Katar: Senad Pećanin;u BiH je bio građanski rat

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Bosanac sa dna kace
Has thanked: 4 times

Katar: Senad Pećanin;u BiH je bio građanski rat

Post by Bosanac sa dna kace » 14/04/2007 22:01

Saudis tied to domineering Wahabi presence in Bosnia

SPECIAL TO WORLD TRIBUNE.COM
Tueday, March 27, 2007

ABU DHABI — Saudis are helping to finance a Muslim presence in Bosnia with mulitple links to Al Qaida ideology, a journalist told a seminar here.

Speaking at a seminar organized by the Rand Corp., he said Saudi Arabia has helped form a Wahabi-style Islamic community in Bosnia. The Saudi effort has combined massive funding with the infiltration of thousands of operatives, most of whom have married Bosnian women.
"After the civil war, mujahideen fighters stayed and married Bosnian women," Senad Pecanin, a Bosnian journalist told the Rand seminar held in the Qatari capital in Doha on March 15. "They started Wahabism. They have physically attacked people in mosques. They are trying to impose a ban on alcohol. All this is sponsored by Saudi Arabia."

Pecanin, director of the independent Bosnian magazine Dani, said Saudis have distributed money and deployed operatives throughout Bosnia, Middle East Newsline reported. He said most of the Saudi operatives married Bosnian women and merged into society. At the same time, Saudi Arabia has coopted the Islamic clergy in the central European state.

Wahabism, which began in the 18th Century in Saudi Arabia, has been termed the ideological basis for Al Qaida's offensive against the West. The Wahabi strain of Sunni Islam preaches intolerance and rejects the rights of women.

"Never before in Bosnia have we seen women moving about in the hijab [Islamic headdress]," Pecanin said.

The assertion by the Bosnian journalist is not new. Starting in 2000, Islamic sources in Europe reported on Iranian and Saudi operatives spreading influence in Bosnia and marrying local women, often by force.

Pecanin said the Saudis pressured Bosnian widows of those killed in the civil war in the 1990s to convert to Wahabi Islam. He said anybody who converted received $50 per month.

Al Qaida agents have been operating in Bosnia. Pecanin said the Bosnia embassy in Vienna has been selling passports to Al Qaida operatives while senior officials were pocketing money from Saudi Arabia and other Muslim states.
"A lot of money provided by the Muslim countries ended up in the pockets of people like politicians," Pecanin said.

http://www.worldtribune.com/worldtribun ... 38889.html

''Pećanin kaže da su Saudijci prisiljavali bosanske udovice, koje su izgubile muževe u građanskom ratu tokom 90-ih, da prihvataju vehabizam. On kaže da svi koji su prihvatili vehabizam primali po 50 dolara mjesečne nadoknade“, piše World Tribune.

Sredinom prošlog mjeseca u Dohi u Kataru je pod pokroviteljstvom Rand korporacije održan seminar na kojem je učestvovao i Senad Pećanin, direktor bh. magazina Dani. O Pećaninovom učešću na spomenutom seminaru pisali su mnogi strani mediji.

Daleko od ušiju i očiju bh. javnosti Pećanin je govorio veoma nadahnuto i izuzetno zanimljivo, a posebnu pažnju posvetio je ''vehabizmu'', i kako sam izjavi, građanskom ratu u BiH. Ipak, Pećanin je, kako piše World Tribune, Arapima prvo objasnio da je u BiH bio građanski rat.

''Nakon građanskog rata, mudžahedinski borci su ostali i oženili se Bosankama. Oni su pokrenuli vehabizam. Oni su fizički napadali ljude u džamijama. Nastojali su zabraniti alkohol. Sve je to sponzorirala Saudijska Arabija.“ World Tribune još piše da je Pećanin izjavio sljedeću laž: ''Nikada prije u Bosni nismo vidjeli žene koje se kreću u hidžabu.“

''Pećanin kaže da su Saudijci prisiljavali bosanske udovice, koje su izgubile muževe u građanskom ratu tokom 90-ih, da prihvataju vehabizam. On kaže da svi koji su prihvatili vehabizam primali po 50 dolara mjesečne nadoknade“, piše World Tribune.

