KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#2251 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by pustopoljina »

Dozer wrote:Ima tog sjemena kod nas jos uvijek. Samo treba otici u nase zabiti po brdima i planinama i tim selima, odakle ljudi rijetko dolaze u gradove, i tu ces pronaci 100% zdravo sjeme za sve - paradajz, luk, grah, kupus, mahunu, papriku, krompir, itd.

To su ljudi koji oduvijek zive od sebe i onoga sto sebi uzgoje, i svi oni cuvaju svoje sjeme. GMO je relativno nova stvar, a nasa sela i ljudi u njima daleko stariji od toga.

A sto se tice medicine - da, to i jeste tema za ove diskusije, jer upravo to utice na sve nas.
Medicina je danas samo jedan krak farmacije, a farmacija je cisti biznis.
Koliko god neko smatrao da to nije tako i da su farmacija i medicina danas posveceni lijecenje i izljecenju ljudi, taj je u debeloj zabludi.

Imam prijatelja koji rade u raznim farmaceutskim kucama, i ovdje i vani, i lijepo se najezim kada ih cujem sta sve pricaju, sta se i kako se radi... :roll:
Npr., jedan od njih mi nedavno prica kako te neke kompanije upadnu u pravu paniku ako zima potraje malo duze i biljke ne pocnu listati i cvjetati kad bi trebale, odnosno kada su to obicno radile.
Razlog - njihovi poslovni, a samim tim i profitni planovi, zavisno od onoga sto proizvode naravno, cesto su direktno vezani upravo za godisnja doba. A proljece ako kasni - kasne i pojave alergijskih reakcija. A ako to kasni, onda kasni i pocetak prodaje antialergenata, a snjima se skracuje i period planiran za ostvarenje tog i tog profita od prodaje tih lijekova. Vrlo jednostavno, zar ne?

Ili, drugog pitam - zasto je ukinut Acisal, jer to je uvijek bila najbolja tableta za skidanje temperature, ali i za nas kardiovaskularni sistem. On se samo nasmijao, i kaze - Jarane, glavni i najveci dio te tablete je bila acetisalna kiselina, a ona vrlo povoljno utice upravo na nase krvne zile, sprijecava zgrusavanja, trombove, itd.. To je bio proizvod bivse Juge, i radio je odlican posao.
Ali, taj lijek je zaista djelovao brzo i efektivno, i koristilo ga je vise od 20 miliona ljudi, sto je poprilicno trziste. Onda su se dosjetili da ga proglase nepodobnim i acetisalnoj kiselini prikacili etiketu stvaraoca nekakvog sindroma, cime su ga uspjeli zabraniti kao takvog i pod tim imenom. Ali, zasto sada taj isti sastojak, acetisalnu kiselinu koja navodno uzrokuje taj neki sindrom, imas u kamari drugih tableta poput Andola GR 100, Paracetamola, itd., ali u daleko manjoj kolicini nego je to bilo u Acisalu, a samim tim je i djelovanje dosta usporenije i zatijeva duze koristenje lijeka, a samim tim i - vise prodaje tog lijeka.
Ali - to proizvode drugi proizvodjaci, i oni sad ubiru profit od toga.

Ili, taj isti mi prica kako se svakih 4-5 godina, zavisno od kompanije do kompanije, jedan te isti lijek "pretumba", doda mu se ili oduzme kolicina nekog sastojka, napravi se nova ambalaza i promijeni mu se boja, i on ide u prodaju pod novim imenom i pod parolom "nove generacije" starog lijeka, ali koji je dosta ucinkovitiji, i tako se i reklamira. I prodaje se po visoj cijeni, logicno, jer je to "novi lijek".
Prica mi i kako je masa lijekova, pogotovo tih nekakvih antialergenata, "spustaca" temperature, losioma i sredstava za mrsavljenje zapravo samo placebo. Ne skode, ali ni ne lijece/popravljaju nista. Medjutim - stvaraju profit. I to ne mali.
Naranvo, masa doktora su na platnim spiskovima raznih farmaceutskih kuca, a jedini posao im je da pisu recepte za njihove lijekove.
A ovaj moj radi za te kompanije vec preko 15 godina....

