karta okoline sarajeva

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#26

Post by Prenj »

_BosanaC wrote:Juce sa ekipom opet obidjoh Bukovik, krenuli iz pravca Nahoreva, sisli prema Faleticima. Elem, preljep dan, iako pri vrhu (koji je na samo 1533m) uzasan i hladan vjetar. A svima su nam zapele za oci brazde koje su napravili veseljaci po livadama iznad Sedam vrela. Nekom valjda babo dzipa kupio, pa se djeca malo veselila... Pogotovo sto gore ima regularnih puteva, pa ko god hoce moze glat autom proci, ali ne...
Stoka!
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#27 Re: karta okoline sarajeva

Post by alek »

felichi wrote:citao sam da su japanci prije par mjeseci skenirali BiH i napravili nove karte
ocekuje se invazija japanskih turista ili samo invazija :?
:D :D
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#28

Post by debela »

felichi wrote:for debela, ove sam ture mnogo, mnogo puta prosao pjehaka.
zar ovo ne bi trebao biti razlog vise da staze ne unistavas autom :? eno bjelasnicu su uzorali unistavajuci sumu pa sad zvrlji prazna. ljudi vise nemaju volje ni zelje da idu gore :(
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#29

Post by Prenj »

debela wrote:
felichi wrote:for debela, ove sam ture mnogo, mnogo puta prosao pjehaka.
zar ovo ne bi trebao biti razlog vise da staze ne unistavas autom :? eno bjelasnicu su uzorali unistavajuci sumu pa sad zvrlji prazna. ljudi vise nemaju volje ni zelje da idu gore :(
Voznja vec postojecim sumskim cestama nije problem, pola raja koja posjeti domove na Bjelasnici dospije tamo autom do Bajte, ukljucujuci i domare, ali voznja mimo puteva je nesto sasvim drugo, pogotovo na podrucjima iznad granice sume, gdje obnavljanje biljki unistenih vozilima ide jako, jako sporo, cak i decenije su ponegdje potrebne da se trava oporavi.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#30

Post by debela »

e da se ja pitam ne bi se islo ni do bajte a kamoli dalje ili visocije.
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#31

Post by alek »

debela wrote:e da se ja pitam ne bi se islo ni do bajte
srecom, ne pitas se :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#32

Post by _BosanaC »

Jel bio ko u zadnjih mjesec na relaciji Podgradina - Stanari, jesul' stigli i to uzorat, a sta je i sa putom izmedju Stanara i Javornika?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#33

Post by _BosanaC »

alek wrote:
debela wrote:e da se ja pitam ne bi se islo ni do bajte
srecom, ne pitas se :D
Da li je ovo nesto argumentovano ili cisto zachatavanje teme?
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#34

Post by alek »

mene zanima do podgradine
autom do bajte jos moguce?
:D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#35

Post by alek »

_BosanaC wrote:Da li je ovo nesto argumentovano ili cisto zachatavanje teme?
zanima me ovo iz mog gornjeg posta. jel' i to zacatavanje, reci pa da sutim :D
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#36

Post by debela »

_BosanaC wrote:Jel bio ko u zadnjih mjesec na relaciji Podgradina - Stanari, jesul' stigli i to uzorat, a sta je i sa putom izmedju Stanara i Javornika?
nisam bila jer mi se ne mili ali sam cula da vise nijedna staza ne postoji, svo drvece na kojem je bila markacija je posjeceno, blato do koljena u prosjeku. dovoljno za horor.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#37

Post by _BosanaC »

debela wrote:
_BosanaC wrote:Jel bio ko u zadnjih mjesec na relaciji Podgradina - Stanari, jesul' stigli i to uzorat, a sta je i sa putom izmedju Stanara i Javornika?
nisam bila jer mi se ne mili ali sam cula da vise nijedna staza ne postoji, svo drvece na kojem je bila markacija je posjeceno, blato do koljena u prosjeku. dovoljno za horor.
Ja sam prije jedno mjesec od Ljubovcica isao do Sitnika. Do Bajte i nekako, od Bajte do Podgradine, po noci (vjerovala ili ne) sat vremena, medjutim od Podgradine do Stanara je bilo OK. Sreca pa prema Sitniku nemaju sta sjeci...
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#38

Post by felichi »

daj bosanac, objasni jos jednom tu turu od javornika, molim te

sad kad imam 'vozilo' moglo bi se otici gore i prespavat, cist nako' u farmerkama :)
dado77 ti si 'kralj' penjanja (pretpostavljam uz koljevku). podsjeti me na jednog mog jarana koji je krenuo sa nama put javornika u koznim cipelama :-D :-D

ova je slika snimljena na vrhu krajem mjeseca juna (jos jednom bravu prenj), kao sto vidis bilo je snijega. i ne samo da je bilo snijega nego smo bili u jaknama!!
a tek je posebna prica sto se vrijeme gore mijenja u minuti.