Sponzor Pećaninovog putovanja na seminar u Dohi očito je znao koga sponzorira. Nema sumnje da je Pećanin do kraja odradio svoju obavezu prema sponzoru Rand korporaciji.
saff

http://--- NO LINKS ---/forum/index.php?topic=2382.0
**bo ga Soros u guzicu a on njega, ispasce na kraju da smo mi u BiH sisali vesla. :x

cyprus
Has thanked: 12 times
Been thanked: 39 times

Post by cyprus » 14/04/2007 23:40

Joj, pa ima već tema o gradžanskom ratu, mislim da bi ovo bilo duplanje, a za našeg Pećnicu...pih, ne znam šta bih reko, meni se on čini ko fin.

Maksim

Post by Maksim » 14/04/2007 23:46

Ali se dobro informises, Bosnjak-musliman-musliman sa dna kace...... iz Saff-a.

kub lajkan

Re: Katar: Senad Pećanin;u BiH je bio građanski rat

Post by kub lajkan » 15/04/2007 01:03

Bosanac sa dna kace wrote:
World Tribune još piše da je Pećanin izjavio sljedeću laž: ''Nikada prije u Bosni nismo vidjeli žene koje se kreću u hidžabu.“

Meni ovo nije laz...

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 15/04/2007 01:10

koliko se sjecam, na Marijin Dvoru su sve Muslimanke 1945. pod vodjstvom AFZ-a skinule sva vjerska pokrivala. Tek u sumrak pred prve demokratske izbore se pocelo ponovno pokrivati i jedna od prvih koja se pokrila je bila spisateljica Melika. Hidzabe sam prije rata vidjala u Zenevi, ali ne i u Sarajevu

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 15/04/2007 04:29

kub lajkan wrote:
World Tribune još piše da je Pećanin izjavio sljedeću laž: ''Nikada prije u Bosni nismo vidjeli žene koje se kreću u hidžabu.“

Meni ovo nije laz...

:shock: :roll: moje nene i tetke pale s marsa sigurno :roll: :?

Eshek

Post by Eshek » 15/04/2007 05:03

kub lajkan wrote:

Meni ovo nije laz...

Nikad prije u Bosni nisi vidio pokrivenu ženu? Da mi je znati po kojoj Bosni si se ti kretao...

Istina je da je to bila rijetkost u gradovima, ali reći da "nikad prije u Bosni nismo vidjeli koje se kreću u hidžabu" bi itekako bila njegova laž (izjava je upitna, s obzirom gdje je objavljena), a tvoje neznanje.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 15/04/2007 10:03

Džemat - Kad sam prije par dana napisao članak "bRAND new plan B" nisam ni znao da je delegat iz Bosne jedne od grupa ljudi koje treba podržati u borbi protiv 'radikalnog islama' (peta: 'umjereni novinari') uspješno uzeo učešća u RAND-ovoj konferenciji održanoj od 15. do 18. marta u Dohi, u Kataru. Senad Pećanin, čija su usta puna 'nezavisnosti' svog magazina i svoje ličnosti, imao je plaćen let i smještaj da bi referirao o potplatljivosti 'vehabija' u Bosni. Ko o čemu – glavni u DANA o nezavisnosti.

RAND je sazvao konferenciju, kako sami kažu, jer "učesnici ove konferencije analiziraju problem iz zapadnjačke perspektive i diskutuju o porukama koje "mi" (navodnici u originalu) želimo odaslati.

Senad briljira u klišejima koje je u koferu iz Bosne donio.

"Nakon građanskog rata, mudžahedini su ostali i oženili se Bosankama. Oni su počeli s vehabizmom. Fizički su nasrtali na ljude po džamijama. (tvoja sreća pa ne zalaziš na takve lokacije op.a.) . Pokušali su da uvedu zabranu alkohola. Sve se ovo sponzorira iz Saudijske Arabije. Udovice koje su prešle na vehabizam primale su 50 dolara mjesečno. Mnoge su pristale na ovo jer su bile nezaposlene i nisu imale sredstava da izdržavaju svoje porodice. " Za 50$ ti se ne bi dao upregnuti za tuđe interese – tvoja tarifa kao dokazanog nezavisnjaka je mnogo veća.

