kazna odsjecanja ruke /amputacija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#76 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by bijela »

ljubav_aha wrote: primjeniti takvu kaznu na sitnim lopovima je uzas , za teze oblike kazen postoje drugacije metode
zbog čega to radiš, možeš li mi pojasniti?
ako smo već 16752165 puta na ovom forumu rekli da se kazna ne odnosi na sitne lopove? eto, samo to a u ostalo mi se ne da ulaziti.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#77 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Ciprol »

ljubav_aha wrote:Ko doslovno amputira ruku :?: kako se zove formalan duznost osobe :?:
zar je to trenutno bitno u ovoj temi?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#78 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by ljubav_aha »

Ciprol wrote:
pa bolje spriječiti nego liječiti. krene sa sitnim kriminalom i onda se polahko širi.
pa ako ne upali odsjecanje ruke prvi put, ima još jednu ruku :mrgreen:
jah,sprijeciti :D

neko moze krasti i bez obe ruke,to danas nije problem :oops:
Last edited by ljubav_aha on 24/06/2011 21:39, edited 1 time in total.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#79 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Ciprol »

jedino zubima da krade.
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#80 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Big Boy »

ljubav_aha wrote:tvoj rodjak ukrade tele,ti si svjedok,i takvim aktom podrzis amputaciju njegove ruke :!:
Ako kazes onda si svjedok, ako presutis... onda si saucesnik.

Nemam u malom prstu serijat niti znam primjere kad i zbog cega se ruka sjece ali sumnjam da sve to treba uzimati bukvalno i porediti kruske i jabuke.

@ljubavi... koliko vidim pises o nekim dvostrukim arsinima uz pitanje sta bi bilo kad bi bilo. Posto "poznajes" ljude i odnose u drustvu reci mi svoje misljenje po principu "stele".

Objasni mi, pls, svoje vidjenje sljedece situacije:

Dolazim je na neki salter i trazim neko svoje pravo. Na salteru je neko ko zna da ja imam pravo, ali i on ima mogucnost opstruirati moje pravo i odugovlaciti u cilju da dobije kovertu u dzep ili je naprosto lijen. Objasni mi razliku kad ja samo dodjem i kazem treba mi to i to nasuprot da njemu zazvoni telefon i da mu kolega od rodice njegove zene kaze "da me malo pripazi".
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45205
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#81 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Chmoljo »

ljubav_aha wrote:
takva kazna je jedan oblik giljotine is crnog sablasnog srednjeg vijeka

zar mislis da osoba bez jedne ruke ne moze nastaviti sa istim kriminalnom :!:

primjeniti takvu kaznu na sitnim lopovima je uzas , za teze oblike kazen postoje drugacije metode
jedna mala, malena opaska - nit je giljotina proizvod srednjeg vijeka, nit je toliko nehumana. klasična sebična percepcija.

prije bih rekao da je nehumanije pogubljenje električnom strujom ili smrtonosnom injekcijom. pogubljenje giljotinom je grozno, ali praktično bezbolno.

i proizvod je već ere u kojoj su cvjetali nacionalni preporodi i udaranje temelja modernih država... kakav crni srednji vijek :-)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#82 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by ljubav_aha »

Ciprol wrote:
ljubav_aha wrote:Ko doslovno amputira ruku :?: kako se zove formalan duznost osobe :?:
zar je to trenutno bitno u ovoj temi?
na kojoj temi da pitam :!:

znas li odgovor :?:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#83 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by ljubav_aha »

Chmoljo wrote:
ljubav_aha wrote:
takva kazna je jedan oblik giljotine is crnog sablasnog srednjeg vijeka

zar mislis da osoba bez jedne ruke ne moze nastaviti sa istim kriminalnom :!:

primjeniti takvu kaznu na sitnim lopovima je uzas , za teze oblike kazen postoje drugacije metode
jedna mala, malena opaska - nit je giljotina proizvod srednjeg vijeka, nit je toliko nehumana. klasična sebična percepcija.

prije bih rekao da je nehumanije pogubljenje električnom strujom ili smrtonosnom injekcijom. pogubljenje giljotinom je grozno, ali praktično bezbolno.

i proizvod je već ere u kojoj su cvjetali nacionalni preporodi i udaranje temelja modernih država... kakav crni srednji vijek :-)
smronosna injekcija se prakticira ,vrlo dobro znas,pod kojim uslovima ,kome i sl.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#84 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Ciprol »

ljubav_aha wrote:
Ciprol wrote:
ljubav_aha wrote:Ko doslovno amputira ruku :?: kako se zove formalan duznost osobe :?:
zar je to trenutno bitno u ovoj temi?
na kojoj temi da pitam :!:

znas li odgovor :?:
rezač ruku? :skoljka:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#85 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by ljubav_aha »

