KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#2326 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Zoya »

Od prijateljice sestra je dobila rak dojke prošle godine. Operisana je ali nije išla na kemoterapije poslije toga (ovo je valjda doktor preporučio). Nažalost se rak vratio i ne znaju šta će. Imam osjećaj da će svi kolektivno poludjeti. Pitanje moje je gdje se može nabaviti ulje kanabisa provjereno? Zahvaljujem na svakoj informaciji :(
User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#2327 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by NeDirajSirotinju »

Dozer wrote:Najveci problem kod ljudi jeste sto rak mentalno shvate kao tragediju. Bolest jeste zajebana i teska, od nje se umire, i tu nema spora, medjutim vecina ljudi sami sebe dodatno unistavaju strahom i negativnoscu, sto onda uzrokuje stres, a stres dalje vodi padu imuniteta. Autosugestija je cudo, ali kako moze biti pozitivna, isto tako, i jos cesce, bude negativna.

Normalan nastavak zivota je prva i osnovna stvar koju bi svi trebali praktikovati, a jedina promjena treba da bude u ishrani i uzimanju lijekova.
Medjutim, tu onda dolazimo do, po meni, najveceg problema, a to su hemoterapije, odnosno citostatici.
Svi znamo da su ti lijekovi zapravo otrovi za nas organizam, kao i da najcesce imaju daleko vise negativnih nego pozitivnih ucinaka. Znam da ovo mnogima izgleda kao strasno negativno misljenje, ali cinjenice su jedno, nade drugo, i to dvoje cesto bas i nisu u skladu. Poenta je znati istinu i shvatiti cinjenice.

Sigurno ste svi culi za slucajeve karcinoma, raznih, i ljude koji su prosli kroz kompletne cikluse HT i zracenja, a onda ubrzo nakon toga im ustanovljene metastaze (i ovaj termin se kod nas shvaca vrlo tragicno i daleko ozbiljnije nego to zaista jeste, jer "metastaza" je zapravo samo medicinski izraz za sirenje. Vjerovatno bi se isti termin mogao upotrijebiti i u mnogim drugim bolestima, ali, eto, koristi se samo za rak, pa toj bolesti daje jos teza obiljezja), te ubrzo nakon toga umrli.
Koliko god neko mislio da ce mu ti medicinski tretmani i protokoli pomoci u ozdravljenju, to je zapravo vise nego upitno, a to potvrdjuju i statistike.
Nazalost, ali trenutna medicina nema lijek za rak (da ne ulazimo u teorije po kojima ipak ima, ali farmaceuti se ne zele odreci ogromnih prihoda koje ostvaruju na "lijekovima" za ovu bolest), sto nas dovodi do pitanja - zasto se onda dodatno trujemo hemoterapijama i zracenjima ako se vec zna da ne pomazu i da ne mogu izlijeciti nikoga?

Najiskrenije, ali ja jos nisam cuo da se neko izlijecio iskljucivo hemoterapijama i zracenjem. Poznajem ljude koji se jesu izlijecili, ali svi redom su, pored tih medicinskih protokola i lijekova, koristili i raznorazne druge prirodne stvari. Na kraju, ni oni sami, a ni medicina, nisu mogli reci sta im je zapravo pomoglo - da li HT i zracenja, ili sve to prirodno, ili kombinacija...? Medicinari ce uvijek reci da je to bila neka kombinacija koja je potrefila i da bez HT i zracenja ne bi bilo rezultata, ali oni su nauceni da vjeruju samo u farmaceutske proizvode.
Travari i alternativci ce uvijek reci da je do prirode, jer su naucili da vjeruju tome.
Ja licno sam takodjer samo za prirodu, a razlog je vrlo jednostavan - HT i zracenje nas obaraju, cinjenicno. Unistavaju nam ionako narusen imunitet, i to rapidno, a imunitet je osnova za borbu protiv ove bolesti.
Tu onda dolazimo u paradoks - uzimamo lijek koji je zapravo otrov za nas, a kako bismo izlijecili bolest, pri cemu istovremeno tim lijekom toj bolesti sirom otvaramo vrata da se rapidno prosiri, jer nam taj lijek dodatno unistava imunitet.
Sta je onda poenta tog "lijecenja", koje ce uz ubijanje jedne bolesne celije ubiti i 100 zdravih?

