Kazna za nepropisno parkiranje

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#1 Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

Image

Situacija ovakva. Komšija dobio kaznu zbog parkiranja ispod svog placa za dijelu puta koji pripada njegovom placu iako je put 1/8 jer u tom redu sa gornje strane je 8 vlasnika i tako se vodi u ZK.. Razlog za dolazak policije je kao nemogućnost izlazak vozila A sa svog placa iako je put širok 7,5 metara. Donjio dio puta je vlasništvu 1/6. Sam put nije javno dobro, tj.privatno je vlasništvo svih komšija koji tu žive. Da li je policajac imao osnova za pisanje kazne za nepropisno parkiranje i slijepa ulica je. Dalje nema puta.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by foxlife »

nije mi jasno zasto parkirati tu ako imas plac gdje sigurno moze parkirati boeing a ne auto
ocito je imao osnova jer je to put a ne njegov licni posjed
User avatar
Alf
Posts: 30
Joined: 29/10/2002 00:00

#3 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by Alf »

Pretpostavljam da je vozilo A neki kamion ili šleper pa nije mogao smotat lijevo ili desno od vozila B. Zar se nije moglo sve mirno riješiti?
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#4 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by nivla »

zobs se bas ne pita gdje je sta u katastru, covjek blokirao prilaz tudjoj parceli, dosla policija i napisana kazna, ometao prolaz na putu koji je zajednicki, cim je morala intervenisati policija znaci da nije bas nagodan i da je mislio da moze proci bezobrazluk koji je pokusao provesti
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#5 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

nivla wrote: 22/09/2021 17:33 zobs se bas ne pita gdje je sta u katastru, covjek blokirao prilaz tudjoj parceli, dosla policija i napisana kazna, ometao prolaz na putu koji je zajednicki, cim je morala intervenisati policija znaci da nije bas nagodan i da je mislio da moze proci bezobrazluk koji je pokusao provesti
Ako se ZOBS ne pita gdje je šta u katastru kako je osoba A izlazila prije sa svog olaca dok se ta druga parcela prelo puta nije prodala i dodao još jedan dio puta, tj.3.5 metara?
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#6 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

foxlife wrote: 22/09/2021 17:12 nije mi jasno zasto parkirati tu ako imas plac gdje sigurno moze parkirati boeing a ne auto
ocito je imao osnova jer je to put a ne njegov licni posjed
Parkirao čovjek ispred svog placa. Nije smetao nikome. 5 metara širine puta je dotična imala da komotno izađe. Nije šleper ako je BMW serije 2 😅
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#7 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

foxlife wrote: 22/09/2021 17:12 nije mi jasno zasto parkirati tu ako imas plac gdje sigurno moze parkirati boeing a ne auto
ocito je imao osnova jer je to put a ne njegov licni posjed
Put je privatno vlasništvo 8 lica sa jasnom dužinom i širinom tj.gornji dio kuća, dok donji dio kuća imaju svoj dio puta koji isto ima svoju tačnu dužinu i širinu. I ta dva puta su spojena i koriste se kao "zajednički". Takav je dogovor, ali se dešavaju svako malo te trzavice gore kod njih...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#8 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by foxlife »

upravo zato sto je zajednicki put ne vaze vise pravila mi se dogovorili da ce biti tako
ako je zajednicki onda niko od vas/njih nema pravo da parkira tu jer moze smetati drugome bez obzira sto ima 5 metara iza ili nebitno koliko
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#9 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by NediM17 »

I osoba A parkira ispred svog placa i sta onda?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by seoBIH »

Nije razmišljao sta ce neko drugi uraditi, već samo sta on radi
Naša posla.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#11 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

seoBIH wrote: 22/09/2021 21:25 Nije razmišljao sta ce neko drugi uraditi, već samo sta on radi
Naša posla.
Dobro druže, kako je ranije osoba A izlazila iz svog dvorišta kada nije bilo puta od parcele sa gornje strane. Bila je pod zakupom i sijalo se žito. 😁😁
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#12 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

foxlife wrote: 22/09/2021 21:19 upravo zato sto je zajednicki put ne vaze vise pravila mi se dogovorili da ce biti tako
ako je zajednicki onda niko od vas/njih nema pravo da parkira tu jer moze smetati drugome bez obzira sto ima 5 metara iza ili nebitno koliko
Zajednički jeste ali je privatno vlasništvo, i znaju se granice od oba puta. Malo je degutantno da se ranije moglo izlaziti bez beZ gornjeg puta. Sad ne moze.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#13 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

NediM17 wrote: 22/09/2021 21:23 I osoba A parkira ispred svog placa i sta onda?
I nek parkira jer više puta nema. Slijepa ulica.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#14 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

nivla wrote: 22/09/2021 17:33 zobs se bas ne pita gdje je sta u katastru, covjek blokirao prilaz tudjoj parceli, dosla policija i napisana kazna, ometao prolaz na putu koji je zajednicki, cim je morala intervenisati policija znaci da nije bas nagodan i da je mislio da moze proci bezobrazluk koji je pokusao provesti
Nije blokirano jer ta parcela ima svoj pristupni put. Prije nego ne ovaj gornji i nastao.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#15 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by studiorum_tuzlaensis »

Plati kaznu, a kad doticni BMW opet naleti i parkira tu drugi put izbuši mu sve gume i 1:1 je. Naravno, ako smiješ.