Ukratko - farmacija i medicina su danas jedna te ista grana industrije, a sa stvarnim lijecenjem pomocu lijekova imaju sve manje i manje dodira. Sve je podredjeno profitu, a samo hirurzi rade stvarne popravke.
meni bude tacno zao kad ovo citam, jer mi pokvari sve ono dobro sto napises, iako vjerujem da je sve dobronamjerno...ali, ako ti u najboljim godinama lupas takvu glupost o acisalu...sta ce onda misliti neko od 50-60 godina ko te cuje, ko ne zna ni engleski, ni njemacki, kome internet sluzi za fb i skype za familiju. zato se posebno ospem i iznerviram kad vidim da postajes lijen i furas besmislene i nelogicne teorije zavjera. ganjanje profita je jedno, ali zavjere kojima podlijezes su sasvim nesto drugo.
ne treba ti vise od 90 sec guglanja sa najsporijim kompjuterom da saznas da je acisal acetil salicilna...da acisal jeste isto sto i aspirin i andol.
da saznas da aspirin i andol jesu isto -andol je uvijek bio jugoslavenski aspirin- ima haman sve iste produkte kao i aspirin (npr. andol pro= aspirin protect, nisko dozirani za kardiovaskularnu zastitu, a mozes ti kupiti i visoko dozirani, ali ima drugo djelovanje, ono poznato).
i ne treba ti vise od 90 sec da saznas da paracetamol nije isto sto andol i aspirin i da ne sadrzi acetilsalicilnu kiselinu.
ovo ostalo, sa promijenjenom samo bojom, pretumbavanjem...znas sta je najopasnije? poluistina.
s obzirom da se vec odavno jako interesujes za zdravlje, mislim da bi samo profitirao od jedne makar i polovne knjige farmakologije.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2252 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Ma nisu nikakve teorije zavjere, nego jednostavno sam samo prenijeo ono sto sam cuo od ljudi koji rade u toj bransi. I naravno da je dobronamjerno. Ne radim ni za kakve farmaceute pa da bih furao nekakve price s nekim ciljem.

A Acisal, kao tableta pod tim imenom i kao proizvod iz Srbije, vec par godina ne postoji na trzistu. I licno sam od par doktora cuo da je povucen upravo jer uzrokuje taj nekakav sindrom, ne sjecam se sta su tacno rekli koji. Nisam ja ovo lupio napamet, jbg... Ako su oni meni lagali, lazem i ja vama.
Ovdje se moze vidjeti lista lijekova koji sadrze acetil salicilnu kiselinu, kao i ostale info o njoj - https://www.verywell.com/which-drug-pro ... sa-2252443

A mislim da su "teorije zavjere" odavno isfuran termin, pogotovo kada vidimo sta se i kako se sve radi i desava oko nas vezano za svasta nesto, pa tako i medicinu i farmaciju.
pestalozzi
Posts: 69
Joined: 18/01/2013 15:24

#2253 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by pestalozzi »

Dozer wrote:Ili, taj isti mi prica kako se svakih 4-5 godina, zavisno od kompanije do kompanije, jedan te isti lijek "pretumba", doda mu se ili oduzme kolicina nekog sastojka, napravi se nova ambalaza i promijeni mu se boja, i on ide u prodaju pod novim imenom i pod parolom "nove generacije" starog lijeka, ali koji je dosta ucinkovitiji, i tako se i reklamira. I prodaje se po visoj cijeni, logicno, jer je to "novi lijek".
skoro gledam na televiziji, dokumentarac o farma industriji i rupama u zakonu koje koriste da produze patente za lijekove upravo ovakvim "pretumbavanjem". u zizi je bio svicarski Roche Farma. kratko prije isteka patenta lijek se pretumba i na trziste ide "novi", malo modifikovani lijek po novoj cijeni a petent se produzava. u prodaji postoje medikamenti koji se vec 25-30 godina ovako pretumbavaju.
pustopoljina wrote:meni bude tacno zao kad ovo citam, jer mi pokvari sve ono dobro sto napises, iako vjerujem da je sve dobronamjerno...ali, ako ti u najboljim godinama lupas takvu glupost o acisalu...sta ce onda misliti neko od 50-60 godina ko te cuje, ko ne zna ni engleski, ni njemacki, kome internet sluzi za fb i skype za familiju. zato se posebno ospem i iznerviram kad vidim da postajes lijen i furas besmislene i nelogicne teorije zavjera. ganjanje profita je jedno, ali zavjere kojima podlijezes su sasvim nesto drugo.
ne bih reko da sa radi tu o teorijama zavjere, a jos manje o zavjeri. sve se radi u cilju profita. spomenuti Roche ima godisnji profit od 400 hiljada svicarskih franaka po glavi radnika.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#2254 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by pustopoljina »

Dozer wrote:Ma nisu nikakve teorije zavjere, nego jednostavno sam samo prenijeo ono sto sam cuo od ljudi koji rade u toj bransi. I naravno da je dobronamjerno. Ne radim ni za kakve farmaceute pa da bih furao nekakve price s nekim ciljem.

