Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Moderator: O'zone

Locked
nekome
Posts: 2924
Joined: 17/05/2011 10:41

#1251 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by nekome »

Voovo je vrsta ljudi koja ljudima govori da ne trebaju vezati pojas jer znaju jednog frajera od jarana koji da je bio vezan ne bi prezivio.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1252 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

Ako mislis na mene - uvijek se vezem, jer vezanje itekako ima i smisla i logike, za razliku od dugorocnog nosenja (uglavnom istih) maski.

Zasto mi neko ne da odgovor i na pitanje koje postavih, a tice se najboljih radnih/profesionalnih maski i usta i nosa punih prasine na kraju radnog dana?
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#1253 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by adsubzero »

salik79 wrote: 29/06/2021 19:04 Ako mislis na mene - uvijek se vezem, jer vezanje itekako ima i smisla i logike, za razliku od dugorocnog nosenja (uglavnom istih) maski.

Zasto mi neko ne da odgovor i na pitanje koje postavih, a tice se najboljih radnih/profesionalnih maski i usta i nosa punih prasine na kraju radnog dana?
Zasto mislis da si jedini koji je postavio to pitanje? Maske treba i mijenjati, naravno da se ne nosi jedna cijeli dan.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1254 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

adsubzero wrote: 29/06/2021 19:08
salik79 wrote: 29/06/2021 19:04 Ako mislis na mene - uvijek se vezem, jer vezanje itekako ima i smisla i logike, za razliku od dugorocnog nosenja (uglavnom istih) maski.

Zasto mi neko ne da odgovor i na pitanje koje postavih, a tice se najboljih radnih/profesionalnih maski i usta i nosa punih prasine na kraju radnog dana?
Zasto mislis da si jedini koji je postavio to pitanje? Maske treba i mijenjati, naravno da se ne nosi jedna cijeli dan.
Zasto moram misliti jesam li jedini postavio to pitanje? Ako je vec postavljano, a imas link na odgovor, samo proslijedi (ili mi reci gdje da trazim).

Treba ih mijenjati svakih 15-tak minuta, pogotovo na ovim vrucinama. Koliko ljudi si to moze priustiti u drzavi?
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#1255 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by adsubzero »

salik79 wrote: 29/06/2021 19:13
adsubzero wrote: 29/06/2021 19:08
salik79 wrote: 29/06/2021 19:04 Ako mislis na mene - uvijek se vezem, jer vezanje itekako ima i smisla i logike, za razliku od dugorocnog nosenja (uglavnom istih) maski.

Zasto mi neko ne da odgovor i na pitanje koje postavih, a tice se najboljih radnih/profesionalnih maski i usta i nosa punih prasine na kraju radnog dana?
Zasto mislis da si jedini koji je postavio to pitanje? Maske treba i mijenjati, naravno da se ne nosi jedna cijeli dan.
Zasto moram misliti jesam li jedini postavio to pitanje? Ako je vec postavljano, a imas link na odgovor, samo proslijedi (ili mi reci gdje da trazim).

Treba ih mijenjati svakih 15-tak minuta, pogotovo na ovim vrucinama. Koliko ljudi si to moze priustiti u drzavi?
Zato sto se te besmislice pricaju vec godinu i po. Niko ti nece dati tacan period. Ako je konstantno nosis, sat dva i promijeni, nema problema. Maska 10 feninga, pola marke dnevno sigurno sebi mozes priustiti, tako da ni to vise nema smisla spominjati.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1256 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

adsubzero wrote: 29/06/2021 20:07
salik79 wrote: 29/06/2021 19:13
adsubzero wrote: 29/06/2021 19:08

Zasto mislis da si jedini koji je postavio to pitanje? Maske treba i mijenjati, naravno da se ne nosi jedna cijeli dan.
Zasto moram misliti jesam li jedini postavio to pitanje? Ako je vec postavljano, a imas link na odgovor, samo proslijedi (ili mi reci gdje da trazim).

Treba ih mijenjati svakih 15-tak minuta, pogotovo na ovim vrucinama. Koliko ljudi si to moze priustiti u drzavi?
Zato sto se te besmislice pricaju vec godinu i po. Niko ti nece dati tacan period. Ako je konstantno nosis, sat dva i promijeni, nema problema. Maska 10 feninga, pola marke dnevno sigurno sebi mozes priustiti, tako da ni to vise nema smisla spominjati.
Sta je besmislica?! Ovo je vrlo lahko provjerljiv fakt.

