Karte BiH-Grčka

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#51 Re: Kako do karte?

Post by samo_ti »

Vas takve i cekaju, sa rodjacima iz inostranstva :D
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#52 Re: Karte BiH-Grčka

Post by mekaba »

rookfash wrote:
mekaba wrote:Ovo sa kartama nije prvi put i zbog toga je tragicno. Ljudi koji prodaju karte kazu da je interesovanje ogromno i da bi se prodalo 200 000 karata. Zasto se ne iskoristi ovaj momenat i zaradi bash onako kako se to radi na zapadu.Da se igra na Kosevu bilo bi u opticaju jos 22 000 karata.Vjerovatno bi doslo par hiljada Grka koji bi napunili hotele bash kao sto smo to mi uradili u Parizu kad nas je bilo 20 000.Gostujuci navijaci dodju dan ili dva ranije i ostanu dan poslije utakmice.Cijelo vrijeme se trosi po kaficima,restoranima,grilovima. Igrati u Zenici ovakve utakmice je cista fula uz duzno postovanje Zenici i zenicanima. Zao mi je ovih ljudi koji su cekali po cijelu noc osim ako nisu tapkaroshi. BHF iz dijaspore dobije 200 karata :lol: a na gostujucim utakmicama nashe repke bude desetine hiljada navijaca bash iz dijaspore.Da se igra na Kosevu iz dijaspore bi se dolazilo autobusima ovako ostaje nam da gledamo preko TV i tako ustedimo novac koji je mogao biti potrosen u BiH.Bash mi ovo nije jasno :sad:

Uuuuu brate, sad kad ospu paljbu po tebi...ti ko da ne znas da je bilino hram na kojem reprezentacija nikad nije izgubila utakmice, grotlo na kojem je atmosfera kakvu nani, kristijano, tores, kasiljas i samaras zajedno kad se sabere nisu nikad i nigdje dozivjeli i garant si neki sarajlijica koji je samo ljubomoran sto repka ne igra u sarajevu jer sve mora da bude u sarajevu :D
Iz Sarajeva jesam :D ali ne zivim u Sa od ljeta 1995-e. Ovo sa kratama je cista blamaza vec godinama.Pravi navijaci pored TV-a a politicari,estrada.bajagi biznismeni i njihove svalerke na tribinama :lol: BHF ide organizovano godinama na utakmice repke a radi se bukvalno o stotinama pa ako hoces i hiljadama ljudi.Lisabon,Stokholm,Taljin,Pariz,Brisel,Genk,Frankfurt.....Cak iz USA dolaze momci i djevojke.Uvijek ima nesto organizovano osim kad se igra u Nicaze :-) Karte je nemoguce dobiti i niko vishe i ne pokusava.Dijaspora voli da dodje na tekmu ,obidje familiju,prijatelje i nazad.bude to lijep provod a bogami se i lijepo potrosi.Nista nemam protiv Zenice i volio bih da se prosiri taj stadion pa da se izbjegnu ove blamaze i da konacno oni koji navijaju dobiju zasluzeno mjesto na tribinama.Fudbal je svugdje biznis osim u BiH :sad:
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#53 Re: Karte BiH-Grčka

Post by slucajni prolaznik »

mekaba wrote:Ovo sa kartama nije prvi put i zbog toga je tragicno. Ljudi koji prodaju karte kazu da je interesovanje ogromno i da bi se prodalo 200 000 karata. Zasto se ne iskoristi ovaj momenat i zaradi bash onako kako se to radi na zapadu.Da se igra na Kosevu bilo bi u opticaju jos 22 000 karata.Vjerovatno bi doslo par hiljada Grka koji bi napunili hotele bash kao sto smo to mi uradili u Parizu kad nas je bilo 20 000.Gostujuci navijaci dodju dan ili dva ranije i ostanu dan poslije utakmice.Cijelo vrijeme se trosi po kaficima,restoranima,grilovima. Igrati u Zenici ovakve utakmice je cista fula uz duzno postovanje Zenici i zenicanima. Zao mi je ovih ljudi koji su cekali po cijelu noc osim ako nisu tapkaroshi. BHF iz dijaspore dobije 200 karata :lol: a na gostujucim utakmicama nashe repke bude desetine hiljada navijaca bash iz dijaspore.Da se igra na Kosevu iz dijaspore bi se dolazilo autobusima ovako ostaje nam da gledamo preko TV i tako ustedimo novac koji je mogao biti potrosen u BiH.Bash mi ovo nije jasno :sad:

Neka se samo 1.000 karata preproda i ostvari finansijska razlika od 10 KM/karta. Zarada je 10.000 KM. Kada se karta preproda po cijeni za 50 KM vecoj od nabavne, dobit je 50.000 KM. Na 10 osoba u ovom preprodavackom lancu, to je po 5.000 KM dobiti za dva-tri dana, minimum. Zapravo, to je minimalan gubitak, da se utakmica igra na Kosevu pred 30-tak hiljada gledalaca, ne racunajuci gubitak na turizmu i smjestaju mnogih gostiju, kao sto je iznad napisano.