Ciprol wrote:jedino zubima da krade.
putem glasa sa kOmpjutOra :D uz raju koja mu asistira :D
User avatar
cordial
Posts: 98
Joined: 22/04/2011 13:56

#86 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by cordial »

novikorisnik wrote:
ljubav_aha wrote:
kamen spoticanja wrote:i ja cu dodati jedno vrcenje :-)
nisam ni znao koliko imamo sufija medju nasim dzematlijama...istinski se divim vasem saburu i zelji da dokazete nesto nekome kome ni bijela ne moze dokazati nista :)
bijela :D
tema nije dokazivanje,vec pokusavam razumjeti kako neko uopste podrzava tako nesto :|
Ne pokusavas ti nista, jer si ti za sebe vec skontala. Jedino sto zelis je "otvoriti oci" drugima, da vide taj "barbarizam" i napokon kazu da si u pravu. Jer sta drugo pomisliti za osobu sa 13000 postova, nego da nije shvacena, jal kod kuce, jal u drustvu, te na ovaj nacin pokusava "biti shvacena" i napokon negdje biti u pravu ili uopste biti primjecena, tj napokon ima mjesto gdje ce se neko na njen komentar osvrnuti, pa makar da kontrira. Steta samo sto nadje Islam za "dokazivanje", jer 14 vijekova se pera lome od "dokazivanja", a Islam "ni ogreban". Potrositi zivot na forumu...tuga...
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#87 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by statix »

pa ako ne upali odsjecanje ruke prvi put, ima još jednu ruku :mrgreen:
Zar nije prakticnije zatvoriti, a ne sakatiti? :D
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#88 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Ciprol »

statix wrote:
pa ako ne upali odsjecanje ruke prvi put, ima još jednu ruku :mrgreen:
Zar nije prakticnije zatvoriti, a ne sakatiti? :D
pa neće dobiti doživotnu kaznu za krađu. ali smatram da bi se većina opametila nakon prvog reza.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45205
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#89 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Chmoljo »

ljubav_aha wrote:
smronosna injekcija se prakticira ,vrlo dobro znas,pod kojim uslovima ,kome i sl.
hoćeš reći nije bilo nevino pogubljenih? :mrgreen:

hoćeš reći da se sa istom pažnjom vodi proces protiv crnca iz geta i bijelim čovjekom iz srednje klase? :oops: :mrgreen:

super su i ti uslovi... možeš biti i crn, nije problem... al' samo ako si O.J. :oops:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#90 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by ljubav_aha »

Big Boy wrote:
ljubav_aha wrote:tvoj rodjak ukrade tele,ti si svjedok,i takvim aktom podrzis amputaciju njegove ruke :!:
Ako kazes onda si svjedok, ako presutis... onda si saucesnik.

Nemam u malom prstu serijat niti znam primjere kad i zbog cega se ruka sjece ali sumnjam da sve to treba uzimati bukvalno i porediti kruske i jabuke.

@ljubavi... koliko vidim pises o nekim dvostrukim arsinima uz pitanje sta bi bilo kad bi bilo. Posto "poznajes" ljude i odnose u drustvu reci mi svoje misljenje po principu "stele".

Objasni mi, pls, svoje vidjenje sljedece situacije:

Dolazim je na neki salter i trazim neko svoje pravo. Na salteru je neko ko zna da ja imam pravo, ali i on ima mogucnost opstruirati moje pravo i odugovlaciti u cilju da dobije kovertu u dzep ili je naprosto lijen. Objasni mi razliku kad ja samo dodjem i kazem treba mi to i to nasuprot da njemu zazvoni telefon i da mu kolega od rodice njegove zene kaze "da me malo pripazi".
hvala BB ,vecin apodrzavaju istu kaznu,a ne znaju tacno detalje o prcesu kaznajvanja i sl.; npr,ti si lijepo napsiao da ne poznajes detalje,ne poznaje nas vecina,ali zato sam pitala,zar je moguce da se kaznjavaju tako "sitni" lopovi"
naavno,pitam prvom prilikom osobe is serijtakih drzava :-D

odgovor na pitanje:obratis se osobi koja ima ulogu Bossa,a dotican osoba moze izgubiti posao,bolje nego bez ruke
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#91 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by statix »

Ciprol wrote:
statix wrote:
pa ako ne upali odsjecanje ruke prvi put, ima još jednu ruku :mrgreen:
Zar nije prakticnije zatvoriti, a ne sakatiti? :D
pa neće dobiti doživotnu kaznu za krađu. ali smatram da bi se većina opametila nakon prvog reza.
I onda pravac dzenet... :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#92 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by ljubav_aha »