Mnogi ovdje znaju za THC i moj slucaj koji je ispracen na drugoj temi, a postoje i drugi slucajevi za koje licno znam, i ja sve sto mogu reci jeste da bih sutra, u slucaju da me stigne kakav jastog, bez ikakvog razmisljanja koristio samo THC i ostale prirodne stvari (povrce, voce i cajeve, a meso i secere bih skroz izbacio iz ishrane minimalno prva 2-3 mjeseca od dijagnoze), a na hemoterapije i zracenja uopste ne bih isao.
Naravno, ovime nikome ne govorim i ne sugerisem sta da radi.
Nazalost, ali cinjenicno stanje je da postojeci medicinski tretmani ne daju previse rezultata i da se u vecini slucajeva desava drastican pad kvaliteta zivota oboljelih koji prolaze kroz te tretmane, a rezultat je, opet najcesce, najtragicniji moguci.
Ako je to vec ovako kako jeste, cemu onda sva ta patnja...?

Stvar je u tome sto niko od nas nece zivjeti vjecno, svi cemo umrijeti i to je jedino sto se zaista mora, pa zasto onda prvo ne dati 2-3 mjeseca sansu prirodi, ciji smo i sami dio, a za hemiju uvijek ima vremena... Ako je vec stanje takvo da umrem za ta 2-3 mjeseca, jbt ga...umro, i vozdra. Ali, tesko da bi mi onda pomoglo i dodatno trovanje hemijom, ako je stanje vec takvo da umrem tako brzo.
To nije dobro razmišljanje jer u proteklih nekoliko godina su izumljeni tako efikasni lijekovi npr. za melanom (2011), imaš i inovativne/revolucionarne metode liječenja raka imunoterapijom (90%+ šanse izlječenja), preciznom medicinom, sajber noževe za neinvazivno tretiranje tumora na mozgu, kičmi itd. Naravno, najveći problem je novac. Bosanska sirotinja ne može priuštiti ništa od ovog osim konopac da se objesi kad mu saopšte dijagnozu.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2328 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Cime opet dolazimo na davanje sanse alternativi...

A to gore je - samo moje razmisljanje. Nikome niti govorim, niti sugerisem da me poslusa. Svako odlucuje za sebe.
User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#2329 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by NeDirajSirotinju »

Ono što bih ja uradio ili što ću uraditi u slučaju da me zakači karcinom je mejnstrim pristup - hirugija, kemoterapija i zračenje, opijate za bolove i THC zbog toga što je izvikan da pomaže sa nekim nuspojavama kemoterapije, zračenja, a i vjerovatno psihološki. Zdrava ishrana se ionako podrazumijeva ako se odlučiš za mejnstrip pristup tretiranja raka jer drugačije nećeš moći podnijeti nus pojave.

Pratio sam jednog tipa na youtube koji je obolio od raka testisa, on je uključio i teretanu kako bi ojačao organizam. Tri puta mu se vraćao rak, i tri puta ga je pobjedio.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2330 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

To prvo je mainstream medicinski pristup, a drugo alternativni.

Ali, nije to bas tako jednostavno kako izgleda... Sta ako nije operabilno? Sta ako HT i zracenja pomognu samo trenutno, tj. dok ih se prima i dok uspijevaju zadrzati status quo karcinoma (bez sirenja), a kada se prestane s tim "lijecenjem" po medicinskom protokolu, koje je usput srozalo imunitet skoro na nulu, ili na nulu, pa i ispod toga, i karcinom se krene siriti rapidno upravo radi srozanog imuniteta (a ovakvih slucajeva je more)...?

