Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#76 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by VCorp »

Dozer wrote:Sta cemo ako prodje dobro?

Onda ce da ti liže jaja. 8-)
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#77 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Samo ako ce drzati s obe ruke :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#78 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by nosara »

Bilo bi dobro da raznorazni lumeni odjebu s teme... Gluposti prosipajte drugdje...

Dozer i ekipa, svaka cast na znanju i zivcima... :thumbup:

Usput, bacite se na LDN po googletu, prilicno kompatibilan tretman ulju, ali potpuno legalan... Ja ovih dana za jednog clana porodice cekam posiljku iz inostranstva... :wink:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#79 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by dr.gog »

Kako god, teško je razlučiti iskustva u uspjehu terapije kod različitih osoba- posebno u slučajevima koji se publikuju na internetu. Mora se uzeti u obzir da "rak" nije jasno definisan ni po nastanku, ni po toku bolesti, ni po prognozi.

Jedino što znamo je da kod tih dijagnoza nema vremena za previše oklijevanja ,i da su rizici i nuspojave raznih terapija često prisutni u manjem ili većem broju.

Dakle, treba biti oprezan -ali i svjesno rizikovati ukoliko konvencionalna medicina i zakoni ne dopuštaju tretman uljem kanabisa unutar kliničkih ustanova. Pacijent ima konačnu riječ,a ne faramaceutska industrija.

Svi vi koji planirate ili već koristite terapiju baziranu na marihuani, morate misliti na korist od vaših iskustava.

Evo da predložim ono što mislim da bi bilo korisno:

Kompletan nalaz krvi( Kompletna krva slika, mineralogram-detaljni)

Obaviti kontrolnu biopsiju kancerom zahvaćenog organa, i to obavezno prije početka terapije- trošak hitne patohistološke analize tu ne vrijedi spominjati!.

Uraditi ozbiljan radiološki pregled kao npr. CT ili MR.

Internistički /onkološki pregled (kao superviziju gore navedenog)

Ono što je vrijedno truda je podatak koji se dobija za kasniji tretman istih ili sličnih slučajeva kancera kod drugih osoba.

Uvijek je dobro upoznati bar jednog ljekara sa početkom terapije, kako bi se mogla pratiti eventualna poboljšanja.

Ako tretman ovim uljem daje efekat, onda je SVAKAKO jeftiniji od klasičnog seta hemo-radioterapije koji je jednog mog srodnika koštao 14.000 KM. Tu nema polemike ukoliko terapija zaista pomaže, ali da bi to pouzdano znali, moramo razmjenjivati iskustva. Ne valja ako ljudi bivaju prevareni.

Dakle, ako početni nalaz ukazuje na loše stanje organizma i uznapredovali stadij oboljenja- te se nakon propisane terapije uljem marihuane stanje popravi- terapija vrijedi.

Sa obzirom na prirodu i mučnost tog opakog oboljenja, nije moguće garantovati uspjeh ni jednom poznatom terapijom.

Jedan od osnovnih ciljeva je olakšavanje simptoma i potpora osnovnoj terapji koja je ionako složena...

Ako se oboljelom vrati apetit, raspoloženje, ili čak dođe do primjetnog povlačenja bolesti na osnovu kontrolnih nalaza- sve kritike padaju u vodu. Tu "legalnost" ulazi u kontru dobrobiti pacijenta i zakoni će se morati mijenjati...
Jedan od prioriteta njege kod tih bolesnika je poboljšanje kvalitete života.

Meni je poznato da je moja prijateljica išla na inhalacije medicinskom marihuanom. Ukratko, njoj je značajno smanjeno drhtanje i ukočenost, poboljšan apetit i raspoloženje, te je mnogo lakše obavljala svakodnevne poslove u kući- da ne pričam da je 3 mjeseca prije terapije marihuanom čak i oblačenje postalo jako teško :roll: .