Pećanin se u Kataru jada da "nikad prije u Bosni nismo vidjeli žene s hidžabom." - Ili moja nana nije žena ili nije iz Bosne, ili mi se priviđalo da je osim s hidžabom drugačiju i ne znam – nešto od to troje jeste. Opcija da bačva laže je isključena – hej, pa on je nezavisan!

Dalje, po starom dobrom običaju, liječi svoje frustracije reisom Cerićem optužujući ga da "toleriše vehabizam i da se nalazi na saudijskoj platnoj listi."

Da li je Cerić na platnoj listi Saudijaca možemo samo nagađati. Da si ti na RAND-ovoj očigledno je .

P.S. Možete li iz zaglavlja loga ukloniti ovo 'nezavisni'? I 'news magazin' zvuči cool i evropski.

http://islam.dzemat.org/modules.php?nam ... e&sid=2747

kub lajkan

Post by kub lajkan » 15/04/2007 11:08

Pegasus317 wrote:
kub lajkan wrote:

Meni ovo nije laz...

Nikad prije u Bosni nisi vidio pokrivenu ženu? Da mi je znati po kojoj Bosni si se ti kretao...

Istina je da je to bila rijetkost u gradovima, ali reći da "nikad prije u Bosni nismo vidjeli koje se kreću u hidžabu" bi itekako bila njegova laž (izjava je upitna, s obzirom gdje je objavljena), a tvoje neznanje.

Do mene je... shvatio sam da je mislio na NIKAB... ako jest mislio, onda ostajem pri tome da je u pravu...

in33sa

Post by in33sa » 15/04/2007 11:10

Islam Bosna, dzemat, sve istinoljupci.

a u pm

Senad o bradatim spodobama, cinjenici da ih finansira SA, cinjenici da nanose veliku stetu Bosni i Bosnjacima, a bradonje po starome, seciranje rijeci i etiketiranje ljudi onako kako se njima svidja.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 15/04/2007 11:28

in33sa wrote:Islam Bosna, dzemat, sve istinoljupci.

a u pm

Senad o bradatim spodobama, cinjenici da ih finansira SA, cinjenici da nanose veliku stetu Bosni i Bosnjacima, a bradonje po starome, seciranje rijeci i etiketiranje ljudi onako kako se njima svidja.

a ko ono finansira Senada???? :roll: :shock:

bajazit

Post by bajazit » 15/04/2007 11:29

kada se kaze da prije rata muslimanke u bosni nisu nosile hidzab onda se mora reci i zasto.zato sto su to KOMUNISTI (kojih vidim i na ovom forumu ima u vecem broju) ZABRANILI tako da su muslimanke samo pokrivale glavu salovima i namazbezama.kada su komunisti odprdili svoje i zene su dobile slobodu da se pokriju ili da se ne pokriju.
demokracija sta ce te.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 15/04/2007 11:32

kub lajkan wrote:
Pegasus317 wrote:
kub lajkan wrote:

Meni ovo nije laz...

Do mene je... shvatio sam da je mislio na NIKAB... ako jest mislio, onda ostajem pri tome da je u pravu...

nikab, zar, feredza, bohča, peča, velo, vala...sve je to naziv za pokrivanje lica u raziličtim oblicima, bivsa Juga je dkeretom 1950 godine zabaranila takav nacin odijevanja, mejdutim nije zabranila ono sto se zove hidzab tj. pokrivanje tijela sem lica, ruku i stopala a Senad je govorio o tome.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 15/04/2007 11:36

bajazit wrote:kada se kaze da prije rata muslimanke u bosni nisu nosile hidzab onda se mora reci i zasto.zato sto su to KOMUNISTI (kojih vidim i na ovom forumu ima u vecem broju) ZABRANILI tako da su muslimanke samo pokrivale glavu salovima i namazbezama.kada su komunisti odprdili svoje i zene su dobile slobodu da se pokriju ili da se ne pokriju.
demokracija sta ce te.

Moja pokojna baba, koja je umrla prije rata, nije bila muslimanka, i nosila je glavu pokrivenu maramom UVIJEK. U kuci je nije nosila, ali iz kuce bez nje ne sjecam se da je dva puta izasla.

