Kazaljke

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#1 Kazaljke

Post by Wolf Angel »

Ne znam gdje bih ovo postavio, možda je ovaj pdf najprikladniji.
Naime, u posljednje vrijeme nekih par sedmica sam primjetio nešto "čudno", ništa posebno ali prečesto se dešava da bilo tek puka slučajnost.
Dakle, skoro uvijek ( na pr. od 20 x dnevno , 19 puta ) će mi se kada god pogledam na sat kazaljke uvijek preklopiti.
Nebitno koje je doba dana ili noći.
Slučajno da pogledam na ruci koliko je sati, kazaljke su preklopljene. Naravno to se neće desiti kada namjerno i svako malo gledam na sat , ali mahinalno kada ovlaš pogledam, stalno su.
U početku nisam obraćao pažnju na to, ali kako to traje već izvjesno vrijeme zaintrigiralo me je.
Da li neko može šta reći o ovome?
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#2 Re: Kazaljke

Post by NIN »

Wolf Angel wrote:Ne znam gdje bih ovo postavio, možda je ovaj pdf najprikladniji.
Naime, u posljednje vrijeme nekih par sedmica sam primjetio nešto "čudno", ništa posebno ali prečesto se dešava da bilo tek puka slučajnost.
Dakle, skoro uvijek ( na pr. od 20 x dnevno , 19 puta ) će mi se kada god pogledam na sat kazaljke uvijek preklopiti.
Nebitno koje je doba dana ili noći.
Slučajno da pogledam na ruci koliko je sati, kazaljke su preklopljene.
U početku nisam obraćao pažnju na to, ali kako to traje već izvjesno vrijeme zaintrigiralo me je.
Da li neko može šta reći o ovome?
Kupi sebi digitalca, onog digitronskog i rijesis se problema. :lol:

Sala, nego, desava se i ima par objasnjenja. Vjerovatno pretjerujes s tim postotkom ovih zapazanja; radi se o koincidenciji koja se svakome moze desiti - par puta slicno se i meni desilo, da par puta za redom pogledam na sat i da su se kazaljke poklopile pa se uvijek sjetim koliko sam puta pogledao prije toga pa to nije bio slucaj; posto si primjetio da je ucestao fenomen onda podsvjesno ganjas isti da bi potvrdio sumnju - recimo, mozak, tj. podsvijest je jako sposobna u tajmingu i jako dobro percipira vrijeme, neovisno o nasem svjesnom bitisanju, pa gledas u sat u otprilike pogodnom vremenu kada je moguce da se kazaljke poklope.

Vjeruj, nista neobicno i vrlo objasnjivo. A kako ti vec rekoh, uvijek imas opciju sa digitalcem. :D
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#3 Re: Kazaljke

Post by Wolf Angel »

NIN wrote:
Wolf Angel wrote:Ne znam gdje bih ovo postavio, možda je ovaj pdf najprikladniji.
Naime, u posljednje vrijeme nekih par sedmica sam primjetio nešto "čudno", ništa posebno ali prečesto se dešava da bilo tek puka slučajnost.
Dakle, skoro uvijek ( na pr. od 20 x dnevno , 19 puta ) će mi se kada god pogledam na sat kazaljke uvijek preklopiti.
Nebitno koje je doba dana ili noći.
Slučajno da pogledam na ruci koliko je sati, kazaljke su preklopljene.
U početku nisam obraćao pažnju na to, ali kako to traje već izvjesno vrijeme zaintrigiralo me je.
Da li neko može šta reći o ovome?
Kupi sebi digitalca, onog digitronskog i rijesis se problema. :lol:

Sala, nego, desava se i ima par objasnjenja. Vjerovatno pretjerujes s tim postotkom ovih zapazanja; radi se o koincidenciji koja se svakome moze desiti - par puta slicno se i meni desilo, da par puta za redom pogledam na sat i da su se kazaljke poklopile pa se uvijek sjetim koliko sam puta pogledao prije toga pa to nije bio slucaj; posto si primjetio da je ucestao fenomen onda podsvjesno ganjas isti da bi potvrdio sumnju - recimo, mozak, tj. podsvijest je jako sposobna u tajmingu i jako dobro percipira vrijeme, neovisno o nasem svjesnom bitisanju, pa gledas u sat u otprilike pogodnom vremenu kada je moguce da se kazaljke poklope.

