KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Brus Lee
Posts: 849
Joined: 01/10/2010 19:35

#2426 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Brus Lee »

okanomalo wrote: 20/12/2020 16:14 moj suprug ima tumor na debelom crijevu,metastaze na jetri,trombozu i kronovu bolest. zakazan mu je pregled kod onkologa tek u januaru.ima jake bolove,analgetici ne pomazu. cula sam da ima neka sluzba(ne znam tacan naziv) za ove bolesnike i da se nalaze kod grasove pumpe.,ako neko zna kontakt telefon da stupim sa njima u vezu i trazim savjet.
Palijativna njega se zovu i nalaze se na Novoj Otoci.
User avatar
okanomalo
Posts: 906
Joined: 09/01/2015 16:10

#2427 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by okanomalo »

Brus Lee wrote: 29/12/2020 16:02
okanomalo wrote: 20/12/2020 16:14 moj suprug ima tumor na debelom crijevu,metastaze na jetri,trombozu i kronovu bolest. zakazan mu je pregled kod onkologa tek u januaru.ima jake bolove,analgetici ne pomazu. cula sam da ima neka sluzba(ne znam tacan naziv) za ove bolesnike i da se nalaze kod grasove pumpe.,ako neko zna kontakt telefon da stupim sa njima u vezu i trazim savjet.
Palijativna njega se zovu i nalaze se na Novoj Otoci.
hvala ti puno.sludjena sam i ocajna.pomoci nema a on sve slabiji i nemocniji.gledas voljenu osobu kako umire a ne znas gdje i kako pomoci.a
Brus Lee
Posts: 849
Joined: 01/10/2010 19:35

#2428 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Brus Lee »

okanomalo wrote: 30/12/2020 13:19
Brus Lee wrote: 29/12/2020 16:02
okanomalo wrote: 20/12/2020 16:14 moj suprug ima tumor na debelom crijevu,metastaze na jetri,trombozu i kronovu bolest. zakazan mu je pregled kod onkologa tek u januaru.ima jake bolove,analgetici ne pomazu. cula sam da ima neka sluzba(ne znam tacan naziv) za ove bolesnike i da se nalaze kod grasove pumpe.,ako neko zna kontakt telefon da stupim sa njima u vezu i trazim savjet.
Palijativna njega se zovu i nalaze se na Novoj Otoci.
hvala ti puno.sludjena sam i ocajna.pomoci nema a on sve slabiji i nemocniji.gledas voljenu osobu kako umire a ne znas gdje i kako pomoci.a
Odnesite nalaze koje imate i dogovorite se sa njima o daljoj terapiji. Oni propisuju narkoticka sredstva protiv bolova. Njegov porodicni ljekar organizuje kucne posjete med.sestre/tehnicara ako su potrebne. Morate licno otici, ne moze preko telefona se zavrsiti.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#2429 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Billy The Pljuc »

Ne znam da li je neko već postao.

fukusima
Posts: 10
Joined: 12/06/2019 17:06

#2430 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by fukusima »

sto se tice kancerskih bolova moze mu se propisati Durogesic flaster 25 ucg / 72 h i pored tog oromorph ampule u slucaju proboja bola . Moze da propise porodicni ali samo na preporuku onkologa , anesteziologa ili neurologa . Moze i on ako ima vazecu sifru za propisivanje istih
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#2431 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by tabija »

Pozz raja
Znate li nesto vise o tzv pametnom lijeku protiv raka?
Kazu ima u HR i skupo je ko sam djavo.

