Karte BiH-Grčka

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#76 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Comrad »

Ponovo kazem, sta je sa ljudima koji rade? Sta je sa ljudima koji su iz evo bubam sa Ilidze, Hadzica. Da ne govorim o daljim mjestima. Ovo je seljakluk i ja ne bih sebi dopustio da me neko ovako ponizava bez razloga, da mi babo rodjeni igra. Ne bih i tacka.

Sljedeci put da smo pametni NIKO ne bi otisao i kupio kartu, pa nek igraju pred praznim stadionom. Zaboli me vise qrac. Dok ste vi cekali sinoc i vjerovatno sebi skratili zivot za koju godinu, neki guzonjin sin je te karte imao jos prosle sedmice. Oni iz saveza su vjerovatno prolazili okolo i isli na posao i smijali vam se, a centrotransovci zadovoljno trljali ruke jer su uspjeli nesto nevidjeno u centru grada napraviti ovakvo ruglo. :run:

Ja cu otici na tekmu onaj dana kad fino stave internet prodaju, kad budemo igrali na stadionu koji ova repka zasluzuje. Eto mozda sam izrod, ali necu ba da me neko omalovazava, pogotovo ne neki salterasi iz centrotransa. I ovi idioti iz saveza umjesto da ovo iskoriste, ovaj uspon repke, jok nista. Pa sad im je pravo vrijeme da naprave stranicu gdje ce se moci kupiti dresovi, majice, suveniri, karte, snimci utakmica, itd itd. Milione mogu na taj nacin zgrnuti, milione bukvalno...sta oni rade? Pa brate mili iskoristi to sto imas Dzeku, Pjanica, Ibisiveica ...iskoristi smoto smotani.. :run:
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#77 Re: Karte BiH-Grčka

Post by BlueBlood »

Image
User avatar
Ziogu
Posts: 84
Joined: 03/03/2013 15:57

#78 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Ziogu »

Zasto se ne bi ponavljalo kad su svi dobri? Osim navijaca naravno, ali njih svakako ko je jebe, jer fudbal se ne igra zbog njih nego zbog para. Bice ovako i jos gore, iz tekme u tekmu, za stoku ce biti sve manje i manje mrvica, a kajmak se zna ko ce polizati.

PS. Ima li rjesenja? DA!!! ... Naredni put, nek se organizuju manijaci i pitari u sarajevu, fukare u tuzli, robijasi u zenici. 5 minuta pred pocetak prodaje, nek nalupaju ovu stoku, provale u centru i otmu karte.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#79 Re: Karte BiH-Grčka

Post by riko-ga »

bambina78 wrote:Rjesenje je prodaja paketa karata za sve domace utakmice na pocetku kvalifikacija. Ali onda nema dodatne zarade preko svercera... :run:
Ovo je jedino rjesenje.Po meni i najparvednije.Tada ne bi bilo ovoga sto je sada.Pa zamisli kada smo igrali prvu u ovim kvalifikacijama ja normalno kupim kartu i to ne jednu vec 5-6 za komlet grupu sto skupa idemo na utakmicu.No cim se pokaze da nesto mozemo uraditi u kvalifikacijama navali i Kuto i Panto das ide na utakmicu.Svi bi da se slikaju kako su bili tu svi bi da cijeli svijet zna da su bili na utakmici.A neka nabroje prvi 11 BiH ja glavu dajem da ih 50% nece znati.Pa sjecam se najave pred utakmicu spiker kaze ime a navijaci prezime.Pola nji ne zna za Vranjesa,Pandzu,Medunjania itd.Znaju za Dzeku i Begovica poneki za Ibisevica.Pjanic je vec problem za mnoge nji.Fuj.I onda kazu atmosfera nije dobra.Nikada nece ni biti dok je ovakav nacin prodaje ulaznica.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#80 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Comrad »

Ne bih se bas slozio da je jedino rjesenje prodaja samo paketa ulaznica. To nema nigdje. Ok i to ali jedan mali dio, ali sta se bezveze pravimo pametni i izmisljamo toplu vodu?

Zna se koje je rjesenje.