Maska cim postane vlazna moras je mijenjati, a to nije ni sat ni dva, pogotovo ne na ovim vrucinama. Dakle 15-tak minuta do pola sata maksimalno. Uzmi prosjecnu cijenu maski otkako je ovo ludilo pocelo, onda uzmi u obzir da ju je potrebno mijenjati 2 na sat i konacno to pomnozi sa satima, danima i mjesecima nosenja. Onda mi reci do koje si cifre dosao.
tap3ah75
Posts: 5968
Joined: 07/09/2009 14:14

#1257 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by tap3ah75 »

Ja sam za svo ovo vrijeme nosao i iznosao tri (3) one klix maske.
I onda sam se prebacio na jednu platnenu koju sam stavljao oko vrata radi policije.
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#1258 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by adsubzero »

salik79 wrote: 29/06/2021 20:19
adsubzero wrote: 29/06/2021 20:07
salik79 wrote: 29/06/2021 19:13

Zasto moram misliti jesam li jedini postavio to pitanje? Ako je vec postavljano, a imas link na odgovor, samo proslijedi (ili mi reci gdje da trazim).

Treba ih mijenjati svakih 15-tak minuta, pogotovo na ovim vrucinama. Koliko ljudi si to moze priustiti u drzavi?
Zato sto se te besmislice pricaju vec godinu i po. Niko ti nece dati tacan period. Ako je konstantno nosis, sat dva i promijeni, nema problema. Maska 10 feninga, pola marke dnevno sigurno sebi mozes priustiti, tako da ni to vise nema smisla spominjati.
Sta je besmislica?! Ovo je vrlo lahko provjerljiv fakt.

Maska cim postane vlazna moras je mijenjati, a to nije ni sat ni dva, pogotovo ne na ovim vrucinama. Dakle 15-tak minuta do pola sata maksimalno. Uzmi prosjecnu cijenu maski otkako je ovo ludilo pocelo, onda uzmi u obzir da ju je potrebno mijenjati 2 na sat i konacno to pomnozi sa satima, danima i mjesecima nosenja. Onda mi reci do koje si cifre dosao.
U diskusiju o cijenama necu da ulazim, nekad je bilo problematicno zbog dostupnosti i cijene, danas nije tako. Maska ispunjava svoju svrhu, a do tebe je da li vodis racuna o svojoj higijeni ili ne. Maska je obavezna u zatvorenom prostoru i to je sve sto je bitno.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1259 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

adsubzero wrote: 29/06/2021 20:26
salik79 wrote: 29/06/2021 20:19
adsubzero wrote: 29/06/2021 20:07

Zato sto se te besmislice pricaju vec godinu i po. Niko ti nece dati tacan period. Ako je konstantno nosis, sat dva i promijeni, nema problema. Maska 10 feninga, pola marke dnevno sigurno sebi mozes priustiti, tako da ni to vise nema smisla spominjati.
Sta je besmislica?! Ovo je vrlo lahko provjerljiv fakt.

Maska cim postane vlazna moras je mijenjati, a to nije ni sat ni dva, pogotovo ne na ovim vrucinama. Dakle 15-tak minuta do pola sata maksimalno. Uzmi prosjecnu cijenu maski otkako je ovo ludilo pocelo, onda uzmi u obzir da ju je potrebno mijenjati 2 na sat i konacno to pomnozi sa satima, danima i mjesecima nosenja. Onda mi reci do koje si cifre dosao.
U diskusiju o cijenama necu da ulazim, nekad je bilo problematicno zbog dostupnosti i cijene, danas nije tako. Maska ispunjava svoju svrhu, a do tebe je da li vodis racuna o svojoj higijeni ili ne. Maska je obavezna u zatvorenom prostoru i to je sve sto je bitno.
Zasto ne zelis diskutovati?! Zato sto ti svi argumenti mogu usput biti oboreni? Kakve veze ima moja higijena s temom nase rasprave?! Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1260 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

Slozio bih se samo za uzak, zatvoren prostor, nakrcan ljudima - tu maska ima smisla, sve ostalo je ubleha i biznis.
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#1261 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by adsubzero »

salik79 wrote: 29/06/2021 20:31
adsubzero wrote: 29/06/2021 20:26
salik79 wrote: 29/06/2021 20:19

Sta je besmislica?! Ovo je vrlo lahko provjerljiv fakt.