Je li efikasno? Ako jeste, koliko?
Kako doci do toga?
User avatar
okanomalo
Posts: 906
Joined: 09/01/2015 16:10

#2432 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by okanomalo »

moze li se negdje u sarajevu iznajmiti ili polovan kupiti dekubit madrac? zna li neko kolika je cijena novog?
Valter Gustav
Posts: 371
Joined: 10/12/2019 16:19

#2433 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Valter Gustav »

Tuzlanski ljekari uklanjaju karcinom u proceduri koja traje dva i po sata
https://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzlans ... /190404123
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#2434 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by STARx »

Imam nekog iskustva sa multipli mijelomom. Ako kome treba pomoc oko nabavke lijeka bortezomib moze se obratiti udruzenju mijelom cro sa slikama nalaza i preporuke hematologa. Propisat ce oni ampule, jedna kosta oko 150kuna. Licno se mora preuzeti u metkovicima ili zagrebu. U sarajevu ista takva ampula kosta 2000km, jedna.
PRO165
Posts: 232
Joined: 02/06/2012 23:43

#2435 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by PRO165 »

Diag:
Ca microcellulare pulm lat sin
Meta hepatis

Dijagnoza kod oca. Znam šta je u pitanju.
Interesuju me iskustva u liječenju, oficijelna i alternativna ako neko nešto zna.
Svaki info je dobrodošao.
Hvala
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#2436 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by CherryLips »

...
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2437 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by liaar »

Čuvajte svoje najmilije.

Od supruge brat umro sinoć u bolnici u Njemačkoj, 100-ti slučaj u svijetu nekog rijetkog genetskog raka, nazvan NUT karcinom.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#2438 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nineinchnails »

PRO165 wrote: 07/05/2021 03:02 Diag:
Ca microcellulare pulm lat sin
Meta hepatis

Dijagnoza kod oca. Znam šta je u pitanju.
Interesuju me iskustva u liječenju, oficijelna i alternativna ako neko nešto zna.
Svaki info je dobrodošao.
Hvala
Nadam se da nije kasno. Moja supruga je imala karcinom. U borbi smo koristili proizvode od aloje vere koji su joj pomogli sa milion stvari, sa nuspojavama od hemoterapije. Ali ne ono po apotekama, to je tek blagi ekstrakt. Ovo su proizvodi Forevera, malo su skuplji, ali definitivno pomažu. Nisu lijek, da se razumijemo, ali oporavak čine bržim i lakšim. Moja supruga se skroz oporavila. Sad ide samo na kontrole. Imaju svog doktora za konsultacije, pa javi im se na 061529193 (sms ili viber ili whatsapp). Objasni im šta je problem, i reći će ti šta je najbolje konzumirati u tom slučaju. Topla preporuka. Sretno.
porfabor
Posts: 10
Joined: 06/07/2016 16:57

#2439 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by porfabor »

Pozdrav svima imam jedno pitanje pa ne znam jeli baš za ovaj topic ali eto nadam se da će moći neko pomoći. Već nekih mjesec - dva se ganjam sa doktorima i nisam još uvijek načisto šta se dešava sa organizmom. 21.07. sam obavio UZV dojki jer sam primjetio neku čudnu kvržicu-uraslinu na dojci i primjetio sam da je jedna dojka kao otekla i mnogo je veća od druge, a inače me ta dojka svrbila sigurno nekih 4-5 mjeseci najmanje(tako sam i otkrio kad sam se jednom probao počešati napipam nešto malo tvrđe). Kažu najvjerovatnije upala ali da odem i do glandularnog. Odem na KCUS on me ko s neke stvari skine ni minut bio(uopšte nije uzeo nikakvu anamnezu samo pipno malo) kaže upala stavljaj alkohol i dođi kasnije ako ne prođe... Mjesec dana stavljao alkoholne obloge počele se ranice praviti. Otok se povukao 99% ali ostalo još uvijek zadebljanje ispod same bradavice. Ja opet u dz pa na KCUS. Gore drugi doktor (malo stariji) kaže najvjerovatnije ginekomastija uradi za 1-2 mjeseca UZV čisto da se otpiše mogućnost karcinoma.

