Kazna zbog "skripanja" tockova

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
OBI
Posts: 43
Joined: 25/06/2007 18:26

#1 Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by OBI »

Sinoc me drot zaustavio, kao lafo, javio mu kolega iz susjedne ulice, da sam ja kao naglo startovao sa semafora, da su gume zaskripale i da za to ima kazna(nekako sam se izvukao da ne pise, jer sam ga uvjerio da nisam naglo startao,a kamoli zaskripao, josh asfalt vlazan, mislim stvarno :D ), ali bash me zanima, jeli neko kaznjen za ovo, odnosno postoji li u zakonu odredba koja se toga tice???
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#2 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by Haris.ba »

Postoji za bezrazlozno naglo ubrzavanje i zaustavljanje auta uz prekomjernu buku. Mislim da je 30 kmica kazna. Sta je ta buka i koliko iznosi, i u kojim slucajevima ostaje na procjenu plavim stakorima i zoharima.
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#3 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by dottore »

Haris.ba wrote:Postoji za bezrazlozno naglo ubrzavanje i zaustavljanje auta uz prekomjernu buku. Mislim da je 30 kmica kazna. Sta je ta buka i koliko iznosi, i u kojim slucajevima ostaje na procjenu plavim stakorima i zoharima.

mislim da je 40 :mrgreen:

i to je htio da mu das za pivu i pecenje...i on je znao da nisi startao :thumbup:
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#4 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by VR6 »

Postoji kazna za to, 50 KM: "Vozač prilikom pokretanja vozila iz mjesta naglo povećava brzinu kretanja, na način da dolazi do stvaranja prekomjerne buke i škripe ( član 42 stav 3 )". Znaci to vrijedi samo za start iz mjesta, iako ce te za to rijetko zaustaviti, ja sam nedavno startao do njih sa semafora, pa me nisu dirali. U krivinu smijes uletiti uz vristanje guma, ako nemaju radar da dokazu da si vozio preko ogranicenja, nemogu ti nista...
OBI
Posts: 43
Joined: 25/06/2007 18:26

#5 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by OBI »

VR6 wrote:Postoji kazna za to, 50 KM: "Vozač prilikom pokretanja vozila iz mjesta naglo povećava brzinu kretanja, na način da dolazi do stvaranja prekomjerne buke i škripe ( član 42 stav 3 )". Znaci to vrijedi samo za start iz mjesta, iako ce te za to rijetko zaustaviti, ja sam nedavno startao do njih sa semafora, pa me nisu dirali. U krivinu smijes uletiti uz vristanje guma, ako nemaju radar da dokazu da si vozio preko ogranicenja, nemogu ti nista...
Pa to sam mu i ja rekao, gdje je dokaz, kaze dovoljna je izjava sluzbenog lica, niđe veze :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#6 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

OBI wrote:
VR6 wrote:Postoji kazna za to, 50 KM: "Vozač prilikom pokretanja vozila iz mjesta naglo povećava brzinu kretanja, na način da dolazi do stvaranja prekomjerne buke i škripe ( član 42 stav 3 )". Znaci to vrijedi samo za start iz mjesta, iako ce te za to rijetko zaustaviti, ja sam nedavno startao do njih sa semafora, pa me nisu dirali. U krivinu smijes uletiti uz vristanje guma, ako nemaju radar da dokazu da si vozio preko ogranicenja, nemogu ti nista...
Pa to sam mu i ja rekao, gdje je dokaz, kaze dovoljna je izjava sluzbenog lica, niđe veze :D
Nije da pravdam drotove ali u vecini slucajeva izjava sluzbenog lica je dovoljna, ti si naisao na nagodnog drota. :-)
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#7 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by boogy »

Na sudu je uvijek dovoljna "izjava službenog lica". Tvoja riječ protiv njegove na sudu ništa ne vrijedi.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#8 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by zgembo_sa »

Kamo srece da cesce kaznjavaju za ovo.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#9 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by sodom »

zgembo_sa wrote:Kamo srece da cesce kaznjavaju za ovo.
šuti, kako ću šlajdrat sa bicikletom onda? :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by Edin H. »

sodom wrote:
zgembo_sa wrote:Kamo srece da cesce kaznjavaju za ovo.
šuti, kako ću šlajdrat sa bicikletom onda? :lol:
Kakvo je doslo vrijeme jos ce i motoristima zabraniti da ga dizu na zadnji :shock:

U potpunosti se suosjecam sa OBI-jem. Pa covjek je doveden u nemogucu situaciju. Ne zapitate se da li je npr. trebu ubacio u auto. Pa nece valjda kao penzioner kretati :-)
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#11 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by corolla02 »

Edin H. wrote:
sodom wrote:
zgembo_sa wrote:Kamo srece da cesce kaznjavaju za ovo.
šuti, kako ću šlajdrat sa bicikletom onda? :lol:
Kakvo je doslo vrijeme jos ce i motoristima zabraniti da ga dizu na zadnji :shock:

U potpunosti se suosjecam sa OBI-jem. Pa covjek je doveden u nemogucu situaciju. Ne zapitate se da li je npr. trebu ubacio u auto. Pa nece valjda kao penzioner kretati :-)
Sve treba zabraniti sto narusava javni red i mir!
:)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by GandalfSivi »

Idu tri posta zaredom, prvi kaze da je kazna 30 KM, drugi da je 40 KM, a treci da je 50 KM :-) :-) :-)

Samo zamisljam sta ce biti ako se ova tema protegne na nekih 10 stranica...
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#13 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by Lesli Eldridž »

GandalfSivi wrote:Idu tri posta zaredom, prvi kaze da je kazna 30 KM, drugi da je 40 KM, a treci da je 50 KM :-) :-) :-)

Samo zamisljam sta ce biti ako se ova tema protegne na nekih 10 stranica...
Uzmi srednju vrijednost (40 KM). :D Tako nećeš napšraviti veliku grešku (+/- 10 KM) :D
edoze
Posts: 175
Joined: 05/09/2008 18:52
Location: Zenica

#14 Re: Kazna zbog "skripanja" tockova

Post by edoze »

mene htjeli pisat,vruce bilo,ja radio polukruzni i zaskripase gume (neke fusinaji sad na dzipu preko ljeta)
hoce frajer pisat,izvali mi i zakon,poce pricat...kaze 40KM...cener sve rijesio :D
Post Reply