Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#1151 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by hodža »

Evo ja sam danas predao na sud, pa cemo vidjeti iz prve ruke sta ce biti pa vam javim :-D :lol:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#1152 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Industrialyzer »

Johnny_x wrote: 23/04/2021 12:22
Industrialyzer wrote: 23/04/2021 11:44
pinkman wrote: 23/04/2021 10:27

Pa ima Ustavni sud kao naredna instanca i onda ESLJP
Mozes ti do ustavnog suda jupitera ici, ali ces na svakom platiti kaznu. Procitaj kompletnu odluku i vidjeces zasto, nemoj da te forumasi loze o ugrozenosti ljudskih prava i sl. Zasto ustavni sud onda nije naredio ukidanje mjera? :)
Ako je odluka po kojoj te kaznjavaju neustavna, kako ti onda moze napisati kaznu, je li kazna neustavna onda?
Procitao sam ja odluku suda, oni su zaduzili federalni parlament da odluke kriznog staba donesu u skladu sa ustavom i zakonom, oni se nikad nisu izjasnili povodom ove odluke suda. Ustani sud nije ukino mjere, vec je zaduzio parlament da mjere donesu u skladu sa ustavom, oni to nikad nisu uradili.
Hajde dobro :mrgreen: Idite na sud i pozovite se na neustavnost i pripremite pare za kaznu i troskove.
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#1153 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Dimu1927 »

Industrialyzer wrote: 23/04/2021 08:26
Dimu1927 wrote: 14/04/2021 14:20 Je li iko isao na sudsko odlucivanje nakon proglasenja one odluke neustavnom (znaci kazna nekad poslije decembra 2020 ako se ne varam) i da li je oslobodjen placanja kazne ?
Nema oslobadjanja po tom osnovu, procitaj odluku ustavnog suda do kraja. Zbog naslova u medijima ces platiti punu kaznu plus troskovi.

Druze mene interesuje odgovor nekog KO JE BIO na sudskom odlucivanju.

hitman777 wrote: 23/04/2021 08:19 Niko sa konkretnim odgovorom, ondnosno iskustvom iz prve ruke, samo nagađanja. Tačno da ne povjeruješ, a toliko kazni napisali drotovi.

Naravno sve forumske pametnice, ne procitaju pitanje do kraja i s razumijevanjem ali polete odmah da te quotaju i napisu nesto da se naprave pametni ili duhoviti. I kad im ponovis pitanje jesu li oni bili pa znaju onda se usute.

A garant pisu oni koji ne bi znali ni predati na sudsko odlucivanje bilo koju kaznu, ali eto oni sve znaju.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1154 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Truba »

hodža wrote: 23/04/2021 12:43 Evo ja sam danas predao na sud, pa cemo vidjeti iz prve ruke sta ce biti pa vam javim :-D :lol:
Kako to se da peglet
Da kazu govno nosi u tegli ja bih noso
Samo da se ne moram s njima peglati i zvaljama sluzbenika one zubine ona cumbava usta po sudovima
last mohicans
Posts: 11964
Joined: 09/08/2012 23:19

#1155 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by last mohicans »

Samo predajite na sud, isto bih uradio. Neki se ovdje tako ponašaju kao da je jedan namcorasti sudija u pitanju, sve skida ko s klinca i puca kazne. Da su toliko sigurni u pravomocnost i ustavnost ovih debilnih odredbi, masovno bi ih pisali. Za sud se i pripremiti, mogu se i drugi razlozi navesti za nenošenje maske, izazivanje anksioznisti, gušenja, bronhitis, itd.. Ko može dokazati da to nije tako? Zaista se nekad i osjecam aknsiozno dok je duže vrijeme nosim. Imam je na poslu, onda izađem na čist zrak, opet je trebam imati, ako nemam drugu, onda tu upljuvanu satima nositi i samo sebi jos veci problem napraviti.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1156 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Truba »

Uzivam u nosanju maske

Vidim neki dan kod bbi sudarili se biciklista i majka s troje djece...dernjaju se i psuju svi na sve
drot kod trafike pravi se nevidljiv

Nece da rade...ne radi im se za maske ako nemaju normu sto bi se peglo a placa ista
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1157 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by muhafuca »

