KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2551 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

ibnudu wrote: 31/01/2024 19:41 Pozdrav ljudi. Nekad se stvarno zapitam zasto postoje tako opake bolesti, hiljadu pitanja po glavi ali nigdje odgovora...
Zelim da podijelim iskustva i ako je jos neko imao slicno.
Naime prije par dana zeni mi je dijagnosticiran adenokarcinom debelog crijeva. Pocinje sve od prije nesto vise od pola godine kada ide ka gubitku kilaze i neredovna stolica. imala je prije toga problema sa hemoroidima i sve smo kontali da su se hemoroidi upalili. međutim radi pregled kolonoskopijom prije dvije sedmice gdje je salju na ct pod kontrastom i magnet. Biopsija potvrduje tu dijagnozu i sada se ceka konzilij.
Koja prehrana(izvinite ako je vec ranije pisano pokusavao sam naci) kakva su iskustva, jeli iko operisao taj kancer? u pitanju je mlada osoba od 31 godinu.
Eh.... :roll:

Kako je vec receno, prvo treba utvrditi stadij, da li se prosirio, da li je operabilan...pa tek onda dalje.

U svakom slucaju, osnova je izbaciti tesku hranu, a to znaci prvenstveno crveno meso i rafinirani secer. Cilj je podizati imunitet koliko god je moguce, jesti sirovo i dobro oprano voce i povrce, bijelo meso i ribu, sto vise kuhane hrane, sto manje przeno i peceno.

Predlazem takodje smoothy od sljedecih sastojaka:
- 1 jabuka
- 1 oguljen limun
- 1 kuhana cvekla, velicine srednjeg limuna (ima kupiti gotove, vakumirane)
- 1 srednja mrkva, sirova
- 1 k.k. susama (k.k. - mala kafena kasika)
- 1 k.k. sjemenki lana
- 3 suhe smokve
- 3 datule/hurme (obavezno izvaditi kospe)
- 1. s.k. suhih grozdjica (s.k. - supena kasika)
- 1 s.k. meda

Sve ubaciti u blender, dodati vode do pola posude, i miksati nekih 30-40 sec. dok se ne ujednaci, zatim dodati vode do vrha posude (ne maksimalno, da ne kipi), i domiksati da se izjednaci. Ovo bude nekih 7-8 dl, i "doza" je za 2 dana, tj. 2 dl na 12h. Drzati u frizideru, naravno.
I biti uporan s ovim, mjesecima.
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#2552 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by deda_jr »

Pozdrav svima..

Da li negdje u Bosni može da se kupi Capivasertib ili Everolimus + Soarenib?

Hvala unaprijed!
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#2553 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nivla »

Dozer wrote: 05/02/2024 15:38
ibnudu wrote: 31/01/2024 19:41 Pozdrav ljudi. Nekad se stvarno zapitam zasto postoje tako opake bolesti, hiljadu pitanja po glavi ali nigdje odgovora...
Zelim da podijelim iskustva i ako je jos neko imao slicno.
Naime prije par dana zeni mi je dijagnosticiran adenokarcinom debelog crijeva. Pocinje sve od prije nesto vise od pola godine kada ide ka gubitku kilaze i neredovna stolica. imala je prije toga problema sa hemoroidima i sve smo kontali da su se hemoroidi upalili. međutim radi pregled kolonoskopijom prije dvije sedmice gdje je salju na ct pod kontrastom i magnet. Biopsija potvrduje tu dijagnozu i sada se ceka konzilij.
Koja prehrana(izvinite ako je vec ranije pisano pokusavao sam naci) kakva su iskustva, jeli iko operisao taj kancer? u pitanju je mlada osoba od 31 godinu.
Eh.... :roll:

Kako je vec receno, prvo treba utvrditi stadij, da li se prosirio, da li je operabilan...pa tek onda dalje.