A Acisal, kao tableta pod tim imenom i kao proizvod iz Srbije, vec par godina ne postoji na trzistu. I licno sam od par doktora cuo da je povucen upravo jer uzrokuje taj nekakav sindrom, ne sjecam se sta su tacno rekli koji. Nisam ja ovo lupio napamet, jbg... Ako su oni meni lagali, lazem i ja vama.
Ovdje se moze vidjeti lista lijekova koji sadrze acetil salicilnu kiselinu, kao i ostale info o njoj - https://www.verywell.com/which-drug-pro ... sa-2252443

A mislim da su "teorije zavjere" odavno isfuran termin, pogotovo kada vidimo sta se i kako se sve radi i desava oko nas vezano za svasta nesto, pa tako i medicinu i farmaciju.
to se kaze- posto kupio, po to prod'o :)
ipak, nemoj prenositi, raspitaj se.
reyeov sindrom
https://hr.wikipedia.org/wiki/Reyeov_sindrom

galenika beograd je proizvodila, ne znam da li jos uvijek proizvodi acetisal...neki iz te branse cesto ni sami ne znaju sta je tacno u tableti, jer se kroz godine koncentriraju na ono kako djeluje, na ono sto imaju u ordinaciji ili sto imaju lokalne apoteke. pa se mozda nekome i desi da ne zna da su neka tri- cetiri lijeka jedno te isto...mada mnogu znati, ako otvore knjigu, koja im se uglavnom i pokloni...gdje su lijekovi svrstani jednom po imenu tvornickom, drugi put po djelatnoj tvari.

mozda je termin isfuran, ali uvijek ima novih ljudi kojima je lakse prenositi poluistine, nego se bas zadati u nesto i izganjati fakte.

edit:
naravno da roche ima profit, mislim, znate li vi kolika je to firma i sta sve prave??? koliko ulazu u r&d?
cijene lijekova su nekad abnormalne, toliko da se vlade drzava razmisljaju umijesati u kontrolu cijena (bas u tom kontekstu ide i roche sa novom generacijom lijekova), ali neki lijekovi nisu uopste toliko skupi.
oni obrcu ogromne pare, ali uz te- gigante- postoji bruka firmi koje se kunu u zdravlje, ne raspolazu nikakvom dokumentacijom, a bocica kosta ko suho zlato, i jos uopce nije lijek, nego dodatak prehrani, pa joj ne trebaju ni stroge dozvole.
kutija loprila mislim da je oko 5km, a kutija multivitaminskih preparata 50 km (ima i po 70 eur). pa ti razmisli gdje su pare.
ne moramo bas brkati sve- jedno je medicina i sta lijecinici zele, a drugo su giganti kao roche...pored te firme postoje hiljade firmi koje po vrlo pristupacnim cijenama prave generike (kad isteknu patenti, ostale firme mogu praviti lijek, koji je do tad bio patentom zasticen. ali, s jedne strane- ljudi NECE GENERIKE, a s druge strane giganti kao roche pokusavaju zastiti patent na sve nacine, jer osim sto su trulo bogati, to im omogucuje da ulazu u istrazivanje i razvoj vise od drugih i stvaraju nove lijekove u lupaju nove patente i ostanu na vrhu.
ja se slazem da lijekovi moraju biti dostupni, samo sto kad krene prica o tome, svasta se upetlja i neke stvari nemaju smisla.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2255 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Iskreno, ja koliko razumijem ovo tvoje, ti i ja bas i nemamo razlicito misljenje...

Da, u pravu si - Galenika je proizvodila, nisam se mogao sjetiti. Vise ga ne proizvode, a jedino objasnjenje koje sam cuo je bilo ovo o tom nekakvom sindromu.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#2256 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by pustopoljina »

Dozer wrote:Iskreno, ja koliko razumijem ovo tvoje, ti i ja bas i nemamo razlicito misljenje...