Eh sad dolazi do komplikacija. Ima već nekih 4-5 dana počeo sam osjetiti nelagodu koja ponekad pređe u bolove u području ispod stomaka sa desne strane, kod desne prepone i desnog testisa. Koliko sam uspio pročitati ginekomastija može biti poveznica i sa karcinomom testisa pa me to zabrinulo. Malo se intenziviralo sve danas pa i alarm se upalio. Malo sam istraživao naravno. Koliko sam primjetio nema nikakvih kvržica na testisu. Manje više su iste veličine s tim što je desni(ovaj zahvaćeni) danas počeo biti osjetljiviji na dodir. Moram napomenuti da baš nisam pipkao dole ispod prije ovih simptoma tako da ne znam kakvo je stanje prije bilo i jeli bilo kakvih promjena. Primjetio sam još par stvari kao što su da kad uriniram ne izađe sva količina urina(koliko sam vidio jedan od simptoma karcinoma), s tim što se preostala količina mjeri u kapima, ali postoji neki "šablon" koji me brine jer zna to potrajati i po 10-15 min poslije uriniranja da zna kanuti pogotovo kad promjenim položaj (hodanje->sjedenje). Također imam osjećaj kao da je desna strana ispod stomaka malo se uvećala ovih dana (ne u smislu izbočina nego nekog pravilnijeg oblijeg oblika veće površine).

Eh sad problem broj 2: Ima već sigurno tri hefte kako sam drugi put bio kod glanduralnog i kako sam se trebao naručiti na novi UZV međutim gužve u dz su nesnošljive. Preključe zadnji put kad sam bio rekli mi sjedi čekaj 4-5-6h ima bruku naroda... Inače živim na Ilidži pa tu završavam i UZV al stvarno 6h da čekam radi jedne uputnice nemam trenutno vremena(još nekih 10-tak dana pa idem 100% bez obzira na sve savjete :) ). Imam 24 godine, nemam porodične historije sa karcinomima. Seksualno realtivno aktivan al hanuma je jedna već godinama tako da mislim da nisu spolno prenosive bolesti.

P.S. 21.07. sam uradio i UZV urotrakta jer mi se prošle godine početkom širenja korone aktivirao kamen u bubregu. Radio tad UZV privatno zbog onog famoznog puta pacijenta. Ostao mi još jedan poveći kamen tad mi rekli da je imao 8-9mm i da ga moram razbijati. Jbg nema se baš para za privatnika pa sam čekao da se malo raščisti to sa koronom da mogu snimit kod nas u dz. Inače kamen se smanjio na samo 4mm tako da ću opet uzeti jedan pripravak da ga istopim do kraja.

Hvala svima na odgovorima.
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#2440 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by bumerangss »

Čime si istopio kamenac u bubreguvsa 9 na 4 milimetra?
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2441 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

porfabor wrote: 02/09/2021 18:21 Pozdrav svima imam jedno pitanje pa ne znam jeli baš za ovaj topic ali eto nadam se da će moći neko pomoći. Već nekih mjesec - dva se ganjam sa doktorima i nisam još uvijek načisto šta se dešava sa organizmom. 21.07. sam obavio UZV dojki jer sam primjetio neku čudnu kvržicu-uraslinu na dojci i primjetio sam da je jedna dojka kao otekla i mnogo je veća od druge, a inače me ta dojka svrbila sigurno nekih 4-5 mjeseci najmanje(tako sam i otkrio kad sam se jednom probao počešati napipam nešto malo tvrđe). Kažu najvjerovatnije upala ali da odem i do glandularnog. Odem na KCUS on me ko s neke stvari skine ni minut bio(uopšte nije uzeo nikakvu anamnezu samo pipno malo) kaže upala stavljaj alkohol i dođi kasnije ako ne prođe... Mjesec dana stavljao alkoholne obloge počele se ranice praviti. Otok se povukao 99% ali ostalo još uvijek zadebljanje ispod same bradavice. Ja opet u dz pa na KCUS. Gore drugi doktor (malo stariji) kaže najvjerovatnije ginekomastija uradi za 1-2 mjeseca UZV čisto da se otpiše mogućnost karcinoma.

