Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Murriel
Posts: 10
Joined: 21/05/2018 01:42

#1 Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Murriel »

Zdravo svima, danas sam napunio 22 godine, citav dan se osjecam vrlo lose i ovo je zapravo jedino mjesto gdje bih mogao napisati moj slucaj. Ovo nije samo prica o nevinosti, kako bi se moglo vidjeti iz naslova, ovo je prica o mom cjelokupnom dosadasnjem zivotu.


Tokom srednje skole sam bio povucen, par puta pokusao prici djevojkama, bio odbijen i od tada do kraja srednje skole nisam nista pokusavao. Nakon zavrsetka srednje odlazim da studiram u jednu zemlju u zapadnoj Evropi. Prvu polovinu studija sam radio fizicke poslove preko vikenda da mogu da se finansiram. Od ponedeljka do petka na fakultetu od 8 do 8, u zelji da pruzim sto bolje rezultate i istaknem se u tom periodu od godinu ipo sam vrlo rijetko izlazio, uzroci su razliciti: malo vremena, malo para, domace zene koje strance otvoreno ne vole, niko ko bi mi privukao paznju. Na fakultetu sam se probio, trenutno sam u u top 10 studenata generacije od nas 500, bolji ne mogu biti i tome je kriva iskljucivo jezicka barijera - i dalje ne mogu da se izrazavam kao stanovnik ove drzave kojem je taj jezik maternji.

U drugoj polovini studija sam upao u klub najboljih studenata i preko tog clanstva sam imao pristup najboljim oglasima za praksu, dobroj mrezi recruitera, njihovim kontaktima. Znao sam gdje zelim da radim i znao sam da ako u tom trenutku ne krenem da gradim svoju poziciju, nikada necu moci uci u sektor koji je najveca zelja za vecinu ljudi na mom fakultetu - investiciono bankarstvo. I ostvarilo se, dobio sam praksu u top tier IB,
prestiznoj, najvecoj, najboljoj banci, onoj koja je san svima.

U to vrijeme sam se sa bachelor studijem blizio kraju, ostale su sitnice, tako da sam imao vremena da se posvetim poslu. Prva sedmica me ubila. Nikad nista slicno nisam dozivio, taj tempo rada, brzina, nacin rada, ocekivanja od tebe na poslu.... radno vrijeme je zvanicno od 8 do 4 za mene, ja jos uvijek nikada nisam otisao kuci prije 8-9 navece. Svi ljudi oko mene isto. Grupa ekstremno motivisanih ljudi koji u glavi imaju samo da pruze sto bolji rezultat. Jako je tesko biti bolji od takvih u firmi. Smrvilo me sve to ali sam se oporavio, podigao, stekao rutinu i sada sam dosta dobar, ljudi sa viseg nivoa u hijerarhiji su me primjetili i znaju za mene. Skupio sam 5 mjeseci u firmi, jedan sam od najpozrtvovanijih praktikanata i od sefa mog odjela sam dobio obecanje da ozbiljno racuna na mene - tokom mastera bih radio fiksno skraceno vrijeme da mi ne pravi problem sa studijem, a nakon mastera, sto ce biti brzo, imam ulaz za fiksnu poziciju u firmi i oni me ocekuju sto je prije moguce.

Atmosfera na poslu je surova, radni ambijent je strasno kompetitivan, oko mene se nalaze teski karijeristi, ljudi koji bi roditelje svoje prodali za visu poziciju u firmi - tu su ljubavi i prijateljstva nemoguca.

Sada se vracamo na problem. Smatram da ne izgledam lose, izuzev sto sam malo mrsaviji. Imao jednu kratku vezu u svom zivotu, poljubio se sa ukupno 3 djevojke i to je to. Na pocetku faksa smuvao djevojku, dosli kod mene, frka, panika, nije htio da mi se digne valjda od toga, prepala se i ona (da je ne smatram dovoljno lijepom?!) i nista od seksa. Tada sam mu bio najblizi. Poslije tu nista nije bilo, pozdravim se sa tom djevojkom ona mi je rekla da ne padam u depresiju, to su normalne stvari i desavaju se. Odlaskom nakon srednje pogubio kontakte od dole, a sa druge strane dolaskom u novu sredinu gdje sam sve ulozio u svoju karijeru nisam nista uspio napraviti. Nekada su pare bile veci dio problema, sada ih imam (ne previse, ali dovoljno) ali nemam vremena, iscrpljen sam i ubijen nakon posla.

