KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
seid_19TDI
Posts: 72
Joined: 12/09/2013 17:47

#2376 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by seid_19TDI »

Pozdrav da se i ja uključim u temu. Moj spruzi je u Decembru 2011 godine poslije poroda postavljena dijagnoza M. Hodgkin ( nodularna Skleroza ). uradila je Hemotreapije po ABVD dva ciklusa, poslje svake terapije imala je mučnine i povraćala bi. Zatim je uradila radio terapije. Sada se osjeća odlično mada prijašnju kilažu ne može da vrati. Što se tiče ljekova jedno vrijeme je pila preparate na bazi Aloe Vera, Alternativna medicina i tu je jedno vrjeme posjećivla travara u Mostaru Šarić Ediba gdje je pila razne čajeve, i preparat na bazi meda, limuna i pelina čini mi se, a za krvnu sliku pravi sok, za recep je moram pitati. Sok se pokazao jako dobrim za krvnu sliku.
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#2377 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by lokalni_razdjevicar »

seid_19TDI wrote:Pozdrav da se i ja uključim u temu. Moj spruzi je u Decembru 2011 godine poslije poroda postavljena dijagnoza M. Hodgkin ( nodularna Skleroza ). uradila je Hemotreapije po ABVD dva ciklusa, poslje svake terapije imala je mučnine i povraćala bi. Zatim je uradila radio terapije. Sada se osjeća odlično mada prijašnju kilažu ne može da vrati. Što se tiče ljekova jedno vrijeme je pila preparate na bazi Aloe Vera, Alternativna medicina i tu je jedno vrjeme posjećivla travara u Mostaru Šarić Ediba gdje je pila razne čajeve, i preparat na bazi meda, limuna i pelina čini mi se, a za krvnu sliku pravi sok, za recep je moram pitati. Sok se pokazao jako dobrim za krvnu sliku.
imas li broj od tog travara?
seid_19TDI
Posts: 72
Joined: 12/09/2013 17:47

#2378 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by seid_19TDI »

lokalni_razdjevicar wrote:
seid_19TDI wrote:Pozdrav da se i ja uključim u temu. Moj spruzi je u Decembru 2011 godine poslije poroda postavljena dijagnoza M. Hodgkin ( nodularna Skleroza ). uradila je Hemotreapije po ABVD dva ciklusa, poslje svake terapije imala je mučnine i povraćala bi. Zatim je uradila radio terapije. Sada se osjeća odlično mada prijašnju kilažu ne može da vrati. Što se tiče ljekova jedno vrijeme je pila preparate na bazi Aloe Vera, Alternativna medicina i tu je jedno vrjeme posjećivla travara u Mostaru Šarić Ediba gdje je pila razne čajeve, i preparat na bazi meda, limuna i pelina čini mi se, a za krvnu sliku pravi sok, za recep je moram pitati. Sok se pokazao jako dobrim za krvnu sliku.
imas li broj od tog travara?
Ne jer sam išao po preporuci ali ti mogu nabaviti sutra, samo je zauzet pravo teško da ćeš moći naći slobodan termin. Ali u svakom slučaju dobit ćeš broj!
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2379 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Russki »

Black swan wrote:koji tip?
u kojem stadijumu je uhvacen
i koliko je godina proslo tj jel proslo 5 godina
ne znam ni ja točno, ova dvojica su imali rak pluca, a ovaj drugi zeluca
svi su bili u odmaklom stadiju
prije 2-3 godine
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2380 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

Nema čudotvornog lijeka

Marihuana još uvijek nije lijek protiv raka


Hrvatski vrhunski znanstvenici iz inozemstva prof. Ivan Đikić i prof. Igor Štagljar u više navrata su u svojim medijskim istupima pojašnjavali da svaki lijek za rak mora proći složenu proceduru koja uključuje eksperimente in vitro i na laboratorijskim životinjama, te opsežna klinička ispitivanja. Za proizvodnju jednog novog antitumorskog lijeka potrebno je između 600 milijuna do jedne milijarde dolara, a taj proces traje i do 10 godina. Proslavljeni znanstvenici u više navrata isticali da rak nije jedna nego barem 200 različitih bolesti te da zbog kompleksnosti tumora nikad neće biti nađen jedan jedinstveni lijek za rak. To vrijedi i za marihuanu: ako se jednog dana i pokaže kao učinkovita u terapiji jednog tumora, ona sigurno neće liječiti sve maligne bolesti. »
Jutarnji (čet, 18:57)
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2381 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Russki »