Da, u pravu si - Galenika je proizvodila, nisam se mogao sjetiti. Vise ga ne proizvode, a jedino objasnjenje koje sam cuo je bilo ovo o tom nekakvom sindromu.
mi nemamo uopste razlicito misljenje o TEMI, ali ti ima,s kad se razmases, obicaj skrenuti na sklizak teren, gdje ima jos mjesta da potkujes znanje. ti bi pojeo knjigu farmakologije :)
nase razlicito misljenje se tice skolske medicine, jer koliko god profita da napravi jedan roche, ja znam da postoje jos lijecnici koji zele pacijentu pomoci i vidjeti ga zdravog bilo na skolski i/ili alternativni nacin.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2257 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Cek, cek...da ne mijesamo konje i labudove (da nisu poslovicne babe i zabe :D).

Ja nisam ni rekao da doktori/medicinari nemaju zelju i namjeru lijecenja. Ima ih dosta koji to zaista zele, i poznajem ih licno dosta takvih. Nazalost, ima i dosta onih kojima to bas i nije zivotni, a ni poslovni prioritet, i kojima je postalo bitnije da se sto vise zaradi. poznajem i takvih.
A farmaceuti lijepo placaju...
Mislim da smo ovoga svi svjesni, i da nema potrebe da sad nesto umotavamo u kolaz papir...

Ja samo kazem da su medicina, generalno, i farmacija kao grana industrije danas postali vrlo bliski, i da je sve cesce vrlo tesko uociti razliku. Jedno zavisi od drugog, cinjenicno. To je jedna uzajamna veza, koja je i neophodna, da budemo nacisto. Jer, medicina sama bez farmacije tesko da moze nesto uraditi, kao i farmacija bez medicine.

Nazalost, i jedno i drugo je danas postalo podlozno prvesntveno profitu, a inicijalna svrha koja se tice lijecenja ljudi je polako pala na neko nize mjesto.
Zar nam cak i domaca "scena" ovo zorno ne potvrdjuje...?
pestalozzi
Posts: 69
Joined: 18/01/2013 15:24

#2258 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by pestalozzi »

pustopoljina wrote:
Dozer wrote:Ma nisu nikakve teorije zavjere, nego jednostavno sam samo prenijeo ono sto sam cuo od ljudi koji rade u toj bransi. I naravno da je dobronamjerno. Ne radim ni za kakve farmaceute pa da bih furao nekakve price s nekim ciljem.

A Acisal, kao tableta pod tim imenom i kao proizvod iz Srbije, vec par godina ne postoji na trzistu. I licno sam od par doktora cuo da je povucen upravo jer uzrokuje taj nekakav sindrom, ne sjecam se sta su tacno rekli koji. Nisam ja ovo lupio napamet, jbg... Ako su oni meni lagali, lazem i ja vama.
Ovdje se moze vidjeti lista lijekova koji sadrze acetil salicilnu kiselinu, kao i ostale info o njoj - https://www.verywell.com/which-drug-pro ... sa-2252443

A mislim da su "teorije zavjere" odavno isfuran termin, pogotovo kada vidimo sta se i kako se sve radi i desava oko nas vezano za svasta nesto, pa tako i medicinu i farmaciju.
to se kaze- posto kupio, po to prod'o :)
ipak, nemoj prenositi, raspitaj se.
reyeov sindrom
https://hr.wikipedia.org/wiki/Reyeov_sindrom

galenika beograd je proizvodila, ne znam da li jos uvijek proizvodi acetisal...neki iz te branse cesto ni sami ne znaju sta je tacno u tableti, jer se kroz godine koncentriraju na ono kako djeluje, na ono sto imaju u ordinaciji ili sto imaju lokalne apoteke. pa se mozda nekome i desi da ne zna da su neka tri- cetiri lijeka jedno te isto...mada mnogu znati, ako otvore knjigu, koja im se uglavnom i pokloni...gdje su lijekovi svrstani jednom po imenu tvornickom, drugi put po djelatnoj tvari.

mozda je termin isfuran, ali uvijek ima novih ljudi kojima je lakse prenositi poluistine, nego se bas zadati u nesto i izganjati fakte.