Nuspojava ima, ali zbog svrhe teme neću mnogo pisati. Problemi su vezani za početno navikavanje na terapiju, putovanja, te stalnu borbu sa blagim psihičkim nuspojavama(jer žena nije nikada ni uživala u travi niti je tome bila sklona).

Sretno svima koji pokušaju :)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#80 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by nosara »

Na vutra.org imate podforum "medicina", ja sam na to slucajno naisao trazeci vise informacija o ulju... Tu imate direktna iskustva bolesnika koji su na tretmanu uljem... Citajte...
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#81 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Ovo je definitivno nacin na koji treba razmisljati.

Samo se ne bih slozio s ovim:
Uvijek je dobro upoznati bar jednog ljekara sa početkom terapije, kako bi se mogla pratiti eventualna poboljšanja.
Razlog - daidza je prije neki dan svojoj doktorici spomenuo ovo ulje i da hoce da proba, a sve sto je dobio kao odgovor su bila indirektna ubjedjivanja, pomalo i kontradiktorna, u stilu da mu to nece pomoci, da nema dokaza da to pomaze, da je rizik to kupovati, da nema medicinskih dokaza o ljekovitosti toga, da je to samo protiv bolova, da ne kosta toliko koliko je on rekao nego 100 puta jeftinije (na sta sam ja zakljucio da onda prica o CBD, a ne o THC ulju), i sl.

Sto se tice ovoga:
Nuspojava ima, ali zbog svrhe teme neću mnogo pisati. Problemi su vezani za početno navikavanje na terapiju, putovanja, te stalnu borbu sa blagim psihičkim nuspojavama(jer žena nije nikada ni uživala u travi niti je tome bila sklona).
Ove nuspojave su sasvim normalne i ok, s obzirom sta je THC i sta uzrokuje, medjutim upravo svi koji su ga uzimali tvrde da se nakon 10-15 dana organizam navikne i stvori neku vrstu imuniteta na THC, tako da su ti simptomi sve slabiji i slabiji, a nakon 45-60 dana potpuno nestaju cak iako je doza povecana.

@Nosara
Javi rezultate, ok?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#82 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by nosara »

Dozer wrote:Ovo je definitivno nacin na koji treba razmisljati.

Samo se ne bih slozio s ovim:
Uvijek je dobro upoznati bar jednog ljekara sa početkom terapije, kako bi se mogla pratiti eventualna poboljšanja.
Razlog - daidza je prije neki dan svojoj doktorici spomenuo ovo ulje i da hoce da proba, a sve sto je dobio kao odgovor su bila indirektna ubjedjivanja, pomalo i kontradiktorna, u stilu da mu to nece pomoci, da nema dokaza da to pomaze, da je rizik to kupovati, da nema medicinskih dokaza o ljekovitosti toga, da je to samo protiv bolova, da ne kosta toliko koliko je on rekao nego 100 puta jeftinije (na sta sam ja zakljucio da onda prica o CBD, a ne o THC ulju), i sl.

Sto se tice ovoga:
Nuspojava ima, ali zbog svrhe teme neću mnogo pisati. Problemi su vezani za početno navikavanje na terapiju, putovanja, te stalnu borbu sa blagim psihičkim nuspojavama(jer žena nije nikada ni uživala u travi niti je tome bila sklona).
Ove nuspojave su sasvim normalne i ok, s obzirom sta je THC i sta uzrokuje, medjutim upravo svi koji su ga uzimali tvrde da se nakon 10-15 dana organizam navikne i stvori neku vrstu imuniteta na THC, tako da su ti simptomi sve slabiji i slabiji, a nakon 45-60 dana potpuno nestaju cak iako je doza povecana.

@Nosara
Javi rezultate, ok?
Seveda... :wink:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#83 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by dr.gog »

Dozer wrote:Ovo je definitivno nacin na koji treba razmisljati.