I, stoga, manite se suplje zivota vam.

kub lajkan

Post by kub lajkan » 15/04/2007 11:40

kub lajkan wrote:
Pegasus317 wrote:
kub lajkan wrote:

Meni ovo nije laz...

nikab, zar, feredza, bohča, peča, velo, vala...sve je to naziv za pokrivanje lica u raziličtim oblicima, bivsa Juga je dkeretom 1950 godine zabaranila takav nacin odijevanja, mejdutim nije zabranila ono sto se zove hidzab tj. pokrivanje tijela sem lica, ruku i stopala a Senad je govorio o tome.

Pokrivanje lica nisam nikad vidio prije rata. Pokrivanje glave (kose) je nesto sasvim drugo. Ali malo mi je cudno da je mislio na to...

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 15/04/2007 11:43

_BosanaC wrote:
bajazit wrote:kada se kaze da prije rata muslimanke u bosni nisu nosile hidzab onda se mora reci i zasto.zato sto su to KOMUNISTI (kojih vidim i na ovom forumu ima u vecem broju) ZABRANILI tako da su muslimanke samo pokrivale glavu salovima i namazbezama.kada su komunisti odprdili svoje i zene su dobile slobodu da se pokriju ili da se ne pokriju.
demokracija sta ce te.

Moja pokojna baba, koja je umrla prije rata, nije bila muslimanka, i nosila je glavu pokrivenu maramom UVIJEK. U kuci je nije nosila, ali iz kuce bez nje ne sjecam se da je dva puta izasla.

starije nemuslimanke u oklini Gradacca i Srebrenika i dan danas pokrivaju sve sem lica i saka....
komunisti s islamskog gledista nisu zabranili ono sto je obaveza za jednu muslimanku vec sto je pohvalno i obicaj koji je nazalost u nekim segemtnima tadasnjeg drustva predstavljao i poteskoce za tadasnju muslimanku, ja da sam tad bio neko i nesta mozda bih i ja glaso da se to zabrani.

Mejdutim cilj mog postavljanja teme nije hidzab vec izjava doticnog da je u BiH bio gradjanski rat, mi to vesla sisali odje? :-?

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 15/04/2007 11:45

kub lajkan wrote:Pokrivanje lica nisam nikad vidio prije rata. Pokrivanje glave (kose) je nesto sasvim drugo. Ali malo mi je cudno da je mislio na to...

nisi ni mogao vidjet kad, kao sto je vec napisano, isto je bilo zakonski zabranjeno i kaznjivo od 1950. godine.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 15/04/2007 11:48

_BosanaC wrote:
demokracija sta ce te.

starije nemuslimanke u oklini Gradacca i Srebrenika i dan danas pokrivaju sve sem lica i saka....
komunisti s islamskog gledista nisu zabranili ono sto je obaveza za jednu muslimanku vec sto je pohvalno i obicaj koji je nazalost u nekim segemtnima tadasnjeg drustva predstavljao i poteskoce za tadasnju muslimanku, ja da sam tad bio neko i nesta mozda bih i ja glaso da se to zabrani.

Mejdutim cilj mog postavljanja teme nije hidzab vec izjava doticnog da je u BiH bio gradjanski rat, mi to vesla sisali odje? :-?

Nismo sisali vesla, nego sam pokusao zavrsiti pricu o pokrivanju jer je sljedeca faza uvodjenje u nju vehabija, Alije, Zlatka, SDP-a, i na kraju ode sve u qrac.

A Fatmir je posebna budala. Iako, od njega me ne bi iznenadilo nista, pa ni ta izjava.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 15/04/2007 11:54

_BosanaC wrote:
Nismo sisali vesla, nego sam pokusao zavrsiti pricu o pokrivanju jer je sljedeca faza uvodjenje u nju vehabija, Alije, Zlatka, SDP-a, i na kraju ode sve u qrac.

