Kazna za glasnu muziku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#1 Kazna za glasnu muziku

Post by sve na kvadrat »

Komšiji policija na privatnom posjedu pisala kaznu za glasnu muziku, ne preglasnu u automobili. Prijavile ga komšije za to. Znači, auto ugašeno, čistio ga...
Da li je policija upravu što mu je napisala nalog?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by ¤ jelena ¤ »

Naravno da je u pravu.

To je cijena nesposobnosti da s komšijama neposredno komuniciraš pa se mora zvati policija jer ne registruješ kad ti ljudi koji žive u tvojoj blizini daju do znanja da im smeta to što ti nazivaš muzikom, a što nužno ne mora biti muzika i za njihove uši.

Pogotovo ne od tamo nekih....14 do 18h...
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#3 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by Zoya »

Kud su bili ti policajci kada sam ja morala slušati južni vetar zato sto se komšijama slušalo :-) . Ista kaseta cijelo ljeto.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#4 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by high_volume »

sve na kvadrat wrote: 10/06/2021 15:38 Komšiji policija na privatnom posjedu pisala kaznu za glasnu muziku, ne preglasnu u automobili. Prijavile ga komšije za to. Znači, auto ugašeno, čistio ga...
Da li je policija upravu što mu je napisala nalog?
¤ jelena ¤ wrote: 10/06/2021 23:16 Naravno da je u pravu.

To je cijena nesposobnosti da s komšijama neposredno komuniciraš pa se mora zvati policija jer ne registruješ kad ti ljudi koji žive u tvojoj blizini daju do znanja da im smeta to što ti nazivaš muzikom, a što nužno ne mora biti muzika i za njihove uši.

Pogotovo ne od tamo nekih....14 do 18h...
Da su mjerili emisiju buke glasne muzike, pa da je komšija prebacio dozvoljenu granicu, policija bi bila u pravu.

S druge strane, i komšija je papak. Da ne elaboriram, sve je jasno :-)
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#5 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by sve na kvadrat »

Tjera inat već par dana, ovako predmrak. Pušta muziku, izvorna najviše. Još su bili blagi pa je samo 50KM. Idući put su mu rekli da ide narušavanje javnog red i mira 500KM.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#6 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by studiorum_tuzlaensis »

šta su mu napisali za petobu, kompletna priča mi nekako tukne odjednom. Kazna je od 500-1500 KM, to se zna.

taj komšija si vjerovatno ti :D


Inače, potpuno podržavam komšije koji zovu policiju radi glasne muzike u gradskim zonama. Ako je nekom do glasne muzike, izvolite na livadu/vikendicu/vukojebinu ili u Bosnu/Valter/Launž pa uživajte.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#7 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by ¤ jelena ¤ »

high_volume wrote: 10/06/2021 23:41
sve na kvadrat wrote: 10/06/2021 15:38 Komšiji policija na privatnom posjedu pisala kaznu za glasnu muziku, ne preglasnu u automobili. Prijavile ga komšije za to. Znači, auto ugašeno, čistio ga...
Da li je policija upravu što mu je napisala nalog?
¤ jelena ¤ wrote: 10/06/2021 23:16 Naravno da je u pravu.

To je cijena nesposobnosti da s komšijama neposredno komuniciraš pa se mora zvati policija jer ne registruješ kad ti ljudi koji žive u tvojoj blizini daju do znanja da im smeta to što ti nazivaš muzikom, a što nužno ne mora biti muzika i za njihove uši.

Pogotovo ne od tamo nekih....14 do 18h...
Da su mjerili emisiju buke glasne muzike, pa da je komšija prebacio dozvoljenu granicu, policija bi bila u pravu.

S druge strane, i komšija je papak. Da ne elaboriram, sve je jasno :-)
Ne znam, nisam pročitala u uvodnom postu da li je policija šta mjerila ili nije. Piše samo subjektivno mišljenje pokretača teme da muzika "nije bila preglasna".

Msm...nije ni meni preglasno kad čujem ono što volim da čujem, al ono što ne podnosim uvijek mi je preglasno, iako ne reagujem svaki put kad mi nešto smeta. Iskreno, nikad nisam zvala policiju zbog buke, al jesam dreknula par puta, što definitivno nije manje papanski nego fino kulturno pozvati policiju. Al je djelovalo pa na tome i ostalo - zasad. :D

Elem, možda mu nije prvi put pa komšijama više dokundisalo...ko će ga znat.

Uglavnom, ne vjerujem da su mu bez ikakve osnove napisali nalog i mislim da je to OK jer stvarno ima svega.

Eto ja elaborirah...neplanirano. :cry: :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#8 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by ¤ jelena ¤ »

Eh, eto....dokundisalo ljudima, naravno

i nek su zvali...dobro je prošo. :skoljka:
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#9 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by sve na kvadrat »

studiorum_tuzlaensis wrote: 11/06/2021 00:12 šta su mu napisali za petobu, kompletna priča mi nekako tukne odjednom. Kazna je od 500-1500 KM, to se zna.

taj komšija si vjerovatno ti :D


Inače, potpuno podržavam komšije koji zovu policiju radi glasne muzike u gradskim zonama. Ako je nekom do glasne muzike, izvolite na livadu/vikendicu/vukojebinu ili u Bosnu/Valter/Launž pa uživajte.
Ma nisam ja taj koji ga je prijavio, nego njegove komšije preko puta i kuća do njegove. Ne živimo u istoj ulici.Ja mu savjetovao da se ne inati jer će ga kazniti bezveze kao što i jesu. Minimalno ali ipak je mora platiti.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#10 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by sve na kvadrat »

¤ jelena ¤ wrote: 11/06/2021 01:04
high_volume wrote: 10/06/2021 23:41
sve na kvadrat wrote: 10/06/2021 15:38 Komšiji policija na privatnom posjedu pisala kaznu za glasnu muziku, ne preglasnu u automobili. Prijavile ga komšije za to. Znači, auto ugašeno, čistio ga...
Da li je policija upravu što mu je napisala nalog?
¤ jelena ¤ wrote: 10/06/2021 23:16 Naravno da je u pravu.