Sa državom nemaš razloga da se svađaš, jer objektivno kriv si kad se parkiras na cesti i na neobilježenom mjestu. Policajac je morao napisati kaznu jer je po pozivu zatekao auto u prekršaju. Ako je u katastru parcela "put" nije važno ko je vlasnik, zna se za šta služi i ko je nadležan da reguliše saobraćaj.


Btw. divni komšijski odnosi i komšije, kad se policija zove za takve stvari.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#16 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by vjeshalica »

Bolje i policija nego motike,krampe i lopate
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#17 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by Guadalajara »

studiorum_tuzlaensis wrote: 03/10/2021 15:00 Plati kaznu, a kad doticni BMW opet naleti i parkira tu drugi put izbuši mu sve gume i 1:1 je. Naravno, ako smiješ.

Sa državom nemaš razloga da se svađaš, jer objektivno kriv si kad se parkiras na cesti i na neobilježenom mjestu. Policajac je morao napisati kaznu jer je po pozivu zatekao auto u prekršaju. Ako je u katastru parcela "put" nije važno ko je vlasnik, zna se za šta služi i ko je nadležan da reguliše saobraćaj.


Btw. divni komšijski odnosi i komšije, kad se policija zove za takve stvari.
A od kad to Boga ti? Ja sam imao slučaj da nešto na prekršajnom priznam iako nisam odgovoran. I to mi drot šatro nešto sugeriše ispred sale za ročište. Nemoj da 3 sata sjedimo u sudnici.
, Korona ovo ono...K*rac sjediti ćemo i 5 i 6 sati ako treba. Naravno uz advokata. :oops:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#18 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by studiorum_tuzlaensis »

Al kriv je. Nema svrhe.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#19 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

studiorum_tuzlaensis wrote: 03/10/2021 15:00 Plati kaznu, a kad doticni BMW opet naleti i parkira tu drugi put izbuši mu sve gume i 1:1 je. Naravno, ako smiješ.

Sa državom nemaš razloga da se svađaš, jer objektivno kriv si kad se parkiras na cesti i na neobilježenom mjestu. Policajac je morao napisati kaznu jer je po pozivu zatekao auto u prekršaju. Ako je u katastru parcela "put" nije važno ko je vlasnik, zna se za šta služi i ko je nadležan da reguliše saobraćaj.


Btw. divni komšijski odnosi i komšije, kad se policija zove za takve stvari.
Ma nisam ja u pitanju.
Samo kažem da država nekad nije upravu što se tiče ovih stvari....
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#20 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

vjeshalica wrote: 03/10/2021 17:14 Bolje i policija nego motike,krampe i lopate
To je tačno. Plavi neka rješavaju ako to komšije ne žele na civilizovan način.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#21 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by sve na kvadrat »

studiorum_tuzlaensis wrote: 03/10/2021 17:41 Al kriv je. Nema svrhe.
To će sud da odluči. Komšo nije htio da prihvati odgovornost za to...
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#22 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by deogest »

foxlife wrote: 22/09/2021 17:12 nije mi jasno zasto parkirati tu ako imas plac gdje sigurno moze parkirati boeing a ne auto
ocito je imao osnova jer je to put a ne njegov licni posjed
Vani ne bi parkir'o onako sigurno. Nase ljude tacno samo treba po dzepu opalit. Koliko puta nisam mogao izaci od lika jer je zagradio 3 auta.
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2600
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#23 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by lonely_wolf »

Policija nije imala osnove da piše kaznu, mogla je posredovati u rješavanju situacije ali kaznu nije mogla napisati. Ovde se radi o privatnom vlasništvu i policija čak nije smjela ući bez naloga ili saglasnosti (svih) vlasnika, jer po ovome sutra može ući meni na plac i pisati mi kaznu zato što sam parkirao ispod šljive. Kao drugo ovde je 8 vlasnika koji su vlasnici "idealnog dijela" pa prema tome dobra volja gdje će ko parkirati tj. zagraditi svoj dio puta.
Komšijama bi bilo najbolje da taj pristupni put preknjiže na općinu i proglase ga javnim dobrom, pa da se općina stara o ljetnom i zimskom održavanju,a oni da se ne ganjaju sjekirama i ostalim ubojitim srestvima.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#24 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by preludezalude »

Da je put njegovo vlasnistvo tj da je 1/1 onda nebi bio problem tako parkirati. Posto je put 1/8 tj on je suvlasnik, onda njegovo SAMOVOLJNO raspolaganje tom imovinom je problem.
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2600
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#25 Re: Kazna za nepropisno parkiranje

Post by lonely_wolf »

Nažalost nije ovo jedini slučaj, ima ovoga koliko voliš.
Dovoljno je da ima jedan sa udjelom 1/100 pa da zajebaje koliko voliš i ne možeš mu ništa, njegova dobra volja kako će se ponašati.

btw: Ovde ne raspolaže on čitavom imovinom, nego svojim dijelom koji je "idealan".
Post Reply