Eh sad dolazi do komplikacija. Ima već nekih 4-5 dana počeo sam osjetiti nelagodu koja ponekad pređe u bolove u području ispod stomaka sa desne strane, kod desne prepone i desnog testisa. Koliko sam uspio pročitati ginekomastija može biti poveznica i sa karcinomom testisa pa me to zabrinulo. Malo se intenziviralo sve danas pa i alarm se upalio. Malo sam istraživao naravno. Koliko sam primjetio nema nikakvih kvržica na testisu. Manje više su iste veličine s tim što je desni(ovaj zahvaćeni) danas počeo biti osjetljiviji na dodir. Moram napomenuti da baš nisam pipkao dole ispod prije ovih simptoma tako da ne znam kakvo je stanje prije bilo i jeli bilo kakvih promjena. Primjetio sam još par stvari kao što su da kad uriniram ne izađe sva količina urina(koliko sam vidio jedan od simptoma karcinoma), s tim što se preostala količina mjeri u kapima, ali postoji neki "šablon" koji me brine jer zna to potrajati i po 10-15 min poslije uriniranja da zna kanuti pogotovo kad promjenim položaj (hodanje->sjedenje). Također imam osjećaj kao da je desna strana ispod stomaka malo se uvećala ovih dana (ne u smislu izbočina nego nekog pravilnijeg oblijeg oblika veće površine).

Eh sad problem broj 2: Ima već sigurno tri hefte kako sam drugi put bio kod glanduralnog i kako sam se trebao naručiti na novi UZV međutim gužve u dz su nesnošljive. Preključe zadnji put kad sam bio rekli mi sjedi čekaj 4-5-6h ima bruku naroda... Inače živim na Ilidži pa tu završavam i UZV al stvarno 6h da čekam radi jedne uputnice nemam trenutno vremena(još nekih 10-tak dana pa idem 100% bez obzira na sve savjete :) ). Imam 24 godine, nemam porodične historije sa karcinomima. Seksualno realtivno aktivan al hanuma je jedna već godinama tako da mislim da nisu spolno prenosive bolesti.

P.S. 21.07. sam uradio i UZV urotrakta jer mi se prošle godine početkom širenja korone aktivirao kamen u bubregu. Radio tad UZV privatno zbog onog famoznog puta pacijenta. Ostao mi još jedan poveći kamen tad mi rekli da je imao 8-9mm i da ga moram razbijati. Jbg nema se baš para za privatnika pa sam čekao da se malo raščisti to sa koronom da mogu snimit kod nas u dz. Inače kamen se smanjio na samo 4mm tako da ću opet uzeti jedan pripravak da ga istopim do kraja.

Hvala svima na odgovorima.
Moras uraditi UZV testisa. Color dopler je jos bolji i tu je dijagnostika skoro 100% tacna.
Obrati paznju na krv u ejakulatu, kao i na blago bolno svrsavanje.

Takodjer, trebalo bi da uradis i HCG, AFP i LDH tumor markere. Medjutim, ovo nije najpouzdanije jer neki od ovih markera mogu biti poviseni i bez tumora, pa je najbolje da prvo odradis Color dopler, to je najpouzdanije.

Za taj kamicak od 4mm evo recept - legnes u kadu s vrucom vodom i popijes 2-3 tople klipace. Sumnjam da ces taj ostatak (centralni dio) kamicka uspjeti otopiti, jer obicno je taj centralni dio najtvrdji. Ali, ako otapanje ne uspije, onda probaj ovo s pivom. 4mm nije preveliko i moze isfurati.
porfabor
Posts: 10
Joined: 06/07/2016 16:57

#2442 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by porfabor »

