Kazna od eko policije?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#26 Re: Kazna od eko policije?

Post by zvrk »

ako je kazna do 60 Km, onda je nuzda
ako je vise, onda nije :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#27 Re: Kazna od eko policije?

Post by Pasiflora »

Btw, to sto zelene povrsine stavljate u navodnike - jer to, kao nisu, vec je nabijena ili blatnjava zemlja je stvarno smjesno.
Ta nabijena ili blatnjav azemlja je takva upravo zbog papaka koji stalno po njoj parkiraju ili prolaze pa je nemoguce da trava iznikne.
I (iako mi je pomalo zao postavljaca teme jer izgleda da stvarno pazi na parkiranje) moram reci da mi je pravo drago kada cujem da je nekog kaznila eko policija - da vidite gdje i kako se papci po Dobrinji parkiraju - pozlilo bi svakom normalnom covjeku. Pored svih onih ogromnih parkinga, levati voze i parkiraju se na zelenim povrsinama.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#28 Re: Kazna od eko policije?

Post by goran16v »

zvrk wrote:ako je kazna do 60 Km, onda je nuzda
ako je vise, onda nije :D
Posteno! :D
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#29 Re: Kazna od eko policije?

Post by goran16v »

Pasiflora wrote:Btw, to sto zelene povrsine stavljate u navodnike - jer to, kao nisu, vec je nabijena ili blatnjava zemlja je stvarno smjesno.
Ta nabijena ili blatnjav azemlja je takva upravo zbog papaka koji stalno po njoj parkiraju ili prolaze pa je nemoguce da trava iznikne.
I (iako mi je pomalo zao postavljaca teme jer izgleda da stvarno pazi na parkiranje) moram reci da mi je pravo drago kada cujem da je nekog kaznila eko policija - da vidite gdje i kako se papci po Dobrinji parkiraju - pozlilo bi svakom normalnom covjeku. Pored svih onih ogromnih parkinga, levati voze i parkiraju se na zelenim povrsinama.
U Kranjcevicevoj do cevabdzinice Bagrem se to pretvaranje zelene povrsine u nezelenu povrsinu toliko otelo kontroli da su jedan dio zelene povrsine izgazali, zatim nasuli sljunkom da im nije blato i na kraju postavili znak (naravno divljak) rezervisanog parkinga.
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#30 Re: Kazna od eko policije?

Post by shipak »

Može li meni neko pomoći.
Nisam parkirala na zelenoj površini ali jesam u nuždi prešla preko zelene površine i pri tome me vidio eko policajac i napisao istu ovu prekriženo upozorenje - prijavu.
Obzirom da su u jednotrašnoj ulici bila parkirana auta na ulici da bi izašla iz ulice i došla na posao nisam imala kuda proći osim preko trave.
Nema fotografiju sigurno, i na moje pitanje kuda da prođem rekao je da se vadim kod sudije kad me pozovu da nisam imala kuda proći.

Ima li fajde kakve da se vadim? Nisam ništa potpisala, niti mi je dao kakav papir. Ali jesam dala ličnu kad je tražio. Imam sliku auta parkiranih na kojoj se vidi da se ne može proći osim preko trave.

Inače je čovo komšija iz druge ulice i krenuo je da se parkira (i takođe bi i on morao proći preko zelene površine da bi se parkirao, ali hajd dokaži.)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#31 Re: Kazna od eko policije?

Post by vješalica »

za takve stvari postoji policija i zove se upomoć sa paukom da odvuče kola koja su ometala saobraćaj u ulici :wink:
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#32 Re: Kazna od eko policije?

Post by shipak »

pa ko bi mogao čekati pauka kad žuri na posao. a i pauk bi morao preći preko zelene površine
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#33 Re: Kazna od eko policije?

Post by victom »

:sretan:
Last edited by victom on 13/02/2021 05:38, edited 2 times in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#34 Re: Kazna od eko policije?

Post by tempuser »

Sve je qara Musanova dok ne dobijes cage sa prekrsajnog suda ili nalog od policije.
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#35 Re: Kazna od eko policije?

Post by novi_korisnik »

victom wrote:ko ovo plati stvarno je budala...
ovo na foru probaju, izbijaju pare na silu, plaše nekim ciframa, glupostima... mislim da sam čitao da je ispod 30 KM

evo link: http://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lok ... ama/208407

al ne bi im dao ni 30..

Šta je seljak, ufatili te na travi, aa ? :kiss:

Malo je 30KM, ja bi tu 50KM stavio...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#36 Re: Kazna od eko policije?

Post by victom »

:sretan:
Last edited by victom on 13/02/2021 05:38, edited 2 times in total.
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#37 Re: Kazna od eko policije?

Post by novi_korisnik »

Ispraka krivog navoda, nisi seljak nego seljačina :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#38 Re: Kazna od eko policije?