Vjeruj, nista neobicno i vrlo objasnjivo. A kako ti vec rekoh, uvijek imas opciju sa digitalcem. :D
Moguće da je do podsvijesti kao što kažeš, pošto nisam sklon praznovjericama. Spomenu ti digitalac, ista mi se stvar desi kada pogledam i kući na zidni sat.
Ne volim baš digitalce, mada imam jedan, ali taj je samo za kupanja i vode. 8-)
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#4 Re: Kazaljke

Post by NIN »

Wolf Angel wrote:Moguće da je do podsvijesti kao što kažeš, pošto nisam sklon praznovjericama. Spomenu ti digitalac, ista mi se stvar desi kada pogledam i kući na zidni sat.
Ne volim baš digitalce, mada imam jedan, ali taj je samo za kupanja i vode. 8-)
Onda ne gledaj na sat. :D

Ma ne sikiraj se, ljudi vole neobicnosti koje iskacu iz kolotecine i od toga prave fenomen. Takav sam i sam, kao i svako drugi. Samo treba kriticki pogledati na to i sve se da objasniti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Kazaljke

Post by insomnia78 »

Neko mislina tebe :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#6 Re: Kazaljke

Post by NIN »

insomnia78 wrote:Neko mislina tebe :D
Vidis, zaboravih na to. :thumbup:

Eto, mozes i tako protumaciti, samo se sjeti imal' kakava simpatija iz komsiluka. :D
super_bayern
Posts: 1337
Joined: 14/05/2014 12:42

#7 Re: Kazaljke

Post by super_bayern »

Wolf Angel wrote:Ne znam gdje bih ovo postavio, možda je ovaj pdf najprikladniji.
Naime, u posljednje vrijeme nekih par sedmica sam primjetio nešto "čudno", ništa posebno ali prečesto se dešava da bilo tek puka slučajnost.
Dakle, skoro uvijek ( na pr. od 20 x dnevno , 19 puta ) će mi se kada god pogledam na sat kazaljke uvijek preklopiti.
Nebitno koje je doba dana ili noći.
Slučajno da pogledam na ruci koliko je sati, kazaljke su preklopljene. Naravno to se neće desiti kada namjerno i svako malo gledam na sat , ali mahinalno kada ovlaš pogledam, stalno su.
U početku nisam obraćao pažnju na to, ali kako to traje već izvjesno vrijeme zaintrigiralo me je.
Da li neko može šta reći o ovome?
Isto mi se dešavalo prije tri godine, nekih 20 dana zaredom, samo su kazaljke bile kod mene bile raširene. Ljudi su se oko mene čudili kad god im pokažem na sat, a ono opet isti situation. Dobro je, nisam jedini džedaj u BiH :zrikav:
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#8 Re: Kazaljke

Post by Wolf Angel »

NIN wrote:
insomnia78 wrote:Neko mislina tebe :D
Vidis, zaboravih na to. :thumbup:

Eto, mozes i tako protumaciti, samo se sjeti imal' kakava simpatija iz komsiluka. :D
Bolje da ne razmišljam o tome jerrr, :D , čekaj malo ako se riječ o simpatiji onda bih ja u ovom slučaju trebao biti ti nečija?, A to otvara put ka drugim stvarima a to nije baš za filozofije :D
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#9 Re: Kazaljke

Post by Wolf Angel »

super_bayern wrote:
Wolf Angel wrote:Ne znam gdje bih ovo postavio, možda je ovaj pdf najprikladniji.
Naime, u posljednje vrijeme nekih par sedmica sam primjetio nešto "čudno", ništa posebno ali prečesto se dešava da bilo tek puka slučajnost.
Dakle, skoro uvijek ( na pr. od 20 x dnevno , 19 puta ) će mi se kada god pogledam na sat kazaljke uvijek preklopiti.
Nebitno koje je doba dana ili noći.
Slučajno da pogledam na ruci koliko je sati, kazaljke su preklopljene. Naravno to se neće desiti kada namjerno i svako malo gledam na sat , ali mahinalno kada ovlaš pogledam, stalno su.
U početku nisam obraćao pažnju na to, ali kako to traje već izvjesno vrijeme zaintrigiralo me je.
Da li neko može šta reći o ovome?
Isto mi se dešavalo prije tri godine, nekih 20 dana zaredom, samo su kazaljke bile kod mene bile raširene. Ljudi su se oko mene čudili kad god im pokažem na sat, a ono opet isti situation. Dobro je, nisam jedini džedaj u BiH :zrikav:
I ja kažem isto, drago mi je da nisam ni ja jedini. Još neko da se pojavi pa osnujemo udruženje građana koji imaju čudne fenomene sa kazaljkama na satu. :P
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#10 Re: Kazaljke