bumerangss wrote: 12/09/2021 21:21 Čime si istopio kamenac u bubreguvsa 9 na 4 milimetra?
Neki je mix trava mogu ti poslati u inbox ako te zanima. Travar je iz Fojnice. Mislim da je 25 KM bila bočica, pije se svako jutro po jedan fildžan sahatak prije ikakvog jela i pića. Pio sam i stonex u isto vrijeme pa ne mogu 100% tvrditi od čega se smanjio, ali kaže doktorica da ne vjeruje da se smanjio od stonexa jer sam ga samo jednu terapiju popio tj. tih nekih 5 dana, a on se valjda pije po mjesec ili nešto slično. Napitak je baš onako lošeg ukusa (nešto između gorko i kiselo) i bilo mi je na granici mogu li popiti ili ne, ali sam primjetio da ima skoro pa identičan ukus nekim kapsulama koje su mi propisali u Sanasi u sklopu terapije kao dodatak ishrani ali ne znam sad tačno kako se zovu te kapsule.
Dozer wrote: 14/09/2021 13:05
porfabor wrote: 02/09/2021 18:21 Pozdrav svima imam jedno pitanje pa ne znam jeli baš za ovaj topic ali eto nadam se da će moći neko pomoći. Već nekih mjesec - dva se ganjam sa doktorima i nisam još uvijek načisto šta se dešava sa organizmom. 21.07. sam obavio UZV dojki jer sam primjetio neku čudnu kvržicu-uraslinu na dojci i primjetio sam da je jedna dojka kao otekla i mnogo je veća od druge, a inače me ta dojka svrbila sigurno nekih 4-5 mjeseci najmanje(tako sam i otkrio kad sam se jednom probao počešati napipam nešto malo tvrđe). Kažu najvjerovatnije upala ali da odem i do glandularnog. Odem na KCUS on me ko s neke stvari skine ni minut bio(uopšte nije uzeo nikakvu anamnezu samo pipno malo) kaže upala stavljaj alkohol i dođi kasnije ako ne prođe... Mjesec dana stavljao alkoholne obloge počele se ranice praviti. Otok se povukao 99% ali ostalo još uvijek zadebljanje ispod same bradavice. Ja opet u dz pa na KCUS. Gore drugi doktor (malo stariji) kaže najvjerovatnije ginekomastija uradi za 1-2 mjeseca UZV čisto da se otpiše mogućnost karcinoma.

Eh sad dolazi do komplikacija. Ima već nekih 4-5 dana počeo sam osjetiti nelagodu koja ponekad pređe u bolove u području ispod stomaka sa desne strane, kod desne prepone i desnog testisa. Koliko sam uspio pročitati ginekomastija može biti poveznica i sa karcinomom testisa pa me to zabrinulo. Malo se intenziviralo sve danas pa i alarm se upalio. Malo sam istraživao naravno. Koliko sam primjetio nema nikakvih kvržica na testisu. Manje više su iste veličine s tim što je desni(ovaj zahvaćeni) danas počeo biti osjetljiviji na dodir. Moram napomenuti da baš nisam pipkao dole ispod prije ovih simptoma tako da ne znam kakvo je stanje prije bilo i jeli bilo kakvih promjena. Primjetio sam još par stvari kao što su da kad uriniram ne izađe sva količina urina(koliko sam vidio jedan od simptoma karcinoma), s tim što se preostala količina mjeri u kapima, ali postoji neki "šablon" koji me brine jer zna to potrajati i po 10-15 min poslije uriniranja da zna kanuti pogotovo kad promjenim položaj (hodanje->sjedenje). Također imam osjećaj kao da je desna strana ispod stomaka malo se uvećala ovih dana (ne u smislu izbočina nego nekog pravilnijeg oblijeg oblika veće površine).

Eh sad problem broj 2: Ima već sigurno tri hefte kako sam drugi put bio kod glanduralnog i kako sam se trebao naručiti na novi UZV međutim gužve u dz su nesnošljive. Preključe zadnji put kad sam bio rekli mi sjedi čekaj 4-5-6h ima bruku naroda... Inače živim na Ilidži pa tu završavam i UZV al stvarno 6h da čekam radi jedne uputnice nemam trenutno vremena(još nekih 10-tak dana pa idem 100% bez obzira na sve savjete :) ). Imam 24 godine, nemam porodične historije sa karcinomima. Seksualno realtivno aktivan al hanuma je jedna već godinama tako da mislim da nisu spolno prenosive bolesti.

P.S. 21.07. sam uradio i UZV urotrakta jer mi se prošle godine početkom širenja korone aktivirao kamen u bubregu. Radio tad UZV privatno zbog onog famoznog puta pacijenta. Ostao mi još jedan poveći kamen tad mi rekli da je imao 8-9mm i da ga moram razbijati. Jbg nema se baš para za privatnika pa sam čekao da se malo raščisti to sa koronom da mogu snimit kod nas u dz. Inače kamen se smanjio na samo 4mm tako da ću opet uzeti jedan pripravak da ga istopim do kraja.