Domace stanovnistvo drzave u kojoj zivim je ksenofobicno prema strancima, njihove zene nas gledaju sa visine, mi njima nismo jednaki, na poslu ima dosta stranaca, ali tu je tako tesko poceti bilo kakvu vezu.



1) Imam osjecaj da socijalno tupim, ako nije prica o poslu i fakultetu da ne znam da se izrazavam, cutim, ne progovaram, recenice su mi nepovezane, nemam bilo kakvog motiva za bilo sta izuzev posla.

2) Stanje na poslu je u socijalno - ljubavnom smislu ocaj. Mladi radnici su vecinom sami, niko nema partnera, stariji radnici su vecinom razvedeni, rasturene porodice, ono sto sam ja uspio cuti, razlog je vecinom isti - njihove zene nisu mogle trpiti da toliko rade i da su toliko obuzeti poslom.

Vecina mojih vrsnjaka je imala seks - ja ne. I to me strasno deprimira. Nakon prve plate sam razmisljao da odem kod prostitutki, ali me je kolega odgovorio i hvala mu na tome - bilo bi pogresno da sam otisao i to samo pogorsava problem.


Da li je neko bio u istoj situaciji kao ja, sta raditi, kako se postaviti, kako rijesiti problem?
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by kiligonzales »

Jel to trolas raju? Da nisi u Japanu? :D

Ne opterecuj se time, nevinost ti je najlakse izgubiti, e sad pitanje je jel ti stalo da to ucinis s nekim koga volis ili ne volis? Ako nije, platis pa se klatis, ali posto rece da to smatras pogresnim, onda moras poraditi na tome da u slobodno vrijeme se cesce nadjes u drustvu zena, neces ih sigurno sresti u krugovima gdje su samo mudonje oko tebe...

Roba koja se ne eksponira, tesko nadje kupca.
Murriel
Posts: 10
Joined: 21/05/2018 01:42

#3 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Murriel »

Najvise me plasi scenario da cu zavrsiti master, nastaviti napredovati po pitanju karijere, doci u 30 godinu i dalje biti sam, kad se pogledam u tom trenutku 10 godina iza, da ne vidim nikakvu zanimljiv trenutak za pamcenje u periodu od 20-30 godine. I ta mi opcija izgleda vrlo moguce. Mislim zamislite osobu koja ima 30 godina i nevina je... to nikako ne moze biti normalno. Ako prosjecna osoba pocinje biti seksualno aktivna sa 18 godina, ispada da je taj neko propustio 12 seksualnih godina svog zivota. Mislim da bi mi jos veci problem bio da u tom periodu onda nadjem djevojku i takav neizviljen krenem sa nekim da zivim.

Situacija kod kolega na poslu je identicna. Kada pogledate njihove instagram profile, imate osjecaj da se oni ludo zabavljaju i da im je zivot super zanimljiv - a zapravo su to samo rijetki hajlajti njivog zivota, slika koju postave jednom u mjesec dva - realnost je ucenje i stalni rad.

To mi je veliki problem. Sto mnoge stari nisam iskusio. Moze li covjek da dozivi neku zrelost kasnije ako se u mladosti nije izivio, nije imao djevojke, nije pio, nije imao zanimljiv socijalni zivot...

Kad pitas starije ljude, oni vecinom pricaju budalastine kako su imali po 5 djevojaka, ludo se zabavljali i sl... ali gdje su ljudi koji su svoju mladost proveli uceci, radeci, koji se nisu zabavljali.. koji su se ispatili... mogu li ti ljudi kasnije biti zadovoljni u zivotu?

Gomila inzenjera, doktora, ljudi koji su studirali teske fakultete, koji su se ispatili u svojoj mladosti, koji nemaju nekih lijepih uspomena od tada... kako oni zive danas, da li oni sa svojom 1 zenom, sa ukupno svega par partija u zivotu, sa samo 1 pijanstvom, bez mladalackih ljubavi… bez nekih lijepih uspomena iz mladosti... moze li covjek recimo u svojoj 40oj godini u toj situaciji biti zadovoljan svojim zivotom?