Fino stavis prodaju karata preko interneta. Na taj nacin svaka osoba iz citave drzave ima priliku da kupi kartu. I samim tim si prepolovio svercere. Jer sverceri sad postoje upravo zbog ovih ljudi koji stvarno zele otici na tekmu ali jednostavno nisu u prilici da kartu (rade, zive malo dalje, zive u inostranstvu itd). Zahvaljujuci tim ljudima sverceri zive.

Tapkarosa ce uvijek biti, to je neminovno, ali barem se moze smanjiti njihov broj.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#81 Re: Karte BiH-Grčka

Post by vryzas »

Comrad wrote:Ponovo kazem, sta je sa ljudima koji rade? Sta je sa ljudima koji su iz evo bubam sa Ilidze, Hadzica. Da ne govorim o daljim mjestima. Ovo je seljakluk i ja ne bih sebi dopustio da me neko ovako ponizava bez razloga, da mi babo rodjeni igra. Ne bih i tacka.

Sljedeci put da smo pametni NIKO ne bi otisao i kupio kartu, pa nek igraju pred praznim stadionom. Zaboli me vise qrac. Dok ste vi cekali sinoc i vjerovatno sebi skratili zivot za koju godinu, neki guzonjin sin je te karte imao jos prosle sedmice. Oni iz saveza su vjerovatno prolazili okolo i isli na posao i smijali vam se, a centrotransovci zadovoljno trljali ruke jer su uspjeli nesto nevidjeno u centru grada napraviti ovakvo ruglo. :run:

Ja cu otici na tekmu onaj dana kad fino stave internet prodaju, kad budemo igrali na stadionu koji ova repka zasluzuje. Eto mozda sam izrod, ali necu ba da me neko omalovazava, pogotovo ne neki salterasi iz centrotransa. I ovi idioti iz saveza umjesto da ovo iskoriste, ovaj uspon repke, jok nista. Pa sad im je pravo vrijeme da naprave stranicu gdje ce se moci kupiti dresovi, majice, suveniri, karte, snimci utakmica, itd itd. Milione mogu na taj nacin zgrnuti, milione bukvalno...sta oni rade? Pa brate mili iskoristi to sto imas Dzeku, Pjanica, Ibisiveica ...iskoristi smoto smotani.. :run:


U sridu :thumbup:
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#82 Re: Karte BiH-Grčka

Post by BlueBlood »

...ma samo da su vecinu karata stavili u prodaju nebi bio problem a ne ovako, od 10 500 stampanih karata oni su (vise od) pola sebi uzeli i rastalili se! :x
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#83 Re: Karte BiH-Grčka

Post by tendzera »

Ne bi toliko cekao u redu,
taman da Kemal Malovcic gostuje :D
User avatar
Thinker
Posts: 366
Joined: 07/02/2008 12:58

#84 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Thinker »

Redovi i gužva za karte su bili i u Hrvatskoj za utakmicu sa Srbijom. Redovi su normalna stvar kada interes za određenu utakmicu višestruko prevaziđe kapacitet stadiona. Da kojim slučajem imamo stadion od 50.000 sjedećih mjesta ovaj put bi bilo malo. Zato ne vidim recionalnog razloga za nebuloze koje se pišu po forumima vezanim za redove i prodaju karata. Imajući na umu veliku potražnju NS je trebao povećati cijene ulaznica i tako da bar zaradi NS umjesto švercera. A i prodaja paketa ulaznica je jedno od rješenja.
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#85 Re: Karte BiH-Grčka

Post by bambina78 »

Ne samo paketa naravno, ali da i paketa. pa ko zeli osigurano mjesto kupice paket. Onaj sto ceka rezultate da vidi da li ce ici da se slika, on neka kupuje ovako kao sto je sad.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#86 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Edin H. »

Ziogu wrote:PS. Ima li rjesenja? DA!!! ... Naredni put, nek se organizuju manijaci i pitari u sarajevu, fukare u tuzli, robijasi u zenici. 5 minuta pred pocetak prodaje, nek nalupaju ovu stoku, provale u centru i otmu karte.
Ovo vec djeluje kao dobra solucija :D

Ali sta ce im karte kad oni ne navijaju za reprezentaciju, barem ne organizovano :roll:
User avatar
Ziogu
Posts: 84
Joined: 03/03/2013 15:57