edit:
naravno da roche ima profit, mislim, znate li vi kolika je to firma i sta sve prave??? koliko ulazu u r&d?
cijene lijekova su nekad abnormalne, toliko da se vlade drzava razmisljaju umijesati u kontrolu cijena (bas u tom kontekstu ide i roche sa novom generacijom lijekova), ali neki lijekovi nisu uopste toliko skupi.
al da prodaju muda po bubrege, prodaju.
oni obrcu ogromne pare, ali uz te- gigante- postoji bruka firmi koje se kunu u zdravlje, ne raspolazu nikakvom dokumentacijom, a bocica kosta ko suho zlato, i jos uopce nije lijek, nego dodatak prehrani, pa joj ne trebaju ni stroge dozvole.
kutija loprila mislim da je oko 5km, a kutija multivitaminskih preparata 50 km (ima i po 70 eur). pa ti razmisli gdje su pare.
ne moramo bas brkati sve- jedno je medicina i sta lijecinici zele, a drugo su giganti kao roche...pored te firme postoje hiljade firmi koje po vrlo pristupacnim cijenama prave generike (kad isteknu patenti, ostale firme mogu praviti lijek, koji je do tad bio patentom zasticen. ali, s jedne strane- ljudi NECE GENERIKE, a s druge strane giganti kao roche pokusavaju zastiti patent na sve nacine, jer osim sto su trulo bogati, to im omogucuje da ulazu u istrazivanje i razvoj vise od drugih i stvaraju nove lijekove u lupaju nove patente i ostanu na vrhu.
ja se slazem da lijekovi moraju biti dostupni, samo sto kad krene prica o tome, svasta se upetlja i neke stvari nemaju smisla.
pestalozzi
Posts: 69
Joined: 18/01/2013 15:24

#2259 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by pestalozzi »

pestalozzi wrote:
pustopoljina wrote:
Dozer wrote:Ma nisu nikakve teorije zavjere, nego jednostavno sam samo prenijeo ono sto sam cuo od ljudi koji rade u toj bransi. I naravno da je dobronamjerno. Ne radim ni za kakve farmaceute pa da bih furao nekakve price s nekim ciljem.

A Acisal, kao tableta pod tim imenom i kao proizvod iz Srbije, vec par godina ne postoji na trzistu. I licno sam od par doktora cuo da je povucen upravo jer uzrokuje taj nekakav sindrom, ne sjecam se sta su tacno rekli koji. Nisam ja ovo lupio napamet, jbg... Ako su oni meni lagali, lazem i ja vama.
Ovdje se moze vidjeti lista lijekova koji sadrze acetil salicilnu kiselinu, kao i ostale info o njoj - https://www.verywell.com/which-drug-pro ... sa-2252443

A mislim da su "teorije zavjere" odavno isfuran termin, pogotovo kada vidimo sta se i kako se sve radi i desava oko nas vezano za svasta nesto, pa tako i medicinu i farmaciju.
to se kaze- posto kupio, po to prod'o :)
ipak, nemoj prenositi, raspitaj se.
reyeov sindrom
https://hr.wikipedia.org/wiki/Reyeov_sindrom

galenika beograd je proizvodila, ne znam da li jos uvijek proizvodi acetisal...neki iz te branse cesto ni sami ne znaju sta je tacno u tableti, jer se kroz godine koncentriraju na ono kako djeluje, na ono sto imaju u ordinaciji ili sto imaju lokalne apoteke. pa se mozda nekome i desi da ne zna da su neka tri- cetiri lijeka jedno te isto...mada mnogu znati, ako otvore knjigu, koja im se uglavnom i pokloni...gdje su lijekovi svrstani jednom po imenu tvornickom, drugi put po djelatnoj tvari.

mozda je termin isfuran, ali uvijek ima novih ljudi kojima je lakse prenositi poluistine, nego se bas zadati u nesto i izganjati fakte.

edit:
naravno da roche ima profit, mislim, znate li vi kolika je to firma i sta sve prave??? koliko ulazu u r&d?
cijene lijekova su nekad abnormalne, toliko da se vlade drzava razmisljaju umijesati u kontrolu cijena (bas u tom kontekstu ide i roche sa novom generacijom lijekova), ali neki lijekovi nisu uopste toliko skupi.

oni obrcu ogromne pare, ali uz te- gigante- postoji bruka firmi koje se kunu u zdravlje, ne raspolazu nikakvom dokumentacijom, a bocica kosta ko suho zlato, i jos uopce nije lijek, nego dodatak prehrani, pa joj ne trebaju ni stroge dozvole.
kutija loprila mislim da je oko 5km, a kutija multivitaminskih preparata 50 km (ima i po 70 eur). pa ti razmisli gdje su pare.
ne moramo bas brkati sve- jedno je medicina i sta lijecinici zele, a drugo su giganti kao roche...pored te firme postoje hiljade firmi koje po vrlo pristupacnim cijenama prave generike (kad isteknu patenti, ostale firme mogu praviti lijek, koji je do tad bio patentom zasticen. ali, s jedne strane- ljudi NECE GENERIKE, a s druge strane giganti kao roche pokusavaju zastiti patent na sve nacine, jer osim sto su trulo bogati, to im omogucuje da ulazu u istrazivanje i razvoj vise od drugih i stvaraju nove lijekove u lupaju nove patente i ostanu na vrhu.
ja se slazem da lijekovi moraju biti dostupni, samo sto kad krene prica o tome, svasta se upetlja i neke stvari nemaju smisla.
al da prodaju muda pod bubrege, prodaju.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20502
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2260 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Bullet Tooth Tony »