1) Nevinost, ne mogu naci djevojku, ljubav, seks
2) Teski napori da se dokazem na poslu, budjenje u toku noci, strah da cu zakasniti na posao, sanjam posao, kako radim a konstantno mi nesto izmice, uvijek nesto nedostaje

Ono sto cujem od starijih radnika - Jako je tesko opstati u hijerarhiji ako covjek ima porodicu i dodje u 40te godine. Ili puca porodica ili, ono sto se jako cesto radi - napusta se firma i odlazi se raditi na manje stresan posao, koristeci dobre kvalifikacije koje je covjek stekao na prethodnom.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#4 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Nastasia »

Promjeni posao, nađi nešo što ne zahtijeva toliko napora i onda počni raditi na socijalnom životu.
Ako se već sad plašiš da će ti biti promašen život gledajući ostale kolege, onda nemoj uopšte da dođeš u tu situaciju.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#5 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by kiligonzales »

Murriel wrote:Najvise me plasi scenario da cu zavrsiti master, nastaviti napredovati po pitanju karijere, doci u 30 godinu i dalje biti sam, kad se pogledam u tom trenutku 10 godina iza, da ne vidim nikakvu zanimljiv trenutak za pamcenje u periodu od 20-30 godine. I ta mi opcija izgleda vrlo moguce. Mislim zamislite osobu koja ima 30 godina i nevina je... to nikako ne moze biti normalno. Ako prosjecna osoba pocinje biti seksualno aktivna sa 18 godina, ispada da je taj neko propustio 12 seksualnih godina svog zivota. Mislim da bi mi jos veci problem bio da u tom periodu onda nadjem djevojku i takav neizviljen krenem sa nekim da zivim.

Situacija kod kolega na poslu je identicna. Kada pogledate njihove instagram profile, imate osjecaj da se oni ludo zabavljaju i da im je zivot super zanimljiv - a zapravo su to samo rijetki hajlajti njivog zivota, slika koju postave jednom u mjesec dva - realnost je ucenje i stalni rad.

To mi je veliki problem. Sto mnoge stari nisam iskusio. Moze li covjek da dozivi neku zrelost kasnije ako se u mladosti nije izivio, nije imao djevojke, nije pio, nije imao zanimljiv socijalni zivot...

Kad pitas starije ljude, oni vecinom pricaju budalastine kako su imali po 5 djevojaka, ludo se zabavljali i sl... ali gdje su ljudi koji su svoju mladost proveli uceci, radeci, koji se nisu zabavljali.. koji su se ispatili... mogu li ti ljudi kasnije biti zadovoljni u zivotu?

Gomila inzenjera, doktora, ljudi koji su studirali teske fakultete, koji su se ispatili u svojoj mladosti, koji nemaju nekih lijepih uspomena od tada... kako oni zive danas, da li oni sa svojom 1 zenom, sa ukupno svega par partija u zivotu, sa samo 1 pijanstvom, bez mladalackih ljubavi… bez nekih lijepih uspomena iz mladosti... moze li covjek recimo u svojoj 40oj godini u toj situaciji biti zadovoljan svojim zivotom?


1) Nevinost, ne mogu naci djevojku, ljubav, seks
2) Teski napori da se dokazem na poslu, budjenje u toku noci, strah da cu zakasniti na posao, sanjam posao, kako radim a konstantno mi nesto izmice, uvijek nesto nedostaje

Ono sto cujem od starijih radnika - Jako je tesko opstati u hijerarhiji ako covjek ima porodicu i dodje u 40te godine. Ili puca porodica ili, ono sto se jako cesto radi - napusta se firma i odlazi se raditi na manje stresan posao, koristeci dobre kvalifikacije koje je covjek stekao na prethodnom.
Zivi svoj zivot i pusti sta drugi pricaju. Stvari ces poces iskusavati kada ih pocnes zivjeti. Pusti se filozofiranja, vec radi da neke stvari promjenis. I dobre i lose stvari su za ljude, kao i razocarenja, usponi i padovi, kako god ziv covjek moze sve. Na fakultetu sigurno nisu sve muskarci oko tebe, ako ti ne poduzmes sam korake, ne ocekuj da ce neko drugi, moras sam biti lider sebi, ne pustati druge da te vode ili cekati djevojke da te same pozovu. Bez pokusaja ti je sva ova prica truba. Treniraj, upoznaj ih preko neta, vani gdje god, trazi brojeve telefona, izvedi, popusi tarabu, neces svugdje , uvijek i sa svakom tarabu dobiti, izvucices neke pouke, poruke, steci iskustvo, gledaj to na stepenice koje prelazis isto kao i u poslu, nijedan dan nije isti...