Propaganda korumpiranog doktora / znanstvenika!
User avatar
Eggsy
Posts: 6744
Joined: 04/03/2015 11:38

#2382 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Eggsy »

Nadam se lijekovima koji će kancer moći držati pod određenom kontrolom, tipa hronične bolesti ali bez letalnog ishoda, nešto kao što je uspjelo sa oboljelima od hiv/aids, dijabetesa..sve ostalo u vezi izlječenja i sl. ako kancer nije otkriven dovoljno rano :hm:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2383 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by sadie_forever »

Eggsy wrote:Nadam se lijekovima koji će kancer moći držati pod određenom kontrolom, tipa hronične bolesti ali bez letalnog ishoda, nešto kao što je uspjelo sa oboljelima od hiv/aids, dijabetesa..sve ostalo u vezi izlječenja i sl. ako kancer nije otkriven dovoljno rano :hm:
Ne moze kancer nikada biti hronicna bolest,kancer mozes ili izlijeciti ili ce on tebe ubiti...jer ubija ti celije,truje ih

za razliku od recimo dijabetesa koji se nekako kontrolise
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2384 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

da ga je kako usmjeriti na samog sebe pa nek se nove stanice same jedu a ostale... ne znam
User avatar
Eggsy
Posts: 6744
Joined: 04/03/2015 11:38

#2385 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Eggsy »

sadie_forever wrote:
Eggsy wrote:Nadam se lijekovima koji će kancer moći držati pod određenom kontrolom, tipa hronične bolesti ali bez letalnog ishoda, nešto kao što je uspjelo sa oboljelima od hiv/aids, dijabetesa..sve ostalo u vezi izlječenja i sl. ako kancer nije otkriven dovoljno rano :hm:
Ne moze kancer nikada biti hronicna bolest,kancer mozes ili izlijeciti ili ce on tebe ubiti...jer ubija ti celije,truje ih

za razliku od recimo dijabetesa koji se nekako kontrolise
Može. Određeni tipovi limfoma, leukemije i kancera dojke već jesu hronični. R&D medicine i teži tzv. 'Hitchhiker modelu', kontrola kancera određenom terapijom A, koja 'kupuje vrijeme' do poboljšane terapije B..itd..kako koja bude odobrena od određenih institucija..a ne izlječenju (kanceri sa metastazama)..
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#2386 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by The Realist »

Black swan wrote:da ga je kako usmjeriti na samog sebe pa nek se nove stanice same jedu a ostale... ne znam
Nije to baš takav mehanizam da bi se to moglo napraviti. Tu se mora nešto ubaciti što će ga ubijati, da li direktno uništavanjem ćelija, dali preko ukidanja opskrbe krvlju, samim time i hranjivim materijama.

Nadam se da će istražiti ovo sa THC-om, jer tu treba otkriti mehanizam djelovanja (dvije bitne stvari u medicini, da li nešto djeluje i kako djeluje - na ovome pada homeopatija recimo, ali to je druga tema) i kako onda to najbolje koristiti. Po nekoj logici bi trebalo početi intenzivnije istraživati, jer je to moguće i zakonski, pošto kod ovakvih bolesti se mogu neke faze testiranja preskočiti.

Ti baš često spominješ kasnije stadije, pa nije nemoguće da se i tada nešto uradi, ako se nađe neđto što stvarno ubija stanice određenog raka, jer stadiji uglavnom govore o proširenosti samog karcinoma, ali to neće uvijek biti moguće, jer često je šteta već tolika, da se ne može djelovati više, čak i da se ukloni cancerogeno tkivo (zato sam ja jako sumnjičav oko izjava ljudi da su nečim izliječeni ioako su bili u kasnom stadiju, a kasnije niko ne spominje daljnju terapiju).

Naravno i da je disktuabilno to kako nešto da djeluje na sve vrste raka, jer to bi značilo da ili sve stanice raka imaju neki zajednički protein, koji može služiti kao receptor baš za to nešto što ih ubija, a da opet zdrave ćelije nemaju taj protein u toj mjeri izražene (ovo je najveći problem u liječenju raka), ili da sve stanice raka ubacuju nešto kao ishranu, a što ih ubija, ali radi bržeg metabolizma one imaju prednost u odnosu na zdrave ćelije.

