Karnivor dijeta liječi mnoge bolesti(artritis,dijabetes,kožne bolesti.....)

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Grunt-SA
Posts: 96
Joined: 26/04/2021 03:54

#26 Re: Karnivor dijeta liječi mnoge bolesti(artritis,dijabetes,kožne bolesti.....)

Post by Grunt-SA »

Ko je bolestan najbolje je poceti sa mesom i jajima a onda probate jedno povrce ili voce nekoliko mjeseci i ako nema nikakvih promjena na organizmu onda znate da je to dobro za tvoj organizam pa tako redom.Proces eliminacije.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#28 Re: Karnivor dijeta liječi mnoge bolesti(artritis,dijabetes,kožne bolesti.....)

Post by swanfilter »

Bio je clanak na Indexu nekoliko mjeseci unazad na temu bolesti povezanih sa konzumazijom mesa.

Pa se tako spominju Mongoli i drugi narodi azijskih stepa. Jer se bave stocarstvom i zive nomadski, meso je osnova prehrane. Uprkos tome, pojedine bolesti su nepostojece, dok drugih ima vrlo malo.

Zakljucak je jednostavan. Stoku ne hrane koncetratima. Ne truju meso antibioticima i drugim. I ono najvaznije, ne znaju za mesne prerađevine tipa salame i drugo.
Hakiz
Posts: 40553
Joined: 30/07/2015 20:01

#29 Re: Karnivor dijeta liječi mnoge bolesti(artritis,dijabetes,kožne bolesti.....)

Post by Hakiz »

zposao wrote: 04/10/2023 22:20 Samo da mi neko hoce objasniti šta sa holesterolom?

Evo poštujem Petersona i mislim da ne laže kad kaže da je njemu ta dijeta pomogla, ali ne mogu nikako svariti u glavi kako jesti isključivo mesne šnicle i reći da nisi nikad bio zdraviji?

Mislim da je to krajnost kao i veganstvo. Nismk bez razloga svežderi. Mislim da je bitan balans svih namirnica za zdravo tijelo.

Ali otvoren sam za nauciti nesto novo. Neka sa nama podijele iskustva ti ljudi koji su magicno ozdravili od svih mogucih bolescurina jeduci samo telece šnicle.
Homosapiens, mi, postojimo oko 100.000 godina. Šta smo jeli i opstali kao vrsta do otkrića vatre i poljoprivrede?

E, to šta smo do tada jeli je hrana za koju smo kao vrsta "stvoreni".

Sve ostalo, ukljućujući mlijeko, žitarice/kruh itd je "vještačka hrana".
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#30 Re: Karnivor dijeta liječi mnoge bolesti(artritis,dijabetes,kožne bolesti.....)

Post by zposao »

Hakiz wrote: 17/03/2024 23:49
zposao wrote: 04/10/2023 22:20 Samo da mi neko hoce objasniti šta sa holesterolom?

Evo poštujem Petersona i mislim da ne laže kad kaže da je njemu ta dijeta pomogla, ali ne mogu nikako svariti u glavi kako jesti isključivo mesne šnicle i reći da nisi nikad bio zdraviji?

Mislim da je to krajnost kao i veganstvo. Nismk bez razloga svežderi. Mislim da je bitan balans svih namirnica za zdravo tijelo.

Ali otvoren sam za nauciti nesto novo. Neka sa nama podijele iskustva ti ljudi koji su magicno ozdravili od svih mogucih bolescurina jeduci samo telece šnicle.
Homosapiens, mi, postojimo oko 100.000 godina. Šta smo jeli i opstali kao vrsta do otkrića vatre i poljoprivrede?

E, to šta smo do tada jeli je hrana za koju smo kao vrsta "stvoreni".

Sve ostalo, ukljućujući mlijeko, žitarice/kruh itd je "vještačka hrana".
Poštujem. Nemam ništa protiv.
Samo želim čuti iskustva stvarnih ljudi koji su pokušali sa takvom vrstom prehrane. Ništa više.

Komentari ispod članaka na internetu ili ispod klipova na youtubeu mi nisu baš kredibilni. Nije ni forum ali mi je malo kredibilniji od komentara ispod videa.

Dakle, mene zanima ima li iko na forumu da se hrani kao i Peterson i može li podijeliti sa nama svoje iskustvo. Kako se osjeća? Kakvi su mu krvni nalazi? Ima li problema sa probavom? Jetra?
itd...
Grunt-SA
Posts: 96
Joined: 26/04/2021 03:54

#31 Re: Karnivor dijeta liječi mnoge bolesti(artritis,dijabetes,kožne bolesti.....)

Post by Grunt-SA »

zposao wrote: 18/03/2024 13:28
Hakiz wrote: 17/03/2024 23:49
zposao wrote: 04/10/2023 22:20 Samo da mi neko hoce objasniti šta sa holesterolom?