Postaje jasnije zasto se godinama forsira Zenica :oops:
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#54 Re: Karte BiH-Grčka

Post by BlueBlood »



:x
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#55 Re: Karte BiH-Grčka

Post by BlueBlood »

ma fuj! :x kazem ti, ovaj klip traje 4:30 min a ovako je bilo preko 5h !!!
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#56 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Edin H. »

Je li ovo guzva zbog ove ponude Prag od 99 eura :shock:

Dobro, jeste povoljno :oops:
User avatar
Mustang1
Posts: 28702
Joined: 29/12/2010 17:31

#57 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Mustang1 »

Edin H. wrote:Je li ovo guzva zbog ove ponude Prag od 99 eura :shock:

Dobro, jeste povoljno :oops:
Zamisli neko u onoj guzvi dodje i trazi kartu za putovanje ili nesto :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#58 Re: Karte BiH-Grčka

Post by It_is_a_Leclerc »

Joj, al' bih slatko privodio ove "drugove što je** majku"... Sačekao bih da kupe karte, i onda ih ispratio do stanice zbog izrazito drskog ponašanja i remećenja javnog reda i mira, naplatio mu 2-3 stotine maraka kazne, pa će otići materi kući da ga, iz drugog pokušaja, proba naučiti kako da bude manji vo' nego što je sad. :x
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4343
Joined: 01/05/2010 19:03

#59 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Digla_da_kreci »

Joj uzasa :(

ps. Edine, nemoj na muku pristajati :oops: :mrgreen:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#60 Re: Karte BiH-Grčka

Post by It_is_a_Leclerc »

E, al' pazite ovog bota što stoji doslovno deseti u redu i dere se k'o magare - "Otvorite kapije !". Pa kakve kapije, stoko ona jedna neartikulisana, ući ćeš za deset minuta i dobiti ulaznicu, šta si se uskočoperio, k'o da ti jedini čekaš u redu, a ostali idu ispred tebe.

Joj što ne mogu seljaka..
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#61 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Djubre_ »

Jbg nije im lahko..

Sent from my GT-i9001
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#62 Re: Karte BiH-Grčka

Post by charrrmed »

It_is_a_Leclerc wrote:Joj, al' bih slatko privodio ove "drugove što je** majku"... Sačekao bih da kupe karte, i onda ih ispratio do stanice zbog izrazito drskog ponašanja i remećenja javnog reda i mira, naplatio mu 2-3 stotine maraka kazne, pa će otići materi kući da ga, iz drugog pokušaja, proba naučiti kako da bude manji vo' nego što je sad. :x
Onda bi stavio kartu na pik za 300KM i platio kaznu :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#63 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Edin H. »

Bubalo1 wrote:
Edin H. wrote:Je li ovo guzva zbog ove ponude Prag od 99 eura :shock:

Dobro, jeste povoljno :oops:
Zamisli neko u onoj guzvi dodje i trazi kartu za putovanje ili nesto :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Povratnu do Tarcina, al' prvim busom ujutru :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#64 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Logovan »

Muka mi je kada vidim da se ovakva gužva stvori za karte, nebitno je l' to za utakmicu ili za nešto drugo. :-) Sreća pa nisam išao da kupim kartu, jer ja ovo ne bih mogao gledati.
It_is_a_Leclerc wrote: Joj što ne mogu seljaka..
Onakvi ljudi nisu seljaci nego seljačine. Ne valja vrijeđati seljake, jer ipak oni lome leđa na selima. :skoljka:
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#65 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Djubre_ »

E sad zamislite ovaj red.. red iz zenice.. red iz tuzle itd.. na utakmici.. kad to izbaci zile na vratu i krpi od do..

Internet prodaju podhitno! 1 licna - 1 karta!