Sto se THC-a tice, tu debelo grijesis. Tako je izvikan jer su ga zvanicna medicina i farmacija tako izvikali. A, zapravo, THC radi nesto skroz drugo - resetuje nas imunosni sistem kroz budjenje receptora u mozgu, cime onda nas vlastiti imunosni sistem pocne prepoznavati celije raka kao neprijatelje, a sto prije toga nije bio slucaj jer su to nase vlastite celije, ali mutirane, i radi toga ih imunosni sistem nije registrovao kao problematicne.

Onda se pokrece proces identican onom kada nas napadne neki virus ili bakterija, tj. nas imunosni sistem pocinje prepoznavati celije raka i djelovati protiv njih na nacin da im onemogucava hranjenje, a samim tim i razmnozavanje i sirenje, sto na kraju, logicno, dovodi do "smrti" tih celija.

Zapitaj se jednu stvar - za ovo pozitivno djelovanje THC-a se zna vec oko 60 godina. Zasto za svo to vrijeme nisu nikada uradjene klinicke studije s prirodnim THC-om?
Nije bilo dovoljno vremena? Naravno da jeste.
Preskupo? Glupost.
Sta je onda razlog...?

A, istovremeno, farmaceutska industrija je uredno proizvela genericke supstitute THC-a u vidu Nabinola i Dronabinola (tablete) i Sativexa (sprej). Zasto su to uradili...?
Last edited by Dozer on 21/02/2019 15:19, edited 1 time in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2331 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Nisrin »

Tek kad procitam ovakve stvari shvatim koliko smi mi ostali ustvari BOGATI, SRETNI I NEZAHVALNI! I to je tako sve dok i nas ili nekog naseg bliznjeg ne poklopi karcinom...iznenada i podmuklo, kako obicno i nastane...
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2332 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

NIsam siguran da sam shvatio komentar... A sto se tice bolesti, imao i imam slucajeve u porodici, familiji i medju prijateljima. I vrlo dobro znam o cemu pricam.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#2333 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by aurora313 »

Zoya wrote:Od prijateljice sestra je dobila rak dojke prošle godine. Operisana je ali nije išla na kemoterapije poslije toga (ovo je valjda doktor preporučio). Nažalost se rak vratio i ne znaju šta će. Imam osjećaj da će svi kolektivno poludjeti. Pitanje moje je gdje se može nabaviti ulje kanabisa provjereno? Zahvaljujem na svakoj informaciji :(
Svakako pročitajte ovo moje iskustvo sa potencijalnim razvojem raka prostate i kako sam normalizovao PSA test. Što je interesantnije, ovaj prirodni tretman izgleda da je isto tako efektivan i za rak dojke, a moguće je i za preventivu za svaki rak.

https://drive.google.com/file/d/1TP0A4i ... sp=sharing
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#2334 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Zoya »

aurora313 wrote:
Zoya wrote:Od prijateljice sestra je dobila rak dojke prošle godine. Operisana je ali nije išla na kemoterapije poslije toga (ovo je valjda doktor preporučio). Nažalost se rak vratio i ne znaju šta će. Imam osjećaj da će svi kolektivno poludjeti. Pitanje moje je gdje se može nabaviti ulje kanabisa provjereno? Zahvaljujem na svakoj informaciji :(
Svakako pročitajte ovo moje iskustvo sa potencijalnim razvojem raka prostate i kako sam normalizovao PSA test. Što je interesantnije, ovaj prirodni tretman izgleda da je isto tako efektivan i za rak dojke, a moguće je i za preventivu za svaki rak.