Ima li neki prirodni lijeke , kada se zbog kemo terapije ,kao suzi grlo , pa osoba mora vodu na kasiku piti ? ima li nesto da se koristi za tu nuspojavu ?
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#2261 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by aurora313 »

Nego narode, nakon skoro dvije godine upotrebe kurkume za moju prostatu, PSA je konačno pao sa visokih 10,2 na 3,0, što je u granici normalnog.

Istovremeno, indikacije su da kurkuma ima pozitivan efekat na rak dojke. Pogledajte ovaj moj link sa tabelom oko raka u Indiji u odnosu na Ameriku:

https://drive.google.com/open?id=0B5Syb ... FRmaWFUb1U
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#2262 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by didzej1602 »

Ima li ko kakav savjet za liječenje raka mokraćnog mjehura?
Bližem članu porodice je dijagnosticiran nedavno, doktori su se odlučili prvo za 3 ciklusa kemoterapije a zatim operativni zahvat u kojem bi se odstranio mjehur, obzirom da se rak proširio na limfni čvor, ali kažu da se i taj limfni čvor vadi prilikom operacije. Operacija će biti u Sarajevu pa ako iko ima iskustva sa urologijom ukc-a, svaka info je dobrodošla.
Ima li ko iskustva sa nekim prirodnim lijekovima, kako jačati imunitet uz kemoterapije? Riječ je o starijoj osobi, preko 60 godina ali i dalje vrlo aktivan, dobro se osjeća, ne boli ga ništa, osim što kako kaže puno piški :)
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#2263 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by didzej1602 »

didzej1602 wrote:Ima li ko kakav savjet za liječenje raka mokraćnog mjehura?
Bližem članu porodice je dijagnosticiran nedavno, doktori su se odlučili prvo za 3 ciklusa kemoterapije a zatim operativni zahvat u kojem bi se odstranio mjehur, obzirom da se rak proširio na limfni čvor, ali kažu da se i taj limfni čvor vadi prilikom operacije. Operacija će biti u Sarajevu pa ako iko ima iskustva sa urologijom ukc-a, svaka info je dobrodošla.
Ima li ko iskustva sa nekim prirodnim lijekovima, kako jačati imunitet uz kemoterapije? Riječ je o starijoj osobi, preko 60 godina ali i dalje vrlo aktivan, dobro se osjeća, ne boli ga ništa, osim što kako kaže puno piški :)
Iko, išta :?
vinja
Posts: 245
Joined: 15/10/2007 15:26
Location: Mostar

#2264 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by vinja »

didzej1602 wrote:
didzej1602 wrote:Ima li ko kakav savjet za liječenje raka mokraćnog mjehura?
Bližem članu porodice je dijagnosticiran nedavno, doktori su se odlučili prvo za 3 ciklusa kemoterapije a zatim operativni zahvat u kojem bi se odstranio mjehur, obzirom da se rak proširio na limfni čvor, ali kažu da se i taj limfni čvor vadi prilikom operacije. Operacija će biti u Sarajevu pa ako iko ima iskustva sa urologijom ukc-a, svaka info je dobrodošla.
Ima li ko iskustva sa nekim prirodnim lijekovima, kako jačati imunitet uz kemoterapije? Riječ je o starijoj osobi, preko 60 godina ali i dalje vrlo aktivan, dobro se osjeća, ne boli ga ništa, osim što kako kaže puno piški :)
Iko, išta :?
meni bliskom clanu porodice odstranjena dojka i 11 limfnih cvorica pod pazuhom, u tri od tih 11 bio rak. odbijala da jede, postala depresivna, samolezala i plakala. ukljucili smo joj tiens terapiju i zena je na toj terapiji primila sve cikluse hemo i zracenja i nikada nije vracena zbog losih nalaza, svaki put jemoglaprimiti terapiju, iako je jako slabo jela. znaci samo ova terapija je odrazala u zivotu. nisu joj davali mnogo sansi, a evo peta godina od operacije i njoj uvijek svi nalazi uredni.
evo ti samo jedan preparat koji je pila, samo da vidis o cemu se radi, a inace sve imas na njihovoj stranici

http://www.tianshi.savjeti.com/kordiceps.htm

i ne promovisu ga samo oni , evo: http://alternativa-za-vas.com/index.php ... /cordyceps

zena je pila holikan, hitozan, kordiceps, ikan, spirulinu, cink.