Maska cim postane vlazna moras je mijenjati, a to nije ni sat ni dva, pogotovo ne na ovim vrucinama. Dakle 15-tak minuta do pola sata maksimalno. Uzmi prosjecnu cijenu maski otkako je ovo ludilo pocelo, onda uzmi u obzir da ju je potrebno mijenjati 2 na sat i konacno to pomnozi sa satima, danima i mjesecima nosenja. Onda mi reci do koje si cifre dosao.
U diskusiju o cijenama necu da ulazim, nekad je bilo problematicno zbog dostupnosti i cijene, danas nije tako. Maska ispunjava svoju svrhu, a do tebe je da li vodis racuna o svojoj higijeni ili ne. Maska je obavezna u zatvorenom prostoru i to je sve sto je bitno.
Zasto ne zelis diskutovati?! Zato sto ti svi argumenti mogu usput biti oboreni? Kakve veze ima moja higijena s temom nase rasprave?! Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
Zato sto je glupa prica, maska nije ni 10 feninga. Ako si pogan kao ovaj gore koji vjerovatno nosi jedne gace mjesec dana, slobodno nosi jednu istu masku. Ako vodis racuna o higijeni, sve i da mijenjas 4-5 dnevno to ti nije ni pola marke. A evo cekam da oboris jedan argument...
Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
Vazi - tek kad budes zivio u pecini izolovan od drustva. Dok predstavljas opasnost, bit ce ti nametnuto.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1262 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

adsubzero wrote: 29/06/2021 20:36
salik79 wrote: 29/06/2021 20:31
adsubzero wrote: 29/06/2021 20:26

U diskusiju o cijenama necu da ulazim, nekad je bilo problematicno zbog dostupnosti i cijene, danas nije tako. Maska ispunjava svoju svrhu, a do tebe je da li vodis racuna o svojoj higijeni ili ne. Maska je obavezna u zatvorenom prostoru i to je sve sto je bitno.
Zasto ne zelis diskutovati?! Zato sto ti svi argumenti mogu usput biti oboreni? Kakve veze ima moja higijena s temom nase rasprave?! Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
Zato sto je glupa prica, maska nije ni 10 feninga. Ako si pogan kao ovaj gore koji vjerovatno nosi jedne gace mjesec dana, slobodno nosi jednu istu masku. Ako vodis racuna o higijeni, sve i da mijenjas 4-5 dnevno to ti nije ni pola marke. A evo cekam da oboris jedan argument...
Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
Vazi - tek kad budes zivio u pecini izolovan od drustva. Dok predstavljas opasnost, bit ce ti nametnuto.
Koji argument?! :lol:

Da ne bi bio uhljup zrebao bih mijenjati masku cim se navlazi, a to je na maksimalno 20-tak minuta... Sve ostalo je suplja i daleko vise steti nego sto koristi.

Ko ce mi nametnuti? Gdje god moram nosuti masku ne zadrzavam se duze od 20 minuta. Sada, hvala Bogu, je vise nigdje ne moram nositi.
tap3ah75
Posts: 5968
Joined: 07/09/2009 14:14

#1263 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by tap3ah75 »

adsubzero wrote: 29/06/2021 20:36
salik79 wrote: 29/06/2021 20:31
adsubzero wrote: 29/06/2021 20:26

U diskusiju o cijenama necu da ulazim, nekad je bilo problematicno zbog dostupnosti i cijene, danas nije tako. Maska ispunjava svoju svrhu, a do tebe je da li vodis racuna o svojoj higijeni ili ne. Maska je obavezna u zatvorenom prostoru i to je sve sto je bitno.
Zasto ne zelis diskutovati?! Zato sto ti svi argumenti mogu usput biti oboreni? Kakve veze ima moja higijena s temom nase rasprave?! Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
Zato sto je glupa prica, maska nije ni 10 feninga. Ako si pogan kao ovaj gore koji vjerovatno nosi jedne gace mjesec dana, slobodno nosi jednu istu masku. Ako vodis racuna o higijeni, sve i da mijenjas 4-5 dnevno to ti nije ni pola marke. A evo cekam da oboris jedan argument...
Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
Vazi - tek kad budes zivio u pecini izolovan od drustva. Dok predstavljas opasnost, bit ce ti nametnuto.
Gaće se mjenjaju tradicionalno kad požutie sprijeda a posmeđe odppzadi.

