Kasko osiguranje? Puno kasko?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Leftist
Posts: 233
Joined: 04/10/2011 09:28

#1 Kasko osiguranje? Puno kasko?

Post by Leftist »

Sinoc mi je obijen auto tako sto mi je razbijen prozor i ukradene su vrijednosti (suncane naocale, drugov tablet pc, jakna, eksterni hard disk itd.) Auto je osiguran pod punim kasko osiguranjem. Da li u puni kasko ulaze i te vrijednosti koje su ugradene? Sve je bilo u gepeku osim naocala koje su bile u kaseti. Sve sam uredno prijavio sinoc policiji i oni su sastavili zapisnik. Da li ima veze sto je tablet drugov a ne moj? Drug je u tom trenutku bio samnom.
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#2 Re: Kasko osiguranje? Puno kasko?

Post by amko76 »

.
Leftist
Posts: 233
Joined: 04/10/2011 09:28

#3 Re: Kasko osiguranje? Puno kasko?

Post by Leftist »

link wrote:jel tablet sastavni dio auta?

Nije, naravno ali ne mogu da protumacim ove clanove bas najbolje, da li puno kasko osiguranje osigurava i stvari unutar auta ili je potrebno neko dodatno za to ? Pitam jer me i policajac sinoc pitao koje kasko je u pitanju, da li obicno, da li puno kasko i spominjao mogucnost i da su stvari obuhvacene pa zato pitam s obzirom da je meni puno kasko.
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#4 Re: Kasko osiguranje? Puno kasko?

Post by betametazon »

neces, nazalost...osiguranje stvari u automobilu je predmet dopunskog osiguranja, ti si ugovorio potpuno kasko osiguranje ali samo od osnovnih opasnosti plus krađa (i krađa je dopunski rizik ali se uobičajeno ugovara najčešće sa osnovnim opansotima)...tako da...halali... (opet provjeri, ako na polisi ne piše da je uključeno i osiguranje stvari u automobilu onda je ovajko, dakle nije pokriveno...)
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5 Re: Kasko osiguranje? Puno kasko?

Post by Hemel »

ja kako znam, bez obzira sto je potpuno kasko posebno se osiguravaju uredjaji u autu (auto radio, navigacija, telefoni...sve ono sto pripada uz auto) a za druge stvari, opet ide posebno.

posavjetuj se sa nekim ko pravi osiguranje auta (ne kod svoga osiguranja).
Leftist
Posts: 233
Joined: 04/10/2011 09:28

#6 Re: Kasko osiguranje? Puno kasko?

Post by Leftist »

Hvala na odgovorima, ne mogu naplatiti stvari u autu jer je potrebno osiguranje prtljaga posebno za stvari u gepeku :-D
Post Reply