Chmoljo wrote:
ljubav_aha wrote:
smronosna injekcija se prakticira ,vrlo dobro znas,pod kojim uslovima ,kome i sl.
hoćeš reći nije bilo nevino pogubljenih? :mrgreen:

hoćeš reći da se sa istom pažnjom vodi proces protiv crnca iz geta i bijelim čovjekom iz srednje klase? :oops: :mrgreen:

super su i ti uslovi... možeš biti i crn, nije problem... al' samo ako si O.J. :oops:
nevino pogubljena ili nevino osakacena osoba je defitivno dio stvranosti,pa to se desava takodjer u bolnicama na operacionom stolu,zar ne :D

ima li bogatih lopova bez ruke u serijtakim drzavama :D
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#93 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by psydelija »

pre nego sto pocnem da listam (temu) od prvog posta, moram da kazem sledece: porazavajuce je koliko na ovom sajtu ima verskih oportunista!
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45205
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#94 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Chmoljo »

ljubav_aha wrote:
nevino pogubljena ili nevino osakacena osoba je defitivno dio stvranosti,pa to se desava takodjer u bolnicama na operacionom stolu,zar ne :D

ima li bogatih lopova bez ruke u serijtakim drzavama :D
znači isto. i u čem je onda problem?
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#95 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Ciprol »

statix wrote: I onda pravac dzenet... :lol:

šta znaš, moguće je.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25642
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#96 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by BHF_Manijak »

Hajd ba dobro je vise, skontali smo, mi smo nehumani shupci i gotovo, da ne truni vise bezveze, lakse je ovako! :oops: :wink:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#97 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by ljubav_aha »

Chmoljo wrote:
ljubav_aha wrote:
nevino pogubljena ili nevino osakacena osoba je defitivno dio stvranosti,pa to se desava takodjer u bolnicama na operacionom stolu,zar ne :D

ima li bogatih lopova bez ruke u serijtakim drzavama :D
znači isto. i u čem je onda problem?
nije isto,jer se oblici kaznjavanja mogu promjeniti
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#98 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by Big Boy »

ljubav_aha wrote:hvala BB ,vecin apodrzavaju istu kaznu,a ne znaju tacno detalje o prcesu kaznajvanja i sl.; npr,ti si lijepo napsiao da ne poznajes detalje,ne poznaje nas vecina,ali zato sam pitala,zar je moguce da se kaznjavaju tako "sitni" lopovi"
naavno,pitam prvom prilikom osobe is serijtakih drzava :-D

odgovor na pitanje:obratis se osobi koja ima ulogu Bossa,a dotican osoba moze izgubiti posao,bolje nego bez ruke
Molim @ljubavi... sumnjam da je iko od nas ovdje zivio u serijatskoj drzavi i da u malom prstu ima serijat kao zakon.

Nego, nisi skontala moje pitanje. Nije to bilo trik pitanje sta bi meni bilo najpametnije da uradim nego izbor izmedju dvije opcije. Dolazim 'nako i dolazim (isti ja) "sa stelom" identicnoj osobi.

Zasto i kako taj lik na salteru mene dozivljava na dva totalno razlicita nacina ?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#99 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by ljubav_aha »

bijela wrote:
ljubav_aha wrote: primjeniti takvu kaznu na sitnim lopovima je uzas , za teze oblike kazen postoje drugacije metode
zbog čega to radiš, možeš li mi pojasniti?
ako smo već 16752165 puta na ovom forumu rekli da se kazna ne odnosi na sitne lopove? eto, samo to a u ostalo mi se ne da ulaziti.
na koga se tacno primjenjuje kazna bijela , hvala :?:
User avatar
cordial
Posts: 98
Joined: 22/04/2011 13:56

#100 Re: kazna odsjecanja ruke /amputacija

Post by cordial »

ljubav_aha wrote: hvala BB ,vecin apodrzavaju istu kaznu,a ne znaju tacno detalje o prcesu kaznajvanja i sl.; npr,ti si lijepo napsiao da ne poznajes detalje,ne poznaje nas vecina,ali zato sam pitala,zar je moguce da se kaznjavaju tako "sitni" lopovi"
naavno,pitam prvom prilikom osobe is serijtakih drzava :-D

odgovor na pitanje:obratis se osobi koja ima ulogu Bossa,a dotican osoba moze izgubiti posao,bolje nego bez ruke
Daj Boze da stignes kad toliko mlatis praznu slamu po forumima.
Locked