Ali stvarno ko danas nosi igdje masku?
I unutra i vani.
Osim u Dajhmanu?
Čak su i u Waikikiju prestali govoriti ..... maskaa.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1264 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by spinel_ »

Jebale vas maske usta u glavu.
Nabio bih vam je da je ne mozete skinuti 24 sata.
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#1265 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Ajs_Nigrutin »

spinel_ wrote: 29/06/2021 21:50 Jebale vas maske usta u glavu.
Nabio bih vam je da je ne mozete skinuti 24 sata.
I tad bi im bilo malo :lol: :izet:
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#1266 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by adsubzero »

spinel_ wrote: 29/06/2021 21:50 Jebale vas maske usta u glavu.
Nabio bih vam je da je ne mozete skinuti 24 sata.
Neuroloski poremecaji mogu biti posljedica Covid-a ;)
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#1267 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Dead Man Walking »

salik79 wrote: 29/06/2021 17:57 Veze s vezom. I kod mene na poslu i kod supruge na poslu i kod djece u skoli bilo zarazenih kao u vrijeme sezone gripe. Bili sa svima u kontaktu, bez maski i rukavica, i bas niko nista (ni mi ni djeca), niti smo kome mi, od uze i sire familije, s kim smo bili u kontaktu, prenijeli ikakvu zarazu...

Prevelik uzorak a da bas nikakvih posljedica nije bilo, zar ne?
Divna utjeha onima koji se jesu zarazili ili izgubili nekoga bliskog, sta oni imaju da se zale i kukaju, sta fali ako je neko i umro, tebe i tvoju porodicu nije zakacilo i to bi svima trebalo biti najbitnije. Evo odoh nazvati rodjaka od 35 godina koji je jedva prezivio na kisiku da mu kazem da izbrise to iskustvo iz memorije, najbitnije je da je tvoj uzorak mjerodavan i svi trebamo da se vodimo tom logikom.
salik79 wrote: 29/06/2021 17:57 Pitaj covjeka kojem je posao vezan za nosenje najboljih zastitnih maski na trzistu, sa milion filtera, da li mu usta nakon radnog vremena budu opet puna sitne prasine od koje ga maska stiti. A prasina je, da napomenem, vidljiva golim okom.
Pitaj ga ti zasto ne skine masku i zasto ne radi bez maske.
User avatar
Truba
Posts: 81570
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1268 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Truba »

Maske koje perem imam u novcaniku
Onoj naloj torbici za kljuceve
U torbi preko ramena
A zimi inpo dzepovima jakni

Po potrebi tramvaj radnje i tako

Nikakav biznis jer su ove visekratne i peru se

Mislim da iste vrtim godinu
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#1269 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by adsubzero »

salik79 wrote: 29/06/2021 20:41
adsubzero wrote: 29/06/2021 20:36
salik79 wrote: 29/06/2021 20:31

Zasto ne zelis diskutovati?! Zato sto ti svi argumenti mogu usput biti oboreni? Kakve veze ima moja higijena s temom nase rasprave?! Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
Zato sto je glupa prica, maska nije ni 10 feninga. Ako si pogan kao ovaj gore koji vjerovatno nosi jedne gace mjesec dana, slobodno nosi jednu istu masku. Ako vodis racuna o higijeni, sve i da mijenjas 4-5 dnevno to ti nije ni pola marke. A evo cekam da oboris jedan argument...
Slobodno je ti nosaj, ako ce ti biti lakse, ali je meni ne nameci.
Vazi - tek kad budes zivio u pecini izolovan od drustva. Dok predstavljas opasnost, bit ce ti nametnuto.
Koji argument?! :lol:

Da ne bi bio uhljup zrebao bih mijenjati masku cim se navlazi, a to je na maksimalno 20-tak minuta... Sve ostalo je suplja i daleko vise steti nego sto koristi.

Ko ce mi nametnuti? Gdje god moram nosuti masku ne zadrzavam se duze od 20 minuta. Sada, hvala Bogu, je vise nigdje ne moram nositi.
- Niko nije spomenuo da je maske u redu nositi cijeli dan (osim ovoga sto gace nosi mjesec dana, a zimi vjerovatno prodje i s jednim parom)
- To da moras bacati svakih 20 minuta je isto glupost
- Bilo ko ko mora nositi masku je MOZE priustiti, vodeci takodjer racuna o higijeni
- Masku te natjeraju u Bingu jer ima zastitar, u pekari i apoteci bi bilo isto da ima neko ko je zaduzen za nadgledanje. Vecinu radnika nije briga, to ne znaci da su u pravu. Ako je ne nose ni apotekarke ni radnice u pekari to je njihova greska. Ne znaci ni da su oni u pravu.

Biraj.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1270 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 29/06/2021 22:06
salik79 wrote: 29/06/2021 17:57 Veze s vezom. I kod mene na poslu i kod supruge na poslu i kod djece u skoli bilo zarazenih kao u vrijeme sezone gripe. Bili sa svima u kontaktu, bez maski i rukavica, i bas niko nista (ni mi ni djeca), niti smo kome mi, od uze i sire familije, s kim smo bili u kontaktu, prenijeli ikakvu zarazu...