To je cijena nesposobnosti da s komšijama neposredno komuniciraš pa se mora zvati policija jer ne registruješ kad ti ljudi koji žive u tvojoj blizini daju do znanja da im smeta to što ti nazivaš muzikom, a što nužno ne mora biti muzika i za njihove uši.

Pogotovo ne od tamo nekih....14 do 18h...
Da su mjerili emisiju buke glasne muzike, pa da je komšija prebacio dozvoljenu granicu, policija bi bila u pravu.

S druge strane, i komšija je papak. Da ne elaboriram, sve je jasno :-)
Ne znam, nisam pročitala u uvodnom postu da li je policija šta mjerila ili nije. Piše samo subjektivno mišljenje pokretača teme da muzika "nije bila preglasna".

Msm...nije ni meni preglasno kad čujem ono što volim da čujem, al ono što ne podnosim uvijek mi je preglasno, iako ne reagujem svaki put kad mi nešto smeta. Iskreno, nikad nisam zvala policiju zbog buke, al jesam dreknula par puta, što definitivno nije manje papanski nego fino kulturno pozvati policiju. Al je djelovalo pa na tome i ostalo - zasad. :D

Elem, možda mu nije prvi put pa komšijama više dokundisalo...ko će ga znat.

Uglavnom, ne vjerujem da su mu bez ikakve osnove napisali nalog i mislim da je to OK jer stvarno ima svega.

Eto ja elaborirah...neplanirano. :cry: :D
Ma zadnjih par dana, sve u isto vrijeme. Od 17h do 19h muzika se čuje. Što se tiče jačine buke, nisu mjerili...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#11 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by ¤ jelena ¤ »

Takve, zapravo, samo treba podržati u ubjeđenju da imaju pravo raditi šta god hoće na svom privatnom posjedu i zdušno bodriti da puste muziku još jače...

Kad plati deset puta više, valjda će napokon naučiti razliku između gusto naseljenog mjesta i guste šume/vrha planine.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 645
Joined: 02/02/2014 16:40

#12 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by sve na kvadrat »

¤ jelena ¤ wrote: 11/06/2021 08:36 Takve, zapravo, samo treba podržati u ubjeđenju da imaju pravo raditi šta god hoće na svom privatnom posjedu i zdušno bodriti da puste muziku još jače...

Kad plati deset puta više, valjda će napokon naučiti razliku između gusto naseljenog mjesta i guste šume/vrha planine.
Mah epilog svega da od 17h turira sa motornom pilom, reže neki pločasti namještaj u dvorištu. Tačno tjera inat i sebi stvara probleme....
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#13 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by moonca »

Ako nema -pravila. za naselje gdje ima kucu.. moze da radi sta hoce, na zalost komsija. :-)
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#14 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by ¤ jelena ¤ »

sve na kvadrat wrote: 11/06/2021 17:48
¤ jelena ¤ wrote: 11/06/2021 08:36 Takve, zapravo, samo treba podržati u ubjeđenju da imaju pravo raditi šta god hoće na svom privatnom posjedu i zdušno bodriti da puste muziku još jače...

Kad plati deset puta više, valjda će napokon naučiti razliku između gusto naseljenog mjesta i guste šume/vrha planine.
Mah epilog svega da od 17h turira sa motornom pilom, reže neki pločasti namještaj u dvorištu. Tačno tjera inat i sebi stvara probleme....
E, to mi, recimo, ne smeta.
Polazim od pretpostavke da čovjek radi u svom dvorištu nešto korisno i to poštujem.

Nije prijatno čuti, da se ne lažemo, i vjerovatno ću se namrštiti dok prolazim pored komšijinog dvorišta, ali ne bih se zbog toga bunila ili zvala policiju.

Učestala glasna muzika ili svađa je nešto sasvim drugo.
swanfilter
Posts: 7806
Joined: 06/06/2008 18:52

#15 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by swanfilter »

Zar nije zakonom regulisano da do 21 ili 22h mozes sta hoces i koliko glasno mozes ...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#16 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by ¤ jelena ¤ »

Može pokušati šta hoće, ali nema pravo svakodnevno i u nedogled da teroriše komšiluk.
FaKKe
Posts: 15
Joined: 09/01/2015 14:37

#17 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by FaKKe »

Mene terorise komsinica iznad mene. Zovem policiju nekad od novembra. Prvo sam probao ljudski s njom, ali bezuspjesno. Na kraju sam dosao do advokata, da bi mi on rekao da nema nista od te tužbe jer zakon nije bas najbolje definisan. Tako da sad razmisljam da iselim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#18 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by moonca »

:-) dobro si i izdrzao od novembra..
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#19 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by Messier »

Ako je losa muzika, treba ga oderati.
Ako je dobra, ja ga ne bih kaznjavao
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#20 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by MujkicHaris »

Ako sluša TOOL halal olsun.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#21 Re: Kazna za glasnu muziku

Post by moonca »

bio je sluchaj: na benzinskoj pumpi. momak sipao gorivo i odvrnuo muziku u autu.. drugi sipao, zamoli ga da stisha . momak nije . i ovaj ga upuca ... :zoka:
strashno to uznemiri osobu.. :-)
Post Reply