KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2301 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Cekaj...Nisi mu davala Vidatox?

Vjeovala ili ne, ali ovo je odlicna vijest. A odlicna je jer samo potvrdjuje da THC ulje zaista djeluje.
Mislim, meni potvrda ne treba jer sam se u to i licno uvjerio, ali moze posluziti drugima da razbiju svoje nedoumice i predrasude o ulju kanabisa, tj. THC ulju, ili kako ga mnogi nazivaju RSOil (po covjeku koji je to javno promovisao, Ricku SImpsonu).
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#2302 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by superiska »

Ne, nisam.
Last edited by superiska on 01/04/2019 11:09, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2303 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

I ispravno si postupila. I vjeruj da ga jeste ulje spasilo. I ostale stvari su dobre, ali bez ulja ne bi bilo velikog efekta.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2304 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by azurna_obala »

Ljudi, hitno, da li postoji doktor koji dolazi u kućne posjete?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#2305 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by apsidejzi »

Ja pratim ovog lika vec duze vrijeme i gledam njegovu borbu sa kancerom. Strasno pozitivna energija. Doktori su mu prije mjesec dana saopstili da je usao u terminalnu fazu sto znaci da ce uskoro umrijeti ali on je i dalje nevjerovatno pozitivan. Vjerujte mi da sam ja poceo drugacije posmatrati zivot od kada njega pratim. Prosto me bude stid kad vidim kako on ode gledati zalazak Sunca jer je svjestan da ih nece jos mnogo vidjeti....

Uglavnom, mnogima je pomogao sa svojim pozitivnim duhom a mene iznenadio i pokazao da iako imas terminalnu bolest, ne znaci da je kraj. Nije kraj dok sudija ne odsvira kraj...

User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2306 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Qler »

Gdje da ovo nabavim?



https://mediately.co/hr/drugs/PvJzgFOX4 ... ne-tablete


Bas ove tablete mi trebaju.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#2307 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by CherryLips »

.
smartdnk2
Posts: 12
Joined: 06/04/2016 19:58

#2308 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by smartdnk2 »

Ima li neko aktivan? Treba mi savjeta.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2309 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Pa ti pitas, a neko ce vec odgovoriti ako ima odgovor/savjet :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18707
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2310 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by SmokingMan »

Nadam se da će biti korisno onima kojima je potrebna regulacija prehrane!

Prehrana protiv raka (priručnici iz Jutarnjeg lista)

Image

Image

Image

https://mega.nz/#!3AxWFagA!YpjpK546QrYf ... palrSBgyVc

https://mega.nz/#!HAoyXCaC!98EQA1aHN_FN ... v0Q0i4lnsc

https://mega.nz/#!LM42HKrS!JvO7VGVyzviJ ... VwzZkjWj6c

(linkovi su nekomercijalne prirode i nemam nikave prihode od dijeljenja istih!!!!!)
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2311 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Zapravo, ovo ima i te kakve logike.
Medjutim, realno - mi danas vise i nemamo zdrave hrane na raspolaganju. Ni mesa, ni voca, ni povrca, a razlog je jednostavan - vec duze od tri decenije svjetska prehrambena industrija, stocarstvo i poljoprivreda su u potpunosti podredjene profitu.
A to znaci, uz poznato stalno i rapidno povecanje svjetske populacije, da je GMO osnova danasnje proizvodnje svega, tj. sve hrane koju jedemo.

Stoka se kljuka hemijskim dodacima, preparatima i "lijekovima" kako bi "bila zdrava i bezbjedna za ljudsku ishranu", a zapravo da bi brze rasla i sto prije stigla u prodajne lance. Skontajte to nekako ovako - na planeti je sada preko 7 milijardi ljudi. Neka pola populacije dnevno pojede samo 100 g. nekog mesa, bilo stocnog, bilo ribljeg, bilo zivinskog, to znaci da je svaki dan potrebno obezbijediti minimalno 35.000.000 (miliona) tona raznog mesa.
Ako znamo da je kravi potrebno oko 10 mjeseci da se oteli, a zatim jos minimalno 2 mjeseca, najcesce 4-5 mjeseci, da bi tele bilo spremno za klanje, to znaci da je za uzgoj jednog teleta regularnim putem potrebno bar 13-14 mjeseci...
Kod svinja je situacija jos "gora" u ovom smislu, i njima od momenta oplodnje pa do klanja svinjceta od 80-100kg. treba i 2 godine...
Zivina/perad (piletina, puretina) je najlaksa i najbrza za uzgoj, i njima treba 1 do 2 mjeseca da postignu velicinu za klanje.
Ribama treba oko 3-4 mjeseca da narastu do prodajne velicine od 200-250 g. ,a prije toga oko 2 mjeseca za mrijescenje.
Zamislite sad koliko zivotinja mora biti uzgojeno i poklano na dnevnoj bazi da bi se obezbijedila kolicina mesa od 35 miliona tona? Neko zaista misli da se sve ovo odvija potpuno prirodno, uz prirodnu ishranu i bez bilo kakvih hemijskih dodataka namijenjenih ubrzavanju ovih procesa uzgoja?