Sent from my GT-i9001
User avatar
Mustang1
Posts: 28702
Joined: 29/12/2010 17:31

#66 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Mustang1 »

Vecina ovih u prvim redovima su sminkercici koji hoce da namaknu love da se gotive u skoli kinder buenom i coca colom :D I sverceri !
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#67 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Neradnik »

BlueBlood wrote:

:x
Ovog cobana sto urla citav snimak su trebali sprovest do jagomira a ne pustit ga da laje,laje...meni je nakon 5 minuta dosadio mogu mislit kako je bilo onima sto su ga duze slusali :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#68 Re: Karte BiH-Grčka

Post by todd_smith »

Bubalo1 wrote:Vecina ovih u prvim redovima su sminkercici koji hoce da namaknu love da se gotive u skoli kinder buenom i coca colom :D I sverceri !
Ko skonta, nasmijat` ce se :lol: :lol:
User avatar
phillie
Posts: 9346
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#69 Re: Karte BiH-Grčka

Post by phillie »

xexe ubode Bubalo :D
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#70 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Comrad »

Mi smo jedan obicni jad i bijeda. A savez skupina nesposobnih uhljupa koji ne znaju pokupiti hrpu zlata koja im lezi pred ocima.

Pa evo bilo ko moze sad odmah nabiflati jedno 10 ideja sa kojima bi savez zgrnuo milione. Jok oni potpisali nekakve kvaziugovore sa Legom i Centrom :-) jbt, ko da smo neka trećeligaška ekipa.

I sto se tice tapkarosa i ovih po piku, zar mislite da su to ljudi koji su kupovali karte? Mozda jedan manji dio. Ja cvrsto vjerujem da su vecina ili uposlenici centre ili neki njihovi, kojima su date karte da se prodaju.

I narod jos gori, ko ovce jbt. Ja sam rekao, pa makar nikad vise ne otisao na tekmu. Necu se hebavati po nikakvim redovima. Ne bih stajao bolan u redu 12h zbog karte da mi babo igra. Sta sad, jel ja trebam uzeti godisnji da kupim kartu?

Fuj i neka ih je stid.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#71 Re: Karte BiH-Grčka

Post by Truba »

dok je ovaca...
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#72 Re: Karte BiH-Grčka

Post by BlueBlood »

Meni je ovo prvi i zadnji put da na ovaj nacin kupim karte! :x Jedva sam cekao ovu utakmicu pa tako i karte da izadju u prodaju. Docekao sam taj dan kad ce biti pustene u prodaju i znajuci kakvo je interesovanje za karte prosetam oko 23:00 da vidim kakva je situacija pred centrotransom. Tad je vec bilo oko 150-200 ljudi u redu. Odem do kuce,utoplim se,ponesem sendvic,koju pivu i oko 01:00 stanem u red. Kroz salu i zezanciju vrijeme je prolazilo do nekih 6h ujutro kad su poceli ljudi jos vise da dolaze. Tad nas ogradjuju ovom ogradom da se nebi neko ubacivo sa strane i vec pocinje guzva, guranje,suzbijanje, urlikanje pa i par ih je dobilo batine koji su pokusali sa strane da se ubace! Vec je nervoza, ko stoka se guramo kao da cemo prije doci do karte. U 9h centrotrans pocinje sa prodajom i vec nakon 15ak minu zatvaraju vrata radi guzve i seljakluka! Tad pocinje jos veca nervoza,jos vece guranje,suzbijanje,psovanje,padanje u nesvjest! Tako smo cekali oko sat vremena dok nisu ponovo otvorili vrata i nastavili prodaju, opet guranje, borba za zivot fuj! Bilo je ljudi koji su cekali cijelu noc i na metar od vrata kad su bili odustajali su! I meni je doslo da odustanem ali kontam kad sam ovoliko izdrzo mogu jos malo. Dosao sam na red oko 11:30 i kupio dvije ulaznice.

Kad sam sve sagledao,kakav je to seljakluk,kakve su sve face bile oko mene,urlikanje i sve ostalo fuj fuj !!! Skontam ovako ce biti i na utakmici, sve ove face sav ovaj seljakluk, sve mi se zgadilo!!! Onda mi kroz glavu prolazi da je savez 50% karti dao u prodaju a 50% izmedju sebe rastalili da preko svercera zarade pare!Tako sam odlucio da necu ni ici na utakmicu, karte cu prodati, bit cu dobar preko 300 KM a bit cu i postedjen nerviranja,guranja i seljakluka!

Samo se nadam da ce "gospoda" iz saveza jednom doci pameti i da se nece ovo vise ponavljati!

:bih:
skaut_83
Posts: 100
Joined: 12/09/2011 22:42

#73 Re: Karte BiH-Grčka

Post by skaut_83 »

SAVEZ NAPOLJE !!! :x
User avatar
p206
Posts: 7940
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#74 Re: Karte BiH-Grčka

Post by p206 »

hajmo karata, karata, kuponaaa kuponaaa, žiletaaa, kondomaaa
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#75 Re: Karte BiH-Grčka

Post by bambina78 »

Rjesenje je prodaja paketa karata za sve domace utakmice na pocetku kvalifikacija. Ali onda nema dodatne zarade preko svercera... :run:
Locked