Hvala svima na odgovorima.
Moras uraditi UZV testisa. Color dopler je jos bolji i tu je dijagnostika skoro 100% tacna.
Obrati paznju na krv u ejakulatu, kao i na blago bolno svrsavanje.

Takodjer, trebalo bi da uradis i HCG, AFP i LDH tumor markere. Medjutim, ovo nije najpouzdanije jer neki od ovih markera mogu biti poviseni i bez tumora, pa je najbolje da prvo odradis Color dopler, to je najpouzdanije.

Za taj kamicak od 4mm evo recept - legnes u kadu s vrucom vodom i popijes 2-3 tople klipace. Sumnjam da ces taj ostatak (centralni dio) kamicka uspjeti otopiti, jer obicno je taj centralni dio najtvrdji. Ali, ako otapanje ne uspije, onda probaj ovo s pivom. 4mm nije preveliko i moze isfurati.
Hvala ti na savjetu. Bio danas kod urologa jedva dođoh na red. Katastrofa redovi. Uglavnom sutra ću dobiti uputnicu da se naručim za Color dopler, Spermiogram, UZV testisa i tumor markere. U petak idem ponovo na UZV urotrakta koji su mi propisali zbog kamena eto da se nije on aktivirao slučajno. Sad ne znam mogu li vidjeti na tom UZV-u jeli se karcinom (ako ga ima) proširio i na limfne čvorove?

Što se tiče pive isto mi je i doktorica rekla, ali ona kaže da nabavim opet ovu tekućinu pa da probam još jednom malo ga otopiti pa onda da izbacim.

Ako bude nedaj Bože karcinom volio bi što prije nabaviti i ulje pa ako mi možeš poslati u inbox informacije kako mogu doći do ulja za svaki slučaj.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2443 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Javi se kad dobijes nalaze, pa ti pojasnim proceduru.
porfabor
Posts: 10
Joined: 06/07/2016 16:57

#2444 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by porfabor »

Dozer wrote: 17/09/2021 14:59 Javi se kad dobijes nalaze, pa ti pojasnim proceduru.
Evo da se javnem samo. Radio Uzv testisa, color dopler i obradili su me endokrinološki. Prvo na Uzv našli jednu cistu 0.5mm. Tri hefte nakon toga na color dopleru našli još jednu manju cistu 0.3mm na glavi pasjemnika obje i obje na desnoj strani. Morfološki oba testisa uredu. Začudili su se što mi je desni testis veći od lijevog i navodno bi mogao imati problema sa začećem pa sutra idem na spermiogram. Endokrinološki nalazi vrlo dobri. Prolactin i Progesteron povišeni (najvjerojatnije zbog iritacije bradavice). Testosteron dobar. Sve ostalo u granicama. Simptomi još uvijek tu. Danas sam urinirao finu dozu krvi. Urolog nije još dao svoju konačnu riječ al imam neki feeling da su na krivom putu jer sve i jedan dijagnostičar kaže da mi je najvjerojatnije od upale nastala cista. Nemam bolova prilikom mokrenja. Crp 0.3 i u svim je granicama. Prva rečenica urologinje je da ona slabo poznaje ovu materiju (karcinome) kod muškaraca ali da obavezno dođem opet kod nje sa svim nalazima jer je "zanima" slučaj. U suštini pojma nemaju šta bi mi moglo izazvati te ciste niti šta se dešava što mene baš brine. Dobro bi mi došao broj nekog dobrog urologa da odem sa svim nalazima đuture pa da se ako ništa posavjetujem s njim. Inače sutra idem po kontrolne nalaze endokrinološke obrade pa idem direkt kod urologa.

Usput da malo dignem topic možda će nekome pomoći.