U svakom slucaju, osnova je izbaciti tesku hranu, a to znaci prvenstveno crveno meso i rafinirani secer. Cilj je podizati imunitet koliko god je moguce, jesti sirovo i dobro oprano voce i povrce, bijelo meso i ribu, sto vise kuhane hrane, sto manje przeno i peceno.

Predlazem takodje smoothy od sljedecih sastojaka:
- 1 jabuka
- 1 oguljen limun
- 1 kuhana cvekla, velicine srednjeg limuna (ima kupiti gotove, vakumirane)
- 1 srednja mrkva, sirova
- 1 k.k. susama (k.k. - mala kafena kasika)
- 1 k.k. sjemenki lana
- 3 suhe smokve
- 3 datule/hurme (obavezno izvaditi kospe)
- 1. s.k. suhih grozdjica (s.k. - supena kasika)
- 1 s.k. meda

Sve ubaciti u blender, dodati vode do pola posude, i miksati nekih 30-40 sec. dok se ne ujednaci, zatim dodati vode do vrha posude (ne maksimalno, da ne kipi), i domiksati da se izjednaci. Ovo bude nekih 7-8 dl, i "doza" je za 2 dana, tj. 2 dl na 12h. Drzati u frizideru, naravno.
I biti uporan s ovim, mjesecima.
izvini ali ovaj recept nije dobar za osobu koja ima hemeroide a ne neki karcinomski stadij na debelom crijevu
limun utice lose na crijeva, ako ima sta na debelom crijevu ima problema i sa zeludcem za to je cvekla preteska, o sjemenkama i kako uticu na crijeva ne bih, osjetice svaku sjemenku, suhe smokve kao i hurme nisu bas za situacije kad imas velike sanse zatvora, tako da ovo treba preskociti
kompot od svega bi vjerovatno bio bolji izbor, s tim da bih ja limun izbjegavao
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2554 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by Dozer »

Moja punica je ovo uredno pila godinu dana od momenta dijagnoze na slijepom crijevu, prije i nakon operacije, tokom HT, i nakon toga. To je bilo prije 5 godina. Ziva je i danas.
Dao sam recept po licnom (in)direktnom iskustvu za istu dijagnozu, a dobio ga od penzionisanog infektologa koji je rekao da je miks nabrojanoga namijenjen podizanju imuniteta upravo kod oboljelih od karcinoma. Kasnije sam od drugog dr. cuo da je navedeni miks odlican za popravljanje stanja imuniteta na celijskom nivou.

Mozda nekome ne godi nesto od sastojaka, ali na to ne mogu uticati.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#2555 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

Da li neko cuo za slucaj kada su pacijentu nakon dijagnoze javili da nece poceti sa tretmanom lijecenja raka?

U putanju je rak desnog plucnog krila. Bez metastaza.

Kasnije napisem potpunu dijagnozu.

Bio bih zahvalan na odgovorina.
User avatar
mirota
Posts: 2350
Joined: 11/01/2018 11:42

#2556 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mirota »

swanfilter wrote: 13/02/2024 07:09 Da li neko cuo za slucaj kada su pacijentu nakon dijagnoze javili da nece poceti sa tretmanom lijecenja raka?

U putanju je rak desnog plucnog krila. Bez metastaza.

Kasnije napisem potpunu dijagnozu.

Bio bih zahvalan na odgovorina.
vjerovatno je mikrocelularni, tu nema lijeka, prezivljavanje 5 godisnje je izuzetno rijetko, prosjecno od momenta postavljanja dg zive 1/2 god max
armin071
Posts: 5292
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#2557 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by armin071 »

swanfilter wrote: 13/02/2024 07:09 Da li neko cuo za slucaj kada su pacijentu nakon dijagnoze javili da nece poceti sa tretmanom lijecenja raka?

U putanju je rak desnog plucnog krila. Bez metastaza.

Kasnije napisem potpunu dijagnozu.

