kazna za nenošenje maske

Moderator: O'zone

Locked
katastrofalan
Posts: 22
Joined: 22/01/2022 19:17

#1 kazna za nenošenje maske

Post by katastrofalan »

Zdravo. Dobio sam kaznu nekad u oktobru 2020 godine. Tražio sam sudsko odlučivanje, prvo ročište trebalo da bude možda prije 8-9 mjeseci. Pojavio se ja, neka me žena dočeka i reče mi da je otišla sudinica. Naravno niko me nije obavjestio. i nedavno mi opet došao poziv. pa me zanima jel imao ko suđenje za ovo sranje i kako bi to moglo proći. i šta ako ne budem u mogućnosti da se pojavim, jel mogu tražiti odgodu ili nešto. Vrlo vjerovatno da ću biti u inostranstvu tada.
hvala
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2 Re: kazna za nenošenje maske

Post by seln »

katastrofalan wrote: 23/01/2022 19:14 Zdravo. Dobio sam kaznu nekad u oktobru 2020 godine. Tražio sam sudsko odlučivanje, prvo ročište trebalo da bude možda prije 8-9 mjeseci. Pojavio se ja, neka me žena dočeka i reče mi da je otišla sudinica. Naravno niko me nije obavjestio. i nedavno mi opet došao poziv. pa me zanima jel imao ko suđenje za ovo sranje i kako bi to moglo proći. i šta ako ne budem u mogućnosti da se pojavim, jel mogu tražiti odgodu ili nešto. Vrlo vjerovatno da ću biti u inostranstvu tada.
hvala
Trebao si traziti trial by combat, jebo sudjenje.
Ovako, ako si vec poceo, tjeraj do medjunarodnog suda pravde, zajebi inostranstvo.
Sta oni tebi imaju govoriti trebas li nositi masku.
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#3 Re: kazna za nenošenje maske

Post by madesa »

kad skontas prije te se kazne dobijale, a danas situacija gora 5x a niko maske ne nosi . Sve nam je naopako u ovoj drzavi
katastrofalan
Posts: 22
Joined: 22/01/2022 19:17

#4 Re: kazna za nenošenje maske

Post by katastrofalan »

seln wrote: 24/01/2022 08:04
katastrofalan wrote: 23/01/2022 19:14 Zdravo. Dobio sam kaznu nekad u oktobru 2020 godine. Tražio sam sudsko odlučivanje, prvo ročište trebalo da bude možda prije 8-9 mjeseci. Pojavio se ja, neka me žena dočeka i reče mi da je otišla sudinica. Naravno niko me nije obavjestio. i nedavno mi opet došao poziv. pa me zanima jel imao ko suđenje za ovo sranje i kako bi to moglo proći. i šta ako ne budem u mogućnosti da se pojavim, jel mogu tražiti odgodu ili nešto. Vrlo vjerovatno da ću biti u inostranstvu tada.
hvala
Trebao si traziti trial by combat, jebo sudjenje.
Ovako, ako si vec poceo, tjeraj do medjunarodnog suda pravde, zajebi inostranstvo.
Sta oni tebi imaju govoriti trebas li nositi masku.
ok boomer
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#5 Re: kazna za nenošenje maske

Post by swanfilter »

U Slo su te kazne padale na sudovima.

Na tvom mjestu bih bio u kontaktu sa sudom. Mogao, ne mogao dolaziti ...
katastrofalan
Posts: 22
Joined: 22/01/2022 19:17

#6 Re: kazna za nenošenje maske

Post by katastrofalan »

madesa wrote: 24/01/2022 08:14 kad skontas prije te se kazne dobijale, a danas situacija gora 5x a niko maske ne nosi . Sve nam je naopako u ovoj drzavi
Pa živimo u apsurdistanu.
Tad kad su se pisale kazne za maske. Bile su kao obavezne na otvorenom prostoru. Znaci moraš nositi masku do kafane, onda uđeš u krcatu kafanu i onda skidaš masku.
katastrofalan
Posts: 22
Joined: 22/01/2022 19:17

#7 Re: kazna za nenošenje maske

Post by katastrofalan »

swanfilter wrote: 24/01/2022 17:12 U Slo su te kazne padale na sudovima.

Na tvom mjestu bih bio u kontaktu sa sudom. Mogao, ne mogao dolaziti ...
kako biti u kontaktu sa sudom?
nikada nisam imao suđenje niti ikakvog posla sa sudom.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#8 Re: kazna za nenošenje maske

Post by swanfilter »

katastrofalan wrote: 25/01/2022 19:09
swanfilter wrote: 24/01/2022 17:12 U Slo su te kazne padale na sudovima.