Samo se ne bih slozio s ovim:
Uvijek je dobro upoznati bar jednog ljekara sa početkom terapije, kako bi se mogla pratiti eventualna poboljšanja.
Razlog - daidza je prije neki dan svojoj doktorici spomenuo ovo ulje i da hoce da proba, a sve sto je dobio kao odgovor su bila indirektna ubjedjivanja, pomalo i kontradiktorna, u stilu da mu to nece pomoci, da nema dokaza da to pomaze, da je rizik to kupovati, da nema medicinskih dokaza o ljekovitosti toga, da je to samo protiv bolova, da ne kosta toliko koliko je on rekao nego 100 puta jeftinije (na sta sam ja zakljucio da onda prica o CBD, a ne o THC ulju), i sl.

Sto se tice ovoga:
Nuspojava ima, ali zbog svrhe teme neću mnogo pisati. Problemi su vezani za početno navikavanje na terapiju, putovanja, te stalnu borbu sa blagim psihičkim nuspojavama(jer žena nije nikada ni uživala u travi niti je tome bila sklona).
Ove nuspojave su sasvim normalne i ok, s obzirom sta je THC i sta uzrokuje, medjutim upravo svi koji su ga uzimali tvrde da se nakon 10-15 dana organizam navikne i stvori neku vrstu imuniteta na THC, tako da su ti simptomi sve slabiji i slabiji, a nakon 45-60 dana potpuno nestaju cak iako je doza povecana.

@Nosara
Javi rezultate, ok?
Vjerujem i znam da nije lako naći ljekara koji razmišlja izvan kolotečine. Posebno jer ih je većina uzgojena u kolotečini drugorazrednog Med.Fakulteta u Sarajevu, čak i mlađi ljekari. Većina ih očajno vlada engleskim jezikom tako da je simultano praćenje podataka skoro misaona imenica. Čast izuzecima.

Ali, ipak je potrebno. Cilj je da znamo stručno tumačenje nalaza i pravilnu metodu praćenja poboljšanja ,inače se opet stvara sumnjičavost. Struka mora biti uključena, makar i diskretno... Nije mi mrsko upitati par ljekara da li bi upratili ,recimo, snimke CT-a ili vrijednosti nalaza krvi... O tom potom.. Nije ovo priča za neku bezvoljnu doktoricu u domu zdravlja već za medicinske entuzijaste.

Ja otvoreno kažem da sam imao iskustvo sa pacijentima oboljelim od raznih vrsta karcinoma, i to nakon teških i često kontroverznih operacija, najčešće u abdomenu (rak debelog crijeva, želuca itd.). Hirurzi su čuda radili samo da nekome barem malo produže život, barem da ovim- vidno prevaziđenim ali jedinim metodama- učine šta mogu.

Upoznao sam njih 5-6 nešto bolje, jedan pacijent mi je umro pred očima, druga,žena, je izdisala mjesecima, u halucinacijama i ludilu koje je izazivalo 3-4 flastera sintetičkog morfija i hrpe dodatnih tramadola, voltarena, analgina, paracetamola...
Grozno sam se osjećao kada u infuziji pomješam ampulu 100 mg tramadola(2 kapsule), ampulu 2500 mg analgina(5 tableta) i to puštam u venu nekome ko je već popio 1000 mg paracetamola. I taj neko samo želi da normalno NEŠTO POJEDE, SJEDNE, POPIJE ČAJ i PROGOVORI bez bola i muke. Ali bol i muka ne prestaju...Znao sam sjedit kraj kreveta u 1 poslije pola noći držeći za ruku tu nesretnu ženu koja je postala imuna i na toksične doze analgetika.Nisam znao šta bih, jer je moje znanje, i znanje jednog iskusnog traumatologa (koji je pratio šta se i kako daje)- stalo pred zid. To me i danas proganja. Da sam znao da bi ženi kap THC pomogla da provede dan bez bola, ja bih je dao, makar ostao bez posla..ali...

Kako da budemo sigurni?

Kažem, ništa nije sveto, pa ni ukočena etika ili procedure. Istina je i da pored ovoliko informacija, liječenje marihuanom predstavlja tabu, i to po cijenu daljih patnji pacijenata.