Bio bih zahvalan na odgovorina.
Obično kada ti tako kažu doktori polaze od toga da terapija ne može donijeti promjeni trenutnog stanja. E sad ti kažeš da nema metastaza onda malo i jeste čudno da su otkazali tretman. U svakom slučaju ja sam veliki skeptik kod tih terapija, posebno kod raka pluća. Imao sam jednom poznanicu koja je isto imala rak pluća i nakon kemoterapija i inih tretmana, zvanično je bilo da su uništili rak ali onako usput su joj uništili i imuni sistem, pala u komu iz koje se nažalost nikad više nije probudila… Jebeno je što se čovjek u tim trenucima fata za bilo kakvu slamku spasa, mada ja još nisam upoznao pulmologa koji bi počeo sa tim terapijama da mu se isto desi, doduše neće to nijedan javno izjaviti. Kada je umro onaj vlasnik od apple ja sam izgubio nadu da su možda i našli nešto što bi moglo biti od pomoći protiv ove bolesti. Hasti je najteže dok drugi okolo svi nešto pametuju, a familije potroše hiljade i hiljade za nekakve “specijalne” inekcije iz inostranstva… Realnost je nažalost samo jedan smjer…
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#2558 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by hamos »

armin071 wrote: 13/02/2024 07:37
swanfilter wrote: 13/02/2024 07:09 Da li neko cuo za slucaj kada su pacijentu nakon dijagnoze javili da nece poceti sa tretmanom lijecenja raka?

U putanju je rak desnog plucnog krila. Bez metastaza.

Kasnije napisem potpunu dijagnozu.

Bio bih zahvalan na odgovorina.
Obično kada ti tako kažu doktori polaze od toga da terapija ne može donijeti promjeni trenutnog stanja. E sad ti kažeš da nema metastaza onda malo i jeste čudno da su otkazali tretman. U svakom slučaju ja sam veliki skeptik kod tih terapija, posebno kod raka pluća. Imao sam jednom poznanicu koja je isto imala rak pluća i nakon kemoterapija i inih tretmana, zvanično je bilo da su uništili rak ali onako usput su joj uništili i imuni sistem, pala u komu iz koje se nažalost nikad više nije probudila… Jebeno je što se čovjek u tim trenucima fata za bilo kakvu slamku spasa, mada ja još nisam upoznao pulmologa koji bi počeo sa tim terapijama da mu se isto desi, doduše neće to nijedan javno izjaviti. Kada je umro onaj vlasnik od apple ja sam izgubio nadu da su možda i našli nešto što bi moglo biti od pomoći protiv ove bolesti. Hasti je najteže dok drugi okolo svi nešto pametuju, a familije potroše hiljade i hiljade za nekakve “specijalne” inekcije iz inostranstva… Realnost je nažalost samo jedan smjer…
Od applea je imao pancreas cancer i to jako rijetku blazu vrstu koja bi mu dala da zivi preko 10 god da je se lijecio -priznato

Trazio drugi izlaz i umro znatno ranije

imao je dakle ludu srecu oblik pankreasa, jer je vecina pankreasa zesci oblik koji se smatra smrtonosnijim od npr raka pluc.zivotna greska Steve Jobsa i steta
Last edited by hamos on 13/02/2024 08:17, edited 1 time in total.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#2559 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

Adenokarcinom pluca-4 stadij, sekudarna maligna neoplazma cvorova, akutna, respitorno otkazivanje (hipoksenicna).

Dijagnoza.

Hvala jos jednom na odgovorima ..

Ono sto citam, nigdje slucaja kada se sa lijecenjem ni pocinje. Bez obzira na stadij i vrstu raka.
User avatar
mirota
Posts: 2350
Joined: 11/01/2018 11:42

#2560 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mirota »

swanfilter wrote: 13/02/2024 08:16 Adenokarcinom pluca-4 stadij, sekudarna maligna neoplazma cvorova, akutna, respitorno otkazivanje (hipoksenicna).

Dijagnoza.

Hvala jos jednom na odgovorima ..