#87 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Ziogu »

Edin H. wrote:
Ziogu wrote:PS. Ima li rjesenja? DA!!! ... Naredni put, nek se organizuju manijaci i pitari u sarajevu, fukare u tuzli, robijasi u zenici. 5 minuta pred pocetak prodaje, nek nalupaju ovu stoku, provale u centru i otmu karte.
Ovo vec djeluje kao dobra solucija :D

Ali sta ce im karte kad oni ne navijaju za reprezentaciju, barem ne organizovano :roll:
Spalit karte ... vjerujem da ih podjele medjusobom, da bi opet PIK radio. Ovako spalit, pa nek i guzonje kuci gledaju.
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#88 Re: Karte BiH-Grčka

Post by SiSaJuMe »

BlueBlood wrote:Kad sam sve sagledao,kakav je to seljakluk,kakve su sve face bile oko mene,urlikanje i sve ostalo fuj fuj !!! Skontam ovako ce biti i na utakmici, sve ove face sav ovaj seljakluk, sve mi se zgadilo!!! Onda mi kroz glavu prolazi da je savez 50% karti dao u prodaju a 50% izmedju sebe rastalili da preko svercera zarade pare!Tako sam odlucio da necu ni ici na utakmicu, karte cu prodati, bit cu dobar preko 300 KM a bit cu i postedjen nerviranja,guranja i seljakluka!

Samo se nadam da ce "gospoda" iz saveza jednom doci pameti i da se nece ovo vise ponavljati!

:bih:
U ovom i jest problem. To guranje,seljakluk i nerviranje je Bogovska dnevnica! A nogomet je sporedna stvar koju malo ko ........
Last edited by SiSaJuMe on 07/03/2013 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
Ziogu
Posts: 84
Joined: 03/03/2013 15:57

#89 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Ziogu »

:D

Ljudi su spali da za 50-100 km, svunoc se guraju ko stoka zadnja, da bi neki hadzo iz dijaspore dosao i bacio mu pare pred noge za kartu. I onda se slika na stadionu, pada u trans. onda kad se vrati kuci postavlja slike na fb, onda idu slike cevapa i pite, baklave, uz komentar: nigdje ovo ko u bosni nema. Naravno sljedece sto kaci na fb je "Svuda se sunce radja"

Mrs u 100 picki materina
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#90 Re: Karte BiH-Grčka

Post by SiSaJuMe »

Nerazumijem zasto prodajna mjesta nisu 7 dana prije oficijalne prodaje djelili brojeve. Tj rezervaciju. Tako da na dan prodaje samo oni koji su proteklih dana rezervirali karte uz podljeljeni broj dodju i kupe karte.,
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#91 Re: Karte BiH-Grčka

Post by mekaba »

Ziogu wrote::D

Ljudi su spali da za 50-100 km, svunoc se guraju ko stoka zadnja, da bi neki hadzo iz dijaspore dosao i bacio mu pare pred noge za kartu. I onda se slika na stadionu, pada u trans. onda kad se vrati kuci postavlja slike na fb, onda idu slike cevapa i pite, baklave, uz komentar: nigdje ovo ko u bosni nema. Naravno sljedece sto kaci na fb je "Svuda se sunce radja"

Mrs u 100 picki materina
Nisi Dobar?! Bosaurin ili nesto jace mlatnesh i to je to.
User avatar
phillie
Posts: 9346
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#92 Re: Karte BiH-Grčka

Post by phillie »

Ma hajd sve to, al ja ne razumijem kako Savez moze toliki postotak karata ostaviti "u svoje svrhe" (sponzori, udruzenja, pmaterine...) na kapacitet B. Polja razumio bih 1000 karata, al 5000 mnogo li je za sponzore. Jedino ako su se mogle naruciti karte telefonom ili netom direktno u Savezu.