Znaci nema mjesta gdje se neko ne moze upoznati, od zgrade u kojoj zivis, ulice, posla, na putu do posla, u kafani, na netu, na socijalnim mrezama, forumu ovdje i ko zna gdje sve vec ne, ali treba samopouzdanja, malo i bezobzirnosti, bezobraznosti, one tanke provokacije i smekerstva na granici uskusnog i neukusnog ksko bi se nekome bilo interesantnijim i privlacnijim... Na kraju zapamti nisu sve zene iste, tako da ne pale uvijek isti obrasci ponasanja, svaka je zena neki novi put do srca...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by moonca »

Zdravo svima, danas sam napunio 22 godine, citav dan se osjecam vrlo lose i ovo je zapravo jedino mjesto gdje bih mogao napisati moj slucaj. Ovo nije samo prica o nevinosti, kako bi se moglo vidjeti iz naslova, ovo je prica o mom cjelokupnom dosadasnjem zivotu.
Sretan ti rodjendan ! :sampanjac:

Ne mogu vjerovati o cemu pises i sta te brine.Pa tek su ti 22. :-)

Sve si u roku odradio, CESTITKE.

Sada polako planiraj putovanja, to je sve cime trebas da se okupiras.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#7 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Matzan »

Kupi vazelin, stisni zube, izdrži ...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#8 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Raigor Stonehoof »

jel ovo fakat ozbiljno odgovarate :lol: registrovo se na forum da nam kaze da je nevin. kako da ne.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#9 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by studiorum_tuzlaensis »

meteoriteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, morel se postit :D

Saće sehur, udari ga još jedom i pravac kupanje 8)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by moonca »

Raigor Stonehoof wrote:jel ovo fakat ozbiljno odgovarate :lol: registrovo se na forum da nam kaze da je nevin. kako da ne.
A jel' mislis da je nemoguce. :-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 7320
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#11 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Rockefeller »

Samo seks.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#12 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Raigor Stonehoof »

moonca wrote:
Raigor Stonehoof wrote:jel ovo fakat ozbiljno odgovarate :lol: registrovo se na forum da nam kaze da je nevin. kako da ne.
A jel' mislis da je nemoguce. :-)
mislim
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by cyprus »

Vaku sam ja temu bio otvorio sa 19 godina :lol: :oops:

Ako ne trolaš - don't worry nabošćeš - nije tako teško kako ti sad izgleda :mrgreen: Međutim, ako je tačno to za poso, bježi odatle... Jebeš ti takav život... Ne bih za milione...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#14 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by moonca »

Ti sa 19 on sa 22. bas je star. :-) :lol: izgubio je tri utibacne godine. :lol:
Ako je tacno za posao, ne mrdaj. :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#15 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by cyprus »

moonca wrote:Ti sa 19 on sa 22. bas je star. :-) :lol: izgubio je tri utibacne godine. :lol:
Ako je tacno za posao, ne mrdaj. :-)
Ne napisah to da bih mu reko da je izgubio tri godine, već više u smislu da ga razumijem :-D

A što se tiče posla, ma daj ba... Može se to radit eventualno godina-dvije da stekneš valjano iskustvo, a poslije tražiš nešto normalno... Vjerujem da postoje i poslovi gdje ne moraš radit 12 sati, a pritom imat para :oops: Mada, može biti da nas lik fakat trola :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#16 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by moonca »

cyprus wrote:
moonca wrote:Ti sa 19 on sa 22. bas je star. :-) :lol: izgubio je tri utibacne godine. :lol:
Ako je tacno za posao, ne mrdaj. :-)
Ne napisah to da bih mu reko da je izgubio tri godine, već više u smislu da ga razumijem :-D

A što se tiče posla, ma daj ba... Može se to radit eventualno godina-dvije da stekneš valjano iskustvo, a poslije tražiš nešto normalno... Vjerujem da postoje i poslovi gdje ne moraš radit 12 sati, a pritom imat para :oops: Mada, može biti da nas lik fakat trola :-D
Mlad je.Procitala sam opet tekst, mislim ako i ako ne trola, da ima problem. Ja bi ipak predlozila strucnu pomoc.