Ono sto citam, nigdje slucaja kada se sa lijecenjem ni pocinje. Bez obzira na stadij i vrstu raka.
pa znaci da ima metastaze, nema ovde greske, IV stadij nema nekog lijecenja
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#2561 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

mirota wrote: 13/02/2024 09:30
swanfilter wrote: 13/02/2024 08:16 Adenokarcinom pluca-4 stadij, sekudarna maligna neoplazma cvorova, akutna, respitorno otkazivanje (hipoksenicna).

Dijagnoza.

Hvala jos jednom na odgovorima ..

Ono sto citam, nigdje slucaja kada se sa lijecenjem ni pocinje. Bez obzira na stadij i vrstu raka.
pa znaci da ima metastaze, nema ovde greske, IV stadij nema nekog lijecenja
Skontao sam i sam. Dopunjeno misljenje konzilija ...
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#2562 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nivla »

ambulanta palijativne njege, odi i popricaj, uradi sta oni preporuce, ako smatras da treba dogovori i kucnu posjetu
mozda ti se neko javi i kaze da nisam dobro napisao, ali nemoj niata nazor, sve je dovoljno, nemoj se cuditi halucinacijama kada se jave, pusti nek idu svojim tokom, kortikosteroidi na kratke periode znaju malo ublaziti stanja sa nemirom, tjeskobom, halucinacijama, na pocetku taj efekat bude i dobar, ali vrlo brzo zbog prirode bolesti taj efekat se gubi
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#2563 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

nivla wrote: 13/02/2024 15:38 ambulanta palijativne njege, odi i popricaj, uradi sta oni preporuce, ako smatras da treba dogovori i kucnu posjetu
mozda ti se neko javi i kaze da nisam dobro napisao, ali nemoj niata nazor, sve je dovoljno, nemoj se cuditi halucinacijama kada se jave, pusti nek idu svojim tokom, kortikosteroidi na kratke periode znaju malo ublaziti stanja sa nemirom, tjeskobom, halucinacijama, na pocetku taj efekat bude i dobar, ali vrlo brzo zbog prirode bolesti taj efekat se gubi
Ako se odnosi na mene, dijagnoza nije moja. U pitanju je moja dobra prijateljica.

Tokom ljeta se nakon vremena sreli i kako je zagrlih, na lijevom ramenu osjetim dvije loptice. Spomenem joj i ona u cudu, nista nije primjetila.

Poceo kasalj i Decembar mjesec dijagnoza kakva jeste.
Ona je i dalje zdrava, da kazem, al ...

Prvo su rekli da nema mestastaza, pa onda ...

Ne mogu sebi doci kako mi rece da je nece ni lijeciti.
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#2564 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nivla »

u takvim slucajevima se preporuci palijativna skrb, nazalost, moze se i pokusati sa veoma agresivnim terapijama koje su upitne efikasnosti i vise doprinose losem stanju nego sto pomazu, covjeku se tesko pomiriti sa tim da nista ne pokusa a tu na scenu stupaju prevaranti u vidu travara, rain soul i slicnih preparata, uljem kanabisa, ekstraktom skorpija, a u sustini taj kanabis olaksava muke
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#2565 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mali_balon »

Mom ocu na zalost vise ne treba, ako kome treba neka mi se javi da dam, ako ih bude prodavao na olxu njemu zatrebalo...
Imam ih oko 80kom dobio 1mjesec, zadrzat cu ih dan dva i odnijeti u pomozi.ba, do tad ako kome treba neka mi se javi.