Prevelik uzorak a da bas nikakvih posljedica nije bilo, zar ne?
Divna utjeha onima koji se jesu zarazili ili izgubili nekoga bliskog, sta oni imaju da se zale i kukaju, sta fali ako je neko i umro, tebe i tvoju porodicu nije zakacilo i to bi svima trebalo biti najbitnije. Evo odoh nazvati rodjaka od 35 godina koji je jedva prezivio na kisiku da mu kazem da izbrise to iskustvo iz memorije, najbitnije je da je tvoj uzorak mjerodavan i svi trebamo da se vodimo tom logikom.
salik79 wrote: 29/06/2021 17:57 Pitaj covjeka kojem je posao vezan za nosenje najboljih zastitnih maski na trzistu, sa milion filtera, da li mu usta nakon radnog vremena budu opet puna sitne prasine od koje ga maska stiti. A prasina je, da napomenem, vidljiva golim okom.
Pitaj ga ti zasto ne skine masku i zasto ne radi bez maske.
Ne trebas zvati rodjaka, imam ja radnog kolegu koji je takodjer bio na kisiku, a potpuno se slaze sa mnom u vezi maski.

Nije poenta u skidanju i ne skidanju masje, bego je poenta da je ta prasina milion puta krupnija/veca od virusa, pa opet je budu puna usta i nos. I to sa maskom koja je milion puta kvalitetnija od obicne medicinske maske, ili pamucne/najlonske krpe...
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#1271 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by adsubzero »

salik79 wrote: 29/06/2021 22:13 Nije poenta u skidanju i ne skidanju masje, bego je poenta da je ta prasina milion puta krupnija/veca od virusa, pa opet je budu puna usta i nos. I to sa maskom koja je milion puta kvalitetnija od obicne medicinske maske, ili pamucne/najlonske krpe...
Bravo, skontao si da ne postoji 100% zastita od bilo cega.
Kakva bi usta bila da nije nosio nikakvu?
Last edited by adsubzero on 29/06/2021 22:16, edited 1 time in total.
Dead Man Walking
Posts: 6360
Joined: 28/05/2004 21:49

#1272 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Dead Man Walking »

Pa sta ako se slaze, to je dokaz da ih ne treba nositi? Mozda si mu bas ti donio virus s obzirom da se hvalis da ne nosis masku.

Shvatio sam ja tvoju poentu za tog hipotetickog radnika, ali ti nisi moje pitanje.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#1273 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by preselio na ahiret »

Nek mi neko dadne validan odgovor na ovo pitanje i reci cu u pravu si,mjenjam misljenje.Zasto onaj koji sjedi u kaficu koji se nalazi u sklopu trznog centra nije obavezan da ima masku a onaj sto prolazi pored njega jeste obavezan da je nosi?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1274 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

Dead Man Walking wrote: 29/06/2021 22:15 Pa sta ako se slaze, to je dokaz da ih ne treba nositi? Mozda si mu bas ti donio virus s obzirom da se hvalis da ne nosis masku.

Shvatio sam ja tvoju poentu za tog hipotetickog radnika, ali ti nisi moje pitanje.
Tako je, to je dokaz, bas kao sto je tebi dokaz tvoj rodjak za suprotno. A kako to da sam samo bas njemu donio taj virus i nikome vise?!

Nije hipoteticki radnik, ovo ce ti potvrditi bilo koji radnik koji radi na brusenju bilo cega, ili u pilani, ili....

I dobro sam ja skont'o sta ti zelis reci, ali ako znas ovo gore znat ces da to nema nikakve logike.

Kao sto rekoh, eventualno u skucenim prenapucenim, neprozracnim prostorijama.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1275 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by salik79 »

adsubzero wrote: 29/06/2021 22:15
salik79 wrote: 29/06/2021 22:13 Nije poenta u skidanju i ne skidanju masje, bego je poenta da je ta prasina milion puta krupnija/veca od virusa, pa opet je budu puna usta i nos. I to sa maskom koja je milion puta kvalitetnija od obicne medicinske maske, ili pamucne/najlonske krpe...
Bravo, skontao si da ne postoji 100% zastita od bilo cega.
Kakva bi usta bila da nije nosio nikakvu?

Ako ne sprjecava orasinu, koliko moze sprijeciti sirenje i udisanje milion puta sitnijeg virusa?
Locked