Poljoprivreda je takodjer pretrpana hemijskim preparatima kojima se ubrzava rast i "zrelost", a opet s istim ciljem - kako bi se sto prije sve prodalo. I tu se onda koriste razne hemikalije koje "daju boju", "pospjesuju sazrijevanje", "poboljsavaju ukus", "povecavau plod", kao i pesticidi "radi zastite uroda", itd..
Pored toga, danas je vrlo tesko, ako ne i nemoguce pronaci zaista prirodno sjeme. GMO sjeme je odavno zamijenilo prirodno, a nastalo je opet u laboratorijama i s istim ciljem - da se ubrza rast. Zato na pijacama vise ni ne mozemo kupiti povrce, a sve rjedje i voce, koje ima zaista izvorni ukus. Zapravo, sve je cak i vizuelno postalo kao plasticno, bezukusno i skoro bez ikakvog mirisa (ovo se najbolje moze primijetiti na paradajzu i krastavcima, ko se sjeca kakvi su ukusi ovoga bili nekada).

Kada se na sve ovo doda enormno povecanje zagadjenja svih svjetskih slatkih i morskih voda, zemlje i zraka, sto su sve elementi koji su nam neophodni za zivot, a koje takodjer koristi i nasa hrana svake vrste, onda nije pretesko zakljuciti da smo svi zapravo - najebali.
A nejabali smo jer nas imunosni sistem naprosto nije vise dovoljno jak da se bori sa svim tim otrovima, a evolucijski procesi prilagodjavanja ipak traju znatno duze od razvoja i primjene novih otrova kojima smo svakodnevno izlozeni.

Na kraju, nije vise uopste pitanje da li cemo dobiti rak, nego je samo pitanje vremena kada cemo ga dobiti, i na cemu ce se prvo pojaviti.
Iz nabrojanoga je jasno da nam hrana, zapravo, ni ne moze pomoci jer sta god da uzmemo - to je vec zatrovano.
Nejedenje onda moze imati samo kratkorocni efekat, koji je direktno vezan za onemogucavanje hranjenja raka koji eventualno imamo (jer, ako ne unosimo masnoce i secere, time uskracujemo i hranjenje celija raka), ali ubrzo nakon eventualnog izljecenja opet cemo, htjeli-ne htjeli, doci na isto jer se kad-tad moramo nastaviti hraniti. I time opet sami sebe zatrovati, i oboliti.

Ovo je samo jedan kratki pregled realnog stanja, a u sta se svako moze uvjeriti ako ovo vec ne zna. Dakle - predati se nikad ne treba, jasno, ali istovremeno - besmisleno je.
Ljudska vrsta je sama sebi vec sada potpisala istrebljenje, a to nece uciniti niko drugi nego - mi sami sebi. Trenutno smo na ivici ponora, ljuljamo se, i samo je pitanje da li cemo se uspjeti zadrzati na toj ivici i prezivjeti, a sto mozemo jedino drasticnim zaokretom u odnosu prema planeti, a time i sebi samima, ili cemo se samo prepustiti slobodnom padu i umrijeti na dnu, odnosno - prepustiti sve profitu.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#2312 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by tuzlak1212 »

kiki-miki wrote:Ima li ista efikasno kolikl toliko za mucnine i povracanje nakon kemoterapije?
znam 2 slucaja sa tumorom i hemoterapijama (nazalost jedan je smrtan od neki dan) :(
u oba slucaja doktor je prepisivao neke stvari nakon hemoterapije da pacijent osjeca sto manju tegobu, ali ti ovdje niko ne moze reci sta, to mora doktor kad sve uzme u obzir kod konkretnog pacijenta pa da nesto prepise
ako nije nista rekao po tom pitanju mozda je tako bolje u tom slucaju, nit je svaki rak isti niti je svaki pacijent isti :( :( :( :( :( :(
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2313 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Neka proba s obicnim tabletama protiv mucnine u voznji.
A ako ima i bolove, onda jedino THC.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#2314 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Mentha_Piperita »

kiki-miki wrote:Ima li ista efikasno kolikl toliko za mucnine i povracanje nakon kemoterapije?
Jeste li probali tablete Reglan 10 mg, Alkaloid Skopje? Sretno.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#2315 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nineinchnails »