Post by Logovan »

novi_korisnik wrote:
victom wrote:ko ovo plati stvarno je budala...
ovo na foru probaju, izbijaju pare na silu, plaše nekim ciframa, glupostima... mislim da sam čitao da je ispod 30 KM

evo link: http://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lok ... ama/208407

al ne bi im dao ni 30..

Šta je seljak, ufatili te na travi, aa ? :kiss:

Malo je 30KM, ja bi tu 50KM stavio...
Malo je 50 KM, sitnica je to.

Dobro lupnuti po džepu da narod počne dolaziti sebi.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#39 Re: Kazna od eko policije?

Post by holowey »

novi_korisnik wrote:
victom wrote:ko ovo plati stvarno je budala...
ovo na foru probaju, izbijaju pare na silu, plaše nekim ciframa, glupostima... mislim da sam čitao da je ispod 30 KM

evo link: http://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lok ... ama/208407

al ne bi im dao ni 30..

Šta je seljak, ufatili te na travi, aa ? :kiss:

Malo je 30KM, ja bi tu 50KM stavio...
al' kad kazu "to je polutrava" ili "gdje ti vidis tu travu" ili "ovdje nikad nije bilo trave" :-)

po defaultu sve gdje nije izricito dozvoljeno parkiranje - kazna... smeta ti sto nema vise besplatnih parking mjesta? vrsi pritisak na svoju opstinu da ti to obezbijedi... ili plati parking... problem sto auto nije pod prozorom? ako si invalid, dobices dozvolu za parkiranje "pod prozor", za sve ostale parkiraj pa prosetaj do zgrade... u krugu 500m sigurno ima namjenskih parking mjesta... u centru to mozda nije slucaj ali to je cijena zivota u centru...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#40 Re: Kazna od eko policije?

Post by tempuser »

Parkirane na travi je stvarno ultimate primitivizam i seljakluk i ja bih za to zavrtao usi najstrasnije, ali ovdje se radi o drugoj stvari.
Problem je sto opet nema drzave, imas tog eko policajca koji na terenu samo evidentira, a da bi nekog kaznio mora jos 5 ljudi da radi poslije njega. Takodjer i oni su pogubljeni ko burek u svemiru, jedno vrijeme su ostavljali neke prepravljene ceduljice, ja kon'o da to komsija komsiju prepada!
To treba ukinuti i prebaciti na komunalnu policiju koja ima ovlastenja za kaznjavanje tj pisanje naloga i koja bi rjesavala parkiranje na zel. povrsinama, glasnu muziku, gradj otpad u kontejnerima, pranje auta na parkizima itd itd itd...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#41 Re: Kazna od eko policije?

Post by O'zone »

Banned user
» victom i » novi_korisnik

7 dana

Malo kulture u ophođenju prema sugovorniku
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#42 Re: Kazna od eko policije?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Parkirao sa 2 točka 20 cm u lafo zelenu površinu ispod balkona na Grbavici i čeka me ceduljica, prekriženo upozorenje i napisano prijava kao što je neko gore navodio, u potpisu eko redar KJKP Park... :-)

U upozorenju, tj "prijavi"... se navodi da sam počinio povredu člana 15. Odluke o održavanju zelenih i rekreacionih površina za koju znam da je van snage od maja 2016. godine. Član i Odluka više i ne postoje.

Mogli su se vala malo potrudit pa naštampat ispravna upozorenja ili prijave jer je donesena nova Uredba o uređivanju i održavanju zelenih i rekreativnih povrsina u Kantonu Sarajevo. Ispod se nalaze još neke nebuloze koje veze nemaju sa uredbom tipa "naknada troškova rekonstrukcije zelene površine, i uklanjanje vozila paukom o mom trošku". :shock: Nejse.

Dakle, može se zaključiti da ovaj papir kao prijava nije validan dokument uopće, ali priznajem prekršaj i on je činjenica. Kazne prema Uredbi su od 200 do 700 KM za fizičko lice. NIsam vlasnik auta, što je dodatni problem.

Jel imao ko sličnu situaciju, i jel se išao ko dogovarati sa KJKP Park. Jel manja kazna ako si sa 2 točka prekršio zakon, ipak je možda max. trećina automobila bila iznad zel. površine... Koliko vremena do prve kazne itd.. Svaka info dobrodošla.

Jedno je sigurno, ako mi odrežu ovu maksimalnu ili više od dvije glave, idemo na sud :twisted:
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43 Re: Kazna od eko policije?

Post by Optimist »

Kolegi s posla su dva tocka bila na travi i napisali su kaznu i njemu i firmi, posto je vozio auto od firme. Iznosa se stvarno ne sjecam.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#44 Re: Kazna od eko policije?

Post by Edin H. »

goran16v wrote:
thea wrote:Gospodine, ako platite kaznu, sljedi put vam nece pasti na pamet da se parkirate tamo gdje se NE MOZE!!!
Nek' si mu se nagovorila! :D
Ja sto mu ocita lekciju :shock:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#45 Re: Kazna od eko policije?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Optimist wrote:Kolegi s posla su dva tocka bila na travi i napisali su kaznu i njemu i firmi, posto je vozio auto od firme. Iznosa se stvarno ne sjecam.
Kad je to bilo? Ako bi mogao pitati kolegu koliko je platio, u pitanju je isti slučaj.