Opet se vraćam na praktične prijedloge- Poznata je meni Vutra org, inače dobar sajt, ali liječenje je nešto što zahtjeva direktnu komunikaciju među pacijentima, uz pomoć barem ..jednog-dvojice ljekara. I nije baš da su svi praznoglavci koji samo štancaju recepte antibiotika. Ono što jeste zakon, je praktično znanje dobrog ljekara- postoje situacije i stanja kada se čovjeku ne smije dati THC ili situacije kada je potrebno stručno upratiti neželjene reakcije. To ne može svako...

Ako se može nabaviti, napraviti i pravilno davati preparat koji pomaže- nema tu tabua ni zakona koji to može zabranjivati.
Oprez je potreban samo iz razloga što uvijek postoje ljudi koji varaju baš one kojima je najteže.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#84 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Slazem se sa svime sto si napisao.
Ali, ja mislim da su najvece varalice u svoj ovoj prici - farmaceutske kompanije, u koordinaciji s vladama, jer svi zajedno imaju ogromne prihode od toga. I ovo ne kazem pod utiskom bilo kakvih klipova ili prica Ricka Simpsona i sl., nego iskljucivo iz licnih iskustava i promisljanja. Meni je ipak 40+, prilicno sam obrazovan i edukovan, puno svijeta obisao i vidio, tako da sve sto odlucujem, odlucujem na bazi iskljucivo vlastitog misljenja, zakljucaka i znanja.

A, upravo sve ovo zajedno meni licno govori da nema apsolutno nikakve logike da se radi o prevari kada neko na sebi prvo nesto otkrije i potvrdi, zatim to podijeli stotinama ljudi, pri cemu ni jedan jedini covjek koji to uzme i koristi nema negativno iskustvo, a zatim, na sve to, covjek uredno cijelom svijetu objavi taj isti recept, potpuno besplatno...
Meni logika i zivotno iskustvo jednostavno ne dozvoljavaju da povjerujem da je sve to laz i prevara, jer jednostavno ne vidim ni jedan jedini razlog za to....

Ali, dodatno na sve ovo, i meni vise nego jasna potvrda da tu nesto definitivno ne stima, jeste totalno ignorisanje svega ovoga od strane farmaceutskih kompanija. Oni se toliko ocigledno, i to vec godinama, odupiru da sve ovo testiraju klinicki i na pacijentima. Meni je i jasno zasto je to tako - biznis "lijecenja" raka hemoterapijama i zracenjima vrijedi stotine milijardi godisnje, pa je sasvim jasno sta bi "obicno" ulje napravljeno od biljke, koja raste malteme kao korov, napravilo od tw kompletne industrije. A upravo ta industrija je, u konkretnom slucaju ove bolesti, najocitija prevara.

Vec sada imamo hiljade svjedocenja o izljecenju pomocu ovog ulja, a koliko ih imamo o izljecenju citostaticima i hemoterapijom? Ni jedno jedino.
Imas pm.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#86 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by dr.gog »

Dozer wrote:Slazem se sa svime sto si napisao.
...................
Vec sada imamo hiljade svjedocenja o izljecenju pomocu ovog ulja, a koliko ih imamo o izljecenju citostaticima i hemoterapijom? Ni jedno jedino.
Imas pm.
Postoji jako mnogo uspjeha i u klasičnom liječenju, ne zavaravaj se :) .