Emend (3 tablete: prva, sat pred hemoterapju. Druga i treca svakog sljedeceg jutra).
Last edited by nineinchnails on 20/11/2018 15:21, edited 1 time in total.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#2316 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nineinchnails »

...
Last edited by nineinchnails on 20/11/2018 15:16, edited 1 time in total.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#2317 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nineinchnails »

kiki-miki wrote:
Hvala na info.
Ispravka:
Emend (3 tablete: prva, sat pred hemoterapiju. Druga i treca svakog jutra sljedeca dva dana.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#2318 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nineinchnails »

...
User avatar
nineinchnails
Posts: 1668
Joined: 24/02/2009 12:09

#2319 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nineinchnails »

Ostala mi je jedna tegla Biocila, ako kome treba (u pola cijene), neka se javi na pp.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2320 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by muha_sa »

https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... iju/322640

Urednica Gracije za Radiosarajevo.ba o naslovnici koja je oduševila regiju
User avatar
Janjicar
Posts: 5458
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#2321 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Janjicar »

muha_sa wrote:https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... iju/322640

Urednica Gracije za Radiosarajevo.ba o naslovnici koja je oduševila regiju
Kada sam ugledao naslovnicu da ljudi dijele po fb i lajkuju odusevilo me.

Kod nas je sredina zatupljenja, zensku populaciju je nazalost stid pricati o tome.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2322 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by azurna_obala »

Kod nas je sramota pričati o karcinomu, to se krije, laže, petlja...
Moja tetka ima rak dojke, ta žena nikad ne želi pričati o tome, ni na koji način. Pije šaku lijekova dnevno i zaljeva ih coca-colom, probala sam pričati s njom o alternativnim lijekovima, da pokuša. Ma nema šanse. Tableta zakon.

Također, kolegica s posla, isto. Ma samo nešto pitaj kako si, ona odmah bježi, mijenja temu. Vjerujem da je teško pričati, ali također mislim da im je neugodno i stid.
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2323 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Optimus09 »

azurna_obala wrote:Kod nas je sramota pričati o karcinomu, to se krije, laže, petlja...
Moja tetka ima rak dojke, ta žena nikad ne želi pričati o tome, ni na koji način. Pije šaku lijekova dnevno i zaljeva ih coca-colom, probala sam pričati s njom o alternativnim lijekovima, da pokuša. Ma nema šanse. Tableta zakon.

Također, kolegica s posla, isto. Ma samo nešto pitaj kako si, ona odmah bježi, mijenja temu. Vjerujem da je teško pričati, ali također mislim da im je neugodno i stid.
.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2324 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by sadie_forever »

azurna_obala wrote:Kod nas je sramota pričati o karcinomu, to se krije, laže, petlja...
Moja tetka ima rak dojke, ta žena nikad ne želi pričati o tome, ni na koji način. Pije šaku lijekova dnevno i zaljeva ih coca-colom, probala sam pričati s njom o alternativnim lijekovima, da pokuša. Ma nema šanse. Tableta zakon.

Također, kolegica s posla, isto. Ma samo nešto pitaj kako si, ona odmah bježi, mijenja temu. Vjerujem da je teško pričati, ali također mislim da im je neugodno i stid.
kod nas rak ne valja izustit,kaze se "ona bolest" ...gluho i daleko bilo
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2325 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Najveci problem kod ljudi jeste sto rak mentalno shvate kao tragediju. Bolest jeste zajebana i teska, od nje se umire, i tu nema spora, medjutim vecina ljudi sami sebe dodatno unistavaju strahom i negativnoscu, sto onda uzrokuje stres, a stres dalje vodi padu imuniteta. Autosugestija je cudo, ali kako moze biti pozitivna, isto tako, i jos cesce, bude negativna.

Normalan nastavak zivota je prva i osnovna stvar koju bi svi trebali praktikovati, a jedina promjena treba da bude u ishrani i uzimanju lijekova.
Medjutim, tu onda dolazimo do, po meni, najveceg problema, a to su hemoterapije, odnosno citostatici.
Svi znamo da su ti lijekovi zapravo otrovi za nas organizam, kao i da najcesce imaju daleko vise negativnih nego pozitivnih ucinaka. Znam da ovo mnogima izgleda kao strasno negativno misljenje, ali cinjenice su jedno, nade drugo, i to dvoje cesto bas i nisu u skladu. Poenta je znati istinu i shvatiti cinjenice.