Image
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#39

Post by Prenj »

felichi wrote:daj bosanac, objasni jos jednom tu turu od javornika, molim te

sad kad imam 'vozilo' moglo bi se otici gore i prespavat, cist nako' u farmerkama :)
dado77 ti si 'kralj' penjanja (pretpostavljam uz koljevku). podsjeti me na jednog mog jarana koji je krenuo sa nama put javornika u koznim cipelama :-D :-D

ova je slika snimljena na vrhu krajem mjeseca juna (jos jednom bravu prenj), kao sto vidis bilo je snijega. i ne samo da je bilo snijega nego smo bili u jaknama!!
a tek je posebna prica sto se vrijeme gore mijenja u minuti.
Da, ova godina je luda 100%, pa je ovoliko sniijega cak do kraja juna ostalo.
Sto se nisi jos malo priblizio, ne mogu da skontam je li ova mlada zmijica sarka ili poskok.
dado77
Posts: 56
Joined: 12/04/2002 00:00

#40

Post by dado77 »

prenj i felichi
vidim ja moram sve crtati
slučajno sam GSS-pa su mi poznate prilike na planini, malo bolje nego onima sa đipovima.

Kad već prenj spominješ Prenj , prošlo ljeto se pentrali na otiš i zelenu glavu u augustu i mogu ti reći da se ni zimi nisam smznuo tako , a zima je moje godišnje doba.
u isto vrijeme u sarajevu je bilo preko 30 stepeni.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#41

Post by Prenj »

dado77 wrote: slučajno sam GSS-pa su mi poznate prilike na planini
...
I sta GSS kaze, kakve su prilike na planini?
plain
Posts: 5
Joined: 20/07/2005 19:17

#42

Post by plain »

felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#43

Post by felichi »

Image
Image
Image
Image

lada je stigla i na vrh. putem od marshala, malo vise od sat voznje. dosta truckanja. ispred nas je lik prosao sa golfom3 !!!
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#44

Post by felichi »

nevjerovatno je sta su napravili od bjelasnice. pa dole je pravo malo naselje apartmana, hotela, vikendica. i ko zna sta ce jos nici do pocetka sezone.

dajte neka neko objasni taj put do javornika i dalje, dok je ovih finih dana...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#45

Post by PipiDugaDevetka »

felichi wrote:nevjerovatno je sta su napravili od bjelasnice. pa dole je pravo malo naselje apartmana, hotela, vikendica. i ko zna sta ce jos nici do pocetka sezone.

dajte neka neko objasni taj put do javornika i dalje, dok je ovih finih dana...
Je li ovo vodozashtitna zona?
Plin iz Hrasnice ekspresno stigao do apartmanchica od po 100 000KM.
Muzeji, kinoteke, sanatoriji za hendikepiranu djecu, penzionerski domovi,...? Chernobil! :(
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#46

Post by Prenj »

PipiDugaDevetka wrote:
felichi wrote:nevjerovatno je sta su napravili od bjelasnice. pa dole je pravo malo naselje apartmana, hotela, vikendica. i ko zna sta ce jos nici do pocetka sezone.

dajte neka neko objasni taj put do javornika i dalje, dok je ovih finih dana...
Je li ovo vodozashtitna zona?
Plin iz Hrasnice ekspresno stigao do apartmanchica od po 100 000KM.
Muzeji, kinoteke, sanatoriji za hendikepiranu djecu, penzionerski domovi,...? Chernobil! :(
Cijeli Igman je vodozastitna zona.
Svaka kap vode koja padne na podrucje Igmana zavrsi na Vrelu Bosne i Bacevu, podrucju iz kojeg se vodom snabdijeva Sarajevo, jer je cijeli masiv Igmana sastavljen od vodopropusnog krecnjaka.
Uoci Olimpijade, izgradjena je kanalizacija od Babinog dola do Hadzica, koja je poslije rata, izgradnjom policijskog objekta na Grkarici bila PREKINUTA.
Da li je nekad poslije popravljena ne zna se.
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#47

Post by da pamtis »

felichi wrote:Image
Image
Image
Image

lada je stigla i na vrh. putem od marshala, malo vise od sat voznje. dosta truckanja. ispred nas je lik prosao sa golfom3 !!!
ooooooooooooooo fuck, jes me spucalo , care daj jos malo fotos-a :( :(
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#48

Post by Zadig »

manje auta vise brda molim...

da se lakse identifikujem za domo i vinom
:D
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#49

Post by da pamtis »

:D evo sta pise syrah "vin de pays d'oc 2004" :D
da se lakse identifikujem za domo i vinom
Post Reply