Post by Drinski »

Situacija je jako, jako ozbiljna.

Wolf, moras dati kakve sadake u turbe.

Bajern, situacija je malo opasnija, moras ići kod hodze.

Sihirbazi su u pitanju. :mrgreen:
super_bayern
Posts: 1337
Joined: 14/05/2014 12:42

#11 Re: Kazaljke

Post by super_bayern »

Drinski wrote:Situacija je jako, jako ozbiljna.

Wolf, moras dati kakve sadake u turbe.

Bajern, situacija je malo opasnija, moras ići kod hodze.

Sihirbazi su u pitanju. :mrgreen:
Eh, ima sad ta situacija: možda sam ja već dijelom hodža? Šta se hoće, zaboga? :o

hint:Medresa
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#12 Re: Kazaljke

Post by Drinski »

super_bayern wrote:
Drinski wrote:Situacija je jako, jako ozbiljna.

Wolf, moras dati kakve sadake u turbe.

Bajern, situacija je malo opasnija, moras ići kod hodze.

Sihirbazi su u pitanju. :mrgreen:
Eh, ima sad ta situacija: možda sam ja već dijelom hodža? Šta se hoće, zaboga? :o

hint:Medresa
vidis da tu ima necega.vjerovatno ti je nekod od tvojih kolega nesto podbacio. :D
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#13 Re: Kazaljke

Post by registrovana onako »

NIN wrote:, mozak, tj. podsvijest je jako sposobna u tajmingu i jako dobro percipira vrijeme, neovisno o nasem svjesnom bitisanju, pa gledas u sat u otprilike pogodnom vremenu kada je moguce da se kazaljke poklope.
plus telepatija. rezultat je da neko misli na tebe. :D
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#14 Re: Kazaljke

Post by McMoy »

Wolf Angel wrote:Ne znam gdje bih ovo postavio, možda je ovaj pdf najprikladniji.
Naime, u posljednje vrijeme nekih par sedmica sam primjetio nešto "čudno", ništa posebno ali prečesto se dešava da bilo tek puka slučajnost.
Dakle, skoro uvijek ( na pr. od 20 x dnevno , 19 puta ) će mi se kada god pogledam na sat kazaljke uvijek preklopiti.
Nebitno koje je doba dana ili noći.
Slučajno da pogledam na ruci koliko je sati, kazaljke su preklopljene. Naravno to se neće desiti kada namjerno i svako malo gledam na sat , ali mahinalno kada ovlaš pogledam, stalno su.
U početku nisam obraćao pažnju na to, ali kako to traje već izvjesno vrijeme zaintrigiralo me je.
Da li neko može šta reći o ovome?

Jesi li razmišljao o tome da promijeniš bateriju na satu? :) ;-)
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#15 Re: Kazaljke

Post by McMoy »

A sad ozbiljno: Ima možda dvije godine kako sam čitao (mislim baš na ovom forumu) temu u kojoj ljudi iznose
te neke čudne pojave, što bi rekli naši zapadni susjedi "Na rubu znanosti". Bilo je tamo nekih priča iz
rata, nekih neobičnih pojava i događaja ili doživljaja (da li se zaista dogodilo ili je to bio neki individualni
i imaginarni dojam o nečemu što su mislili da se desilo).

Mislim da tema o tim nekim fenomenima ima dobrog potencijala. Ne znam tačno na koji bi je PF smjestili, ali mislim da bi
@NIN bio pogodan moderator iste. Nadam se da tema ne bi u startu bila kontaminirana nekim bajkama, već događajima
iz stvarnog života.

