Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#1 Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by swirl »

Moze li iko preporuciti dobrog kardiologa u nekoj od privatnih klinika u Sarajevu?
damir75
Posts: 35
Joined: 23/11/2007 14:53

#2 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by damir75 »

Poliklinika "ATRIJUM" Dr. Mirsad Djugum! Nalaze se u Radon Plazi ili ti Avaz centru Nedzarici/Stup. Dole sam starog vodio, dugogodisnji srcani bolesnik. Vrlo dobar doktor!
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#3 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by simbabimba »

Poliklinika Dr. Dzinan Al-Tawil

Koste Hermana 1 (Vilsonovo setaliste)
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

Tel: +387 33 203 656
Fax: +387 33 208 987
E-mail: [email protected]


Toplo preporucujem! Znam provjereno da njegovo misljenje rado cuju i drugi kardiolozi!
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#4 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by swirl »

Puno vam hvala!
_mallena_
Posts: 64
Joined: 13/01/2008 21:13
Location: Sarajevo

#5 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by _mallena_ »

Al Tawil :) ....iz licnog iskustva
drajos
Posts: 43
Joined: 22/10/2012 22:06

#6 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by drajos »

Ako moze neka preporuka novijeg datuma... :D Pozz!
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#7 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by simbabimba »

Nista ti datum ne mijenja, dr Djinan je zakon!
User avatar
LaLuna
Posts: 2175
Joined: 20/11/2013 14:20

#8 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LaLuna »

simbabimba wrote:Nista ti datum ne mijenja, dr Djinan je zakon!
i od mene preporuka za dr Al Tawila :)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#9 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Kome nije mrsko do Mostara, meni se jako svidio rad i pristup kardiologa Emir Fazlibegovica. Radi privatno poslijepodne u maloj privatnoj klinici a inace je zaposlen u odlicnom timu u klinici na Bijelom brijegu. Imam toliko lijepo iskustvo pristupa pacijentima, profesionalizma, opste ljubaznosti i ljudskosti. Tim ljudima se nikad necu moci dovoljno zahvaliti za spaseni zivot i dostupnost u svakom trenutku. U moru naseg crnila to mi je najljepsa ljekarska prica u zivotu.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#10 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Maystor »

Amra Macić, privatno, Perva za ultrazvučnu dijagnostiku, Spužić za kateterizacije, a ako šta treba operisat, zna se ko je tito - prof. Kacila.
Nema puno kardioloških timova kod nas da su vrijedni spomena, ono u Tuzli se skoro raspalo, u Mostaru nešto pokušavaju, vidjećemo hoćel bit šta od njih, trenutno, sve što valja je u Sarajevu.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#11 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Maystor wrote:Amra Macić, privatno, Perva za ultrazvučnu dijagnostiku, Spužić za kateterizacije, a ako šta treba operisat, zna se ko je tito - prof. Kacila.
Nema puno kardioloških timova kod nas da su vrijedni spomena, ono u Tuzli se skoro raspalo, u Mostaru nešto pokušavaju, vidjećemo hoćel bit šta od njih, trenutno, sve što valja je u Sarajevu.
U Mostaru rade prvoklasno. Ja sam se nevjerovatno pozitivno iznenadila za nase uslove i za javno zdravstvo koje je dostupno gradjanima HNK za dodatnih dvadesetak maraka godisnje. Toliku dozu profesionalizma i ljubaznosti u kombinaciji sa strucnoscu nisam nasla ni u jednoj nasoj privatnoj poliklinici. Prskalo i Markota koronografiju rade rutinski. Govorim o iskustvu brzog prijema i spasavanja zivota u danu kad su imali nekoliko pacijenata s infarktom i prici brojnih zadovoljnih pacijenata koje sam upoznala na odjelu.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#12 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by starii »

Maystor wrote:Amra Macić, privatno, Perva za ultrazvučnu dijagnostiku, Spužić za kateterizacije, a ako šta treba operisat, zna se ko je tito - prof. Kacila.
Nema puno kardioloških timova kod nas da su vrijedni spomena, ono u Tuzli se skoro raspalo, u Mostaru nešto pokušavaju, vidjećemo hoćel bit šta od njih, trenutno, sve što valja je u Sarajevu.
tarifa?
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#13 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Maystor »

Ne znam. Al-Tawil je bezobrazno skup, vjerovatno su svi drugi jeftiniji od njega.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by spreca »

Maystor wrote:Amra Macić, privatno, Perva za ultrazvučnu dijagnostiku, Spužić za kateterizacije, a ako šta treba operisat, zna se ko je tito - prof. Kacila.
Nema puno kardioloških timova kod nas da su vrijedni spomena, ono u Tuzli se skoro raspalo, u Mostaru nešto pokušavaju, vidjećemo hoćel bit šta od njih, trenutno, sve što valja je u Sarajevu.
chemu dezinformacije?
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#15 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by simbabimba »

Bucko iz mahale wrote:
simbabimba wrote:Nista ti datum ne mijenja, dr Djinan je zakon!