sretno i sve najbolje!
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20502
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2265 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Bullet Tooth Tony »

Sta koristiti protiv ublazavanja boli u zelucu ?
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#2266 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by didzej1602 »

vinja wrote: meni bliskom clanu porodice odstranjena dojka i 11 limfnih cvorica pod pazuhom, u tri od tih 11 bio rak. odbijala da jede, postala depresivna, samolezala i plakala. ukljucili smo joj tiens terapiju i zena je na toj terapiji primila sve cikluse hemo i zracenja i nikada nije vracena zbog losih nalaza, svaki put jemoglaprimiti terapiju, iako je jako slabo jela. znaci samo ova terapija je odrazala u zivotu. nisu joj davali mnogo sansi, a evo peta godina od operacije i njoj uvijek svi nalazi uredni.
evo ti samo jedan preparat koji je pila, samo da vidis o cemu se radi, a inace sve imas na njihovoj stranici

http://www.tianshi.savjeti.com/kordiceps.htm

i ne promovisu ga samo oni , evo: http://alternativa-za-vas.com/index.php ... /cordyceps

zena je pila holikan, hitozan, kordiceps, ikan, spirulinu, cink.

sretno i sve najbolje!
hvala ti puno! počeli smo sa zdravom prehranom, dodacima za prehranu poput vitamina C i astaksantinom, Budwig dijeta i boravak na planini.
a sad cu da guglam i ove spomenute preparate.
vinja
Posts: 245
Joined: 15/10/2007 15:26
Location: Mostar

#2267 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by vinja »

didzej1602 wrote:
vinja wrote: meni bliskom clanu porodice odstranjena dojka i 11 limfnih cvorica pod pazuhom, u tri od tih 11 bio rak. odbijala da jede, postala depresivna, samolezala i plakala. ukljucili smo joj tiens terapiju i zena je na toj terapiji primila sve cikluse hemo i zracenja i nikada nije vracena zbog losih nalaza, svaki put jemoglaprimiti terapiju, iako je jako slabo jela. znaci samo ova terapija je odrazala u zivotu. nisu joj davali mnogo sansi, a evo peta godina od operacije i njoj uvijek svi nalazi uredni.
evo ti samo jedan preparat koji je pila, samo da vidis o cemu se radi, a inace sve imas na njihovoj stranici

http://www.tianshi.savjeti.com/kordiceps.htm

i ne promovisu ga samo oni , evo: http://alternativa-za-vas.com/index.php ... /cordyceps

zena je pila holikan, hitozan, kordiceps, ikan, spirulinu, cink.

sretno i sve najbolje!
hvala ti puno! počeli smo sa zdravom prehranom, dodacima za prehranu poput vitamina C i astaksantinom, Budwig dijeta i boravak na planini.
a sad cu da guglam i ove spomenute preparate.
ajoj, nema na cemu, nije sad neka pomoc. ali imas u onim ducanima zdrave hrane extra stvari. malo istrazi superhranu, tu imas namirnica koje su k'o grom, nisu preskupe, nisu teske za konzumaciju, a cuda cine. i da, popila je hektolitre soka cvekla3kg + mrkva3kg + jabuka3kg + limun1kg +med-1/3 tegle, od prilike... to je bomba! sretno i tebi i njemu, nadam se da ce sve zavrsiti i brzo i dobro! nema predaje! :thumbup:
User avatar
Optimus09
Posts: 3054
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2268 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Optimus09 »

.
Last edited by Optimus09 on 11/12/2018 17:47, edited 1 time in total.
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#2269 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by BaDa »