Evo poštujem Petersona i mislim da ne laže kad kaže da je njemu ta dijeta pomogla, ali ne mogu nikako svariti u glavi kako jesti isključivo mesne šnicle i reći da nisi nikad bio zdraviji?

Mislim da je to krajnost kao i veganstvo. Nismk bez razloga svežderi. Mislim da je bitan balans svih namirnica za zdravo tijelo.

Ali otvoren sam za nauciti nesto novo. Neka sa nama podijele iskustva ti ljudi koji su magicno ozdravili od svih mogucih bolescurina jeduci samo telece šnicle.
Homosapiens, mi, postojimo oko 100.000 godina. Šta smo jeli i opstali kao vrsta do otkrića vatre i poljoprivrede?

E, to šta smo do tada jeli je hrana za koju smo kao vrsta "stvoreni".

Sve ostalo, ukljućujući mlijeko, žitarice/kruh itd je "vještačka hrana".
Poštujem. Nemam ništa protiv.
Samo želim čuti iskustva stvarnih ljudi koji su pokušali sa takvom vrstom prehrane. Ništa više.

Komentari ispod članaka na internetu ili ispod klipova na youtubeu mi nisu baš kredibilni. Nije ni forum ali mi je malo kredibilniji od komentara ispod videa.

Dakle, mene zanima ima li iko na forumu da se hrani kao i Peterson i može li podijeliti sa nama svoje iskustvo. Kako se osjeća? Kakvi su mu krvni nalazi? Ima li problema sa probavom? Jetra?
itd...
Kako nisu kredibilni jedino ako si mentalno bolestan pa lazes i pises nekave komentare.Takvih je mozda 10-20%.Ako ukucas carnivore diet ima na stotine komentara koji govore pozitivno.To ti je najbolja informacija od svega.Pisu"Ovo mi je pomoglo ovo nije i sl".Licna iskustva.
User avatar
Ludzak
Posts: 5507
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#32 Re: Karnivor dijeta liječi mnoge bolesti(artritis,dijabetes,kožne bolesti.....)

Post by Ludzak »

Meni nisu nikako jasni ti koji ikako započinju sa tim dijetama.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#33 Re: Karnivor dijeta liječi mnoge bolesti(artritis,dijabetes,kožne bolesti.....)

Post by zposao »

Grunt-SA wrote: 18/03/2024 21:03
zposao wrote: 18/03/2024 13:28
Hakiz wrote: 17/03/2024 23:49

Homosapiens, mi, postojimo oko 100.000 godina. Šta smo jeli i opstali kao vrsta do otkrića vatre i poljoprivrede?

E, to šta smo do tada jeli je hrana za koju smo kao vrsta "stvoreni".

Sve ostalo, ukljućujući mlijeko, žitarice/kruh itd je "vještačka hrana".
Poštujem. Nemam ništa protiv.
Samo želim čuti iskustva stvarnih ljudi koji su pokušali sa takvom vrstom prehrane. Ništa više.

Komentari ispod članaka na internetu ili ispod klipova na youtubeu mi nisu baš kredibilni. Nije ni forum ali mi je malo kredibilniji od komentara ispod videa.

Dakle, mene zanima ima li iko na forumu da se hrani kao i Peterson i može li podijeliti sa nama svoje iskustvo. Kako se osjeća? Kakvi su mu krvni nalazi? Ima li problema sa probavom? Jetra?
itd...
Kako nisu kredibilni jedino ako si mentalno bolestan pa lazes i pises nekave komentare.Takvih je mozda 10-20%.Ako ukucas carnivore diet ima na stotine komentara koji govore pozitivno.To ti je najbolja informacija od svega.Pisu"Ovo mi je pomoglo ovo nije i sl".Licna iskustva.
Ko je mentalno bolestan na internetu a ko nije nisam ja mjerodavan niti imam dovoljno uvida da dam takvu ocjenu. Ono što znam na osnovu svojih godina i školovanja je da samo budala naivno vjeruje svemu što pročita na internetu.
Osim malicioznih i pokvarenih ljudi, postoje ljudi koji imaju interes da lažu. A postoje i botovi koji štancaju komentare iz raznoraznih razloga, možda samo da povećaju brojke gledanosti.
Dakle ako ukucaš na Youtubeu bilo koju dijetu, ispod ćeš naći komentare koji je hvale. Isto tako za bilo šta.
Svaka roba ima svog kupca.
Mene interesira ima li iko od kolega sa ovog foruma ikakvih iskustava da podijeli sa nama i odgovori na par pitanja kakvi su im krvni nalazi je li se šta poremetilo? Ima li ikakvih negativnih strana ili samo pozitivnih? Kako im izgleda dnevna / sedmicna prehrana itd...?
Post Reply