kazna prethodnog vlasnika automobila

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
duspi

kazna prethodnog vlasnika automobila

Post by duspi » 02/09/2011 19:31

ćao,

zanima me ko se našao u sličnoj situaciji i imate li kakav savjet kako najbrže / jednsotavnije riješiti slučaj, hvala unaprijed

jučer mi na adresu stiže prekršajni nalog s uplatnicom (prekoračenje brzine, 40 km) za prekršaj koji je počinjen vozilom čiji sam sadašnji vlasnik, ali iz perioda kada to još nisam postao...stupim ja u kontakt s prethodnim vlasnikom, kaže on nije problem, regulisaću ja to, profaksaj mi obavijest o učinjenom prekršaju (koja stiže prije kane s uplatnicom) i ja se tu malo zadeveram jer se nisam sjećao da mi je stigla ikakva obavijest. zarovim se po starim papirima i stvarno nađem obavijest koja je stigla prije mjesec dana. eh sad, moja greška je što je mene nekoliko dana prije toga zapisala policija i ja jesam čekao kaznu i kako na obavijesti piše onaj dio 'ako ste vi vozili / priznajete krivicu ne morate ništa raditi' ja debil ni ne pročitam detaljno misleći da je to moja, već samo odložim na stranu i čekam da mi stigne uplatnica

naravno, ispostavi se da je obavijest bila za prekršaj koji nisam napravio ja već prethodni vlasnik, a ona za moj još uvijek nije stigla..nazovem policijsku stanicu koja je izdala kaznu, kaže mi čovjek, možeš ići na sud ili se dogovoriti s prethodnim vlasnikom da ti on da pare, a ti platiš kao da priznaješ prekršaj...

obzirom da su prethodni vlasnik, policijska stanica koja je kaznu pisala i sud kojem bih se trebao žaliti svi u mostaru, a ja u sarajevu, zanima me ima li iko iskustva s tim kako to hoda. ima li ikakve svrhe pokušati sad slati faks u policiju da kaznu prepišu na prethodnog vlasnika ili to više ne pije vode već samo sud. a obzirom da nemam ni vremena ni volje da se zajebavam sa sudovima u drugim gradovima + bi me put izašao manje više isto ko i kazna, to se ne isplati..a opet ako samo klepim ušima i platim kaznu ovdje predpostavljam da nikad neću vidjet lovu od tog lika

znači ukratko..imam li ikakvih opcija osim da pljunem 40 km zbog vlastite gluposti i sljedeći put budem pametniji :)

amrica

Re: kazna prethodnog vlasnika automobila

Post by amrica » 02/09/2011 19:35

Dogovori se starim vlasnikom da on plati tvoju kaznu kad dodje, a ti plati njegovu :-)

poznanik

Re: kazna prethodnog vlasnika automobila

Post by poznanik » 02/09/2011 23:24

duspi wrote:...jučer mi na adresu stiže prekršajni nalog s uplatnicom (prekoračenje brzine, 40 km) za prekršaj koji je počinjen vozilom čiji sam sadašnji vlasnik, ali iz perioda kada to još nisam postao....nazovem policijsku stanicu koja je izdala kaznu, kaže mi čovjek, možeš ići na sud ili se dogovoriti s prethodnim vlasnikom da ti on da pare, a ti platiš kao da priznaješ prekršaj...znači ukratko..imam li ikakvih opcija osim da pljunem 40 km zbog vlastite gluposti i sljedeći put budem pametniji :)

Obje ove dvije opcije koje ti je policajac predložio - odbaci, iako bi u potpunosti nadoknadio sve troškove odlaska na sudsko odlučivanje izvan mjesta prebivališta, a plaćanjem kazne novcem od ranijeg vlasnika samo bi postigao svoje evidentiranje u dosjeu suda.

Policijskoj stanici koja je izdala prekršajni nalog, poštom pošalji kopiju saobraćajne dozvole iz koje će oni evidentirati datum njenog izdavanja na tvoje ime, uz pismo (Prijedlog za ispravljanje greške), u kojem ćeš napisati sve okolnosti i činjenice relevantne za taj prekršaj. Ovlašteni službenik te PS - organ koji je izdao taj prekršajni nalog, može i trebao bi ispraviti grešku prema sadržaju tog pisma.

Pismo šalji preporučeno, "s povratnicom".

Post Reply