Kao neko ko je imao slučajeve carcinoma u bližoj familiji, stvarno se nadam da će nešto uskoro pronaći što će biti efikasnije od trenutne terapije i što će manje zavisiti od stadija u kojem je dijagnosticiran karcinom.
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2387 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

ma dobro ja eseficno razmisljam
mozda i ta famozna nano tehnologija nekad pomognd

ne znam
User avatar
Janjicar
Posts: 5461
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#2388 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Janjicar »

Zna li neko gdje je Van Helsing ?
Da li je banovan ili ?
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2389 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

ako me sjecanje dobro sluzi banovan je prosle god za prvi maj
User avatar
Janjicar
Posts: 5461
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#2390 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Janjicar »

Black swan wrote:ako me sjecanje dobro sluzi banovan je prosle god za prvi maj
Jel neko ostao u kontaktu s njim van foruma ?
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2391 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by radostan dan »

neposredno pred ban rekao da mu je dosta svega, i da se predaje ...

i strašno me nervira politika foruma da ne dozvoljava teme koje su vezane za stare forumaše, tipa - gdje su, šta rade... kuckaš se sa nekim, bilo kim, 5-6-8 godina, normalno je da ako ga dugo nema imam ljudsku potrebu da pitam - gdje je, je li sve ok?
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2392 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Truba »

i reko je da prestaje paziti sta jede
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2393 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

I tako, konacno se desilo i ovo:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/amer ... 37674.aspx

Naravno, nece oni tako lako priznati da je ista stvar i kod ljudi, iako postoje stotine nezavisnih studija i istrazivanja upravo na ljudima, i to sprovedenih od strane doktora i strucnjaka.
Sad slijedi jos veca borba jer sama legalizacija marihuane ne znaci nista ukoliko ona ne bude slobodna. Drugim rijecima, i ove legalizacije sto sada idu, sigurno ce biti stavljene pod striktne zakonske kontrole, sve s ciljem da se ljudima onemoguci uzgajanje i da samo mali broj "certifikovanih" ustanova, po pravilu ce to opet biti faramceutske kompanije, imaju tu dozvolu.

Sta ce oni proizvoditi i pakovati, nije tesko vec sada zakljuciti, ali to sigurno nece biti visoko potentno THC ulje, tj. ulje sa velikim procentomTHC-a u sebi koje se dobije kada u kuci sami sebi to napravite (od, recimo, jedne stabljike sorte Biance F. koja sadrzi oko 25% THC-a moze se dobiti oko 50-60 ml THC ulja sa koncentratom od oko 90-92% THC-a). Provjereno.

Evo, vec sada se mogu kladiti u zivot da ce se prodavati medicinsko ulje sa 50-60% CBD-a i 1-2% THC-a. Sve ce to pratiti ogromne medijske kampanje, prodaja ce krenuti kao luda, ali ce bolesnici i dalje umirati. Naravno, i to ce se sve upakovati da ide u paketu sa hemoterapijama jer "ce to imati najbolji ucinak", sto je notorna laz. Ali, industrija citoastatika i svih pratecih budalastina se mora odrzati. Ipak je tu previse love da bi se tek tako to odbacilo.
Naravno, nakon nekog vremena ce se povesti ogromne rasprave oko toga, medicina i farmaceuti ce upirati i rukama i nogama da ljude ubijede da su sizofrenije i sl. rezultat marihuane, a da umiranje, tj. neizljecenje pacijenata samo potvrdjuje ono sto su oni i ranije govorili - da THC ne lijeci rak.

Vraticemo se ovdje, na ovu temu za 2-3 godine, cisto da vidimo da li sam bio u pravu.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#2394 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by The Realist »

Naravno da neće marihuanu staviti u slobodnu prodaju.....

A daj pokaži tih stotine studija, to je barem jako lako naći, ako postoje. Ovo me baš zanima.