I eno gledam na FB svaki klinac i shusha organizuje "nagradnu igru" i daju po dvije ulaznice za utakmicu. Odakle im :D
User avatar
Atlant
Posts: 108
Joined: 31/03/2009 15:50

#93 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Atlant »

dokle god reprezentacija bude igrala svoje kljucne utakmice, zbog koji se ''citava nacija'' dize na noge, na stadionu ovako smijesnog kapaciteta, ovakve i gore stvari ce se desavati.
ne kazem da nesto slicno ne bi bilo da se utakmica igra na nekom vecem stadionu, ali bilo bi manjih razmjera sasvim sigurno, jer bi bilo 33.000 karata, a ne 6.000 u slobodnoj prodaji - ako bi se igralo recimo na stadionu AFH.
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#94 Re: Karte BiH-Grčka

Post by limeni »

ne znam sta se cudite ovom snimku ovako je svaki dan kod pijace na otoci
Nota
Posts: 175
Joined: 19/11/2012 20:57

#95 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Nota »

Da Bosna ima vise od jednog stadiona koji ispunjava kriterije za igranje reprezentacije moglo bi se to fino rasporediti ali posto nema ovako je na zalost kako je.

lagano je za repku Spanije,Njemacke napraviti turneju po drzavi i stadionima kad je u svakom gradu docekaju otvorenih i rasirenih ruku.

Da Bosna ima.....
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#96 Re: Karte BiH-Grčka

Post by It_is_a_Leclerc »

Ljudi dragi, podjela karata u procentu između 20-30 % poslovnim partnerima, sponzorima, istaknutim javnim i sportskim radnicima je praksa svugdje u svijetu. Ne znam čemu snebivanje.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#97 Re: Karte BiH-Grčka

Post by BlueBlood »

It_is_a_Leclerc wrote:Ljudi dragi, podjela karata u procentu između 20-30 % poslovnim partnerima, sponzorima, istaknutim javnim i sportskim radnicima je praksa svugdje u svijetu. Ne znam čemu snebivanje.
de izracunaj prvo koliki je kod nas procenat bio pusten u prodaju pa onda napisi! :roll:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5289
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#98 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Slo Burner »

Prica mi sinoc prijatelj kupio kartu od rodjaka iz Slovenije za 50 KM, kao dobio ovaj od nekog iz saveza 20 komada :(
Jos pita moze li on to ovdje kome prodati
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#99 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Djubre_ »

Nije sve u kapacitetu.. to ti ga dodje isto da bilino nema stolice, onda bi stalo 20.000 ljudi minimalno. Onda se nebi moglo na njemu ni igrati..

Tako ti je sa stadionom AFH.. imas stolica 30.000 lupam.. a ne mozes igrati ovakve utakmice..

Nisu sposobni wc uraditi a kamo li teren, loze i ostalo.. sta ste zapeli za taj kapacitet..

Kakve takve uslove imamo trenutno.. daj boze plasman na sp.. a stadion ce doci ako bog da..

Trenutno najbolje za nase momke je teren sto je dobar.. i sto je akustican stadion.. i to je sasvim dovoljno za sada.. poslije grcke idemo s kapacitetom ako bog da.. drzava nam je u k.. firme ne rade, narod nema posla.. kako ce ga napraviti? Lahko je njemcima, spancima, englezima itd.. kad im je sve jako i nisu propatili kao MI.

Hrvatska je daleko ispred nas pa jedva da i oni imaju jedan - dva stadiona kako treba.. i opet im je to malo..

Sta se moze.. daj da grke uzmemo.. pa da idemo dalje.. i pokazemo svijetu da jedna mala drzava se moze nositi sa velikim.. to je sreca,uspjeh i ponos ovog napacenog naroda..

Manji smo od mnogo zemalja.. sirmasniji itd.. a pokazali smo im ipak da smo jaci! To govori i mjesto na tabeli, kako grupe, tako uefa - fifa.. okrenite se utakmici a ne ovim hajvanima.. zato se nisam gurao.. daj boze da nas puste s posla, da gledam na tv-u.. ja bih bio prezadovoljan!

Sent from my GT-i9001
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#100 Re: Karte BiH-Grčka

Post by mekaba »

Sinoc Dobio dojavu da u maju pocinju radovi na pokrivanju Koseva.Radove ce izvesti Sirbegovic i Unioninvest. Finansijer kanton Sarajevo. Dojava je bez pecata.
Locked