Lp
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2445 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

porfabor wrote: 01/11/2021 21:32
Dozer wrote: 17/09/2021 14:59 Javi se kad dobijes nalaze, pa ti pojasnim proceduru.
Evo da se javnem samo. Radio Uzv testisa, color dopler i obradili su me endokrinološki. Prvo na Uzv našli jednu cistu 0.5mm. Tri hefte nakon toga na color dopleru našli još jednu manju cistu 0.3mm na glavi pasjemnika obje i obje na desnoj strani. Morfološki oba testisa uredu. Začudili su se što mi je desni testis veći od lijevog i navodno bi mogao imati problema sa začećem pa sutra idem na spermiogram. Endokrinološki nalazi vrlo dobri. Prolactin i Progesteron povišeni (najvjerojatnije zbog iritacije bradavice). Testosteron dobar. Sve ostalo u granicama. Simptomi još uvijek tu. Danas sam urinirao finu dozu krvi. Urolog nije još dao svoju konačnu riječ al imam neki feeling da su na krivom putu jer sve i jedan dijagnostičar kaže da mi je najvjerojatnije od upale nastala cista. Nemam bolova prilikom mokrenja. Crp 0.3 i u svim je granicama. Prva rečenica urologinje je da ona slabo poznaje ovu materiju (karcinome) kod muškaraca ali da obavezno dođem opet kod nje sa svim nalazima jer je "zanima" slučaj. U suštini pojma nemaju šta bi mi moglo izazvati te ciste niti šta se dešava što mene baš brine. Dobro bi mi došao broj nekog dobrog urologa da odem sa svim nalazima đuture pa da se ako ništa posavjetujem s njim. Inače sutra idem po kontrolne nalaze endokrinološke obrade pa idem direkt kod urologa.

Usput da malo dignem topic možda će nekome pomoći.

Lp
Jesi u Sarajevu? Ako jesi, onda Eurofarm, dr. Mustafa Hiroš. Dalje od njega nemas sta.

Jesi ove nalaze radio na KCUS-u?

Valja li sta ta urologinja? Cim je zanima "slucaj", a nema pojma o tome, onda... jbg :D
porfabor
Posts: 10
Joined: 06/07/2016 16:57

#2446 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by porfabor »

Dozer wrote: 02/11/2021 10:41
porfabor wrote: 01/11/2021 21:32

Evo da se javnem samo. Radio Uzv testisa, color dopler i obradili su me endokrinološki. Prvo na Uzv našli jednu cistu 0.5mm. Tri hefte nakon toga na color dopleru našli još jednu manju cistu 0.3mm na glavi pasjemnika obje i obje na desnoj strani. Morfološki oba testisa uredu. Začudili su se što mi je desni testis veći od lijevog i navodno bi mogao imati problema sa začećem pa sutra idem na spermiogram. Endokrinološki nalazi vrlo dobri. Prolactin i Progesteron povišeni (najvjerojatnije zbog iritacije bradavice). Testosteron dobar. Sve ostalo u granicama. Simptomi još uvijek tu. Danas sam urinirao finu dozu krvi. Urolog nije još dao svoju konačnu riječ al imam neki feeling da su na krivom putu jer sve i jedan dijagnostičar kaže da mi je najvjerojatnije od upale nastala cista. Nemam bolova prilikom mokrenja. Crp 0.3 i u svim je granicama. Prva rečenica urologinje je da ona slabo poznaje ovu materiju (karcinome) kod muškaraca ali da obavezno dođem opet kod nje sa svim nalazima jer je "zanima" slučaj. U suštini pojma nemaju šta bi mi moglo izazvati te ciste niti šta se dešava što mene baš brine. Dobro bi mi došao broj nekog dobrog urologa da odem sa svim nalazima đuture pa da se ako ništa posavjetujem s njim. Inače sutra idem po kontrolne nalaze endokrinološke obrade pa idem direkt kod urologa.

Usput da malo dignem topic možda će nekome pomoći.

Lp
Jesi u Sarajevu? Ako jesi, onda Eurofarm, dr. Mustafa Hiroš. Dalje od njega nemas sta.

Jesi ove nalaze radio na KCUS-u?