Ja sam siguran da će barem ljekari progovoriti ako nešto bude stvarno funkcionisalo, kao i mnogi istraživači, ali isto tako i ako bude imalo nus efekte, jer moraju (mada, ako bude liječilo rak, bilo koji, nus efekti će se tu ipak ignorisati, pod uslovom da ne učine skoro jednaku štetu kao rak).
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2395 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by sadie_forever »

Black swan wrote:i reko je da prestaje paziti sta jede
covjek da se hoce javiti bar,da ne sumnjam na ono najgore..jer ipak sam pratila slucaj njegov :(
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#2396 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by VCorp »

Reisova wrote:
oskarboy wrote:
Jimmy McNulty wrote:Novi sam na temi, elem daidža ima rak debelog crijeva i stara je kupilo neko ulje, sad ne znam zašto ali meni djeluje kao da je prevara jer je prejeftino ispalo, bočica od 0.25 l nas je došla 24 marke plus 9 maraka dostava. To je ovo ulje:

Image

Da li je neko imao iskustava ili bilo šta, naručili smo od firme Bios iz Sarajeva ako se ne varam, imaju u ponudi još svašta nešto od konoplje, oni su uvezli to iz Hrvatske?
nazalost to kupovno ulje nema THC koji je kljucan u borbi protiv raka.kod nas je THC jos uvijek ilegalan.jedino u holandiji nije.i pokusaj ako koga imas tamo da ti pomogne da nabavis kanabisovo ulje sa preko 70% THC u sebi.
Jel se ovo kanabisovo ulje sa preko 70% THC u sebi onda samo u holandiji može nabaviti ? Imaš li ideja gdje bi se još moglo kupiti...
To ulje na slici je legalno, mozes ga kupiti u stotinama prodavnica u BiH kao i po cijelom svijetu i nema veze nikakve sa tretmanom u borbi protiv raka. Ono ulje koje lijeci mozes nabaviti u Holandiji ili ga sam praviti ali u zavisnosti kakva je konoplja, koliko ima THC -a, koliko je uopće možeš nabaviti i koliko ulja mozes napraviti a da je i dalje kvalitetno.

Sa tim na slici mozes sebi ispeci kakvu kremenadlu, eventualno ga nabaciti na salatu a ovo pravo koje izgleda kao tamna smola mozes sebi nakapati u kašiku pa ces vidjeti gdje ces zavrsiti :lol: :lol:
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#2397 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by VCorp »

The Realist wrote:Naravno da neće marihuanu staviti u slobodnu prodaju.....

A daj pokaži tih stotine studija, to je barem jako lako naći, ako postoje. Ovo me baš zanima.

Ja sam siguran da će barem ljekari progovoriti ako nešto bude stvarno funkcionisalo, kao i mnogi istraživači, ali isto tako i ako bude imalo nus efekte, jer moraju (mada, ako bude liječilo rak, bilo koji, nus efekti će se tu ipak ignorisati, pod uslovom da ne učine skoro jednaku štetu kao rak).
Googlao sam, ali nisam mogao naci. Prosle zime sam s prijateljem trazio to na netu, ukupan broj akademskih i istrazivackih radova na temu medicinske marihuane u zadnjih deset godina ako se ne varam bio je preko 17 hiljada. Neka svaki taj rad ima deset stranica ( a nema, imaju i na stotine) je li to 170 hiljada napisanih stranica koje sa dokazima i eksperimentima potkrepljuju ono što svako sa trunkom mozga moze zakljuciti - konopljino ulje liječi.
A svake sedmice izlaze neki rezultati, eno prije par dana Amerika je javno priznala to sto zadrtim ljudima Dozer pokusava objasniti dvije godine, i to na ličnom primjeru iz svoje familije. Evo drugi sam ja koji tvrdi isto to, na bazi licnog iskustva s prijateljima i njihovim clanovima familije.

Koji su to kontraefekti ? Da ljudi dobiju apetit, da im se smanjuju i nestaju tumori ? Ima li iko ko se izlijecio kakve posljedice, jesi li ikad vidio ili čuo za takvo svjedocenje, je li iko ikad umro od toga ? APSOLUTNO NIKAD nije nesto takvo zabiljezeno.

Ako hoces sve napisano ignorisi ali zapamti jednu stvar - zavali se i promatraj u sljedecim godinama kako ce to kapitalizirati, kako ce posvuda imati uhodane sisteme s tim i zaradjivati milijarde a glupe Bosnje ce dobiti na kraju samo komadic umjesto da smažu čitavu porciju.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#2398 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by The Realist »

Koliko je istraživanja rađeno kako bi se istražilo djelovanje na tumore, to me zanima? Koji tumori su u pitanju? Kako djeluje? Mada me najviše prva dva odgovora zanimaju, treći i nije toliko bitan, ako djeluje.

Ne znam koji kontra efekti, rekao sam AKO BUDE. Samo sam protiv toga da se marihuana pusti u slobodnu upotrebu, a mislim da to ne moram objašnjavati :roll: .