Gledao sam nekoliko epizoda na Discovery Channel-u, gdje naučnici dešifruju pojedine funkcije i način rada ljudskog mozga, a neke funkcije tek otkrivaju. Koliko god da je čovjek daleko otišao u svom razvoju i koliko god svjesno upravlja nekim procesima, isto toliko (ako ne i više) ima određenih nesvjesnih reakcija, rada u pozadini, korištenja prečaca/prečica.

Možda bismo na ovoj temi mogli čuti o tim nekim interesantnim pojavama (koje ljudi nisu željeli podijeliti sa drugima), ali i dobiti neko racionalno i logičko objašnjenje istih.
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#16 Re: Kazaljke

Post by Wolf Angel »

McMoy wrote:A sad ozbiljno: Ima možda dvije godine kako sam čitao (mislim baš na ovom forumu) temu u kojoj ljudi iznose
te neke čudne pojave, što bi rekli naši zapadni susjedi "Na rubu znanosti". Bilo je tamo nekih priča iz
rata, nekih neobičnih pojava i događaja ili doživljaja (da li se zaista dogodilo ili je to bio neki individualni
i imaginarni dojam o nečemu što su mislili da se desilo).

Mislim da tema o tim nekim fenomenima ima dobrog potencijala. Ne znam tačno na koji bi je PF smjestili, ali mislim da bi
@NIN bio pogodan moderator iste. Nadam se da tema ne bi u startu bila kontaminirana nekim bajkama, već događajima
iz stvarnog života.

Gledao sam nekoliko epizoda na Discovery Channel-u, gdje naučnici dešifruju pojedine funkcije i način rada ljudskog mozga, a neke funkcije tek otkrivaju. Koliko god da je čovjek daleko otišao u svom razvoju i koliko god svjesno upravlja nekim procesima, isto toliko (ako ne i više) ima određenih nesvjesnih reakcija, rada u pozadini, korištenja prečaca/prečica.

Možda bismo na ovoj temi mogli čuti o tim nekim interesantnim pojavama (koje ljudi nisu željeli podijeliti sa drugima), ali i dobiti neko racionalno i logičko objašnjenje istih.
Sat se redovno baždari, nema da fula, radi kao singerica.
Napominjem opet da mi se to učestalo u posljednje vrijeme dešava, prije nije. Inače ne bih obraćao pažnju na to, evo sam već bio napisao i zidni sat kada pogledam. Svakako da bi se neka tema mogla otvoriti, i mene zanima kakvo logično a nedostatku istoga i kakvo drugo pojašnjenje.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#17 Re: Kazaljke

Post by _mufljuz_ »

moras ic zaredat po komsiluku zene pitat koja hoce da ti da
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#18 Re: Kazaljke

Post by Wolf Angel »

_mufljuz_ wrote:moras ic zaredat po komsiluku zene pitat koja hoce da ti da
Ovo je nabolji savjet, car si :lol:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#19 Re: Kazaljke

Post by dustaban »

Image
:mrgreen:
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#20 Re: Kazaljke

Post by Big Ang »

Jao teme i to na filozofiji :lol:
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#21 Re: Kazaljke

Post by Wolf Angel »

.
Last edited by Wolf Angel on 11/07/2014 00:31, edited 1 time in total.
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#22 Re: Kazaljke

Post by Big Ang »

:lol:
Pa stavi me na foe. Ccc :skoljka:
A stanje sa kazaljkama je takvo zato sto...pazi sad....zato jer....jesi spreman....dakle zato sto....stalno gledas na sat :shock: :hihihi:
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#23 Re: Kazaljke

Post by Wolf Angel »

.
Last edited by Wolf Angel on 11/07/2014 00:32, edited 2 times in total.
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#24 Re: Kazaljke

Post by Big Ang »

Ti zaista mislis da je meni stalo do tvog misljenja ili da se ja uopce trudim ostaviti neki poseban dojam na forumu? Na tebe? I tebi slicne? Ne. Zaista, ne. Haj ti malo na sat pogledaj. Da ti ne promakne koja ciza.
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#25 Re: Kazaljke

Post by Wolf Angel »

.
Last edited by Wolf Angel on 11/07/2014 00:30, edited 3 times in total.
Post Reply