Valja li sta ta urologinja? Cim je zanima "slucaj", a nema pojma o tome, onda... jbg :D
Iz Sarajeva sam. Zvao Eurofarm danas stavili me na čekanje pa prekinuli poslije se nisu ni javili. Znaš li jeli u uniticu ili na Ilidži Hiroš?

Evo baš sad kuburim sa kamenom izgleda da je krenuo pa ću i jutru po pivo i u kadu da ga poguram.

Da radio na kcusu sve skoro. Nešto u dz na Ilidži. Evo danas digao nalaze. Progesteron se povećao i Testosteron se smanjio ali je Testosteron još uvijek u granici. Prolactin se skoro pa skroz normalizovao.

Što je najveći crnjak ta izjava da je zanima slučaj i da nije usko specijalizirala za sve bolesti urinarnog trakta možda i nije najgora. Hladno su me naručili na angiologiji za color dopler testisa, a uopšte se tu nije radio. Čekao tri hefte a kad sam otišao na radiologiju naručili me za dva dana jer uopšte nema prevelike gužve... Ako te zanima doktorica mogu ti u pvt poslati ime.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2447 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Hiros je u Uniticu.

A ne zanima me doktorica, nego me fascinira izjava, parafraziram - nemam pojma o tome, ali hajd' ti dodji meni s nalazima jer me zanima sta ce tu biti.... Mislim...ono... wtf...

Sto se tvog feelinga tice, zato te i upitah jesi li radio sve nalaze gore. Mozda ce ovo sad zvucatio nekome ovako ili onako, ali sami doktori s KCUS-a, oni malo stariji koji su jos uvijek ostali gore, kazu da tamo vise skoro pa nema ko da uspostavi kvalitetnu dijagnozu. Nabadaju nalaze redom, nabacuju se dijagnozama, a po svoj prilici tu nema vise nikoga ko zaista moze dati pravu dijagnozu.

Takodjer, cudjenje kako su testisi razlicite velicine... Sta reci... Sasvim je normalno da testisi NISU iste velicine, niti da stoje ravnomjerno uporedo jedan pored drugog. Velicina je obicno 5x2,5cm, ali je desni najcesce nesto veci od lijevog, a lijevi najcesce visi nesto nize od desnog. Ovo je najcesci "raspored", ali nije nenormalno ni ako stoje u obrnutom "redu", ili cak i uporedo.
Poenta je da testisi skoro nikad nisu iste velicine, i vrlo rijetko stoje ravnomjerno jedan pored drugog, tako da je bilo kakva dijagnostika bazirana na ovome totalna fula u startu.

Uriniranje krvi meni licno vise lici na problem s prostatom, tacnije na jaku upalu prostate, a ne s testisima. Moze biti i problem s bubrezima (ako se kamen pokrene, pogotovo ako udje u mokracni kanal jer tada dolazi do struganja, a cesto i krvarenja radi toga.
Te cistice nisu takodjer nista nenormalno (ako su ciste, ali Hiros ce ti to reci 100%), samo ih treba pratiti.

Otidji ti kod Hirosa, nadji ga kako god mozes. Nemoj zvati, idi direktno tamo i naruci se. Mozda se cak potrefi da te moze i odmah primiti.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#2448 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by New wave »

Za karcinom i lijecenje istog je najbitnija glava i pozitivno razmisljanje. Ima milion primjera ljudi koji su uspjeli. Probati nabaviti kanabisovo ulje naravno i sve sto je zdravo. Koliko je kl u mogucnosti. Svima nam je zapisano koliko cemo i dokad.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#2449 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by New wave »

New wave wrote: 05/11/2021 14:12 Za karcinom i lijecenje istog je najbitnija glava i pozitivno razmisljanje. Ima milion primjera ljudi koji su uspjeli. Probati nabaviti kanabisovo ulje naravno i sve sto je zdravo. Koliko je ko u mogucnosti. Svima nam je zapisano koliko cemo i dokad.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#2450 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by crveni_makovi »

...
Last edited by crveni_makovi on 21/11/2022 21:06, edited 1 time in total.
Post Reply