Mene ovo stvarno zanima, jer čim neko napiše da ima toliko i toliko studija, onda bih volio da ih vidim, a teško mi je vjerovati da ih je tako teško naći.

Ja, iako sam ljekar, uopšte nisam protiv ovih stvari, ali kada već neko iznosi ovakve stvari, onda volim i da ih pokaže. Ja sam kod svoje majke isprobao nešto vezano za dijabetes. Znao sam da joj ne može skoditi, trenutna medicina joj trajno ne može pomoći (osim transplantacijom pankreasa, ali to je posebna priča), pa zašto ne probati? Nije uspjelo, iako se ljudi kleli kako je pomoglo mnogima, lično se kleli da je pomoglo nekima iz njihove familije..... Možda i jeste, ali mojoj majci nije.

Radi toga naravno da želim neke konkretnije dokaze, jer nije THC "jedini magični lijek za rak". Spominjali su Jobsa ovdje i šta je sebi napravio pogrešnom procjenom.

Ovo sa THC-eom se može i lako dokazati na kraju krajeva, ko je spreman. Nalazi prije i poslije i to je to....
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2399 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak

Post by Dozer »

@TheRealist
Drug... Na prethodnim stranicama imas more stvari, ukljucujuci i linkove na istrazivanja i studije, svjedocenja pacijenata, kao i izjave mnogih doktora i naucnika koji su dosli do svih tih saznanja i rezultata davno. Vlade su se na sve to oglusivale, ili su sve to ismijavale, degradirale i diskreditovale kako god su mogle i znale. I sada vise ne mogu jer je ogroman broj ljudi shvatio sta se radi i pocela je buna.
The Realist wrote:Samo sam protiv toga da se marihuana pusti u slobodnu upotrebu, a mislim da to ne moram objašnjavati :roll: .
Na ovo ti mogu samo reci da - grijesis. Zasto da ne? Kome godi ili treba ili sta vec - pa neka koristi. Kome ne godi ili ne treba - nece ni koristiti. Duhan ubije milione ljudi godisnje, pa je sasvim legalan. Marihuana nikad nikoga nije ubila, ali je zabranjena. Zasto?
Objasnjavati ne moras, naravno, jer svi mi znamo sta se godinama govori i u sta se ljudi decenijama ubjedjuju po pitanju marihuane - te da uzrokuje sizofreniju, te ovisnost, te ovo, te ono, a istina je ipak potpuno suprotna.
Da je ovo istina, kako marica uzrokuje sve i svasta negativno, tada bi recimo Indija, u kojoj marihuana nikada nije satanizirana i zabranjena nego se i dan danas, kao i prethodnih 5000 godina, koristi u redovnoj ishrani na X nacina i kao lijek za sve i svasta, bila najsizofrenija zemlja na planeti.

A ne da nije takva, nego je na samom zacelju zemalja po broju oboljelih od raka, po standardnom uzorku na 100.000 ljudi. Sve ovo imas na prethodnim stranicama, pa da se ne ponavljamo. Ako te vec zanima, onda odvoji malo vremena i iscitaj.
Ovo sa THC-eom se može i lako dokazati na kraju krajeva, ko je spreman. Nalazi prije i poslije i to je to....
A ovo je ono sto ja govorim od pocetka. I utvrdio na tom porodicnom slucaju. Ali, pitanje je - zasto se sve to nije istrazilo i uradilo vec 60 godina, otkad se marica vodi kao droga?
Odgovor se vec takodjer zna - uradjeno je, odavno, ali rezultati nisu odgovarali. Preciznije - svo ovo djelovanje THC-a je odavno potvrdjeno, ali se to onda sklonilo, zataskalo, i farmaceuti su krenuli u stvaranje imperija na raku.
Zalosno, ali pare su cudo...
cableman
Posts: 2
Joined: 22/01/2009 08:41

#2400 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by cableman »

Janjicar wrote:Zna li neko gdje je Van Helsing ?
Da li je banovan ili ?
Dragi forumaši naš Van Helsig-Almir je preminuo prije 20-ak dana u 44.godini života.Jednostavno je klonuo i odustao od života.Nije više imao snage poslije više i neznam broj hemoterapija i zračenja.
Otišao je jedan dobar otac,prijatelj i što je najvažnije čovjek.
Pozdrav svima Vama i želim vam puno zdravlja a onima koji se bore protiv ove bolesti želim ozdravljenje i povratak normalnom životu. :thumbup:
Post Reply