A sto se tice posla, opet moze se raditi i 12 sati ako treba odredjeno vrijeme. Vidis, ako je sve istina , da je vec primjecen ka odan radnik. :D
Last edited by moonca on 28/05/2018 05:34, edited 1 time in total.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#17 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Jack Be Nimble »

Kandidat za Incel-a.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by Naslovnica »

U moj vakat se moglo ubosti preko mIRC-a...
8-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by muha_sa »

pratim
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by insomnia78 »

To je nesto do tebe bgm a ne do tih ksenofobnih zena. Zene nisu ksenofobne cak daju i onim migrantima (prije no me proglasite zenomrscem upisite na googletu ima kamaru slucajeva) :D. Haman lajes na pogresno drvo

Plati kuravu. Al ne neku kamenjarku nego vr’unsku.

Ovi ce sad poceti savjetovati da se upises na ples, u planinare...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by insomnia78 »

muha_sa wrote:pratim
Samo ti prati. Za dan ce ispasti da si opet ti otvorio temu
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#22 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by muha_sa »

upisi se na ples

mozes u planinare

mozes i na folklor
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:
muha_sa wrote:pratim
Samo ti prati. Za dan ce ispasti da si opet ti otvorio temu
dobro si--ja zaboravio :lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by insomnia78 »

CrMkinju guzlatu. Da te raskuje ko šupu
Na poslu im podaj da ti pomirišu prst
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21578
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#25 Re: Karijera odlicna - ali ja sam i dalje nevin (22 godine)

Post by MarlboroGold »

Murriel wrote:Zdravo svima, danas sam napunio 22 godine, citav dan se osjecam vrlo lose i ovo je zapravo jedino mjesto gdje bih mogao napisati moj slucaj. Ovo nije samo prica o nevinosti, kako bi se moglo vidjeti iz naslova, ovo je prica o mom cjelokupnom dosadasnjem zivotu.


Tokom srednje skole sam bio povucen, par puta pokusao prici djevojkama, bio odbijen i od tada do kraja srednje skole nisam nista pokusavao. Nakon zavrsetka srednje odlazim da studiram u jednu zemlju u zapadnoj Evropi. Prvu polovinu studija sam radio fizicke poslove preko vikenda da mogu da se finansiram. Od ponedeljka do petka na fakultetu od 8 do 8, u zelji da pruzim sto bolje rezultate i istaknem se u tom periodu od godinu ipo sam vrlo rijetko izlazio, uzroci su razliciti: malo vremena, malo para, domace zene koje strance otvoreno ne vole, niko ko bi mi privukao paznju. Na fakultetu sam se probio, trenutno sam u u top 10 studenata generacije od nas 500, bolji ne mogu biti i tome je kriva iskljucivo jezicka barijera - i dalje ne mogu da se izrazavam kao stanovnik ove drzave kojem je taj jezik maternji.

U drugoj polovini studija sam upao u klub najboljih studenata i preko tog clanstva sam imao pristup najboljim oglasima za praksu, dobroj mrezi recruitera, njihovim kontaktima. Znao sam gdje zelim da radim i znao sam da ako u tom trenutku ne krenem da gradim svoju poziciju, nikada necu moci uci u sektor koji je najveca zelja za vecinu ljudi na mom fakultetu - investiciono bankarstvo. I ostvarilo se, dobio sam praksu u top tier IB,
prestiznoj, najvecoj, najboljoj banci, onoj koja je san svima.