Black swan wrote: 23/04/2021 22:13
hodža wrote: 23/04/2021 12:43 Evo ja sam danas predao na sud, pa cemo vidjeti iz prve ruke sta ce biti pa vam javim :-D :lol:
Kako to se da peglet
Da kazu govno nosi u tegli ja bih noso
Samo da se ne moram s njima peglati i zvaljama sluzbenika one zubine ona cumbava usta po sudovima
tako se dodje do situacije da politicari donose odluke kakve im ku.cu cejf, da policajci rade sta hoce i kako hoce.

to je podanicki mentalitet.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1158 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Truba »

To je suplja sto si napisao
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1159 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by muhafuca »

Black swan wrote: 23/04/2021 22:35 Uzivam u nosanju maske

Vidim neki dan kod bbi sudarili se biciklista i majka s troje djece...dernjaju se i psuju svi na sve
drot kod trafike pravi se nevidljiv

Nece da rade...ne radi im se za maske ako nemaju normu sto bi se peglo a placa ista
samo nosi i masku i hazmat odjelo ako ti je zelja i u pandemiji i mimo pandemije, bez ikakvih problema

to je tvoja sloboda.

a ko ne zeli nek i on nosi to je njegova sloboda.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1160 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Truba »

Tako je

Ja gledam samo sto radi izrael i njih kopiram

Pritajit se do vakcinacije

Onda
Ne imati posla s organima gonjenja
I mirno zivjeti svoj zivot

Inace
Gledam maloprije frajer iz panamere kola izlazi do apoteke umotan u masku
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#1161 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Gusar-from-Riga »

Black swan wrote: 23/04/2021 22:45 Tako je

Ja gledam samo sto radi izrael i njih kopiram

Pritajit se do vakcinacije

Onda
Ne imati posla s organima gonjenja
I mirno zivjeti svoj zivot

Inace
Gledam maloprije frajer iz panamere kola izlazi do apoteke umotan u masku
Jucer vidim zenu na trolejbuskoj - maska i vizir preko :lol: Ja sam se smijao al je za plakati...
User avatar
zubi
Posts: 5151
Joined: 16/07/2009 00:27

#1162 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by zubi »

Gusar-from-Riga wrote: 24/04/2021 08:57
Black swan wrote: 23/04/2021 22:45 Tako je

Ja gledam samo sto radi izrael i njih kopiram

Pritajit se do vakcinacije

Onda
Ne imati posla s organima gonjenja
I mirno zivjeti svoj zivot

Inace
Gledam maloprije frajer iz panamere kola izlazi do apoteke umotan u masku
Jucer vidim zenu na trolejbuskoj - maska i vizir preko :lol: Ja sam se smijao al je za plakati...
Istina. To sto si se smijao je za plakat.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#1163 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by MUNAFIK »

Vozis 45 preko ogranicenja, snime te drotovi, ti odbijes potpisati i ides na sud, na sudu kazes sudiji treba mi vozacka za posao, bio sam rasrtesen i nasikiran taj dan, nisam znao kuda gonim, ocito sam nesvjesno malo stisnuo gas, misli su mi bile na XXXX (kazes sta zelis) strana...

I sudija ti kaze 'uredu, nemoj da se ponovi sine, evo ti 6 mjeseci uslovno, ako ponovis slicno duplo cu te kaznit :) a sad samo plati 20 KM sudskih troskov...

Taki sudije nastuoaju za ovako velik prekrsaj, oslobode te i novcane kazne i oduzimanja vozacke, a vi ovdje pisete da ce sudije kaznavat raju jer j nosio masku na podbratku, ili jer nije imao maske dok je setao vilsom ili kad je izasao da baci smece...

Ne budite smijesni...

Ko god ima.kaznu treba da ide na sud i da tamo fino obrazlozi 100 razloga zasto nije imao masku ili kako ga je policajac maltretirao i lagao na njega...
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#1164 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Naslovnica »

Mišljenja sam da će, obzirom na budžetske dedicite, itekako naplaćivati.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1165 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Bloo »

last mohicans wrote: 23/04/2021 22:32 Samo predajite na sud, isto bih uradio. Neki se ovdje tako ponašaju kao da je jedan namcorasti sudija u pitanju, sve skida ko s klinca i puca kazne. Da su toliko sigurni u pravomocnost i ustavnost ovih debilnih odredbi, masovno bi ih pisali. Za sud se i pripremiti, mogu se i drugi razlozi navesti za nenošenje maske, izazivanje anksioznisti, gušenja, bronhitis, itd.. Ko može dokazati da to nije tako? Zaista se nekad i osjecam aknsiozno dok je duže vrijeme nosim. Imam je na poslu, onda izađem na čist zrak, opet je trebam imati, ako nemam drugu, onda tu upljuvanu satima nositi i samo sebi jos veci problem napraviti.
Nabavi lijecnicki nalaz i ne mroas nositi.
Nabavi jos maskica. Umjesto sendvica bi stranke trebale dijeliti maske.
zigson
Posts: 2981
Joined: 04/04/2015 22:17