Mom starom je u junu dijagnosticiran karcinom u zelucu. Sreca sto je bilo jos na pocetku pa su prvo pokusali hemoterapijama malo se smanjilo i rekao doktor ako zeli da bude na sigurnoj strani da ga operisu i da mu izvade cijeli zeludac.Na CT snimku poslije operaciji pokazalo da ima jos 2 limfna cvora ali to se moze rijesiti hemoterapijom. Operisao se u oktobru tanko crijevo spojeno direktno na jednjak. Poslije toga je mogao da jede kasasto, mekanu hranu i sl... Ali evo posljednji mjesec dana ne moze nista da pojede jer mu hrana zastane u crijevima, ne samo hrana i ako se napije vode zastane mu i nakon odrejenog vremena proleti sve kroz crijeva.. Isao je kod doktora i uputio ga da uradi gastroskopiju, uradio je gastroskopiju medjutim sve cisto nema nikakvih prepreka u crijevima. Jel imao mozda neko slican problem? Hvala vam
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#2270 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by didzej1602 »

Ima li ko kakav savjet za jačanje krvne slike? Hemoglobin prvenstveno
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#2271 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by njonjica »

sadie_forever wrote:Zna li iko nekoga da je prezivio rak i ziv recimo 20 god kasnije?
Nije 20 godina ali moj otac je 2008 operisao karcinom laringsa, 2009 karcinom zeludca i prosle godine mu je dijagnosticiran karcinom jetre. Opet je operisan, borimo se i dalje. Ljekarka opste prakse kaze da moj tata ima 9 zivota.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#2272 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by njonjica »

Alternativac1 wrote:
Dozer wrote:Iskreno, cudi me da su objavili ovu "vijest"...
Hemoterapije su poznate kao otrov za nas organizam, jer su zapravo - teski metali. Jeste, ubijaju celije raka, ali istovremeno ubijaju i 10x vise zdravih celija. I sve se ovo zna odavno. I pricam ja ovo ovdje vec godinama.
I tacno je kako je i napisano u ovom clanku - HT i zracenja mogu smanjiti rak/tumor, ali to je kratkotrajnog efekta. Jer, radi neuporedivo veceg broja ubijenih zdravih celija prilikom pokusaja ubijanja celija raka pomocu HT i zracenja, imunitet bude drasticno oslabljen. I onog momenta kada efekti HT i zracenja prestanu, a to je obicno 2-4 mjeseca nakon zavrsteka tih terapija, i ako rak nije uspjesno ubijen/odstranjen, on se onda pocne siriti i cesto postane tzv. galopirajuci.

Prostom logikom nije tesko doci do zakljucka da nas HT svojim djelovanjem zapravo sigurno ubijaju. Kod nekih vrsta karcinoma, i ako su otkriveni u pocetnom stadiju, HT i zracenja mozda mogu pomoci, uz eventualnu operaciju, tipa karcinoma grlica materice ili karcinoma debelog i/ili tankog crijeva u nekim slucajevima, ali za ostale vrste (mozak, drugi organi, kosti), ja jos nisam cuo da je neko prebacio onih medicinskih 5 godina.

Imao sam licni slucaj, u porodici, gdje su se 3 mjeseca nakon kompletnog tretmana s HT i zracenjima pojavile dvije nove i rapidno rastuce metastaze koje nisu postojale prije HT i zracenja. I covjeka otpisali, rekli - "Jos 15-20 dana, i to je to. Zao nam je."
A onda se pocelo uzimati THC ulje, i 2 mjeseca kasnije jedna od te dvije metastaze potpuno nestala, druga se prepolovila, a primarni mirovao. Covjek od 72 godine, koji je u momentu pocetka uzimanja THC ulja bio prikovan za krevet, nakon 2,5 mjeseca od momenta medicinskog "otpisa" na svojim nogama otisao na kontrolu. Doktori nisu mogli vjerovati da je uopste ziv, a ne da jos i hoda...
Dozer,
ako ti nije frka da mi napišeš u pm gdje si nabavljao ulje, koja je vrsta raka u pitanju i kakvo je stanje danas bio bih ti neizmjerno zahvalan?
Dozer mozes li i meni molim te...?
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#2273 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Zejnep »

Karcinom pluća. Iskustva, prognoze?
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#2274 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Zejnep »

Iko, išta? Može i pp.
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#2275 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by bumerangss »

Zejnep wrote:Karcinom pluća. Iskustva, prognoze?
Zavisi u kojoj fazi... ali na žalost jedan od najsmrtonosnijih odmah iza karcinoma gušterace...

Mene živo zanima zašto je ova tema toliko pasivna, da nema sudionika, ovako da neko nekoga pita, posavjetuje, utješi, otvori oci, kaže istinu ma kako ona bolna bila....?
Post Reply