Katar

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
nuruka36
Posts: 33
Joined: 19/10/2014 08:58

#251 Re: Katar

Post by nuruka36 »

Jedno pitanje: trebao bih raditi, hajde da tako kažem, u blizini Sheraton Doha Resort & Convention Hotela.

Mogu li naći normalan smještaj za nekih 9000 QAR da ima tri spavaće sobe, u normalnom dijelu gradu, a da nije od posla dalje od pola sata vožnje?

Ima li neko prijedlog?
nuruka36
Posts: 33
Joined: 19/10/2014 08:58

#252 Re: Katar

Post by nuruka36 »

Obzirom da uskoro idem može li mi neko pomoći oko punomoći. Želio bih ovlastiti jednu osobu da može vršiti sve radnje vezane za dokumente, račune, ugovore i sl. u moje ime, ali je problem što kod ovjere punomoći u općini treba navesti svaku stvar posebno. Našao sam formu za punomoć ali imam problem kako da formulišem stvari.

Evo šta mi je palo na pamet za punomoć, ako imate nekih ideja za još neke stvari recite, a volio bih da mi se neko javi kako da formulišem ove stvari:

- vađenje lične karte, vozačke dozvole, pasoša, rodnog lista, državljanstva, prijava prebivališta, vjenčani list
- sve vezano za režije: struja, telefon, internet, grijanje, voda, smeće, održavanje
- registracije auta, prodaja auta i sve vezano za auto
- bankarske usluge, zatvaranje računa, izmjene i td.

Ima li negdje ovo sve popisano i fino formulisano možda? I postoji li način da se dadne univerzalna punomoć za sve da ne moram nabrajati svaku stvar posebno?
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#253 Re: Katar

Post by lajkujMe »

Uh al ima tu svasta, to je bukvalno punomoc za zivot druge osobe :shock:
nuruka36
Posts: 33
Joined: 19/10/2014 08:58

#254 Re: Katar

Post by nuruka36 »

Dao bih je majci.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#255 Re: Katar

Post by graue_maus »

nuruka36 wrote:Dao bih je majci.
mislim da ti ne treba za sve pojedinacno punomoc,ako je majka u pitanju , nego izjava da ti majka pazi i stara se o imovini dok si odsutan .........pasos vadis onda u konzulatu , licna ti ne treba ....giro konto , napravis u banci punomoc , mislim da drugu vrstu punomoci ne priznaju......
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#256 Re: Katar

Post by simbabimba »

Vidim da ti niko nista konkretno ne pise o procedurama pri odlasku, pa te molim da ti napises kad sve zavrsis, kako to ide.
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#257 Re: Katar

Post by vodoinstalater »

simbabimba wrote:Vidim da ti niko nista konkretno ne pise o procedurama pri odlasku, pa te molim da ti napises kad sve zavrsis, kako to ide.
Sta podrazumijevas pod procedurama pri odlasku ?
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#258 Re: Katar

Post by vodoinstalater »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-radni ... /150221041

Situacija u kojoj se nalaze ovi ljudi, samo govori koliko je bitno ko je poslodavac za kojeg se radi. Slicna situacija je nedavno bila i u Njemackoj. Tamo ce se ipak sve rjesiti puno lakse.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#259 Re: Katar

Post by Radio Sarajevo »

nuruka36 wrote:Obzirom da uskoro idem može li mi neko pomoći oko punomoći. Želio bih ovlastiti jednu osobu da može vršiti sve radnje vezane za dokumente, račune, ugovore i sl. u moje ime, ali je problem što kod ovjere punomoći u općini treba navesti svaku stvar posebno. Našao sam formu za punomoć ali imam problem kako da formulišem stvari.

Evo šta mi je palo na pamet za punomoć, ako imate nekih ideja za još neke stvari recite, a volio bih da mi se neko javi kako da formulišem ove stvari:

- vađenje lične karte, vozačke dozvole, pasoša, rodnog lista, državljanstva, prijava prebivališta, vjenčani list
- sve vezano za režije: struja, telefon, internet, grijanje, voda, smeće, održavanje
- registracije auta, prodaja auta i sve vezano za auto
- bankarske usluge, zatvaranje računa, izmjene i td.

Ima li negdje ovo sve popisano i fino formulisano možda? I postoji li način da se dadne univerzalna punomoć za sve da ne moram nabrajati svaku stvar posebno?
Ti ode i više se i ne javi nikad. Daj nam napiši kako je tamo, ako uopšte imaš interneta. Valjda nisi zaglavio neđe :D, kako smo ti predviđali :).
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#260 Re: Katar

Post by ema_ »

Taj lik je pisao i na forum.hr i isto se više nikad nije javio :D
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#261 Re: Katar

Post by Frutek »

Pozdrav! Zna li neko proceduru oko turističke vize za Qatar? Je li se mora ići u ambasadu ili ide online kao i za UAE?
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#262 Re: Katar

Post by vodoinstalater »

Frutek wrote:Pozdrav! Zna li neko proceduru oko turističke vize za Qatar? Je li se mora ići u ambasadu ili ide online kao i za UAE?
Mozes aplicirati online, meni se cini da moras imati booking hotela ali i to nije garancija da ces je dobiti. Iz nekog razloga turistickih viza nema za drzavljane BiH. Zato ih ima za drzavljane: Pakistana, Indije, Egipta, Srbije, Makedonije, Filipina i tako dalje :) Mi smo bratska zemlja sa Qatarom a familiji kada ides onda nije turizam :) valjda zato odbijaju da i prime aplikaciju za vize :roll:
nuruka36
Posts: 33
Joined: 19/10/2014 08:58

#263 Re: Katar

Post by nuruka36 »

Godine su prosle pune muka. :)

Helem, ako nekog interesuje nesto u vezi Katara - bujrum, ako budem znao rado cu pomoci.

Sto se mene tice, bilo je uzbudljivo :-) ali nakon svih ovih godina mogu reci da se nisam pokajao.
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#264 Re: Katar

Post by costacurta »

nuruka36 wrote:Godine su prosle pune muka. :)

Helem, ako nekog interesuje nesto u vezi Katara - bujrum, ako budem znao rado cu pomoci.

Sto se mene tice, bilo je uzbudljivo :-) ali nakon svih ovih godina mogu reci da se nisam pokajao.
Pozz,
Imaš li info kolika je plata medicinske sestre i tehničara, VSS ako to nešto znači?
Ima li naznaka da bi mogli uoči prvenstva angažovati i naših ljudi. Kako uopšte dobiti posao dole?
Post Reply