A Fatmir je posebna budala. Iako, od njega me ne bi iznenadilo nista, pa ni ta izjava.

ma joj upravu si po pitanju toga....
al koga djavola Pecanin dijeli takve izjave? samo jos treba da tu izjavu safataju debili iz novina preko Drine tipa Kurira.
a Fatmir je men posbena prica, zbog njeg sam presto citav Saff koji sam cito jedino radi vjerskih tema.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 15/04/2007 12:03

_BosanaC wrote:

ma joj upravu si po pitanju toga....
al koga djavola Pecanin dijeli takve izjave? samo jos treba da tu izjavu safataju debili iz novina preko Drine tipa Kurira.
a Fatmir je men posbena prica, zbog njeg sam presto citav Saff koji sam cito jedino radi vjerskih tema.

Ne moraju oni, dovoljno je da Dodo i ekipa to vide i eto ti. Mogu ga onda komotno staviti na listu SNSDa na sljedecim izborima...

kub lajkan

Post by kub lajkan » 15/04/2007 12:04

kub lajkan wrote:Pokrivanje lica nisam nikad vidio prije rata. Pokrivanje glave (kose) je nesto sasvim drugo. Ali malo mi je cudno da je mislio na to...

nisi ni mogao vidjet kad, kao sto je vec napisano, isto je bilo zakonski zabranjeno i kaznjivo od 1950. godine.

Ma samo malo obrazlazem sta sam htio reci, jos od prvog posta ovdje...

in33sa

Post by in33sa » 15/04/2007 12:46

a u pm

CIA snajka, CIA.

Sve je to medjunarodna zavjera protiv muslimana, posebno onih bradatih, i Bin Ladin je zidovski agent.

Bin Ladin i Pecanin prosli istu skolu smjestenu u tajnovitim predjelima sjeverne Montane, skolu "prevari muslimana i vrati se sam", finansiranu iz samog sredista zla, Diznilenda.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 15/04/2007 15:34

in33sa wrote:CIA snajka, CIA.

Sve je to medjunarodna zavjera protiv muslimana, posebno onih bradatih, i Bin Ladin je zidovski agent.

Bin Ladin i Pecanin prosli istu skolu smjestenu u tajnovitim predjelima sjeverne Montane, skolu "prevari muslimana i vrati se sam", finansiranu iz samog sredista zla, Diznilenda.

:-x nemas smisla za humor ne ne :-x

Šandor

Post by Šandor » 16/04/2007 02:40

in33sa wrote:

a u pm

CIA snajka, CIA.

Moram otipkat nešto na ovo.

Mislim da niko ne može osporiti par činjenica koje ću navesti.

Saudijska Arabija je najprimitivnija muslimanska zemlja na planeti. Imaju sistem iz kamenog doba. Žene nemaju nikakva prava. Jedino pravo je da sjede iza 4 zida i rašire noge po potrebi (mužu kojeg upoznaju tek kad se udaju).

Upravo tamo obučavaju kretene koje kasnije dušmani Bosne koriste kao argument i opravdanje za sve što su činili. A braća Ameri zadovoljno trljaju ruke. Pijuckajući šerbe vele da je Saudija "moderate Arab country". Jebo ti tu priču. I u Iranu gdje je strogi islamski režim žene imaju neuporedivo veća prava i slobode.

Juka Barčić je jedan od tih koji su obučavani anamo kod progresivnih saveznika Amerike u Saudiji.

Da sam neki kurac u svijetu prvo bi napao Saudijsku Arabiju pa tek onda kod dušmana. :D

Također ne treba gubiti iz vida da je potvrđena krivica Izraelaca za neke terorističke napade.
Bit ću konkretan, bombu u Berlinu postavili su Izraelci. Nakon toga USA je bombardovala Libiju. Bilo je to daleke 1986. godine. Tada se u pojedinim evropskim zemljama digla velika prašina.

Naravno da Izraelci nisu iscenirali sve napade. Ali znajući ih ne sumnjam da bombardovanje u Berlinu nije i jedino. :-)

Kisni_dan

Post by Kisni_dan » 16/04/2007 03:31

SANDOR,

Da si kad bio u Saudi Arabiji ne bi tako govorio.
Tamo ljudi zive zivotom i bogatstvom kakav ti nikad neces ni okusiti a kaomoli pozivjeti.

Ta tvoja prica je tipicna slika koju su nama u bivsoj Yu stvarali i tipicna ona koja se prikazuje zapadnim zemljama...

Nidje veze...

Post Reply