Ipak, jako mnogo razlika postoji u odnosu na vrstu malignog oboljenja. Ali o tome naknadno :wink:
swanfilter
Posts: 7898
Joined: 06/06/2008 18:52

#87 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by swanfilter »

Nije reklama, nego, ako neko ne daj boze zatreba ovu stvar za lijecenje, ovo je lik u Slo koji se vec od malih nogu bavi sa maricom. Napisao je prije nekoliko prijedlog zakona o marici i njenoj legalizaciji. On je nazasluzniji za legalizaciju u medicinske svrhe u Slo, koja se desila ima par mjeseci. Licno ga poznajem i proizvodi najbolje. Onosto sam gledao, sami penzici idu do njega, a znate kako su stari nepovjerljivi i kako tesko im je dinar izvuci :lol: . On sam se rodio sa dijabetisom, prijetile mnogobrojne amputacije vec u ranoj mladosti ... Danas je preko 30 kuka u njemu. Bez amputacija, a slatkisi vire iz dzepova. Onaj Mancmalou :lol: tambura ko veliki ...

Znaci, FB kontakt https://www.facebook.com/skskJB?fref=ts

Na kraju, ulje je skupo jer proizvodnja je skoro pa kao u Breaking Bad. Je.... ga, zakon ih ne voli ...
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#88 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by hopcup »

Image

Image
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#89 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Deleter »

A treba napomenuti da sam cbd nema efekta kao thc.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#90 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Evo, koga zanima, ovdje je jesenja akcija po nesto nizoj cijeni - http://www.simpson-oil.com/

Zaboravih... sinoc je stiglo ulje, donijeo Deleterov covjek. Malo mi bi sega sto nije htio da se vidimo i da mi licno preda, nego su bile neke varijante dogovora emailom, pa postanski sanducic, lijevo-desno, tamo-'vamo, ali dobro...razumijem ga. Ocito se boji murije. U svakom slucaju ovo sto je stiglo izgleda upravo kao i ono na slici - sprica sa 60ml "katrana". Miris mu je fakat jak i osjeti se na gandzu.
Danas pocinje tretman (a probacu i ja veceras, cisto da vidim efekte :D), pa javljam kako sve to ide i koje su manifestacije.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#91 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vrh cackalice, onako kako je receno, velicine pola zrna rize uzrokuje opstu komediju :D :D :D :D :D
Daidzi jedno oko zatvoreno (a ni ja nisam puno bolji) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , i sad ce a-bu-ba :)

Ako nista drugo, za sad znam da je to to :D
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#92 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Edit, 23.10. - Uzima istu "pola zrna rize" dozu na 12 sati, u 10 ujutro i navecer. Jutros je za dorucak pojeo pola hljeba i svasta nesto, a zadnjih 2 mjeseca toliko nije uspijevao pojesti ni za 2 dana jer nije osjecao glad nikako, a i ono sto pojede mu je bilo mucno...
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#93 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by nemezis »

Pratim.
prolazna
Posts: 77
Joined: 25/02/2014 12:46

#94 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by prolazna »

Samo da se upišem. Nadam se da će biti rezultata :thumbup:
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#95 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by VCorp »

Apdejtaj čim više, mene isto zanima. Nadam se da će mu pomoći, drži se dajidža jebi raku nanu :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#96 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Takodjer, @prolazna. A ako se promjene budu desavale i dolazile ovim tempom kao s apetitom, onda zaista ovo funkcionise... Vidjecemo...
Za pocetak, desava se upravo ono sto su mnogi korisnici opisivali, tj. poboljsanje apetita. Ako je suditi po tome, sljedece je postepeno vracanje snage. Sto je i logicno s obzirom da pocinje ponovo jesti. Trenutno, ali i tokom protekla 2-3 mjeseca je u fazi da mu treba 5 minuta da se popne na drugi sprat, uz jednu-dvije pauze.
Smrsao je preko 25 kg u proteklih 4-5 mjeseci, pa cemo sad vidjeti hoce li tu doci do nekih promjena. Nalozio sam vaganje svako jutro, a ocekujem da se promjena moze vidjeti nakon 6-7 dana od pocetka uzimanja, pa cemo i to vidjeti :D

Ah, da - zadnjih 15-ak dana je imao potmuli bol u podnozju pluca. Jutros kaze da mu je malo lakse. Naravno, i dalje je odvaljen, ali ne toliko da ne moze biti budan.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#97 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by VCorp »

Koja je njegova dijagnoza bolesti i u kojoj je fazi ? Te me zanima i kako si ga nagovorio da pokuša s tim ?
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#98 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Skoro identicna onoj kod Deletorove tetke, samo sto nema nista vidljivo na kicmi i sto je na lijevoj strani pluca. I njemu su rekli da ima "nesto" na bubrezima :roll: Matere mi, isto k'o da pricaju po defaultu...