Poz
zelmedin
Posts: 11
Joined: 09/03/2014 20:31

#46 Re: Kazna od eko policije?

Post by zelmedin »

Eh da podijelim i ja svoje iskustvo.

Odmah da se razumijemo, pogriješio jesam i treba da mi naplate i neće mi više pasti na pamet da to opet uradim - jednom pogriješio i naučio.
Ono što meni smeta je način na koji naplaćuju kaznu to jeste podmazivanje itekako ukočenog birokratskog aparata naše države. Ukratko, da od mene uzmu 50 KM država je potrošila preko 200 KM (minimalno) u radnoj snazi i papirologiji.

Redoslijed događaja:

1. Parkirao na zelenoj površini (first time ever) 30.januara 2018. sa sva četiri točka (da! - seljačina)
2. U oktobru dolazi poziv na očitanje o krivici u prostorije kantonalne inspekcije
3. Na osnovu tri stranice dokumentacije zaključuje se sljedeće:
- redar uredno zatekao auto, slikao, protokolisao, poslao u inspekciju
- inspekcija u aprilu šalje dopis MUPu KSa da pošalju informacije o vlasniku
- MUP uredno dostavio informacije
4. U hefti nakon dolaska poziva odlazim u kantonalnu inspekciju.
- izuzetno ljubazna kantonalna inspektorica zapisuje zapisnik nakon utvrđenog identiteta
- zapisnik se pročita na glas
- izjasniš se o krivici i potpišeš (i TU nije kraj)
5. Nakon dvije sedmice na kućnu adresu dolazi dokument sa 6 strana (uplatnice included)
- pročitate na jednoj stranici koje sve opcije imate (ukratko priznavanje ili sudsko odlučivanje)
- potpišete prekršajni nalog i uplatite 50 KM (100 ako nije u prvih 8 dana)
- pošaljete potpisanu dokumentaciju nazad poštom. Doduše, nakon što sam nakon 3 sata pozivanja na telefon došao do inspektorice, rekla mi je da mogu skenirati i poslati mejlom.

Nije mene dušo ubilo plaćanje uredno,
nego naše državno jaslo neradno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#47 Re: Kazna od eko policije?

Post by bitanga_sa_otesa »

zasto jednostavno, kad moze komplikovano :D
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#48 Re: Kazna od eko policije?

Post by Throttle »

Jednostavnije bi bilo da si udario nekog autom, nego sto si nepropisno parkirao :lol:
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#49 Re: Kazna od eko policije?

Post by she+ »

studiorum_tuzlaensis wrote:Parkirao sa 2 točka 20 cm u lafo zelenu površinu ispod balkona na Grbavici i čeka me ceduljica, prekriženo upozorenje i napisano prijava kao što je neko gore navodio, u potpisu eko redar KJKP Park... :-)

U upozorenju, tj "prijavi"... se navodi da sam počinio povredu člana 15. Odluke o održavanju zelenih i rekreacionih površina za koju znam da je van snage od maja 2016. godine. Član i Odluka više i ne postoje.

Mogli su se vala malo potrudit pa naštampat ispravna upozorenja ili prijave jer je donesena nova Uredba o uređivanju i održavanju zelenih i rekreativnih povrsina u Kantonu Sarajevo. Ispod se nalaze još neke nebuloze koje veze nemaju sa uredbom tipa "naknada troškova rekonstrukcije zelene površine, i uklanjanje vozila paukom o mom trošku". :shock: Nejse.

Dakle, može se zaključiti da ovaj papir kao prijava nije validan dokument uopće, ali priznajem prekršaj i on je činjenica. Kazne prema Uredbi su od 200 do 700 KM za fizičko lice. NIsam vlasnik auta, što je dodatni problem.

Jel imao ko sličnu situaciju, i jel se išao ko dogovarati sa KJKP Park. Jel manja kazna ako si sa 2 točka prekršio zakon, ipak je možda max. trećina automobila bila iznad zel. površine... Koliko vremena do prve kazne itd.. Svaka info dobrodošla.

Jedno je sigurno, ako mi odrežu ovu maksimalnu ili više od dvije glave, idemo na sud :twisted:
evo i mene, parking papanke, sa dva tocka uredno zakacila zelenu povrsinu pored trotoara, docekala me obavijest o prekrsaju, povreda cl.15 Zakona o komunalnoj cistoci, u istom vidim da se kazne krecu od 100 do 1500, takodjer je sluzbeno auto u pitanju, pa ako nije problem da mi kazes sta da ocekujem.. :zid:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#50 Re: Kazna od eko policije?

Post by Control panel »

Uh nema mi veceg meraka nego seljacini koja je parkirala na zelenu povrsinu zovnuti eko policiju.
Post Reply