Kasnjenje u upravnim postupcima

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Utokkha
Posts: 778
Joined: 20/05/2008 14:52

#1 Kasnjenje u upravnim postupcima

Post by Utokkha »

Trenutno pred organima i institucijama vodim tri upravna postupka i dva sudska postupka na sudovima. Niti jedno nije riješeno unutar zakonskih rokova. Upravni postupak se odugovlači već pet godina po raznim osnovama.
Kako dokazivati načinjenu štetu zbog neefikasnosti institucija? Šteta se sastoji u činjenici da ja moram izlaziti s posla ili uzimati dane odmora, da bih taj dan predao svu papirologiju po kojoj niži i viši organi ne postupaju? Troškovi prijevoza, izgubljena dobit?

Ulagao sam žalbe raznim instancama upravnih inspektora (kantonalni, federalni) koji samo konstatuju ne postojanje više instance za postupanje po zahtjevu ili da propisima nije predviđena alternativa u slučaju neizvršavanja.

Riječ je naravno o imovinsko-pravnim problemima...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#2 Re: Kasnjenje u upravnim postupcima

Post by putokaz1 »

Kod mene Upravni postupak traje 17 godina
(zastara 10)
Tj traje protiv moje porodice ali Prigovori i žalbe se nalaze u ormarima a još se postupak izvršava
NEMAMO PRAVNE DRŽAVE-Niti ćemo ikad imati
Nisi jedini koji se ganja po sudovima,Upravama dok te Sudije i Službenici uzimaju dobru lovu za NERAD
Postavljeni su stranački,a štiti ih Zakon
Promjena vlasti je jedno rješenje,ali ako ne budu valjali dovesti treće,ali mi nemao OPOZICIJU koja planira uvesti red po pitanju Odugovlačenje u Upravnim i Sudskim postupcima
Patiti(mučiti se čekati strahovati...) ćemo dok smo ovdje
Dva slučaja
Fizičko lice protiv države-Sud donosi odluku nastupila zastara tj u korist države
Drugi slučaj:Država protiv fizičkog lica Sud donosi nije nastupila zastara opet u korist Države
zaostajemo za Evropom 300 godina
mishic
Posts: 6297
Joined: 28/04/2011 16:29

#3 Re: Kasnjenje u upravnim postupcima

Post by mishic »

U ovoj zemlji pravo i pravna zaštita ne postoje!!! Korumpirane sudije i tužioci igraju igre i ubiru debele pare od privatnika.
S druge strane država je još veći kabadahija. Zakine i zakida uposlenike koji nakon dugotrajnih i iscrpljujućih sudskih postupaka dobiju presude u svoju korist ali o naplati već godinama i godinama ni riječi. Valjda i te presude mogu zastariti.
Da ne govorimo o različitim presudama u gotovo identičnoj stvari (prosvjetni radnici iste škole) jedni dobiju i naplate, drugi dobiju ali ne mogu naplatiti presude a treći izgube i ODMAH i HITNO im se odbija maksimalno mogući dio plate za jako visoke sudske i advokatske troškove. Prema tome da ima prava, da ima zakona i da ima pravnog sistema ovi nonsensi bili bi nemogući.
Post Reply