Dva puta si ponovio da je on zakon,pa valjda znas kolika mu je tarifa
Zavisi od pregleda, uz ultrazvuk srca obavezno ide I ekg ali I lab nalazi za koje dr procijeni da treba uraditi...nabere se da se ne lazemo ali ja samo u njega imam povjerenja, mene je nakon hitne I UKCS-a spasavao bukvalno!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#16 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ima i Kardiocentar Kranjčevićevoj, vode ga Dr. Čaluk i Delić, cijene su OK i mislim nešto manje nego kod Dr. Al-Tawil-a. Stvar je u tome što po meni jedna privatna poliklinika ne može kvalitetno pokriti sva polja, od kardio do uho-grlo-nosa...nema šanse.
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#17 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LiP again »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ima i Kardiocentar Kranjčevićevoj, vode ga Dr. Čaluk i Delić, cijene su OK i mislim nešto manje nego kod Dr. Al-Tawil-a. Stvar je u tome što po meni jedna privatna poliklinika ne može kvalitetno pokriti sva polja, od kardio do uho-grlo-nosa...nema šanse.
Evo malo da azuriram temu... :D Treba mi tacna i precizna dijagnostika, odnosno drugo misljenje... imam blago povisen pritisak (prosjek je 130/90), 30te godine, te su odlucili da mi daju neku terapiju (dijeta i pola tablete dnevno), no misljenja sam da su tablete posljednje "utociste" i volio bih da se doktor vise posveti uzroku povisenog pritiska (ovako je samo propisana terapija, bez neke "dublje" analize), da uradi dodatne analize ako su potrebne, pa ako je pola tablete dnevno rjesenje onda je ok.
Tako da mi treba savjet oko kvalitetnog kardiologa i poliklinike u Sarajevu (osim Al Tawila)? Da li je Kardiocentar dobar, da ne trazim dalje? :-D

Zivi bili. :D
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#18 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LiP again »

dobar osjecaj wrote:Kome nije mrsko do Mostara, meni se jako svidio rad i pristup kardiologa Emir Fazlibegovica. Radi privatno poslijepodne u maloj privatnoj klinici a inace je zaposlen u odlicnom timu u klinici na Bijelom brijegu. Imam toliko lijepo iskustvo pristupa pacijentima, profesionalizma, opste ljubaznosti i ljudskosti. Tim ljudima se nikad necu moci dovoljno zahvaliti za spaseni zivot i dostupnost u svakom trenutku. U moru naseg crnila to mi je najljepsa ljekarska prica u zivotu.
Kako se zove ta privatna klinika, meni recimo nije mrsko ni do Mostara otici? :D
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#19 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Vezirbh »

LiP again wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ima i Kardiocentar Kranjčevićevoj, vode ga Dr. Čaluk i Delić, cijene su OK i mislim nešto manje nego kod Dr. Al-Tawil-a. Stvar je u tome što po meni jedna privatna poliklinika ne može kvalitetno pokriti sva polja, od kardio do uho-grlo-nosa...nema šanse.
Evo malo da azuriram temu... :D Treba mi tacna i precizna dijagnostika, odnosno drugo misljenje... imam blago povisen pritisak (prosjek je 130/90), 30te godine, te su odlucili da mi daju neku terapiju (dijeta i pola tablete dnevno), no misljenja sam da su tablete posljednje "utociste" i volio bih da se doktor vise posveti uzroku povisenog pritiska (ovako je samo propisana terapija, bez neke "dublje" analize), da uradi dodatne analize ako su potrebne, pa ako je pola tablete dnevno rjesenje onda je ok.
Tako da mi treba savjet oko kvalitetnog kardiologa i poliklinike u Sarajevu (osim Al Tawila)? Da li je Kardiocentar dobar, da ne trazim dalje? :-D

Zivi bili. :D
Da sad ne kopiram cijeli tekst, malo se informisite o hipertenziji. Uzrok se u 95 posto slučajeva ne zna. https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Primarna_hiperetenzija
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#20 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LiP again »