Na tvom mjestu bih bio u kontaktu sa sudom. Mogao, ne mogao dolaziti ...
kako biti u kontaktu sa sudom?
nikada nisam imao suđenje niti ikakvog posla sa sudom.
Ako nista, u slucaju poziva pravovremeno javiti i obrazloziti razloge nedolaska ...
katastrofalan
Posts: 22
Joined: 22/01/2022 19:17

#9 Re: kazna za nenošenje maske

Post by katastrofalan »

swanfilter wrote: 25/01/2022 21:09
katastrofalan wrote: 25/01/2022 19:09

kako biti u kontaktu sa sudom?
nikada nisam imao suđenje niti ikakvog posla sa sudom.
Ako nista, u slucaju poziva pravovremeno javiti i obrazloziti razloge nedolaska ...
Pa ne znam je li to uobičajena praksa, može li se to telefonom. Trebalo bi da može, prvo ročište se nije održalo “jer je sudinica otišla” meni nisu ni javili, a bio je petak u 11 sati termin. izađeš s posla i sve, imam osjećaj da se nisam pojavio bilo bi: nije se pojavio-prihvata odgovornost. Sve mi se čini da taj scenarij i žele.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#10 Re: kazna za nenošenje maske

Post by swanfilter »

katastrofalan wrote: 26/01/2022 17:34
swanfilter wrote: 25/01/2022 21:09

Ako nista, u slucaju poziva pravovremeno javiti i obrazloziti razloge nedolaska ...
Pa ne znam je li to uobičajena praksa, može li se to telefonom. Trebalo bi da može, prvo ročište se nije održalo “jer je sudinica otišla” meni nisu ni javili, a bio je petak u 11 sati termin. izađeš s posla i sve, imam osjećaj da se nisam pojavio bilo bi: nije se pojavio-prihvata odgovornost. Sve mi se čini da taj scenarij i žele.
Zato sam i napisao, javi im se. U slucaju da odlazis iz BiH, a prije poziva, posaljes mail na sud koji vodi tvoj postupak i imas dokaz da si se potrudio. A, njih ko je...e zbog azurnosti i nece se moci vaditi na tvoje neodazivanje ...
katastrofalan
Posts: 22
Joined: 22/01/2022 19:17

#11 Re: kazna za nenošenje maske

Post by katastrofalan »

swanfilter wrote: 26/01/2022 18:31
katastrofalan wrote: 26/01/2022 17:34

Pa ne znam je li to uobičajena praksa, može li se to telefonom. Trebalo bi da može, prvo ročište se nije održalo “jer je sudinica otišla” meni nisu ni javili, a bio je petak u 11 sati termin. izađeš s posla i sve, imam osjećaj da se nisam pojavio bilo bi: nije se pojavio-prihvata odgovornost. Sve mi se čini da taj scenarij i žele.
Zato sam i napisao, javi im se. U slucaju da odlazis iz BiH, a prije poziva, posaljes mail na sud koji vodi tvoj postupak i imas dokaz da si se potrudio. A, njih ko je...e zbog azurnosti i nece se moci vaditi na tvoje neodazivanje ...
Valjda bude moglo to tako :)
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#12 Re: kazna za nenošenje maske

Post by MehmedPasaMoric »

Zvuci mi kao slucaj za Omara Moonwalk Mehmedbasica
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#13 Re: kazna za nenošenje maske

Post by Johnny_x »

Pisali mi kaznu, trazio sudsko odlucivanje, i doslo napokon sudsko odlucivanje, jel neko bio na sudjenu, kako da se branim, je li trebam priloziti onu odluku ustavnog suda gdje je receno da nosenje maske neustavna odluka? Nisam nikad na sudu bio pa ne znam kako to sve funkcionise. Je li moze neko dati informacije kako postupiti, bio bih jako zahvalan.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#14 Re: kazna za nenošenje maske

Post by -Chesterfield- »

Johnny_x wrote: 27/06/2022 22:39 Pisali mi kaznu, trazio sudsko odlucivanje, i doslo napokon sudsko odlucivanje, jel neko bio na sudjenu, kako da se branim, je li trebam priloziti onu odluku ustavnog suda gdje je receno da nosenje maske neustavna odluka? Nisam nikad na sudu bio pa ne znam kako to sve funkcionise. Je li moze neko dati informacije kako postupiti, bio bih jako zahvalan.
Uđi s maskom u sudnicu. Kada te sudija bude pitao što će ti maska - odgovori - koga su zmije ujedale i guštera se boji.
Locked