#1166 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by zigson »

matrix_2 wrote: 24/04/2021 15:16
Bloo wrote: 24/04/2021 15:02
last mohicans wrote: 23/04/2021 22:32 Samo predajite na sud, isto bih uradio. Neki se ovdje tako ponašaju kao da je jedan namcorasti sudija u pitanju, sve skida ko s klinca i puca kazne. Da su toliko sigurni u pravomocnost i ustavnost ovih debilnih odredbi, masovno bi ih pisali. Za sud se i pripremiti, mogu se i drugi razlozi navesti za nenošenje maske, izazivanje anksioznisti, gušenja, bronhitis, itd.. Ko može dokazati da to nije tako? Zaista se nekad i osjecam aknsiozno dok je duže vrijeme nosim. Imam je na poslu, onda izađem na čist zrak, opet je trebam imati, ako nemam drugu, onda tu upljuvanu satima nositi i samo sebi jos veci problem napraviti.
Nabavi lijecnicki nalaz i ne mroas nositi.
Nabavi jos maskica. Umjesto sendvica bi stranke trebale dijeliti maske.
znači ti si taj MUDOrator jebem li ti vlaško-čobansko četničko pleme, familiju i majku retardirano kretensku, koja ovim debilima pušta da vode kolo po forumu, jebali ti oni majku svaki od njih

jebat ću ti sad mater svaki dan
I mene je banovala zato sto sam napao cetnika, tj. nasjeo na njegove provokacije, iako mi je psovao sve po redu, govorio da mi je mama cetnik itd itd
matrix_2
Posts: 2
Joined: 24/04/2021 15:13

#1167 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by matrix_2 »

zigson wrote: 24/04/2021 15:22
matrix_2 wrote: 24/04/2021 15:16
Bloo wrote: 24/04/2021 15:02

Nabavi lijecnicki nalaz i ne mroas nositi.
Nabavi jos maskica. Umjesto sendvica bi stranke trebale dijeliti maske.
znači ti si taj MUDOrator jebem li ti vlaško-čobansko četničko pleme, familiju i majku retardirano kretensku, koja ovim debilima pušta da vode kolo po forumu, jebali ti oni majku svaki od njih

jebat ću ti sad mater svaki dan
I mene je banovala zato sto sam napao cetnika, tj. nasjeo na njegove provokacije, iako mi je psovao sve po redu, govorio da mi je mama cetnik itd itd
ona je četničko kopile iz dijaspore
uskoro će je neko polomit tamo
zigson
Posts: 2981
Joined: 04/04/2015 22:17

#1168 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by zigson »

matrix_2 wrote: 24/04/2021 15:23
zigson wrote: 24/04/2021 15:22
matrix_2 wrote: 24/04/2021 15:16

znači ti si taj MUDOrator jebem li ti vlaško-čobansko četničko pleme, familiju i majku retardirano kretensku, koja ovim debilima pušta da vode kolo po forumu, jebali ti oni majku svaki od njih

jebat ću ti sad mater svaki dan
I mene je banovala zato sto sam napao cetnika, tj. nasjeo na njegove provokacije, iako mi je psovao sve po redu, govorio da mi je mama cetnik itd itd
ona je četničko kopile iz dijaspore
uskoro će je neko polomit tamo
To ne znam, niti me zanima. Znam samo da je nepravedna/an otkako je moderator. Tj. Kurci se i vaga vise na jednu stranu, zna se koju :D
matrix_2
Posts: 2
Joined: 24/04/2021 15:13

#1169 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by matrix_2 »

zanima mene
reko uskoro će je neko zakucat na vrata
zna ona dobro gdje je
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#1170 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Industrialyzer »

MUNAFIK wrote: 24/04/2021 14:56 Vozis 45 preko ogranicenja, snime te drotovi, ti odbijes potpisati i ides na sud, na sudu kazes sudiji treba mi vozacka za posao, bio sam rasrtesen i nasikiran taj dan, nisam znao kuda gonim, ocito sam nesvjesno malo stisnuo gas, misli su mi bile na XXXX (kazes sta zelis) strana...