https://drive.google.com/file/d/1TP0A4i ... sp=sharing
Pročitala i proslijedila dalje. Puno vam hvala :)
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2335 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Sto se Indije tice, nemojte zaboraviti jos jedan detalj, a koji se tice njhove redovne ishrane - indijska konoplja, ili marihuana. To je nesto sto kod njih nikad nije bilo zabranjeno i sto koriste na X nacina u ishrani.
O tome postoji zasebna tema, pa koga zanima, neka iscita. Vrlo je moguce da je to, zajedno s kurkumom, takodjer "dobitna kombinacija" za maligna oboljenja, tj. karcinome.
Last edited by Dozer on 24/05/2019 13:13, edited 1 time in total.
MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#2336 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by MMM1977 »

Ima li neko preporuku za dobrog onkologa privatno
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2337 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#2338 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by MMM1977 »

Ima li šta u BiH? U principu je potreban za konsultacije i drugo mišljenje
User avatar
azurna_obala
Posts: 5564
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2339 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by azurna_obala »

MMM1977 wrote:Ima li neko preporuku za dobrog onkologa privatno

Ja sam se prošle godine baš u ova doba raspitivala za isto, ali nisam našla nikoga, jedino su mi u Eurofarmu rekli da kod njih radi dobar onkolog, tako da možeš njih nazvati pa provjeriti opet.

Mi nismo stigli otići.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2340 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

MMM1977 wrote:
Ima li šta u BiH? U principu je potreban za konsultacije i drugo mišljenje
Jedino mi UKCT pada na pamet (Tuzla). Privatno ovdje zaista ne znam... Na cemu je? Ako je abdomen u pitanju, mozda da pokusas kod Godinjakovica, on sad radi kod Al-Tawila. Ja ne znam za boljeg od njega za abdomen. Ne znam da li se bavi i drugim dijelovima tijela...
MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#2341 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by MMM1977 »

azurna_obala wrote:
MMM1977 wrote:Ima li neko preporuku za dobrog onkologa privatno

Ja sam se prošle godine baš u ova doba raspitivala za isto, ali nisam našla nikoga, jedino su mi u Eurofarmu rekli da kod njih radi dobar onkolog, tako da možeš njih nazvati pa provjeriti opet.

Mi nismo stigli otići.
:(

Hvala
MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#2342 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by MMM1977 »

Dozer wrote:
MMM1977 wrote:
Ima li šta u BiH? U principu je potreban za konsultacije i drugo mišljenje
Jedino mi UKCT pada na pamet (Tuzla). Privatno ovdje zaista ne znam... Na cemu je? Ako je abdomen u pitanju, mozda da pokusas kod Godinjakovica, on sad radi kod Al-Tawila. Ja ne znam za boljeg od njega za abdomen. Ne znam da li se bavi i drugim dijelovima tijela...
Karcinom dojke je u pitanju. Plan je da idemo sa ciljanim lijekovima, znam par ljudi koji su se skroz izlijecili na ovaj nacin ali bi trebali dodatne konsultacije
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#2343 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by sizifinho »

Dozer wrote:
MMM1977 wrote:
Ima li šta u BiH? U principu je potreban za konsultacije i drugo mišljenje
Jedino mi UKCT pada na pamet (Tuzla). Privatno ovdje zaista ne znam... Na cemu je? Ako je abdomen u pitanju, mozda da pokusas kod Godinjakovica, on sad radi kod Al-Tawila. Ja ne znam za boljeg od njega za abdomen. Ne znam da li se bavi i drugim dijelovima tijela...
Još se maltretiraš po ovom forumu? :D :-) :kiss:
Upravu je Dozer, boljeg od Gornjakovića nema kada je abdomen u pitanju.
Za karcinom dojke su ipak mnogo mnogo mnoooogo bolji u Zagrebu
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2344 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

@MMM1977
Za dojku zaista ne znam, ali mislim da je Sizif 100% u pravu - Zagreb. Ili UKCLj.