Sigurno ste svi culi za slucajeve karcinoma, raznih, i ljude koji su prosli kroz kompletne cikluse HT i zracenja, a onda ubrzo nakon toga im ustanovljene metastaze (i ovaj termin se kod nas shvaca vrlo tragicno i daleko ozbiljnije nego to zaista jeste, jer "metastaza" je zapravo samo medicinski izraz za sirenje. Vjerovatno bi se isti termin mogao upotrijebiti i u mnogim drugim bolestima, ali, eto, koristi se samo za rak, pa toj bolesti daje jos teza obiljezja), te ubrzo nakon toga umrli.
Koliko god neko mislio da ce mu ti medicinski tretmani i protokoli pomoci u ozdravljenju, to je zapravo vise nego upitno, a to potvrdjuju i statistike.
Nazalost, ali trenutna medicina nema lijek za rak (da ne ulazimo u teorije po kojima ipak ima, ali farmaceuti se ne zele odreci ogromnih prihoda koje ostvaruju na "lijekovima" za ovu bolest), sto nas dovodi do pitanja - zasto se onda dodatno trujemo hemoterapijama i zracenjima ako se vec zna da ne pomazu i da ne mogu izlijeciti nikoga?

Najiskrenije, ali ja jos nisam cuo da se neko izlijecio iskljucivo hemoterapijama i zracenjem. Poznajem ljude koji se jesu izlijecili, ali svi redom su, pored tih medicinskih protokola i lijekova, koristili i raznorazne druge prirodne stvari. Na kraju, ni oni sami, a ni medicina, nisu mogli reci sta im je zapravo pomoglo - da li HT i zracenja, ili sve to prirodno, ili kombinacija...? Medicinari ce uvijek reci da je to bila neka kombinacija koja je potrefila i da bez HT i zracenja ne bi bilo rezultata, ali oni su nauceni da vjeruju samo u farmaceutske proizvode.
Travari i alternativci ce uvijek reci da je do prirode, jer su naucili da vjeruju tome.
Ja licno sam takodjer samo za prirodu, a razlog je vrlo jednostavan - HT i zracenje nas obaraju, cinjenicno. Unistavaju nam ionako narusen imunitet, i to rapidno, a imunitet je osnova za borbu protiv ove bolesti.
Tu onda dolazimo u paradoks - uzimamo lijek koji je zapravo otrov za nas, a kako bismo izlijecili bolest, pri cemu istovremeno tim lijekom toj bolesti sirom otvaramo vrata da se rapidno prosiri, jer nam taj lijek dodatno unistava imunitet.
Sta je onda poenta tog "lijecenja", koje ce uz ubijanje jedne bolesne celije ubiti i 100 zdravih?

Mnogi ovdje znaju za THC i moj slucaj koji je ispracen na drugoj temi, a postoje i drugi slucajevi za koje licno znam, i ja sve sto mogu reci jeste da bih sutra, u slucaju da me stigne kakav jastog, bez ikakvog razmisljanja koristio samo THC i ostale prirodne stvari (povrce, voce i cajeve, a meso i secere bih skroz izbacio iz ishrane minimalno prva 2-3 mjeseca od dijagnoze), a na hemoterapije i zracenja uopste ne bih isao.
Naravno, ovime nikome ne govorim i ne sugerisem sta da radi.
Nazalost, ali cinjenicno stanje je da postojeci medicinski tretmani ne daju previse rezultata i da se u vecini slucajeva desava drastican pad kvaliteta zivota oboljelih koji prolaze kroz te tretmane, a rezultat je, opet najcesce, najtragicniji moguci.
Ako je to vec ovako kako jeste, cemu onda sva ta patnja...?

Stvar je u tome sto niko od nas nece zivjeti vjecno, svi cemo umrijeti i to je jedino sto se zaista mora, pa zasto onda prvo ne dati 2-3 mjeseca sansu prirodi, ciji smo i sami dio, a za hemiju uvijek ima vremena... Ako je vec stanje takvo da umrem za ta 2-3 mjeseca, jbt ga...umro, i vozdra. Ali, tesko da bi mi onda pomoglo i dodatno trovanje hemijom, ako je stanje vec takvo da umrem tako brzo.
Post Reply