E sad, koja je faza - ne znam. Nazalost, nigdje ne pise nista o tome, tj. ni na jednom jedinom nalazu nema nikakvih sifri tipa A1, B2 i sl., sto sam imao priliku vidjeti kod punice prije 10-ak godina. Dijagnoza je micro-celullar carcinoma, a ne sjecam se koje su bile tacne dimenzije tumora. Znam da je doktorica govorila da je otprilike k'o kutija cigara i da se ta vrsta ne smije operisati. I on je nekad ljetos zavrsio kemo i zracenja, i na rentgenskim snimcima je vidljvo smanjenje na plucima, ali mu doktori kazu (nemam pojma na osnovu cega) da se "malo smanjio primarni".

A nagovorio sam ga jedva. Pokazivao mu klipove, isprintao forume, otvarao stranice, prevodio, tupio, pricao, siljio jezik... i pristade nekako. Jucer je malo zanovijetao (ipak su mu 72) kako ga bacaka, kako mu se spava, i sl., ali maloprije zvuci veseo i kaze da "ovo mozda i nije lose jer se konacno najeo" :D
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#99 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by VCorp »

Jucer sam razgovarao s prijateljem, inače hemičar koji se jako zanima za farmaciju. Mnogo putuje po svijetu i nastoji se usavršavati pa mi je rekao da je bio na nekim konferencijama o džidži s doktorima i ostalom kremom tog svijeta i da više niko ne može osporavati pozitivne medicinske učinke THC, CBD -a kao i marihuane u cijelosti te da više nije pitanje je li to ulje pomaže za ovo i ono, ULJE POMAŽE i tu nema više dilema. Jedini je problem loša slika marihuane u svijetu jer je nastoje '' sotonizirati '' te svi ti zakoni koji zabranjuju bilo kakve poslove s Maricom :D

Poslije svega toga i lik je počeo duvati, planira uskoro početi uzimati ulje iz medicinskih razloga a kada čovjek na putu da postane doktor svoje struke konzumira marihuanu onda ove naše seljačine mogu prditi u prazno :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#100 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

Pa dobro...iskreno, meni je nakon svega sto sam procitao, pogledao i preslusao vise nego jasno da je sve ono receno u klipu u uvodnom postu i te kako istina i logicno.
Bez da se bakcemo sa kojekakvim masonskim zavjerama i sl., mislim da je vise nego jasno zasto je Marihuana/Konoplja, kao biljka, proglasena narkotikom, zatim zabranjena, a njeni industrijski potencijali toliko marginalizovani da je to za ne povjerovati...

Recimo to ovako - Google je maltene all mighty medij i na njemu se moze pronaci bukvalno sve, od igle do lokomotive, kao i sve o bilo kojem atomu te iste igle ili lokomotive.
Jedino sto se ne moze pronaci jesu STVARNI i DOKAZANI negativni ucinci pusenja Marihuane ili konzumiranja bilo kojih i kakvih njenih ekstrakata. Takodjer, strasno je tesko, tj. prakticno je nemoguce pronaci dokaze o jednom jedinom ovisniku o Marihuani. Dodatno, jos uvijek nisam uspio pronaci ni jedan jedini dokaz negativne konotacije, o nedjelovanju ovog ulja...

Meni je sve to vise nego indikativno da se radi o vrlo ciljanoj i namjernoj manipulaciji tom biljkom, bilo da pricamo o medicinsko-farmaceutskim razlozima, bilo o industrijskim (Ford i celik, ili tkanine, npr.).
Post Reply