@Sizife
Ne maltretiram se, drug... Zasto ne pomoci ljudima, pa makar i savjetom o necemu ako se zna... Meni to nije maltretiranje...
Last edited by Dozer on 04/06/2019 22:04, edited 2 times in total.
User avatar
Optimus09
Posts: 2994
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2345 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Optimus09 »

.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#2346 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by King Theoden »

Moj otac je imao rak. Operisali ga, izvadili mu želudac i to je to. Jedini problem je što ne može i nikada neće vratiti kilažu. Ono, baš je mršav. Nakon operacije, nastavio je sa zdravom ishranom.
Kune se u kmk terapiju tj ne odvaja se od kafe, marlbora i kole :mrgreen: time se uništavao čitav život, a evo i deveta godina nakon raka.
Dozer wrote:.
Evo nešto za one koji vole "teorije zavjere"
Ukoliko u bolnici prilikom rada ili transporta dodje do prosipanja izvesne količine hemikalija koje se koriste u hemoterapiji , proglašava se biološka opasnost. To zahteva posebne mere predostrožnosti , a stručnjaci u specijalnim odelima moraju da počiste pažljivo sve površine koje su bile u dodiru sa hemikalijom i to po specijalno propisnim protokolima. Nije li čudno da se ovim otrovnim hemikalijama "leče" ljudi i ubacuje im se to direktno u krv?
http://www.ivonazivkovic.net/HEMOTERAPI ... EVARA.html
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2347 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Nisu to bas teorije zavjere... Pa, i sami doktori, pogotovo oni malo stariji i iskusniji, kazu da su hemoterapije otrov. Naravno - u 4 oka. Javno to nijedan nece reci, pogotovo ne onkolog.

Pazi nesto... Ono kad kazu da je "po protokolu potrebno primiti (recimo) 6 hemoterapija", to je zapravo samo jedna doza HT podijeljena na 6 dijelova. Razlog za ovo je opstepoznat - ako bi se covjeku dala ta cijela doza odjednom, 99,999% bi umro vec nakon pola primljene doze, a 110% vec nakon 2/3.
Upravo radi ovoga se ta doza dijeli na 5-6 "tretmana", a izmedju kojih je obavezna pauza od 15-20 dana, zavisno od vrste i kolicine HT koja se daje. Ova pauza sluzi da se organizmu da vremena da procesira te otrove, pri cemu medicina racuna da ce u tom procesu mozda i pronaci koju celiju raka i eventualno je ubiti, a istovremeni masakr zdravih celija smatraju "prihvatljivom stetom".
Naravno, to vrijeme je potrebno i da se primljena HT i izbaci iz organizma, da bi se onda mogla primiti nova kolicina.

Skontajte - zasto se 24-48h prije svake HT moraju vaditi kompletni nalazi krvi, a onda na osnovu njih ordinirajuci doktor procjenjuje da li je pacijent u stanju primiti novu HT?
Da li je to zbog toga sto HT oporavlja ili narusava ukupno zdravlje pacijenta, a sto se sve najbolje vidi na krvnoj slici?
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#2348 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by King Theoden »

Dozer wrote:Nisu to bas teorije zavjere
Pa zato sam i stavio pod navodnike.
Dozer wrote:Ova pauza sluzi da se organizmu da vremena da procesira te otrove, pri cemu medicina racuna da ce u tom procesu mozda i pronaci koju celiju raka i eventualno je ubiti, a istovremeni masakr zdravih celija smatraju "prihvatljivom stetom".
To je to. Kratko i jasno. To govore i doktori.
evilbaby
Posts: 52
Joined: 07/03/2011 16:58

#2349 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by evilbaby »

razlika izmedju lijeka i otrova je u doziranju. i voda je otrov ako se uzima previse (hiperhidratacija)
User avatar
Optimus09
Posts: 2994
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2350 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Optimus09 »

Medicina se usavrsava,tako da hemoterapije nisu istog kvaliteta kao prije 20 godina.
Da je otrov,slazem se.
Post Reply