Hvala na linku, procitao sam ranije i upoznat sam sa nekim osnovnim informacijama, no da bi se odbacio uzrok kao nepoznat moraju se uraditi sve pretrage, a i uvijek volim cuti drugi misljenje, nevezano samo za ovaj konkretan problem, nego inace. :D
Tako da bi mi sugestija u pogledu doktora/poliklinike bila vise nego korisna.
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#21 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Zux »

LiP again wrote:Hvala na linku, procitao sam ranije i upoznat sam sa nekim osnovnim informacijama, no da bi se odbacio uzrok kao nepoznat moraju se uraditi sve pretrage, a i uvijek volim cuti drugi misljenje, nevezano samo za ovaj konkretan problem, nego inace. :D
Tako da bi mi sugestija u pogledu doktora/poliklinike bila vise nego korisna.
Vedad Mujacic, njegova ordinacija je na Dobrinji.
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#22 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by emmir1 »

LiP again wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ima i Kardiocentar Kranjčevićevoj, vode ga Dr. Čaluk i Delić, cijene su OK i mislim nešto manje nego kod Dr. Al-Tawil-a. Stvar je u tome što po meni jedna privatna poliklinika ne može kvalitetno pokriti sva polja, od kardio do uho-grlo-nosa...nema šanse.
Evo malo da azuriram temu... :D Treba mi tacna i precizna dijagnostika, odnosno drugo misljenje... imam blago povisen pritisak (prosjek je 130/90), 30te godine, te su odlucili da mi daju neku terapiju (dijeta i pola tablete dnevno), no misljenja sam da su tablete posljednje "utociste" i volio bih da se doktor vise posveti uzroku povisenog pritiska (ovako je samo propisana terapija, bez neke "dublje" analize), da uradi dodatne analize ako su potrebne, pa ako je pola tablete dnevno rjesenje onda je ok.
Tako da mi treba savjet oko kvalitetnog kardiologa i poliklinike u Sarajevu (osim Al Tawila)? Da li je Kardiocentar dobar, da ne trazim dalje? :-D

Zivi bili. :D


Čudno da se za takav pritisak uvodi terapija.

Po nekim parametrima to nije ni povišen pritisak.

Kakve su ti masnoče i koliko kg imaš viška?

I meni su 30 te godine, bio mi nekad davno 140 sa 90 ali imao i mnoooogo kg.

Smršao, sada mi zadnja 3 mjerenja gornji od 115 do 120, donji od 75 do 80.

Nisam nikada pio tablete.

Malo čaja od gloga, dzumbira malo ljute paprike u hranu
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#23 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by starii »

Zux wrote:
LiP again wrote:Hvala na linku, procitao sam ranije i upoznat sam sa nekim osnovnim informacijama, no da bi se odbacio uzrok kao nepoznat moraju se uraditi sve pretrage, a i uvijek volim cuti drugi misljenje, nevezano samo za ovaj konkretan problem, nego inace. :D
Tako da bi mi sugestija u pogledu doktora/poliklinike bila vise nego korisna.
Vedad Mujacic, njegova ordinacija je na Dobrinji.
ovaj se bavi namještanjem želuca...idi kod altawila, kardiocenter ili nekog u klinickom...
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#24 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by Fauja Singh »

Mislim da od Centra za srce sto je otvorio dr. Mirsad Kacila nema bolje.
http://centarzasrce.com/bs/naslovna/
https://avaz.ba/vijesti/bih/357253/u-bi ... ar-za-srce
Nalazi se u sklopu bolnice dr. Abdulah Nakas.
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#25 Re: Kardiolog - privatne klinike u Sarajevu

Post by LiP again »

emmir1 wrote:


Čudno da se za takav pritisak uvodi terapija.

Po nekim parametrima to nije ni povišen pritisak.

Kakve su ti masnoče i koliko kg imaš viška?

I meni su 30 te godine, bio mi nekad davno 140 sa 90 ali imao i mnoooogo kg.

Smršao, sada mi zadnja 3 mjerenja gornji od 115 do 120, donji od 75 do 80.

Nisam nikada pio tablete.

Malo čaja od gloga, dzumbira malo ljute paprike u hranu
Krvna slika i ekg su uredni, malo masna jetra i imam mozda 15ak kg viska (98 kg na 184 visine), a prepisana mi je dijeta, uz pola te tabletice. :)
U principu se pravo lose hranim i fizicka aktivnost je 0, pa zbog svega navedenog mi je bitno i drugo misljenje, da ne pijem nesto sto mi mozda nije neophodno. :D
Post Reply