I sudija ti kaze 'uredu, nemoj da se ponovi sine, evo ti 6 mjeseci uslovno, ako ponovis slicno duplo cu te kaznit :) a sad samo plati 20 KM sudskih troskov...

Taki sudije nastuoaju za ovako velik prekrsaj, oslobode te i novcane kazne i oduzimanja vozacke, a vi ovdje pisete da ce sudije kaznavat raju jer j nosio masku na podbratku, ili jer nije imao maske dok je setao vilsom ili kad je izasao da baci smece...

Ne budite smijesni...

Ko god ima.kaznu treba da ide na sud i da tamo fino obrazlozi 100 razloga zasto nije imao masku ili kako ga je policajac maltretirao i lagao na njega...
Mogu te osloboditi po milion osnova, ali nikad zbog neustavnosti. To je poenta. Isto tako ti moze udvostruciti kaznu. Ali ko ocekuje da bude oslobodjen po odluci ustavnog suda, uz duzno postovanje :mrgreen: glup je ko tocak
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#1171 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by MUNAFIK »

:-)

I kazu da ova panika nema posljedica...

Ljudi pucaju šavovima...
last mohicans
Posts: 11964
Joined: 09/08/2012 23:19

#1172 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by last mohicans »

Bloo wrote: 24/04/2021 15:02
last mohicans wrote: 23/04/2021 22:32 Samo predajite na sud, isto bih uradio. Neki se ovdje tako ponašaju kao da je jedan namcorasti sudija u pitanju, sve skida ko s klinca i puca kazne. Da su toliko sigurni u pravomocnost i ustavnost ovih debilnih odredbi, masovno bi ih pisali. Za sud se i pripremiti, mogu se i drugi razlozi navesti za nenošenje maske, izazivanje anksioznisti, gušenja, bronhitis, itd.. Ko može dokazati da to nije tako? Zaista se nekad i osjecam aknsiozno dok je duže vrijeme nosim. Imam je na poslu, onda izađem na čist zrak, opet je trebam imati, ako nemam drugu, onda tu upljuvanu satima nositi i samo sebi jos veci problem napraviti.
Nabavi lijecnicki nalaz i ne mroas nositi.
Nabavi jos maskica. Umjesto sendvica bi stranke trebale dijeliti maske.
Ne razumijem tvoj upis, kakve veze ja imam sa sendvičima.. maski imam dovoljno, ali necu da ih nosim po cijeli dan,pogotovo vani. Evo danas na Vrelu Bosne 2% ljudi je imalo maske.
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#1173 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Naslovnica »

matrix_2 wrote: 24/04/2021 15:27 zanima mene
reko uskoro će je neko zakucat na vrata
zna ona dobro gdje je
Jarane, ovo je samo jedan beznačajni forum koji prati minoran broj populacije, i nema nikakvog uticaja na bilo šta. Ne znam zašto se toliko uzbuđuješ i rejđuješ zbog gluposti?!
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#1174 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by Industrialyzer »

MUNAFIK wrote: 24/04/2021 15:30 :-)

I kazu da ova panika nema posljedica...

Ljudi pucaju šavovima...
Kakva panika :lol:

Nadam se da ce neko iskreno prenijeti informaciju sa suda kada kaze da ne zeli platiti kaznu jer je ustavni sud donio tu i tu odluku :skoljka:
last mohicans
Posts: 11964
Joined: 09/08/2012 23:19

#1175 Re: Kazna za nenosenje zastitne maske i rukavica

Post by last mohicans »

matrix_2 wrote: 24/04/2021 15:34
last mohicans wrote: 24/04/2021 15:31
Bloo wrote: 24/04/2021 15:02

Nabavi lijecnicki nalaz i ne mroas nositi.
Nabavi jos maskica. Umjesto sendvica bi stranke trebale dijeliti maske.
Ne razumijem tvoj upis, kakve veze ja imam sa sendvičima.. maski imam dovoljno, ali necu da ih nosim po cijeli dan,pogotovo vani. Evo danas na Vrelu Bosne 2% ljudi je imalo maske.
proziva te četnikusa kao i ostala sdp jukokomunjarska banda
da si SDA bot koji radi za sendvič
kako to nisi skonto do sada

to sa sendvičom im je neka kretesnko debilska fora
a nije ni čzdo od retarduranih sdp jugokomunjara zaostalih u razvoju još od 14. kongresa SKJ 1990 kad ih je Sloba jebo
Jedino ako me s nekim zamijenila, dozvolit cu joj da obrazloži.
Locked