U to vrijeme sam se sa bachelor studijem blizio kraju, ostale su sitnice, tako da sam imao vremena da se posvetim poslu. Prva sedmica me ubila. Nikad nista slicno nisam dozivio, taj tempo rada, brzina, nacin rada, ocekivanja od tebe na poslu.... radno vrijeme je zvanicno od 8 do 4 za mene, ja jos uvijek nikada nisam otisao kuci prije 8-9 navece. Svi ljudi oko mene isto. Grupa ekstremno motivisanih ljudi koji u glavi imaju samo da pruze sto bolji rezultat. Jako je tesko biti bolji od takvih u firmi. Smrvilo me sve to ali sam se oporavio, podigao, stekao rutinu i sada sam dosta dobar, ljudi sa viseg nivoa u hijerarhiji su me primjetili i znaju za mene. Skupio sam 5 mjeseci u firmi, jedan sam od najpozrtvovanijih praktikanata i od sefa mog odjela sam dobio obecanje da ozbiljno racuna na mene - tokom mastera bih radio fiksno skraceno vrijeme da mi ne pravi problem sa studijem, a nakon mastera, sto ce biti brzo, imam ulaz za fiksnu poziciju u firmi i oni me ocekuju sto je prije moguce.

Atmosfera na poslu je surova, radni ambijent je strasno kompetitivan, oko mene se nalaze teski karijeristi, ljudi koji bi roditelje svoje prodali za visu poziciju u firmi - tu su ljubavi i prijateljstva nemoguca.

Sada se vracamo na problem. Smatram da ne izgledam lose, izuzev sto sam malo mrsaviji. Imao jednu kratku vezu u svom zivotu, poljubio se sa ukupno 3 djevojke i to je to. Na pocetku faksa smuvao djevojku, dosli kod mene, frka, panika, nije htio da mi se digne valjda od toga, prepala se i ona (da je ne smatram dovoljno lijepom?!) i nista od seksa. Tada sam mu bio najblizi. Poslije tu nista nije bilo, pozdravim se sa tom djevojkom ona mi je rekla da ne padam u depresiju, to su normalne stvari i desavaju se. Odlaskom nakon srednje pogubio kontakte od dole, a sa druge strane dolaskom u novu sredinu gdje sam sve ulozio u svoju karijeru nisam nista uspio napraviti. Nekada su pare bile veci dio problema, sada ih imam (ne previse, ali dovoljno) ali nemam vremena, iscrpljen sam i ubijen nakon posla.

Domace stanovnistvo drzave u kojoj zivim je ksenofobicno prema strancima, njihove zene nas gledaju sa visine, mi njima nismo jednaki, na poslu ima dosta stranaca, ali tu je tako tesko poceti bilo kakvu vezu.



1) Imam osjecaj da socijalno tupim, ako nije prica o poslu i fakultetu da ne znam da se izrazavam, cutim, ne progovaram, recenice su mi nepovezane, nemam bilo kakvog motiva za bilo sta izuzev posla.

2) Stanje na poslu je u socijalno - ljubavnom smislu ocaj. Mladi radnici su vecinom sami, niko nema partnera, stariji radnici su vecinom razvedeni, rasturene porodice, ono sto sam ja uspio cuti, razlog je vecinom isti - njihove zene nisu mogle trpiti da toliko rade i da su toliko obuzeti poslom.

Vecina mojih vrsnjaka je imala seks - ja ne. I to me strasno deprimira. Nakon prve plate sam razmisljao da odem kod prostitutki, ali me je kolega odgovorio i hvala mu na tome - bilo bi pogresno da sam otisao i to samo pogorsava problem.


Da li je neko bio u istoj situaciji kao ja, sta raditi, kako se postaviti, kako rijesiti problem?
Ako će te šta utješiti, jedan od mojih najboljih prijatelja nikad nije spavao sa žeMskom, a puni uskoro 31 godinu.
Međutim, on time nije opterećen. Na pitanja o tome otvoreno odgovara kako se daje previše značaj u društvu i da te zapravo ono tjera, pod pritiskom, na gubitak nevinosti, a sve u svoje vrijeme. On se drži tog principa (pogrešan ili ne), ali ne utiče loše na njegovu psihu a nije ni aseksualan... barem mi drugi nismo primjetili. Zato briljira u svim drugim poljima života.

22 godine nije ništa... negdje sam skoro pročitao da ljudi u prosjeku gube nevinost od 18-24.

Savjetujem ti da se opustiš, a sa time ćeš imati i veće samopouzdanje što će i druga strana primjetiti.
Post Reply