Image
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#2566 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by nivla »

ako si u sarajevu odnesi u svoju lokalnu ambulantu ili do palijativne ambulante koja se nalazi u sastavu ambulante miljacka dzemala bijedica 160, ja sam narkotike odnio tamo i mnogo ljudi kojim oni odlaze nema da plati ni morfij 15-20km
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#2567 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mali_balon »

nivla wrote: 13/02/2024 17:48 ako si u sarajevu odnesi u svoju lokalnu ambulantu ili do palijativne ambulante koja se nalazi u sastavu ambulante miljacka dzemala bijedica 160, ja sam narkotike odnio tamo i mnogo ljudi kojim oni odlaze nema da plati ni morfij 15-20km
Sutra im vracam flastere....a ovo eto ako se ko javid dat cu ako ne onda nosim u tu ambulantu sto kazes imat ce oni nekom dat
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#2568 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by hamos »

swanfilter wrote: 13/02/2024 16:50
nivla wrote: 13/02/2024 15:38 ambulanta palijativne njege, odi i popricaj, uradi sta oni preporuce, ako smatras da treba dogovori i kucnu posjetu
mozda ti se neko javi i kaze da nisam dobro napisao, ali nemoj niata nazor, sve je dovoljno, nemoj se cuditi halucinacijama kada se jave, pusti nek idu svojim tokom, kortikosteroidi na kratke periode znaju malo ublaziti stanja sa nemirom, tjeskobom, halucinacijama, na pocetku taj efekat bude i dobar, ali vrlo brzo zbog prirode bolesti taj efekat se gubi
Ako se odnosi na mene, dijagnoza nije moja. U pitanju je moja dobra prijateljica.

Tokom ljeta se nakon vremena sreli i kako je zagrlih, na lijevom ramenu osjetim dvije loptice. Spomenem joj i ona u cudu, nista nije primjetila.

Poceo kasalj i Decembar mjesec dijagnoza kakva jeste.
Ona je i dalje zdrava, da kazem, al ...

Prvo su rekli da nema mestastaza, pa onda ...

Ne mogu sebi doci kako mi rece da je nece ni lijeciti.
Koliko ima godina?
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#2569 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

hamos wrote: 13/02/2024 18:13
swanfilter wrote: 13/02/2024 16:50
nivla wrote: 13/02/2024 15:38 ambulanta palijativne njege, odi i popricaj, uradi sta oni preporuce, ako smatras da treba dogovori i kucnu posjetu
mozda ti se neko javi i kaze da nisam dobro napisao, ali nemoj niata nazor, sve je dovoljno, nemoj se cuditi halucinacijama kada se jave, pusti nek idu svojim tokom, kortikosteroidi na kratke periode znaju malo ublaziti stanja sa nemirom, tjeskobom, halucinacijama, na pocetku taj efekat bude i dobar, ali vrlo brzo zbog prirode bolesti taj efekat se gubi
Ako se odnosi na mene, dijagnoza nije moja. U pitanju je moja dobra prijateljica.

Tokom ljeta se nakon vremena sreli i kako je zagrlih, na lijevom ramenu osjetim dvije loptice. Spomenem joj i ona u cudu, nista nije primjetila.

Poceo kasalj i Decembar mjesec dijagnoza kakva jeste.
Ona je i dalje zdrava, da kazem, al ...

Prvo su rekli da nema mestastaza, pa onda ...

Ne mogu sebi doci kako mi rece da je nece ni lijeciti.
Koliko ima godina?
49 ...
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#2570 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by hamos »

swanfilter wrote: 14/02/2024 07:35
hamos wrote: 13/02/2024 18:13
swanfilter wrote: 13/02/2024 16:50

Ako se odnosi na mene, dijagnoza nije moja. U pitanju je moja dobra prijateljica.

Tokom ljeta se nakon vremena sreli i kako je zagrlih, na lijevom ramenu osjetim dvije loptice. Spomenem joj i ona u cudu, nista nije primjetila.

Poceo kasalj i Decembar mjesec dijagnoza kakva jeste.
Ona je i dalje zdrava, da kazem, al ...

Prvo su rekli da nema mestastaza, pa onda ...

