sada nisam vidio da policija slika ako je neko nepropisno parkirao? Ili mozda nisam obracao paznju na to.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24884
Joined: 08/09/2005 20:08

#416 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Haris.ba »

Thorgerson wrote:Neku noc gledam policija sa novom sedmicom, stoji pored auta koje je nepropisno parkirano uslikase ga i odose. E sad nisam uspio prije toga vidjeti jesu li ista pisali - ili je to mozda neki novi fazon uslikaju i onda napisu kaznu? Ili nesto trece?

Jer do sada nisam vidio da policija slika ako je neko nepropisno parkirao? Ili mozda nisam obracao paznju na to.

Koja policijska uprava?

Imaju neki organizaciju da samo slikaju, a kolege u kancelariji stancaju prekrsajne u salju postom.

Sto je i logicno. Kad su vec na terenu da ne gube vrijeme na pisanje naloga.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#417 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by Thorgerson »

Haris.ba wrote:
Thorgerson wrote:Neku noc gledam policija sa novom sedmicom, stoji pored auta koje je nepropisno parkirano uslikase ga i odose. E sad nisam uspio prije toga vidjeti jesu li ista pisali - ili je to mozda neki novi fazon uslikaju i onda napisu kaznu? Ili nesto trece?

Jer do sada nisam vidio da policija slika ako je neko nepropisno parkirao? Ili mozda nisam obracao paznju na to.

Koja policijska uprava?

Imaju neki organizaciju da samo slikaju, a kolege u kancelariji stancaju prekrsajne u salju postom.

Sto je i logicno. Kad su vec na terenu da ne gube vrijeme na pisanje naloga.
Mojmilo...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#418 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Thorgerson wrote:
zavezata-vreca wrote:e cuj zvati muriju jer nisi karo godinu pa ti sve ide na kurac ... koliko zlobe u ljudima boze sacuvaj.
Ti kao nekakvo dijete.

Kakva je zloba jebote ako kreten parkira auto i ja sa djetetom ne mogu proci? Il nebitno sam kada hodam, moram se jebavati, provlaciti. Moram sici na trotoar, rizikovati da me udari auto. A parking 50m,100m, 300m dalje?

Takvom idiotu cu zvati policiju uvijek.

I nemoj vadjenja i policija parkira. Pa parkiraju istina, ali koliko puta si ih vidio? Pa ne mogu ni oni raditi sta hoce bas uvijek. Ja fkt imam razumijevanja ako bas nema parkinga - ok, ali ako ima i ako je idiot mrsko prosetati 50m za to nemam razumijevanje. Ako ja mogu parkirati u garazi, nositi potom dvije kese u ruci i dijete u narucju, laptop i torbu i preci 200m, noseci sve to u cemu je problem? Naravno da cu bit nadrkan kad noseci sve to naidjem na kretena koji je ostavio auto nasred trotoara, prolaza, ispred haustora i sl.

Fazon je samo navika. Ono kad navikne na trotoar 5m od stana da parkira, to se samo markama moze izbit iz takve tikve. Mi stanari licno isprobali i uspjeli, vise niko ne pomislja da parkira u prolaz niti trotoar - jer kazna stize u roku od 10 do 15 minuta. Jebiga, ne guzimo, ali barem nema auta razbacanih okolo. :oops:

:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#419 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Thorgerson wrote:Neku noc gledam policija sa novom sedmicom, stoji pored auta koje je nepropisno parkirano uslikase ga i odose. E sad nisam uspio prije toga vidjeti jesu li ista pisali - ili je to mozda neki novi fazon uslikaju i onda napisu kaznu? Ili nesto trece?

Jer do sada nisam vidio da policija slika ako je neko nepropisno parkirao? Ili mozda nisam obracao paznju na to.

obicno kad uslikaju ostave i nalog za brisačem
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#420 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by VladaFBiH »

pitanje: da li je pametnije zvati 122 pa da prebace na lokalnu PU ili zvati direktno lokalnu PU?

Nedavno mi je jedan prijatelj koji ima veze sa policijom rekao da kada zoveš 122 i oni te prebace na lokalce ti isti lokalci moraju poslati izvještaj šta su uradili i da teško mogu više od 1-2x izbjeći kažnjavanje "svoje raje" odnosno da ne odu uopšte na lice mjesta
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#421 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by supercali »

Ja zovnem pu mada te i oni prebacuju
122 smatram za hitne slucajeve tako da pokusavam da ne zauzimam liniju tu ili osoblje koje se tu javlja
E sada ako je ovo istina sto pises onda bi trebalo preko 122 jer ima vise koristi
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#422 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by nepass1 »

VladaFBiH wrote:pitanje: da li je pametnije zvati 122 pa da prebace na lokalnu PU ili zvati direktno lokalnu PU?

Nedavno mi je jedan prijatelj koji ima veze sa policijom rekao da kada zoveš 122 i oni te prebace na lokalce ti isti lokalci moraju poslati izvještaj šta su uradili i da teško mogu više od 1-2x izbjeći kažnjavanje "svoje raje" odnosno da ne odu uopšte na lice mjesta
Ja zovem 122 jer se ovi ne javljaju na ilidzi kad direktno zoves.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#423 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by sabina1 »

nepass1 wrote:
VladaFBiH wrote:pitanje: da li je pametnije zvati 122 pa da prebace na lokalnu PU ili zvati direktno lokalnu PU?

Nedavno mi je jedan prijatelj koji ima veze sa policijom rekao da kada zoveš 122 i oni te prebace na lokalce ti isti lokalci moraju poslati izvještaj šta su uradili i da teško mogu više od 1-2x izbjeći kažnjavanje "svoje raje" odnosno da ne odu uopšte na lice mjesta
Ja zovem 122 jer se ovi ne javljaju na ilidzi kad direktno zoves.
Ma opet nikakve fajde.
Katastrofa.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#424 Re: Kazne MUP-a za parkiranje po trotoarima u naseljima

Post by vješalica »

ne moze sarajevo podnijeti doseljenike koji svaki dan se dovlače da rade na državnim sisama ili se zavljuju kod zelenaša da kupe lohotni stan u novosagrađenim objektima,jer čežnja za gradom i ostavljanje kućnog blata,je jača od svega
Post Reply