Ne mogu sebi doci kako mi rece da je nece ni lijeciti.
Koliko ima godina?
49 ...
Mlada😌 neka trazi second opinion vezano za ljecenje ,nisam nikada cuo da neko ni ne zapocinje ljecenje

Posebno ako je mlada jer organizam je tad jaci i sanse su koliko toliko bolje.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#2571 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

hamos wrote: 14/02/2024 07:37
swanfilter wrote: 14/02/2024 07:35
hamos wrote: 13/02/2024 18:13

Koliko ima godina?
49 ...
Mlada😌 neka trazi second opinion vezano za ljecenje ,nisam nikada cuo da neko ni ne zapocinje ljecenje

Posebno ako je mlada jer organizam je tad jaci i sanse su koliko toliko bolje.

Katastrofa. Pogodilo me kao nikada.

I ja prvi put cujem za ovakav slucaj. Bukvalno, predaja smrti ...
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#2572 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by hamos »

swanfilter wrote: 14/02/2024 11:35
hamos wrote: 14/02/2024 07:37
swanfilter wrote: 14/02/2024 07:35

49 ...
Mlada😌 neka trazi second opinion vezano za ljecenje ,nisam nikada cuo da neko ni ne zapocinje ljecenje

Posebno ako je mlada jer organizam je tad jaci i sanse su koliko toliko bolje.

Katastrofa. Pogodilo me kao nikada.

I ja prvi put cujem za ovakav slucaj. Bukvalno, predaja smrti ...
Tako je to doktori gledaju statistiku i statisticki gledano lose je.Ali je statistika samo statistika realno i postoje primjeri,i ako rijetki ,da su ljudi prosli sve to

Kazes da je dobro i zdrava,pitam se zar nebi prvenstveno to trebali gledat? Jer cetvrti stadij raka pluca, pa znam jednog koji je to imao povracao krv umro je u roku od 4 mjeseca.Nazalost jos jednog poznanika znam koji je imao rak pluca,to su mu rano otkrili i brzo je umro opet,ali sam cuo i za primjer albanca od kolege kojeg su isto tako doktori otpisali(htjeli da ne lijece) ali je insistirao na ljecenju (u Svedskoj zivi pa su prava mozda i veca) i ziv je i danas 15 god kasnije


Ne zelim davati nadu samo zelim porucit da doktor nije bog🫤
Nadam se da ce biti sve dobro
User avatar
mirota
Posts: 2350
Joined: 11/01/2018 11:42

#2573 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mirota »

ako je odluku o nelijecenju donio onkoloski konzilij, to je TO, ne treba drugo misljenje, onkolozi u SAR su xtra, zaista
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#2574 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by laik1981 »

hamos wrote: 14/02/2024 07:37
swanfilter wrote: 14/02/2024 07:35
hamos wrote: 13/02/2024 18:13

Koliko ima godina?
49 ...
Mlada😌 neka trazi second opinion vezano za ljecenje ,nisam nikada cuo da neko ni ne zapocinje ljecenje

Posebno ako je mlada jer organizam je tad jaci i sanse su koliko toliko bolje.
Moju tetku nisu lijecili nakon dijagnoze. Palijativna njega bila jedina opcija. Od momenta kad je na izgled bila zdrava i mogla sve do momenta smrti proslo nekih 4-5 mjeseci. Imala je 58 godina.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#2575 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by swanfilter »

Nikako svariti i da je ne znam kako ocajna situacija, da se nekog ne lijeci.

Da sam u istoj situaciji, vise bih volio da me tretman ubije vec danas, nego da cekam smrt sjedeci kuci ko fikus.

Znas da su mjeseci u pitanju, a proljece i ljeto na vratima. Zivot se budi, a ti znas da se tvoj polako gasi. I zivot oko sebe posmatras u takvoj situaciji ...

Kolegica mene tjesi. Osjecam se osakaceno jer sam je jednim dodirom doveo do takvog saznanja.

Mozda bi bilo bolje da nista nije ni saznala dok je ne bi dokrajcilo. Barem bi ovaj period bezbrizno zivjela.

Zivjeti sa saznanjem da si fakticki vec mrtav. Boze, boze ...
Post Reply